• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Atilla Özdür
Atilla Özdür
TÜM YAZILARI
30 Nisan 2020

Kumarla yardım olmaz mı?..

Bu bir sualdir. Çanak sualler, bu tarzda hazırlanarak sunulur. Verilecek cevabın “Çanak”çının istediği tarzda olması arzulanıyorsa “evet” ile başlaması gerekir..

Evet canım, niye olmasınmış?” gibi.. 

Daha ileri bir adım atmak isterseniz. şöyle de girebilirsiniz..

“Şoförler, berberler hizmetleriyle yapabiliyorlarsa ki, onların meslekleri hizmet karakterlidir, orospular da niye yapamasınlardı. Kanun nizam ve cari hukuk nazarında onların mesleği de hizmet görmek değil mi? Onlar da yapabilir. Hele bir de kendi hizmetlerinden kazandıklarını da katabilirlerse, yardımlar da, çifte kavrulmuş olurdu..

AKP’li gazetecilerle bizim eski Selamet’in modifiye ardılları, bu konuda münazaraya kalkışmışlar ve bayağı da atışmışlar..

Bütün mesele, siyaseten laik ortamda Müslümanlıkla terslenmeyen bir sosyal düzen arayıp bulmak. O da yok. Bütün geçimsizlikler de, onun yokluğundan..

Nedendir bu yokluk ?.. İmkansızlıktan mı, beceriksizlikten mi, yoksa, arayanların samimiyetsizliklerinden mi?..

Adalet dağıtan mekanlarda alacak verecek davalarında taraflar çoğunlukla Müslüman görünümlüdürler. Kendileriyle bir çay içimlik kısa bir sohbete otursanız, laikliği dinsizlik olarak tanımlar. Amma, hak aramaya da, laik mahkemeye koşarlar. Çünkü aralarındaki akçalı problemlerini çözecek, Müslümanca çözdürtebilecek saygın insanlara pek güvenleri de yoktur dostlarımızın...

Zavallılar işte, hem laiklik dinsizliktir derler, hem de Müslüman kisveli ablalarla hacı amcalar, kar yağmur demeden koştura koştura gittikleri Nimet Abla kuyruğunda bekleşirler..

Bu neden böyledir!..

Milli Piyango, ticari nitelikte bir şirket ismi. Hizmet üretiyor. İmalat sanayindeki fabrikalar da birer şirket. Bilançolarında işletme sermayesiyle birlikte yedek akçe olarak çok kıymetli gayrimenkul hazineleri. Milli Piyango ise, yedek akçeye ihtiyaç duymaksızın günü birlik “al sat, yap sat” tarzında hizmet üreten bir şirket.. Hemen durduğu yerde üç kuruşunu koyduğu kendi masasından on üç kuruş olarak geri alıyor. Helalinden sarfettiği bir emek yok.

Devlet, kendi elindeki üretim birimleri, bilerek/bilemeyerek, verimli işletilmediği için, solcu görülen sağcılar tarafından yok pahasına satıldı. Alanlar da, kapatarak, arazilerinin üzerleri beton binalarla kapladı…

Milli Piyangonun elinde para getirecek arazisi bulunmadığından, kalkınmaya takoz olarak devletin elinde kaldı..

Neticede muhafazakar hükümet, sağ yanıyla Müslüman ahlakı üzerinde aşırı hassasiyet gösterirken, sol tarafından da kumarhane işletmecesi durumuna düştü..

Karşılıklı iç açıları eşit geometrik bir yamuğa döndü. Bu neden böyle?..

Taban mı tavanı kopyaladı, yoksa tavan, tabana mı düştü, düşürüldü?..

Milli Gazete, tepeden devrimle indirilen siyasi hayatın hukuki yamuğuna aldırmaksızın, damdan düşercesine ortaya bir mesele çıkarmış..

Kumarla yardım olur mu?..

Bir mekânda toplanmışlar, tartışacaklar. Milli Gazete, “olurdu olmazdı” noktalarından OLMAZ -OLAMAZ ağırlıklı kendi düşüncelerini açıklarken, Ali Karahasanoğlu, Milli Gazetenin fikriyatını bu hareketinin doğru ve isabetli olduğunu belirtiyor.

Kısacası selamlaşma ve dualaşma sonrasında toplantı sona eriyor..

Akit temsilcisi Karahasanoğlu, aralarındaki kadim dostluk hukukuna güvenerek “Milli Gazete’nin” CHP’ye yönelik tutumunun “Selamet hareketinin öz ruhuyla uyuşmazlığını belirtmek amacıyla, “bakınız dostlar, sonra “Kılıçdaroğlu gelirse yazıp konuşamaz, çizip dolaşamazsınız” anlamında dost olmanın gerektirdiği ikazı yerine getiriyor..

Ne çare, ne hazin ve ne üzücü bir haldir ki, Milli Gazete, benim ilk sevgili göz bebeğimdir, Karahasanoğlu’nun bu dostça ikazlarını ya idraksizlikten ya da gereksiz görmüş olmasından, AKİT’e.

Kumar parasıyla yardımlaşmaya, yeşil ışık çaktırırken, ayıp ediyor..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Alkan

Sayın yazar hatamın azı çoğu olurmu haram haramdır akp şefe olsa CHP le de olsa aynıdır Ali beyin deyimiyle akp eliyle şuan işlenen haramlar CHP gelirse dahada artacak onun için CHP olacağına akp ile devam edelim zihniyeti hangi dinin temsilcilerinin inancıdır
 • Yanıtla

Alkan' a, yulkinü, ilkaanen

Salaklık testin pozitif mi çıktı? Biliyordum çünkü senin pozitif bir adam olduğunu alkancım.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23