• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Atilla Özdür
Atilla Özdür
TÜM YAZILARI
13 Ağustos 2020

Beka üzerine

Memleketin bekası AKP’nin bekasıyla mutlak bağlantılı mıdır? Günün birinde bil farz, üç beş vakte kadar çöküp giderse, beraberinde memleketi de sürükleyip götürür mü?

Hiç sanmıyorum ve ihtimal de vermiyorum. Amma bu, benim kendi adıma, perişan fikriyatım. Nice kimseler var ki, zamanın hep belirli vakitlerinde kırık plak gibi. 

Ak parti, üçüncü köprü. Başkan, hava limanı, reis” ve bu çizgideki farklı kavramları sürekli zikredip dururlar. Ben şaşarım bunlara. Yanarsam, onlar için yanarım. Çünkü Baş Kadın Kolu, yakmak için yemleme çırasını tutuşturmuş..

AKP, çöküp biterse ne olur..

Kadınlarla erkeklerin birbirlerine çaprazlama ihtiyaçları kalmaz. Geleceğin bu dönemine nispet kimliği, tek boyutlu toplumsal cinsiyet biçiminde şekillenecek evrimseller, çocuk derdinden kurtulurlar. Maksat kurt dökümüyse, her yol serbest, bundan keyiflisi mi bulunacak?..

Çam Hanımın, Dilipak aleyhine savcılık müracaatını açıkladığı basın toplantısını ekranda gördüğümde, kılımı bile kıpırdatmadım.

Neticede eşyanın normal tabiatı hükmünü icra ederek AKP’yi devirecekti. Bunlar, benim için hiç de sürpriz sayılmıyor, bilesiniz…

Neden? 

Deniliyor ki erkekler, sıradan bir köle esaretine alınan mahlukmuş gibi gördüğü dişisini, ister asar ister kesermiş. Karısının hürriyetine el koyup kendisi gibi düşünmeye zorlarmış. Kabaca ve kısaca işte böyle resmediyorsunuz erkekleri. Şunu hatırlatayım. Benim hakkımı yediniz. Bu hak yiyicilik, sadece benim hukukumdan. Gerisinin altından kalkamazsınız. Bunu bildireyim. 

Hem siz, hangi hak ve yetkiyle seksen küsur kadına, onların adlarına tarafınızdan düzenlenip imzaladığınız dava dilekçelerini mahkemeye göndertmeye kalkışıyorsunuz?

Onların, düşünme, karar verme ve dava açma hürriyetlerine tecavüz etmiş olmuyor musunuz?

Çam hanım. Sokağa çıkın ben oyumu bunun için size verdim. Sözümü dinlerseniz, geleceği mahfuz tutarak, tercihimi muhafazaya çalışırım. Yoksa, ervahınız gelse, benden tırnağımı bile alamaz…

Çıkın semt pazarlarına, çat kapı orta sınıf mahallelerinde tanrı misafirliğine. Zor olur tabii.. Amma, cümle dostlarınız bilsinler ki, devletin size tanıdığı imkanlar, bu zorlukların hatırınadır.. Çatısı mor’a kaçık hane halklarıyla, kozmetikçi ve dizicileri bırakın bir yana, salça imalathaneleriyle, merdiven altlarında yarı aç yarı tok, hem de sigortasız, entari fistan dikmeye zorlananların yanlarına zinhar varmaya kalkmayın..

Şaşkınlıktan kafayı yersiniz…

Nasıl ölmüyorlar bunlar!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Salih

Ülkemizde erkekler artık ne cesaretle evlensin.Haşa kadınlarımız tanrı gibi hareket ediyorlar.Kocalarını seçip, istediği an boşuyorlar.Bu memleketde artık oğlan dünyaya gelen 3 _ 0 hayata mağlup başlıyor..Baksanıza eski generalleri aratmıyorlar
 • Yanıtla

Mustafa

Köperlerden Almanya'da vergi alınıyor . Necis olan hayvanları yatak odasına kadar sokulması için reklam yapanları Allah'a havale ediyorum . Park bahcelerde sokaklara köpeğinin necasetini dışkısını yaptıranları buna izin verenleri gözyumanları Allah'a havale ediyorum. Kedi köpek evde beslenir diyenleri Allah'a havale ediyorum .bu olayı sahih hiçbir belge olmayan Ebu hureyye yi atfedenleri Allah'a havale ediyorum
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı