Yargıtay’a FETÖ’cülerin yerleşmesini seyreden de istifa etmiş!

29 Ağustos 2019 Perşembe

Ve nihayet, bir isim daha, AK Parti’den istifa ettiğini doğrulamış..

Kabaca baksanız, Adalet Bakanlığı koltuğuna en genç yaşta oturanlardan birisi olduğu halde..

O bakanlık koltuğunda otururken, maalesef ki maalesef, Yargtıay’a ve Danıştay’a onlarca FETÖ’cü hakim yerleştiği halde..

Daha bunun hesabını vermeden..

Bu konuda kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapmadan..

Sadullah Ergin de, AK Parti’den istifa ettiğini açıklamış.

Hani, “Siyaset bize göre değilmiş.. Biz bakanlık koltuğunda otururken, sadece bakan olmuşuz.. Bakmışız, görememişiz.. Bunun hesabını vermeden, bu millete bir daha acılar tattırmanın bir alemi yok. Hele hele.. Benim ‘Bakan’ olduğum dönemde yaşanan acıların zararının artmasına engel olan Tayyip Erdoğan’ı devirmek için.. Yeniden bir siyasi oluşumda bulunmak üzere sahneye çıkmaya hiç gerek yok” diyeceğine..

Şimdilik AK Parti’den istifa ettiğini doğrulamış..

Yeni oluşum için ise inkarda bulunmadığına göre, bizim de “Demek ki doğru” diyeceğimiz teyidi yapmış..

Herkesin, istediği partide siyaset yapma hakkı tabii ki var..

Ama gerçekleri örtbas ederek, bazı konuların kamuoyunda tartışılmamasını fırsat bilerek, kendilerini dev aynasında görmelerinin de bir anlamı yok..

Olay net..

“Adalet Bakanlığı’nı, FETÖ’ye teslim etmişsin” diyecek değilim..

Onun cevabı hazırdır çünkü: “Benden önceki bakanların çalıştığı genel müdürlerle çalıştım.”

Senden önceki bakanlar, FETÖ’nün henüz gerçek yüzünün ortaya çıkmadığı dönemlerde o isimleri müdürlüklere atamış olsa da..

FETÖ onlarca imtihanda, bizzat senin döneminde kopya hırsızlığı yapmış ise.. 

FETÖ’nün savcıları, bir suçu soruştururken, 10 yerine 100 şüpheliyi sanık haline getirmiş ise.. 

Anayasa değişikliği sonrasında, yargının liyakat sahibi insanların eline geçmesi için çok önemli bir fırsat oluştuğu halde..

Senin “bakar-görmez”liğin sayesinde, önceki mezhepçi solcular yerine, bu sefer de FETÖ’cü isimler yüksek yargıya doluşmuş ise..

Siz de birazcık özeleştiri yapın..

Muhataplarınızın nezaketini istismar etmeyin..

İnanç birlikteliği sebebi ile, haksız isnatta bulunmamak için görmezden gelinen hatalarınızın aslında “kusur” kaynaklı değil, “kast” kaynaklı olabileceği iddialarını doğrulayacak adımlar atmayın..

4 sene bakanlık koltuğunda oturup, “Ben bir şey yapmadım ki. Ne yaptı ise, Başbakan yaptı” bakış açısının, “O zaman sen niye bakan koltuğunda oturdun, sen niye bakan maaşı aldın, sen niye o ünvanı kullandın” sorularını da getireceğinden habersiz olmayın..

Bürokrasinin, merkezi yönetimin, siyasetin hiçbir yerinde olmamama rağmen..

Bir hukukçu, bir gazeteci sıfatı ile..

2010 yılında, Adalet Bakanlığı eli ile, tüm hakim ve savcılara laptop dağıtımı sırasında..

Sizin bakan olarak..

Aklınıza, “Burada derin bir oluşum, sızma operasyonu yapmış olabilir mi? şunları bir inceleyelim” demek gelmedi ise..

Sizin bakan koltuğunda oturduğunuz bir dönemde..

İstanbul’da iki tane FETÖ’cü savcı..

PKK’lı teröristin ismini verip, medya patronlarını dinlemiş ise..

“El Kaide mensubu” diyerek, milletvekillerini dinlemiş ise..

Üst düzey bürokratları  dinlemiş ise..

Yüksek hakimleri dinlemiş ise..

Hatta Adalet Bakanı olarak sizi ve sizin Başbakan ile yaptığınız görüşmeyi bile dinlemişler ise..

Kusura bakmayın ama..

Sizin bir partide olmanız, o siyasi partiye güç vermez, zayıflık sebebi olur..

AK Parti’den ayrılıp, yeni bir siyasi partiye girecek olmanız, AK Parti için kayıp olmaz.. Yeni oluşum için kazanç olmaz..

Siz bakan olduğunuz dönemde, telefonunuza sahip olamadı iseniz.. Kendi altınızdaki savcılar, sizin telefonunuzu dinledi iseler..

Siz, UYAP sistemi içinde, soruşturma aşamasındaki tüm dosyaları görme imkanınız olduğu halde uyumuş ve kurulan tezgahlardan bihaber, kendinizi bakan olarak görev yapıyor sanmış iseniz..

Sizin emriniz altındaki savcılar, başsavcıların haberi olmadan soruşturma açmış, yıllarca yürütmüş, FETÖ’ye yardım edenlerin soruşturmalarını kapatıp, yardım etmeyenlerin soruşturmalarını biri bin yaparak iddianameye dönüştürmüş iseler..

Yargının en uzman siyasetçisi konumundaki kişinin, “Benim bu olayların ayrıntısından haberimin olması mümkün değil” savunmasına kimse inanmaz..

Sizi dinleyenler, sizin aleyhinize hiçbir soruşturma yürütmeyip, yürütmüş iseler de bunu kamuoyuna yansıtmamış iseler.. Ama, aynı telefon dinlemeleri üzerinden sizin üstünüzdeki kişilere gitmeye kalkışmışlar ise..

Sizin üstünüzdeki ismin ayağını kaydırmak istemişler ve başarılı olamamışlar ise..

Siz şimdi..

Üstünüzdeki kişilere yönelik olarak, FETÖ’cülerin o tarihte yapamadığını, “Şimdi biz yapalım” diyerek, hayata geçirmek üzere yola çıkmış iseniz..

Kusura bakmayınız..

Bu yaşanılanların makul izahını, kimseye yapamazsınız..

Yargıtay’a 160 üye seçilirken..

Bunların hemen tamamı, FETÖ’cülerden belirlenmiş ise..

Bunun sorumluluğunu en önde, o dönemin Adalet Bakanı üstlenmelidir..

O isim, bu konuda kamuoyuna tatmin edici tek açıklama yapmadan..

Veya..

Topu taca atacak şekilde savunmalarla konuyu kapatmaya çalışarak..

O operasyonun 9 yıl sonrasında..

Bakanlık koltuğundan ayrıldıktan 6 yıl sonra..

“Nerede kalmıştık” diye, tekrar “Aktif siyaset sahnesine çıkma”ya kalkışacak olursa..

Sormak hakkımızdır: “Dünün hesabını verdiniz mi?”

Daha önemlisi..

Onun bakan olduğu dönemde seyrettiği yüksek yargıya FETÖ’cülerin doldurulması ile oluşan kadrolaşma, büyük mücadeleler ve kayıplar verilerek daha yeni temizlenmiş iken..

Şimdi 6 yıl sonrasında..

“2013’te devirememiştik.. 2016’da devirememiştik” diyenlerin..

Başaramadıklarını yapmak üzere yola çıkılıyorsa..

“Siz kimsiniz, kime çalışıyorsunuz” diye sormak, hakkımız olsa gerektir.

“Yediğimiz haltı, Tayyip Erdoğan düzeltti.. Şimdi o Erdoğan’ı arkadan hançerlemeye kalkışmak, kamuoyunda ‘2013’teki operasyonda da, bizim bilinçli olarak yer aldığımız’ yorumlarına yol açabilir” endişesini taşımayanlara, sormak hakkımızdır: “Erdoğan’ı (Allah korusun) devirirseniz, FETÖ’yü ne yapacaksınız?”

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • DermanDerman20 gün önce
  Harbi yorumuyla katilanbu anlatilan,15 Temmuz,dan sonra deyildi belki siz hala ayni kafada olsanizda.onun bir devlet piyonu ve hain bir cete oldugunu anlayinca,akp millet vekili olupda fetocu oldugunu ,anliyoruz fetocu oldugunu senin bu yorumunkasitli gercekci deyil.
 • harbi adamharbi adam20 gün önce
  SiBirakin su feto olayini olan garibana oldu dune kadar selam gonderiyordu cumhurbaskani gel bitsin bu hasret diyordu ne isterlerse verdim diyordu damadini bile onlarin okulunda okuyan birini secti simdi cikmis sirf yalakalik olsuncdiye ona buna iftira atiyorsunuz git cumhurbaskanina sor neden ne isterlerse verdin de neden bu haine selam gonderdin de neden 3 kere altunzade haini ziyaret ettinde neden bankasyayi beraber acilisini yaptinde siz varya fetoden daha tehlikelisiniz bu ulkede sirf koltuk ugruna cikar ugruna milletin gariban yavrularini atese attiniz dikkat millet gozunu acti bilginize yutmuyo yalanlari
 • BoraBora20 gün önce
  Eee işte siyaset böyle bir sey, aynı durum Erbakan'a yapılmıştı etme bulma dunyasi
 • İÇİM RAHATİÇİM RAHAT21 gün önce
  2007 Cumhurbaşkanlığı seçiminden bu yana şu duayı yaparım..(Ya Rabbim!.Recep Tayyip Erdoğan ve Ak parti hükümeti,bu ülke için,islam ümmeti için hayırlıysa devamını nasip eyle ve önüne çıkan engelleri bir bir bertaraf etmesini sağla..Ama tam tersi ise yani hayırlı değilse önüne küçük bir engel çıkartıp yerle yekksan eyle.
 • fetösavarfetösavar21 gün önce
  beyler su uyur düşman uyumaz. abd fetö bnd mossad son gaz akdeniz gazını almak üzere çalışıyorlar. istanbullu da laz mütahit seçeneğini kullanarak bu oyunda olduğunu ispatladı... encamımızı hayredecek bi şey yok ufukta.. bay kemalde bu ara da hafiften tozuttu... bayrak falan tanımaz halde.. iyi saatte olsunlar ama bi şey olmuş gibi...
 • DermanDerman21 gün önce
  Bu fetocutarikatimi bolucu,buyuk kitlelere ulasmasinigozune kestirdilerine her kolayligi saglayan hayati hep boyle sananlarla cetelesti fakat cete olduklarinin farkinda deyillerdi yinede buyuk bir sir vardir ulkesine dahi hainlik yapmayi dahi verilen ney cennetse zaten Allahin vadi var bit deli kanli yokmu yoksa olumlemi tehtit zaten olumden baska neyiniz kalmidki.
 • adem kıral adem kıral 21 gün önce
  sayın yazarçözüm sürecinde ne oldusuriye karıştı turkiyede çözüm süreci başladırahatlasan pkk liler suriyenin kuzeyine gittilerorayıhallettilertürkiye ve kandile dönünce çözüm süreci bitirildi bunedirsizinde payınız çokyarın devran dönüncebirileri hepinizden hesap sorunca kolayca hesabı verceginizimisanıyorsunuzkandirildikyok yao kadar kolaymı
 • DermanDerman21 gün önce
  Lutfullah yaziyi begenmemis birde istifa etmis istedigi yerde siyaset yaparmis ,dogru her duzenbaza demoraside yer var bunlar istifa etmeseydi ayakdaki nasir sirtdaki kambur bir yuktu ,biz cok guvenmistik ustelik turktufakat gorundugunuz gibi olayislari belimizi buktunuz fakat boy umuzubukemediniz tam gangaster oyunu.Allahim nasip etmesin bir vatan severin oyunu.
 • dogan kutdogan kut21 gün önce
  Beşir Abim, Abdullah Gül kardeşim, sıtratejik derin Ahmet Hocam, ne istediniz de vermedik altın neslim... Makam, mevki, para pul verdiği kim varsa zehir zemberek açıklamalarla REİS'i terk ediyorlar. Getirende mi yoksa gidenlerde mi bir gariplik var! Bir liderin yol arkadaşım dedikleri bunlarsa Allah bizi korusun.Sakın yine aldanmışım " Allah'ta millette affetsin" deme REİS. Kendinle birlikte bizi de bitirme.
 • AtamanAtaman21 gün önce
  Makale için teşekkürler ama FETÖ meselesini lütfen gündemden düşürmeyin. Mücadele daha süratli ve cesurca olmalıdır. 50 veya 20 yılda sonuç alınacak bir mücadele değersizdir. Birkaç yılda sonuç alınmalı. Daha fazla gecikmeyelim. FETÖ mücadelesi Mason, Rotaryen, Lions gibi Musevi tarikat bozuntusu vatan haini milliyetsizlerle mücadeleyle de eş zamanlı yürütülmeli. Gönlü ve aklı "insan kanıyla beslenen Garplı mahlukat"ta olanlardan bu millet bir an evvel kurtulmalıdır.
 • LutfullahLutfullah21 gün önce
  iyi bir yazi degil, herkezin siyaseti diledigi yerde yapma tercihine mudahele hos degil, Istifasini aciklamasaydi haber bile olmuycakti
 • alioğlualioğlu21 gün önce
  imam insanlara dünya cennetini. vaaz ahiret cennetini söz verdiler bunlara inananlar çoğalınca vaaz mihrabı da ele geçirmeye çalışınca, imamı sevenlerin bir kısmı mezara, vaazın peşinden gidenler imamın cehennemini boyladı
 • ramazan koçramazan koç21 gün önce
  sayınyazar putintürkiyeilealayediyortrupalay ediyorhertaraf berbatsenistifaedenlerleuğraşıyorsun rusyadagırgırgeçiyorlaronlar aynıandagözlemnoktasınaaskerimizeateşediyor sennelerleuğraşıyorsunhakikatlarıtazuyansınlar hiç dostumuz varmı sıra allahgöstermesinbizegeiliyor oaskeryetiştiriyor senortaklıkyapyorsunyeterartık.
 • Tata TongaTata Tonga21 gün önce
  ... Fetö gözyaşcısı arınç istifa etmedi mesela...
 • DermanDerman21 gün önce
  Gec olmanan dokunulmazliklar kaldirilsin,sedat ergin a,guldagutoglu babacan yakinda istifa eden huseyun yuce divana yargilansin bir yap partisi tam tersi yikim patisi yapilmazsa kimseye bahane bulmayin.
 • ÜZÜLÜ YORUMÜZÜLÜ YORUM21 gün önce
  Sayın Karahasanoğlu, siz benden daha iyi biliyorsunuz. Yapmayın... Yıllarca bize kan kusturan ve sizin de mücadele ettiğiniz Moğultay, Seyfi Dede yargısının etkisi nasıl ve kimler tarafından kırıldı. O büyük mücadelede atılan her adımdan Sayın Erdoğan'ın haberi yok muydu: Vardı. Kendisi, bunlar Fetönün adamı dendiğinde (başka çare de yoktu zaten) yüzü secde görenlerden zarar gelmez demedi mi? Hepimiz öyle sanmıyor muyduk. Ve millet seçimde, o kelle koltukta mücadelenin karşılığını oy olarak Reis'e verdi. Parsayı toplayanlar, şimdi maşalarını ateşe mi atıyor. Onlar siyasi arenaya çıkınca, karşılıklı salvolar başlayınca... Hain yaftası alınlarına yapıştırılınca, eteklerindeki taşı dökmeye başladıklarında biz hepimiz, bütün İslam alemi zarar görecek. Seyfi Dede yargısına karşı mücadele eden ekibi, Ak Parti iktidarında ulusalcıların insafına terk etmek, bugünlere gelmemize yol açmadı mı? Seyfi Dede yargısını bertaraf eden ekip, daha 17/25 aralıktan önce hedefe Fetöcüleri koymadı mı? Onların etkisini kırmadılar mı? Hepsini tamamen etkisizleştirmek için kanun tasarısı hazırlamadılar mı? Siz bunları biliyorsunuz. Tecahülüarif yapacak zaman değil... Yapmayın, iftira kul hakkına girer, vebali ağır... Ayrılanların topunu üst üste koysak yüzde 3 etmezler ama sizin yaptığınız haksızlık size öbür tarafta yeter...
 • Hasanali koseHasanali kose21 gün önce
  Dunyazmistim evet fetoyu yargiya yerlestiren  istifa etmis temekki reis afamlarini taniyamamis sunu net soyleyelim Allahu Teala bu milletin belasini verecek goruyoruz insanlar makam mal sohret icin yapmiyacagi sey yok musluman boylemi olur heryer bozulmus hocasi hacisimuftusu ogretmeni bu gidisat iyi degil seyrediyorum uzaktan dunyayi isteyenler alacak ama ahirtetten nasipleri olmayacak
 • mehmet cetın ızmırmehmet cetın ızmır21 gün önce
  sımdı de degısen cok bır sey yok vatandasın dılekcesını kanun yararına bozma kuruluna gondermeyen bakan yardımcısı var hemde cok komık gerekceyle mahkeme kararı kesın nıtelıkte olması nedenıyle gondermedım dıyor ve dılekcenın cıkıs yerıne degılde cevabı bas savcılıga gonderıp teblıgatı onun vasıtasıyla yapıyor bu karara ıtıraz dılekcesını de savcılık ısleme almıyor mohataba teblıgı polıs merkezınde yapıyor nerede kaldı hukukun ustunlugu yok vatandası yıldırma ve korkutma taktıklerı bu ıtıbarla reısın sayesınde ve mılletımızın ona olan sevgısı sayesınde bellı makamlarda bulunanlar ayrılıp secıme gırınce aldıkları oy oranı ıle durumlarını elbet gorurler
 • fikret çiçekfikret çiçek21 gün önce
  selamün aleyküm editör kardeşlerim benim yorumumu henüz eklemediniz sanırım fetöcülere piç demiştim ve sadullah erginin yeğeni olan izmir 10 ağır ceza mahkemesi başkanı olan özel yetkili şimdide izmir f tipi cezaevinde yaptıklarının kısmi bedelini ödeyen ali sayın müsvettesini yazmıştım kıymetli kardeşim ben akit gazetesini hasan karakaya abimle tanıdım ve tanıdım tanıyalı severim gerekirse akit gazetemiz daha çok insana ulaşsın diye ölürümm hani minyeli abdullah misali bende çok tramvayda minübüste otobüste çok gazete bıraktım günlük.demem o ki benim biraz önce yazdıklarımdoğrulardı.ve bu doğrular yüzünden şuanda size 150 200 kişi bildirebilirim bu eski adalet dağıtmayan bakan ve yeğeni ali sayın ve yanındaki diğer avaneleri yüzünden yuvaları yıkılan insanlar bunlar hani bunların 220.1.2.3 maddesi gereği suç uydurup tel tapelerinden cımbızlama yolu ile yaptıkları iftiralarla 50 60 yıllara kadar ceza verdikleri insanlardan bahsediyorum.vebal vebal vebal onun için benim yazdıklarımı yayınlayın.yok vebali siz üstleniyorsanız yayınlamayın.mustafa abime aliihsan beye şevki hocama akit gazetemizin çaycısından çorbacısına kadar herkese selam ve dua ile
 • RAHMİ TAŞRAHMİ TAŞ21 gün önce
  PEKİSİZOZAMANBUNLARI, BU BAKAN OLAN KİŞİNİNSURATINAVEYAÜSTÜNESÖYLEDİNİZ Mİ?ŞİMDİSÖYLÜYORSUNUZ.O ZAMAN NİYE AÇIKLAMADINIZ. SUÇLUYSANİYE CEZALANDIRILMIYOR. HEM DE EN KISASÜRE DE. SUÇSUZSANİYE BÖYLE.HERŞEY AÇIKLANSIN BİZLER DEVATANDAŞ OLARAK, ÖĞRENMEK HAKKIMIZ.SELAM VE DUA İLE.
 • fikret çiçekfikret çiçek21 gün önce
  aliihsan bey bu sadullah ergin isimli fetö müsvetteisine birde izmir 10 ağır yani özel yetkili mahkeme başkanı olan yeğeni ali sayın isimli fetö piçini sorun bu piç abartmıyorum 1000 lerce suçsuz insanın ocağını dağıttı.neden sadece kendilerinden olmaması yeter diye binlerce insana 10 yıl 15 yıl 25 yıl 50 yıl cezalar verdi.ve öyle kılıflar uydurmuşlar ve zeminini yapmışlarki ancak ahirette anlaşılacak.ayrıca şuan yargıtayın adalet bakanlığınında tamamen fetö piçlerinden temizlendiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.bu hainoğlu hainler yüreksiz mendeburlar halaaaa maalesef varlar ve sinsi sinsi yapacaklarını yaoıyorlar ALLAHım ümmeti muhammede yardım etsin reisimize uzun ömür versin dünyanın dörtbir tarafındaki bütün müslüman kardeşlerimize birlik ve beraberlik versin inşaALLAH selam ve dua ile
 • HasanHasan21 gün önce
  Benimle isen tamam yaptığın herşeye rağmen benimle değilsen vatan hainisin ne güzel dünya degilmi AKP sizin gibilerin yüzünden kaybediyor ve kaybedecek akp li olursan tertemiz olmazsan vatan haini yazık sana yazar efendi hakkın yanında olmazsan böyle bir oyana bir buyana savrulursun unutma AKP devlet değil sadece seçilmiş hükümet o kadarfazlası Yok
 • NurNur21 gün önce
  Ne yapmak istiyorlarsa ayaklarına dolansın yaptıklarının acısını misliyle çıkartsın Erdoğanın bilerek istiyerek bu ülkeyi asla karanlığa sevk etmeyeceğine tüm kalbiyle inanlardanım Rabbim yar ve yardımcısı olsun dualarım onunla bu sefilleri gelebileceği en aşağı konuma soksun bu ülkeyikorusun Rabbim
 • ORHAN İNANORHAN İNAN21 gün önce
  ELLERİNİZE SAĞLIK..YAPTIKLARINI KAR SAYAN VE ŞİMDİ DE YAŞAYAN VE İKTİDAR OLAN AK PARTİNİN MİRASINI YEMEYE KALKANLARA YAZIKLAR OLSUN..BİZİM İNSANIMIZ NİÇİN BU DENLİ BÜYÜK BİR SAVRULMA İÇERİSİNDE ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.BU YAPILANLARIN ANCAK BİR İZAHI OLUR..O DA DUYULAN BÜYÜK ÖFKE.ERDOĞAN BUNLARA NE YAPTI Kİ BU DENLİ ŞİDDETLİ BİR ÖÇ ALMA İÇERİSİNDELER?BAŞARILARI ALACAKLARI YÜZDE VEYA BİNDE BİLMEM KAÇ OY..BUNA RAĞMEN PARTİ KURMADAKİ BU İHTİRASIN SEBEBİ BAŞKA NE OLABİLİR?HAA BİR İHTİMAL DAHA VAR O DA MİLİTAN OLMAK..BELİRLENMİŞ HEDEFE ,HİÇ YORUM YAPMADAN,EMREDİLDİĞİ ŞEKİLDE HİZMET ETMEK..TÜRKİYE KONJONKTÜRÜ AÇISINDAN BAKILDIĞINDA ,MİLİTAN OLAN,HER KESİN BİLDİĞİ MALUM İKİ GRUP VAR..YANİ BUNLARIN MİLİTANIDIRLAR DA DEMİYECEĞİM..O ZAMAN ASIL SEBEBİ VE ARKALARINDAKİ GÜÇ YADA GÜÇLERİ(BU MİLLET DEĞİL) YAKIN ZAMANDA ÖĞRENECEĞİZ..BU AŞAMADA SİZİN YAZILARINIZI DA DİKKATLE TAKİP EDECEĞİZ TABİİ.ALLAH(CC)'A EMANET OLUN.
 • ÖmerÖmer21 gün önce
  Hepsi önemli de mili eğitim adalet en önemli bakanlık CHP MSP koalisyonunda CHP ye verilen bakanlık yüzünden erbakanın eli kolu bağlanmıştı Moğultay döneminden beri kadrolaştılar 17 yıllık iktidarında Ak parti bu bakanlıkjarda başarılı olamadı hele adalet bakanlığında üst düzey isimlerin gelmesi lazımdı ama fırsatı kullanamadılar Erdoğan’ı yanılttılar maalesef
 • kibarcikkibarcik21 gün önce
  ÖMRÜNEBEREKET ALİ KARDEŞ BU NANKÖRLER VATANHAINIFETOŞ UN ...LARI ICIMIZE DİN İLE GİRDİLER LAKINALLAH CC HESABINI UNUTTULAR RABBIMDA ONLARICARPOTIVESELAM LANNETLENMIŞ İNSANLARVESELAM
 • PaşaPaşa22 gün önce
  ALİ BEY TEBRİKLER. SİZ YAZDIKÇA BİRİLERİ HOPLUYOR. DOĞRULARI YAZMAYA DEVAM EDİN.
 • selim yavuzselim yavuz22 gün önce
  Çocuklarımızı Uyuşturucu Baronların elinden alamazsanız 15 Temmuz gecesi meydanlara çıkan Yiğitleride bulamıyaçaksınız.İçeriden işgal ediliyoruz 3 maymunu oynayan Polisleri nereden topladınız yazıklar olsun başka bişey demiyorum.
 • MustafaMustafa22 gün önce
  Siyasilere ısrarla fetömetre uygulanmamaktadır. Ne eskisine ne yenisine.. Olacağı bu, Liyakata bakarmısınız, hemen hepsi ihanet peşinde. Şimdiki bakamayan bakanlarda ilerde ne yapacak göreceğiz. Adaletle ilgisi olmayan kanunları düzeltmeyen bir adaletsizlik bakanı, yuvaları yıkan ve yıkmak için elinden geleni yapan aile yıkma bakanı. Yarın bunların TKPC ci olacağının garantisini veriyor zaten. Besmeleyi öğretemeyen eğitim bakanına ve diğerlerine sıra gelmedi daha. Seviyoruz ama eleştirip düzelteceğiz, gemi batırılıyor kriptolar tarafından.
 • HarunHarun22 gün önce
  Ihsan bey yorumlarına tam katılmakla birlikte yukarıdaki şahsı görmemezlik ile sucluyorsun AMA yanındaki fatin bey inne ucu kadar birşey bulunca erdoğana karşı tufan estiriyor iftiralara çanak oluyor siz ancak savunmada kalıyorsunuz
 • Serapis Serapis 22 gün önce
  Ali İhsan bey kardeşim kalemine sağlık, siz ehl-i sünnet çizgisinde bir gazetecisiniz,TÜRKİYE'ye kurulan tuzakları anlatmaya devam edin,yaptığınız milli bir görev ve çok kıymetli.
 • salihsalih22 gün önce
  sözüm ona Fetö cüler gitti yerine ergnekoncular geldi.. askeriyede başka yerlerdede aynısı yaşanıyor... 28 şubat bin yıl sürcek dediylerdi doğru imiş... mübarek olsun tepe tepe kulanın!!
 • Dadaş Dadaş 22 gün önce
  O hep yanılır Hatay belediye Başkanı Lütfü savaş da olduğu gibi aba güreşi dünya şampiyonluğu düzenlemek istediler yasal olmayacak dediğimde sen yap ben halederim ama sonradan yanıldığı gibi
 • Necdet varlıNecdet varlı22 gün önce
  Bunca deneyımının sahıbı olan sn erdoğan ınsan kaynakları konusunda bu kadar yanılması ,bunu yanlış yonlendıren kadrolar halen daha yanında olduğunu gösteren alemetler ıse son 5 yıldır ıdarecı ve yonetıcı kadrolara 3. 4 sinıf becerıksız pısırık, yonetılen ıdare edılen ,ıdarecı olamıyan kadroların ısrarla atanması,emanetın ehlıne verılmesıne ,hangı konuda erkan yolacın deyımı ıle başını emme basma tulumbası gıbı en ıyı şekılde sallıyanlara emanetın tevdı edılmesı .şü anda bu sıkıntıların sebebı olarak kendı ıradesı ıle problem çozemıyen kadroların ış başında olması.Musluman elbısesı gıymekle mumin olunmuyor.Hangı kadrolan Hz Ömer gibi lerı bulacaksın Hz ömer elbısesı gıyen çok nemrutlar çıkabılır ,artık sn erdoğan kendını ınsan kaynakları konusunda aldatan kişilerı yanından bertaraf etmelıdır
 • galipgalip22 gün önce
  bu yazıyı istfadan önce yada o tarihlerde yazsaydınız
 • yalçın arslanyalçın arslan22 gün önce
  şaşırmıyorum ama kızdığım bişey var. Neyse allah bildiği gibi yapsın sizi. Yazdıklarınız bi okuyun önce,Hesap vermeden diyorsunuz da hesap soran var mı? bunu bi önce sorsanız. Kimse hesap sormuyor ki hesap versin niye versin.
 • MertMert22 gün önce
  Ali bey güzel yazı Bir konuya dikkat çekmek isterim Hukuk alanında yapılan değiştikte siz nerde duruyordunuz? Herkesi eleştiriyorsunuz acaba Tayyip Erdoğan feto ile mücadele etmese siz hala hoca efendi dermiydiniz, Peki CHP ve diğer partiler yargı birilerine teslim ediliyor derken siz hiç dediniz mi CHP bu konuda haklı diye? Şimdi kalkıp Sadullah istifa edince bunları yazdınız dün niye yazmadınız? Ucu Akp nin yanlış politikasına dokunur diye mi sustunuz ? Ben burda iki yüzlü bir yaklaşım görüyorum sizde, Aklı fikri vicdanı hür olmayan gazeteci ancak olaylardan sonra alır eline kalemi güç kimde ise ona göre yazı yazar, Eğer eleştiri yapmak istiyorsanız o gözlüklerinizi çıkarıp kendiniz den başlayıp eleştirin. Çünkü tarih ve millet Sadullah ı yazdı emin olun sizi de yazıyor.
 • Hasan Hasan 22 gün önce
  Sadullah ı asla savunmam ama bu adamı eleştirecem diye Akp dönemini temize çıkarma çabanızı anlıyorum çünkü olaylara okadar ciddiyetsiz öngörüsüz bakıyorsunuz ki, sizin mahalle değil miydi HSYK değiştiğini savunan tvlerde saatlerce konuşan, cübbeli bile söyledi bizi Alevi hakimler yargılasa daha iyiydi çünkü Alevilerde hak adalet duygusu var fetocular da yoktu, kalkıp adaleti din iman eksenine çekeceksiniz milleti ayrıştırıp tvlerde adalette ideoloji hakim diyeceksiniz değişikliği savunup ballı ballı anlatacaksınız yıllar geçip yanlış ortaya çıkınca benim suçum yok O günkü bakan suçlu diyip kurtulacak mısınız Ali bey, savunduğunuz hangi şey doğru çıktı her değişim daha büyük problemler oluştu, sebep sizlerin öngörüsüz biz yaptık oldu bitti diyişleriniz, eleştiri yapmak istiyorsanız kendiniz den başlayın, belki bir hayrınız olur okurlarınıza.
 • Ayşegül Ayşegül 22 gün önce
  Yazdıklarınızda doğruya parmak basmışsınız. Adı geçenler zaten beklenen, bilinen, koltuk meraklısı isimler. Daha bitmedi. İnşallah tez zamanda diğer safralarda çıkar.
 • DermanDerman22 gün önce
  Herkese gunaydin dun youtubede ,sayin bahadir akkoyunlu,videosunu dinledim maksat bilgilendirmek konu sayin muhsin yazicioglu beyii ,kim nicin katletti vakti olan ilgi duyan lutfen bir izleyin.
 • KİM BUNLAR? 15 TEMMUZ 2016 YA KADAR UYANAMAYAN TUZLUKLARKİM BUNLAR? 15 TEMMUZ 2016 YA KADAR UYANAMAYAN TUZLUKLAR22 gün önce
  Ocak 2012 MİT MÜSTEŞAR KRİZİ DARBE GİRİŞİMİNDE UYANMAYAN DEVLET YETKİLİLERİ! Kim bunlar? Haziran 2013 GEZİ ZEKALILAR DARBE GİRİŞİMİNDE UYANMAYANLAR! Kim bunlar? 17-25 Aralık 2013 YARGI DARBE GİRİŞİMİNDE UYANMAYAN SAKSILAR! Kim bunlar? Ocak 2014 MİT TIRLARI İHANETİ DARBE GİRİŞİMİNDE UYANMAYAN TUZLUKLAR!!! Kim bunlar? Fgülen SEVERLER! Kim bunlar? HATTA HATTA 16 TEMMUZ 2016 SABAH UYANDIM DİYEN BİR ZAT C.İSTİŞARE KURULUNA GİRDİ! UYKUSU ÇOK DERİNMİŞ. Kim bunlar? BAŞKENTİMİZİ BOMBALAYANLARI, POLİS ÖZEL HAREKATI BOMBALAYIP 51 ŞEHİT VERDİRENLERİ, İNSANLARIMIZI BOMBALAYIP TANKLARLA EZENLERİ VE BAŞLARI FGÜLEN İ" ALLAH KAHRI PERİŞAN ETSİN. DİYEMİYEN DEVLET YETKİLİLERİ.
 • SİYASİ FETÖ YE ERDOĞAN NEŞTER VURMADI! KENDİ KENDİNE PATLADI.SİYASİ FETÖ YE ERDOĞAN NEŞTER VURMADI! KENDİ KENDİNE PATLADI.22 gün önce
  Ekim Kasım gelmeden YAPRAK DÖKÜMÜ başladı! İRİN PATLADI! FETÖ CÜLER ZATEN KABAK GİBİ ORTADA SIRITIYORDU, HEPSİ DÖKÜLECEK, ATİLMAK İÇİN ÇOK BEKLEDİLER! LAKİN ERDOĞAN ÇOK SABIRLI! ONLAR KENDİ KENDİNE PATLADI! ADRESLERİDE BELLİ ALİ AHMET ABDULLAH. ÜÇ NANKÖRLER BULUŞMA NOKTASI. MİLLET HER ŞEYİ YAKIN TAKİP EDİYOR VE BİLİYOR, ANCAK CHP VE IYI DEN OY BÖLERLER! AK PARTİ OYLARI ERDOĞAN'IN OYLARI DEMEKTİR! 1 TANE KAYMA OLMAZ! BU FGÜLEN SEVERLER ZATEN 2011 DEN İTİBAREN OY VERMEDİLER İÇTEN İÇTEN KEMİRDİLER! KOLTUK GİTTİ DAVA BİTTİ
 • MalatyalıMalatyalı22 gün önce
  Bunlar demirel zihniyetli altlarina bir koltuk ver memleket millet ne olursa olsun bunlarda ak partiye fayda gelmez gitsinler
 • HaticeHatice22 gün önce
  Yillardir hep dua etmisimdir dualarim suanda gerceklesiyor allahim tayyip erdogan ve onun dava arkadaslarinin icindeki fitneci ve munafiklarin tez zamanda yokolup gitmelerini nasip et diye dua ettim boylesi hayirliymis demekki bunlar tayyip beye zarar veriyormuski allah duami kabul etti ve o zararli insanlar birbir cekiliyor bunlar gercekten nankormus sonlari nasil bilemem sadece ilerde iyi hatirlanmayacaklar benim bir akrabam milletvekili idi o zamanki parti chp kalabalik bir grup olarak yeni parti kurup ayrildilar maalesef o partinin adi sani yok bu gune kadar bu tur olaylarda kaybeden ayrilanlar oldu ayrica ak partinin icindeki fto nun siyasi ayaklarida temizlenmis oluyor
 • Hasan cemalHasan cemal22 gün önce
  Sayın yazarnegüzel özetlemişiniz bir dönemde yapılanan fetö için eski adalet bakanı suçlu ozamanki bakanlar kurulu ve başkanı suçsuza babacan için savcı harekete geçince barınç tan gelen itiraz üzerine savcılar geri adım atmış ve davadan vazgeçmişti hatırlarsanız sizdemi eski bakanın günahlarından dönemin bütün bakanlarına gidilsin diyorsunuz yoksa

Günün Özeti