“Tatil bana çok yakışıyor!” dedi, yine tatile çıktı!

18 Ağustos 2019 Pazar

“Mazbatamı versene, mazbatamı versene” diye stadlarda slogan atarak geldiler..

Mazbatalarını aldılar..

Şimdi başkan koltuğunda oturmaları gerekirken..

Daha iki ayı doldurmadan, bir yılını dolduran çalışanlar gibi, önce 8 gün, Cuma gününden itibaren de 6 günlük yıllık izne çıkmış..

Önce Alevi kardeşlerimize selam çakmış..

Hacıbektaş’a gitmiş..

Orada şöyle bir dolanıp..

“Ver elini Bodrum” demiş..

Herkes onu Hacıbektaş’ta, Hacıbektaş-ı Veli’nin felsefesinden yararlanıyor diye zannederken..

O, daha bir yılını doldurmadığı halde, peşin peşin kullanmaya başladığı yıllık izninin ilk 8 günü için sarfettiği  “tatil bana çok yakışıyor” sözünü tekrar perçinlemek için, Bodrum’a uçuvermiş..

Ekrem bey Bodrum’a uçarken, aslında Bodrum’a çakılacağını nereden bilsin?

O, Bodrum’da bir yatta fotoğraf verirken, işinden ettiği büyükşehir belediye başkanlığı çalışanlarından boşalan kadrolara CHP’li militanları henüz doldurmadığı veya doldurdukları da tatil yaptığı için..

Yüzlerce yıldır yerleşim birimi olan ve çevresindeki yapılaşmadan altyapı açısından hiçbir zarar görmesi mümkün olmayan, bir tarafı deniz, diğer tarafların tamamı SİT alanı olan Fatih’te sel afeti yaşanmış.

AK Parti’nin, hatta ondan öncesindeki onlarca yıllık farklı partilerin belediye başkanlıkları döneminde, Fatih ilçesinde (özellikle de sel afetinin olduğu mahal açısından isimlendirilecek olursa, eski ismi ile Eminönü ilçesinde) şimdiye kadar böyle bir sel afeti yaşanmamış.

Selde ölen insan olmamış..

Ama..

58 günün (hafta sonlarını da içine katarak 58 gün) 14 gününü yıllık izin olarak kullanmaya kalkan Büyükşehir Belediye Başkanı’nın iki aylık döneminde, Fatih ilçesinde bir insanımız, şehrin göbeğinde yaşanan sel afetinde can veriyor..

CHP’li troller hemen devreye giriyorlar:

“25 yıllık altyapı bozukluğunu, iki ayda Ekrem başkanın düzelteceğini mi bekliyordunuz?”

Yok baba, biz beklemiyorduk..

Siz bekliyordunuz.

Bizim beklentimiz sadece, “Bu tür sel felaketleri olmaması için, 30 müdürden 8’inin durumunu sonra görüşmek üzere,  ikisini görevde bırakıp, 22’sini değiştiren Ekrem beyin, yıllık iznini bir yılını doldurduktan sonra kullanmak üzere, işinin başında durmasını bekliyorduk..

Ama nerde?

Beyefendi bir gün İstanbul’da, ertesi gün Çeşme’de..

Bir gün İstanbul’da.. Ertesi Günü Hacıbektaş’ta.. Daha ertesi gün, Bodrum’da..

Sonra da trolleri bize cevap yetiştiriyor: “25 yıldır yönetenler değil de, iki aydır yöneten mi sorumlu?”

2 aydır yönetiyor olsa, canımız kurban.

İki aydır, İstanbul’da değil ki, sizin başkanınız..

Dolaşıp duruyor..

Eleştirimiz de, buna yönelik..

Yoksa..

100 yıldır hemen hiçbir ek bina yapılmamış Kapalıçarşı’nın hemen arkasındaki yokuştan..

Nehir akar gibi bir su akıyorsa..

Bunun tek açıklaması vardır..

“Altyapı bakımı yapılmamış”.

Altyapı yetersiz olsa idi.

Geçen sene, ondan önceki sene.. Mutlaka bir başka örnek daha yaşardık..

Ama bugüne kadar görülmemiş bir felaket yaşanıyor ise..

O bölgede yeni bina yok ise..

Düne göre değişen hiçbir olumsuzluk yok ise..

Tek makul gerekçe, “Altyapı bakımının yapılmamış olması”dır..

Ama bunlarda akıl nerede?

Sorgulama nerede?

Hemen klasik cevabı yapıştırıyorlar..

“25 yıldır yapılmayan altyapı yüzünden oldu!”

Seçimden önce, bu tür söylemleri hiç yoktu..

“25 yıldır yapılmamış altyapısı olan İstanbul’da başkanlık çok zor. Her şey daha güzel olacak diyemem.. Ama en azından, her şey, dünden daha kötü olmayacak” demiyorlardı..

Binali Yıldırım gibi, naif bir insan, danışmanlarının yanlış yönlendirmesi ile gittiği piyano gösterisinde, Ekrem’cilerin terbiyesizce saldırısına uğruyordu: “Her şey.. Çok güzel.. Olacak. Çok güzel.. Olacak. Olcak. Olcak..”

Atılan sloganlarda, “Biz ne diyoruz? Bu altyapı ile, her şeyin yanlış yapıldığı bir büyükşehirde, her şey nasıl çok güzel olabilir ki? En az, üç seneye ihtiyacımız var. En az 45 seneye ihtiyacımız var” demiyorlardı..

“Kimsenin ekmeği ile oynamam” diyerek göreve gelip..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde, “belediye çalışanlarını israf sorumlusu gibi göstermek yanlıştır” açıklaması yaptı diye, alt kademede çalışan bir çalışanın iş akdini sonlandırıp, bir de eşi Dilek İmamoğlu’nun sosyal medya hesabından, büyük bir iş başarmış gibi, “Belediye önünde seçilmiş Başkan İmamoğlu aleyhine siyasi bildiri okuyan @MuratKazanasmaz’ın İBB’deki görevine son verildi” paylaşımı yaptıranlar, şimdi “Doğal afet” savunmasının arkasına saklanmaya çalışıyorlar..

Beyler.

Vazifenizi yaparsınız...

İşinizin başında olursunuz.

Çalışanın ekmeği ile oynamazsınız..

Bakımı yaparsınız..

İşi ehline verirsiniz.

Sonra, yine de bir afette, can kaybımız olursa..

Maddi hasar olursa..

“Allah’a karşı mı geleceğiz.. Biz üzerimize düşenlerin hepsini yaptık. Ama başaramadık” deriz.

Sen Bodrum’da tatil yaparsan..

Yıllardır o belediyede çalışan işçinin iş akdine son verip, bunu bir de böbürlenerek kamuoyuna açıklarsan.

Su giderlerinin bakımını yaptırmaz, işi ehline vermez, yan gelip yatarsan..

Yaşanılan can kaybının sebebi de, sen olursun..

“Yapacak çok işimiz var. Çok hızlı çalışacağız” diye seçmenden oy toplayıp, sonrasında, daha üzerinden iki ay bile geçmeden, “Tatil bana çok yakışıyor” dersen..

“25 yıldır başkanlık yapanların döneminde olmayan can kaybı, niye senin iki aylık başkanlık döneminde yaşandı ki?” sorusuna muhatap olursun..

Dikkat buyrun..

Daha bir ay önce.. Ankara’da dört can verdik..

Şimdiye kadar Ankara’da böyle bir can kaybı hiç yaşanmamıştı..

Şimdi de, İstanbul’un bugüne kadar selden dolayı can kaybı hiç yaşanmamış Fatih ilçesinde bir can kaybı var..

Düne göre, “Her şey çok güzel olacak” diye göreve gelenler..

Her şeyi, çok daha beter yapmanın sinyallerini veriyorlar..

Ama yapılacak bir şey yok..

Halk, bunları seçti..

5 yıl katlanacağız..

Allah, felaketimizi daha fazla artırmasın..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MustafaMustafa1 ay önce
  Halk seçmiş. Çekecek cezasını, bulacak belasını..
 • Her şey çoh gözel oliyer mi?Her şey çoh gözel oliyer mi?1 ay önce
  Gerçi her türlü (kandil dahil) seveni olduğu için illaki birilerine çoh gözel gelmiştir bu durum belki de..Ne demişlerdi:"GELDİ İSMET KESİLDİ KISMET"...Şimdi ne denecek acaba?GELDİ EKREM .......???
 • HadraHadra1 ay önce
  Pekala Bay CHP kafalı Troller 25 Yıllık ise 18 AKP denbundan önceki sizin negibi yatırmınız oldu? ya bu CHP konuşmazsa daha doğru olur? Düne kadar Hal Eski İTO nın yerinde idi (İstanbul Ticaret Odası Ş,imdiki Ticaret Odası Üniversitesinin sahilinde Deniz ve Haliç meyeve yaprakları ve Koku ile dolu idi)Rahmetlik Özal Döneminde bayrampaşa -esenler tarafına taşındı,Haliçten geçen Otobüsler Pencere camlarını Kokudan kapatırdık, Büykşehir Belediye B,inasını Rahmetli Menderes döneminde yaptırıldı,(Ki CHP nin Darbecileri İdam ettirdiler ), bu CHP nin istanbulda hangi yatırmı var Allah Aşkına ,METRO mu vardı? (KARTAL,SARIYER ,MARMARAY, AVRASYA,YEŞİLKÖY, BAŞAKŞEHİR, ÜMRANİYE vb....),TRAMVAY mı vardı? Hiç Konuşmasınlar rezil olmasınlar daha doğru olur, Hele İski ,Su ve Barajları Konuşmayalaım daha iyi olur, Yollarıda Konuşmayalım, Ancak Milletimiz çabuk aldanıyor!
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ İMİŞ..ANCAK BU DEMOKRASİ DENİLEN ŞEY ÖYLE İLGİNÇ Kİ,DÜŞÜRÜLEN DE AĞLAMAMAK DURUMUNDA KALIYOR.NE DİYELİM..BU YÖNETİM ŞEKLİ DIŞINDA HİÇ BİR YÖNETİM ŞEKLİ İNSAN ONURUNU KORUYAMAZ,DEMOKRASİ HER ŞEYİMİZ VE O NA KARŞI OLMAK NE MÜMKÜN..TABU OLMUŞ BU DEMOKRASİNİN NİMETLERİNDEN EN ÖNEMLİSİ DE KATLANMAK ZORUNDA OLMAK..OYU ALAN YÖNETİR..SEN VERMESEN DE SEÇİLENE KATLANACAKSIN..ELLERİNE SAĞLIK.BUNLAR BÖYLE İŞTE..SEÇİM ÖNCESİ SÖYLEDİKLERİ HER ŞEYİ UNUTUP,"ONLAR SEÇİM ÖNCESİNE AİT İDİ.ŞİMDİ BAŞKA " MODUNA HEMEN GEÇİVERİYORLAR..BU MİLLET DÜN SÖYLENİLENİ NASIL HATIRLASIN Kİ?HEM HATIRLASALAR BİLE ONLAR MUHALİF TARAFTAN OLDUĞUNDAN BİR HÜKMÜ YOK..AFERİN ONLARA ..
 • birisibirisi1 ay önce
  dün bir bugün iki yeni geldi. sorumluluk onun değil. ama tatildeydim aileme zaman ayırıyorum hava tahmini yanlıştı cevap değil. elektrikler kesildi çalışamadım, okul yeni açıldı tatile çıktım gibi oldu biraz. dolu yağışı bekleniyordu haberlerde dinledim.dışarı çıkacaktım düşündüm önce ama sığınabileceğim yerler çoktu önemsemedim. devlet makamlarında hizmet edenler en çok eşlerine teşekkür ediyorlar aileye zaman ayıramadıkları için. hatırlıyorum erdoğan çok şiddetli bir hastalık geçirmişti biz anlamamıştık. hep ortadaydı.
 • Ziya Ziya 1 ay önce
  Hani her sey guzel olcakti ekrem bak istanbulun içine ettin haberin olsun demedi deme
 • ZahirZahir1 ay önce
  Sema sorumluluk makamında olmak kolay mı sandın yok öyle 55gün görevdeymiş martavalarını her şey çok güzel oluyor
 • bir garipbir garip1 ay önce
  Chpe yakisaniyapiyorbegenmeyen memleketi terkederokadarenbüyük kilictar ogluher gün cikip namussözü veriyor senikutluyoruzsain kilictar öglugelecegin cuhurbaskani2023 tesayin kilictaroglucuhurbaskaniister kabul edin ister kabul etmeyin bunamusluadamgeldigizaman milleteherseyibedava vereceksut ekmek araba gazbenzinev seybadevaolcaksimdideden istanbul dasu ekmek otobusbedavanamuslu kilictaeoglugeldimimillet refaha kavusacak herkese5000tlmagis biraraba birev yasain Chpe yandasi iyiparti kardesiHdpApodayardimcilarihersey cokgüzelolacaksayin imam oglutasimin ortasinamakoriyosunheykelinin dikalkisliyalim sana yakisiryaninakilictar oglunun canan kaptanci oglunu sezgin tanrikulunudaunutmaistanbullukendineyakisani yapti
 • Ekrem fırardaEkrem fırarda1 ay önce
  Ne bekliyorduk ki...BU CHP zıhmıyetı degısmıs olsa secim zamanı palavraları ve verip tutmadıkları namus sozlerıyle cok daha onceden iktıdar olurlardıEKREM basakana tavsiyem adam gibi isini yap bızım mıllet in hafızası tamda balık hafızası degıl 25 yıl daha oturamazsın okoltuga 25 yılın kerameti ne dersen. adam gıbı calisan 25 yılda anca topluyor İstanbulu, duzeltıyor ama milleton hafızası tamda balık hafızası değil 25 yıllık...Bu mıllet sanada, kendinede yakışanı bilir secime kalmadan senı bir daha don memek uzere tatile gonderır
 • Murat Baba Murat Baba 1 ay önce
  Aslında hiç ama hiç üzülmüyorum.Butorbacıyı başkan seçersen asla haksız olduğunu söylemez ve daima mağdur edebiyatı yapar.İstanbul bunlar iyi günlerin gör bak neler neler olacak.Kendin ettin kendin bulucan...Allahtan korkan Peygamberden utananları Allah Korusun.Allah dinsizleri helak etsin amin.
 • Vahap KalyoncuVahap Kalyoncu1 ay önce
  Böyle bir günde kentin başında olmayan biri birazcık edebi varsa utanır ama bunlarda edep ne arasın.
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli1 ay önce
  Y orumlara bakıyorum da, sanki yağmuru İmamoğlu yağdırdı,seli o bastırdı. Nevşehir den Bodrum a ,ailesinin yanına geçmiş, sel felaketi olunca da haliyle derhal İstanbul a görev başına dönmüş.Günlerden Cumartesi, tatil günü...Adam 55 günlük başkan, 25 yılın bozuk alt yapısını 55 günde mi düzeltecekti.Utanmasalar "uğursuz" diyecekler. Eleştiri başka bir şey bir insana, siyasi görüşün tutmuyor diyevicdansızca saldırmak başka bir şey.
 • MuratMurat1 ay önce
  Ali Bey Kadikoy ve Moda basta olmak uzere can simdi dagitsin imamogluimam.. herseydahaguzelolacak.
 • Halis şahinHalis şahin1 ay önce
  Numan kurtulmuş teşhisi koydu . Cumhur ittifakı Eski ve tutucu . Gelecekmodern ve batı değerlerini vaat edenlerde . Bunun önüne. Kimse geçemez . İnsanlar ellerinde telefon dünyayı takip ediyorlar . Eski devirler eskide kaldı . Babacançok büyük bir çıkış yapabilir . Hemİnançlı hemde batı değerlerineyakın . ak parti tabanından çok , iyi parti ve CHP yi yok edebilir .
 • Müslüm AKBULUTMüslüm AKBULUT1 ay önce
  Felaketler BAŞKAN'nın Tatil tadını kaçıracak kadar ÖNEMLİMİ-ki.!!!
 • EneklEnekl1 ay önce
  Felaketin sebebi yapılan yaptık oldu zihniyeti değilmi bunu birde başkasının sırtına kambur edersiniz bu ne ilk nede son olacak adam kazma kürekmi çalışsın görevli müdürler var belediye imkanları zaten çalışıyor 4aydır belediyenin başındaki adama yatırım yok gidiyor millet sürünüyor demek mümkünmü 27 milyar borç varken ilk önce borç ödenir yapılacaklar afet doşında sonra yapılır
 • PostacıPostacı1 ay önce
  ASLINDA BURAYA BU YORUMU YAZMAYACAKTIM, AMA ŞUNU SÖYLEMEDEN GEÇEMEYECEĞİM, BUNLAR DAHA İYİ GÜNLERİNİZ, ŞİŞİRİLİP BALON YAPILAN VE BAZI KENDİNİ BİLMEZ GAZETE YAZARLARININ NE YAPARSA YAPSIN POHPOHLADIĞI KİŞİ BAŞARAMAYACAK...AMA YAHU NASIL BU HALE GELDİK DE DEMEYECEKLER...
 • DermanDerman1 ay önce
  Hersey guzel olacakmis.istanbul sahipsiz selde bogulacak hele deprem olsa solugu abd alacak
 • AndızAndız1 ay önce
  Yorumcu "Derman"ın edebi (!) yorumları da olmasa yazı pek yavan kalacakmış! Tebrik ederim...
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Herşey güzel olmaya başladı bile; Ekrem balonunun bu kadar çabuk sönmeye başlayacağını tahmin etmezdim doğrusu!
 • Mehmet AliMehmet Ali1 ay önce
  CHP yönetimini beğenmeyenler söylesin, neden en güzel ve nezih semtler hep CHP' yönetiminde. AKP bu kadar dış borç aldı, mesela neden Güngören'i Bağcılar'ı cazibe merkezi yapamadı? Nedir bu işin sırrı? Beşiktaş, Kadıköy, Şişli vb. hayat güzel, gençler, turistler, okullar, mekanlar Türkiye standardının en üstünde, yaşanabiliyor en azından. Siyasal İslamcılar gözümüzün önünde beyoğlunu Halep'e çevirdi, hala görmüyor olmazsınız. Bu başka bir kafa...
 • HasanHasan1 ay önce
  #HerseyCokCuzel Olacak!.
 • DermanDerman1 ay önce
  Yorumcu topak,amma ve lakin velevki izini olsabile hani tehlike Aninda gemiyi kaptan terk eder,almanyada butcesi yeterli olmayan insan bilirimyedi sene izine gidemeyen oyle calisan bilirimise yeni girmis bunun izin istegi kabul olmaz ama oyle yetki sahibi veya zengin zumresi belki ogle yemegini pariste yedi desinler bu onun prestiji belki izin mevsimi parasida olabilir fakat halk hizmet bekliyor belki soyle olsaydi izin kullanma imkani oldugu halde izin kullanmadi calismayi tercih etti kimsenin izininde gozumuz yok birgun ben izin icin ucak bileti aldim is yerine dedim bu benim ucak biletim izin icin ,patron olmaz oyle sey bize haber ver yeterli calisan varsa ona gore plan yapalim dedi her isteyen ilk firsatda kaytarirsa calisanida kaytarir.
 • MinaMina1 ay önce
  Istanbul, nankörlerine ağlıyor....?Istanbul'u daha cok felaket bekliyor....sünnetullah bu.....sistem gereği bu....nankörlük eden nankörlük ettiği şeyden mahrum kalır..!!!..(şükur nimeti arttırır..)....kurunun yanında yaş da yanar.....Istanbul halkı Istanbul a yapılan hizmetlere nankörlük etti..!!!!!!.....
 • OgedayOgeday1 ay önce
  imaminoglu YASAL iznini kullanmis, ne var bunda... Kendi yerine vekilini de tayin etmis.. Ve... selden sonra derhal Bodrumu birakip Ist. gelmis.. Ne yapsaydi yani 25 senelik defolari bir anda kapatsa miydi!.. #HerseyCokCuzel Olacak!.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  CHP den çok şey bekleyenler hayal kırıklığına uğradı. Ben hiç şaşırmadım Olmaaaz olmaz kardeşim CHP’den hizmet bekleyen daha çok bekler Doğal afet tamamda bir gel bak en azından görün o da yok bol bol laf başka birşey yok ne diyelim oy verenler düşünsün diyecem ama zararı hepimiz çekiyoruz
 • Mustafa TopakMustafa Topak1 ay önce
  Bu yazınızda imamoğlunun hakkı olmayan izne çıkmasından başka bir şey anlamadım
 • hasanhasan1 ay önce
  istanbullu kendisi kaşındı....göya akp ye ders verdi, şimdi dersini alıyor....
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin valim hurmetler ister meslek ister,isim ne guzel tarif ettiniz sulumancu fazilet onlarda ondan farzet en guzeli firidak akp ve mhp olanlarda var sayin bahceli alinmasin cogunu adam yerine koymasin.
 • erden canerden can1 ay önce
  Selamunaleykum Ali bey istanbulumuza cok yazik oldu allahim sonumuzu hayir eylesin sayin binali yildirim gibi caliskan basarili istanbula yakisan degerli bir insani istanbula buyuksehir belediye baskani secemedigimiz icin ne kadar uzuldugumu tahmin edemezsinizAli bey gercekleri yazdiginiz icinsizden ve akit gazetemizden emegi gecen herkesten allah razi olsun amin.
 • TR 31TR 311 ay önce
  Sayın Yazar ve Muhrerem Akp li kardeşlerim.Toplumsal barış sağlanmadan yeni zaferler kazanmak çok zordur. Yeni adli yıldaAdalet ve demokrasiye acilen dönülmelidir. 15 temmuz hain darbesini yapanlarin cezaları verilmesinin sonuna gelinmiştir.O yapıyı hayır kurumu gören yüzbinlerce memurun topluma kazandırılması zamanı gelmiştir. Berat edenler , haklarinda hiçbir işlem yapılmayan memurlar için .......Af indirim vs yasasının içine KHK lilar da eklenmelidir. ...... .......Devlet zehirli atık saçan fapirkayı kapatmayarak yüzbinlerce masumun zehirlenmesine göz yummuştur................ Devlet ihmalkarlık yapamaz. zehirli ortamı kapatsaydı kimse de buradan zehirlenmezdı. Ama Devletin amacı cemaat üyelerini tespit için kapatmadıysa bu demektir
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  amın rabbımın hıkmetınden sual sorulmaz 800 bın oya ortak olan larada mustehak olsun 5 bakalım neler olacak gorecegız madem yalancıekremı tercıh ettınız sonuclarına katlanacaksınız veselam
 • DermanDerman1 ay önce
  İzmir barosu hep bir yuzunu tanirdik biri yuz vermis olacakki obur yuzunu ,de tanidik ve utandik sozum ona basin ozgurlugu varmis git hukukcuya danis adamin varsa sende alis ve benden alkis,suratima sinek kondu kis, bir tanidigim var almanyada anahtar uydurmadigi kisi kalmadi gibi birgun polis durduruyor yer Almanyapolise galiba siz yenisiniz polisle tartisiyor yakin akrabasi agir ceza hakimiimis,gun pazar ve tel edip hakimi ariyor ,kendi anlatiyor hakim polisle gerekeni soyleyince yol veriyor.adamin olacak ozgulukmu onlarin bizlere lutfetdigi kadar ancak.
 • ValiVali1 ay önce
  Adamı niye sucluyorsunuz ... Adamı buraya getiren Suleymancilar, saadetliler ve fırıldak Akp liler dir
 • İbrahim akİbrahim ak1 ay önce
  Sıkıntı yok biz reisten önceki İstanbul'u da hatırlıyoruz onların yönettiği İstanbul'u çok iyi biliyoruz halicin halini Ümraniye'de ki çöp patlamalarını susuzluğu elektriksizligi ... Ama her şey unutuldu bunlar bize beş yıl nostalji yaşatacak günahı vebalı de oy verenlerin boynuna
 • Ilhan tasdelen Ilhan tasdelen 1 ay önce
  Ali bey suc onda degil bizim neden çünkü bizim gözümüz kör kulağımız sağırAynı zamanda nankörüz vesselâm
 • erhanerhan1 ay önce
  Bırak bu 8 günü görevi boyunca 5 yılı tatille geçirse CHP lilerden tek 1 kişi bile vazgeçmez. Senne söyleyeceksen,seçilmesini sağlayan,güya muhafazakar kesimdeki kanağan, nankör ve dönekleresöyleyeceklerinisöyle
 • DermanDerman1 ay önce
  Gazete kitap haberler ,ufkumuzu acan gonullu erler.birgun soylebir yaziokumustum,birgun carsinda yangin cikmis,carsida dukkani olan kisi yangini oldugu yere dogru kosarken onu taniyanlardan biri kosma yanan senin dukkan deyil deyince.dukkan sahibi cok sukur yarabbi demis ve birden hata ettigini anlamis omru boyunca tevbe etmis,cunku sadece zarar kendinde olmayinca bencillik yapmis oluyor,diger vatandasin zararina uzulnedini dusunmus birden hani konsusu ac yatarken bizden deyil sozunude duymaz olduk .neden biz boyle olduk hepdenmi bencil olduk.
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Bulunduğum şehirde, belediye işçileri yazın, harıl harıl Rögarları temizliyorlar. Her birini tıkalı mı diye kontrol ediyorlar. İstanbulda, sel basan yerlerde hiçrögarları kontrol edilirken gördünüz mü?
 • DermanDerman1 ay önce
  İmamoglu sempati sirin gizukmeye calusiyor ,gercek ,saldirgan okusunu gizliyor akresip tavrini fark edenler fark etmistir ,istambulu elde etmustir tatile gitmistir ,konu bitmistir, hergun ,alkolik babanin ,evini ihmal edip meyhaneciyle ahbab olmustur.
 • Zekeriya Gökçe Zekeriya Gökçe 1 ay önce
  İş ehlinde! Ekrem ismi gibi tatil ve gezme konusunda çok çok cömert. Yandaşlarına( ... , ... üç harflilere )) iş konusunda çok çömert. Yetişmiş insan harcamakta çok ....Ya Hü helal olsun bir şey keşfetmişyıllar yılı bu belediye ve başkanlarında olmayan bir şeyi izin atam izindeyiz deyip her gün izinde
 • DermanDerman1 ay önce
  Gazete oku,ali beyin makalesini googile tasimis tatil bana yakisiyor ,adamlarin bir sorun makale yazma derdi yok kopyeali beyin makalesini kopyeleyip naklediyor.
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin ali beygecen aklima geldi her,ne kim ne yaparsa yanina kaar kaliyor,bir valimize hakaret eden saygisiz,asit dedi basit dedi bir halt yedi bence daha beter olsunlar diyecegim fakat icinde ,ona oy vermeyenler var .yapacak birsey vardir sizden duyurmasi, bu senin yazdiklarinda kaliyor,adami odullendirdiler,adamin biri yoksul bir davete ziyatete katilir omrunde gormedigi yiyecegi,tika basa yer fakat ac gozlu gereginden fazla yiyince ,fenalasir derler doktora,goturelim yada doktor cagiralim .deyince fenalasan derki,olursemde boyle oluyum,der.ne sayarsan say bu adami secmenin iki nedeni birkere hizmet deyil.ulkeye zarar vermek o oy verenler,aldananlar,bu gidisata dur diyen yokmu babasinin cifligimi belediyeler kanunu yokmu yok oyle haybeden baskasinin kesesinden yasamak boyle bir tatili her vatandas yapabiliyormu.sahsen ben uzulmuyom bu istabul halkinin eseri artik bahtina calisanda olabilir yada serseri.
 • Yasin Yasin 1 ay önce
  Ali Bey haklı. Madem koltuk bu kadar önemli idi. Koltuğun hakkını vermek gerekir. Ama iyi ya da kötü demek için erken
 • Emre BayındırEmre Bayındır1 ay önce
  :)) Tatil bana yakışıyor sözü çocukçaydı, evet. Sırf şirin görünmek için sınırları zorluyor İmamoğlu bazı bazı. Ve fekat, Kapalıçarşı meselesinde öne sürdüğünüz tezin doğruluğunu anlayabilmek için, o bölgeye m2 başına düşen yağmur miktarının son bir kaç yıl içerisinde yaşanıp yaşanmadığna bakmak lazım, mutlaka olurdu demeden önce. Bir bakalım da, sonra yapalım yorum, olur mu?

Günün Özeti