Öğrencilerin kaldığı yurtlar kapanınca, rahatlayacak mısınız?

28 Ağustos 2019 Çarşamba

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Ekrem İmamoğlu seçildi..

Kimlerin oyları ile seçildi?

Tabii ki en başta CHP’liler..

Ama onları tartışmamıza gerek yok.. CHP’liler zaten, kendi partilerinin adaylarına oy vereceklerdi.

Önemli olan, CHP’li olmadığı halde, CHP’nin adayına oy verenler..

Onlar kim?

AK Parti içinde kendisine yer bulamayanlar..

AK Parti içinde kendilerine bir dönem yer bulup, sonra hakkettiklerini iddia ettikleri iltifatla karşılaşmadıkları için, “Siz görürsünüz” diye ders vermeye kalkanlar..

Dindar mahallede kendilerinin hatalarını tolere edenlere sırtlarını dönüp, kendilerini sürekli suçlayanlarla birlikte hareket edebilecek kadar ilkesizleşen gruplar..

vs..vs..

Belki haksızlık olacak ama..

Diğerlerinin somut isimleri yazılmadığı halde, son vereceğim grubun ismini de yazdığım için, sanki bir önyargım varmış gibi görünecek ama..

Elle tutulur, gözle görünür rakamı, onlar  kendi elleri ile ortaya koyduklarından aktarmak zorundayım, Saadet Partisi teşkilatı..

31 Mart seçimlerinde, İstanbul’da ilçelerde SP’li başkan adaylarına oy verenlerin toplamı 200 bin iken..

Aynı gün, aynı sandıkta oy kullanılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında, SP’li adaya verilen oy sayısı 100 bin idi..

SP’li 100 bin oy buhar olmuştu..

Veya, yaygın söylemi ile büyük kısmı CHP’li adaya gitmişti..

Seçim yenilenince..

Binali Yıldırım’ın tüm gayretlerine rağmen, SP’li aday ısrarla propagandasını AK Parti muhalefeti üzerinden kurgulamış ve sonuçta SP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde kendi adayına çıkan oy, 23 Haziran’da ise 50 bine inmişti..

İlçe belediye seçimlerine göre 150 bin, 31 Mart’a göre 50 bin SP’li seçmen, kendi adayına oy vermemişti..

Kime oy verdiklerini, gönüllerinden kimin geçtiğini, onların açıklamalarından gördük: CHP’nin adayına..

Şimdi, seçimin üzerinden iki ay geçti..

“İsrafı önleyeceğiz” edebiyatı ile seçilen, SP’li kardeşlerimizi bile, “Ne istiyorsunuz, israfçı bir partiye mi, yolsuzluk yapan bir partiye mi, lüks ve mevki peşinde koşan adayların partisine mi oy verelim” diyerek, AK Partililerin üzerine saldırtıldığı seçim atmosferi geçti..

CHP’ye yakın gazetelerde, “yandaş vakıflara belediye imkanları peşkeş çekiliyor, onlar da şahsi menfaatleri için belediye imkanlarını yiyorlar” propagandası yapıldı.. 

Seçimlerden açık farkla CHP’li aday önde çıktı..

Şimdi icraata başlandı..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan dün bir açıklama yapıldı..

Ben açıklamada, genel olarak israf ile ilgili, özelde de belediyenin vakıflarla ilişkisi konu alındığı için, haksız yere para aktarılan, şahsi menfaatler için kullanılan belediye imkanlarının seçim öncesinde yapılan duyurularının ayrıntılarını görmek istiyordum..

Seçim öncesinde durduğum nokta açısından “Elhamdülillah” demeliyim..

“İftiralara kapılmamıştım, haksız isnatlara prim vermemiştim, destek verdiklerim de beni utandıracak bir icraata imza atmamışlar” demeliyim..

Ama aldanan birçok insan, ucuz söylemlerle kendi yol arkadaşlarını suçlayan birçok dindar adına söylemek gerekirse, maalesef dünkü açıklamada, seçim öncesindeki suçlamaların hiçbirisi ile ilgili tek bir ayrıntı yoktu..

Dünkü açıklamada şunlar deniliyordu:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı vakıf ve derneklerle olan işbirlikleri, kamuoyunda tartışma konusu olmuştur. İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla bir süre önce bu dernek ve vakıfların İBB ile olan çalışmaları üzerine inceleme başlatılmış ve incelemeler derinlemesine devam etmektedir. İncelemeler sırasında çok sayıda vakıfla, protokoller kapsamında veya şifahi görüşmeler yoluyla, yurt inşaatları, bina kiralama, bakım-onarım tadilatı, ulaşım-yeme-içme, proje, diğer yardımlar ve tefrişat gibi kalemlerde maddi işbirlikleri tespit edilmiştir. İlk incelemenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, TÜGVA, Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı bulunan vakıflarla arasındaki protokolü fesh etme kararı almış ve protokolleri iptal etmiştir.” 

Nerde yandaşlık?

Nerede avanta?

Nerede israf?

Nerede vakıfları yöneticilerin menfaati için kullanma?

Nerede.. Nerede? Nerede?

Büyükşehir Belediye Başkanlığı, kendi açıklaması ile kendisi itiraf ediyor: 

“Yurt inşaatları” yapılıyormuş..

Dindar kardeşlerimize, SP’li kardeşlerimize soralım..

Öğrencilere yurt yapılması, sizi rahatsız mı etmişti?

Belediye açıklamasında belirtiliyor:

“Bina kiralama, bakım-onarım tadilatı”..

Kiralanan binada ne yapıldığı belirtilmiyor ama, bakım onarımı yapılan binalar hangi amaçla kullanılıyormuş açıklanmıyor ama, vakıf amacı dışında bir iş yapılsa, kökten vakıf ile işbirliğinin iptali yerine, o binanın geri alınması sözkonusu olmalı idi..

 Demek ki, binalar mülkiyeti ile vakıflara verilmiyormuş, kiralanıyormuş.. Demek ki, vakıflara para nakit olarak verilmiyor, görülen hizmette belediye katkı sunuyor, onarım masrafları karşılanıyormuş..

Demek ki, seçim öncesindeki propagandalar, yalan imiş.

Dünkü açıklamada başka ne deniliyor: “ulaşım-yeme-içme, proje, diğer yardımlar.”

Var mı, nakit şu kadar para yardımı?

Yok..

“Ulaşım, yeme-içme” masrafları..

Büyük ihtimalle, yurtlarda kalan öğrenciler için yemek yardımı, etkinlikler için ulaşım masrafları..

Yani, vakıf amacına uygun, hizmetler..

Vakfı yöneticilerinin cebine girecek şekilde yapılmış tek bir uygulama yok..

Vakıf yöneticilerinin, vakıflardan, dolayısı ile belediyeden nemalandığı tek somut bir tespit yok..

Ama dünkü bu açıklamanın haberini bile, o solak medya, şöyle verdi:

“Anlaşmaların feshedildiği TÜRGEV ve TÜGVA vakıflarının yönetiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocukları da bulunuyor.”

Erdoğan’ın çocukları da bulunuyor doğru..

Ama.. Bu bulunma, onların mesailerini bedelsiz karşılama, hayır için çalışma şeklinde mi?

Yoksa menfaat temin etme şeklinde mi?

Hayırda-iyilikte görev almak için, Erdoğan’ın çocuklarının bir vakıfta bulunması, nasıl çarpıtılıyor!..

Haydi seçim öncesinde, adamınızı kazandırmak için bin tane iftira atmıştınız. Dindar mahalledeki insanları da, kıskançlıklarını tahrik ile kullanmıştınız.

Şimdi hâlâ, o iftiralara niye devam edersiniz?

O ahlaksız suçlamalardan sonra, “Erdoğan’ın vakfına 570 milyon para” başlıklarını attıktan sonra, şimdi yapılan belediyenin açıklamasındaki, “öğrenci yurdu yapımı, kiralaması, onarımı” itirafları, o güruhun acaba bir tanesinin bile, yüzünü kızartacak mı?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • adem kıral adem kıral 19 gün önce
  bu vakıflar şeffaflık gosteriyormubağışlar kontrol ediliyormusayın yazar...
 • siyaset bilimi mezunu çarşaflı bir hanım.siyaset bilimi mezunu çarşaflı bir hanım.20 gün önce
  osmanlı devletinde vakıflar sirtini devlete mi yaslamış diyenler? yanlış bilginiz var.güzide osmanlıda devlet işleri vakıflar eliyle yürütülürdü. müthiş başarılı işbirliği.yol. ak parti de bunu böyle yapmayi hedeflediğini görüyorum. en doğrusu.vakıflar degil devlet sosyal devlet olarak yapsın diyenler? devlete sosyal demeden yapinca osmanlida denmiyordu sosyal olmuyor değil mi?ayrıca sosyal devlet sosyal sorumluluklarını vakıflar aracılıgıyla yürütünce sorun ne oluyor? halkın vergileriyle yine halkın insanlarina çocuklarına yapilan yardimlar da rahatsız eden nedir?ben söyleyeyim halkta oluştulurulduğu kutuplasma iftirasi ile değil halkta zaten varolan asla biraraya gelmesi mümkün olmayan kutupların arasinda kimin bu sosyal devlet imkanindan faydalanması meselesidir.ancak buradaki bir farki ortaya koyalım. böyle bir kutuplaşma ortaya çikardığı iftirasiyla karşi karsiya kalan hükumet ; hiçbir kutup gözetmeden bütun hizmet ve icraatlarını bu millet tüm insanlar için yaptığı halde memnun edemediği kesim ki memnun etmek mümkün değil islam olmadikça!!! tek dert budur. eskiden meb'in duzenlediği yalnizca yaz kampı olurdu ortaokul liselere sosyal devlet olarak başka var mıydi? sosyal devlet yapsın diyenler? vakıflarla beraber sosyal devletin bir görevi yerine getirildiginde sorun ne oluyor? bu ulkenin evlatlarina tatil kamp barinma ekonomik yardim eglence egitim her tür külturel faaliyet her tür katkı yapilıyor Allah böyle düşünerek katkı yapmayı amaç edinenlerden razi olsun ve daha fazlasinı düsunerek. amin.mesele eski meb kamplarinda olduğu gibi kız erkek çocukları karışık her tur serbestlik olmadıği.bugün bu faaliyetler hem islam hem toplum kültür örf ve adetlerine ve ahlakına uygun niteliklerle yapılıyor olmasina karşı çıkılıyor.tam da bu 2 kutuptan hangisinin rahat edeceği meselesi.halbuki serbestiliği içinde barındırsa onlarin kafasina uygun yapilsa kendileri yapsa ki yarin onu da görürsünüz ekrem imamoğlu karşı görüşe örnek isim oluşturulan bu tarafın karsı tatafa uyarlanacağı bir kopyadır sadece bugün ak parti neyo basardıysa kendilerine uygun hale getirip ona tukaka derken kendilerine göre şekillendirdikten sonra pazarlayacaklardır.bugün bu vakıflar tukaka edilip engelleniyor. yarın bir bir kendileri kuracak ve sadece örneği bu hukumetten alacaklar.çünkü vizyonsuzlar.yobazlar. gericiler.yarın aynisini yapıp sizlere pazarladıklarinda destek verirsiniz kiminiz de bu vakıflara haksızlık edilmiş diyeceksiniz.öyle umuyorum ki tum bunlar gerçekleşmeden herşey en dogru olana geri dönsün İnşaAllah.
 • altin sözaltin söz21 gün önce
  tamam vakıflara yardım yapılsınvakıfa gidiyoruz öğrencimiz dediğiniz okula gitmiyor başka okula gidiyor yardım verin deniliyor yok diyorlar illa bizim dediğimiz okulu tercih yapacaksınız deniliyor sayın yazarkurtuluş savaşında sadece sizin dediğiniz kişilermisavaşta şehit düştü istanbul etiler nişantaşıcihangirsemtlerin de şehit düşenler olmadımı?sizin düşüncenize katılmıyorum
 • adem kıral adem kıral 21 gün önce
  sayın yazaraz kaldı o bahsettiginaraç saltanatındakiaraçlarda ortaya dökülecek
 • SERKAN GENÇSERKAN GENÇ21 gün önce
  damına çıktığım zamanında devlet kurumlarında çalışanlarının çocuklarının kaldığı yurtlar kapatılırken ve öğrenciler fetönün kucağına salınırken memnundunuz...
 • Hilal Hilal 21 gün önce
  Sayın saadetliler cihangir beyinizin agzı ile inşallah çoçuklarınız üniversteyi okurken barınacak yurt bulamaz inim inim inler TAYYİP BEYDÜŞMANLIGINDAN KİNİNİZ İLE RABBİMİZİN HESABINA ÇEKİLİRSİNİZ İNŞAALLAHHHHHH
 • fahtıfahtı21 gün önce
  hanı eyt yı çıkartacaktınız ya
 • vadandaşvadandaş21 gün önce
  Sayın saadetliler cihangir beyinizin agzı ile inşallah çoçuklarınız üniversteyi okurken barınacak yurt bulamaz inim inim inler TAYYİP BEYDÜŞMANLIGINDAN KİNİNİZ İLE RABBİMİZİN HESABINA ÇEKİLİRSİNİZ
 • Sarp Sarp 22 gün önce
  Ne oldu yediğiniz çaldığınız azmi geldi.vatandasa öğrenciye yardim yapılacaksa sosyal devlet yapar.ne oldugu belli olmayan feto gibi cemaatlere para aktarıp yandaşmı yetiştireceksiniz.as olan devlettir kişiler gelir geçer o nedenle boşuna yırtınmayın bir dahaki secimde 2.milyon farkla seçimi kazanırız..hanı birileri demişti ya 13.bin 14.bin oyla secimmi kazanılır.sadece karalayın işiniz ülkenin yapısına dinamit koymak.yuh olsun size
 • adam gibi yurt yapın adam gibi yurt yapın 22 gün önce
  20.000 ogrenci varsa o kadar yataklı yurt yap. devlet çocuğunu ozele teslim etmemeli
 • ErcanErcan22 gün önce
  Selami Bey güzel yorumunuz için sizi canıgönülden kutlarım.
 • Ali rızaAli rıza22 gün önce
  Hakikatın ne olduğunu sende biliyorsun keriz fenerinde olduğu gibi amma yan çiziyorsun vesselam
 • erden canerden can22 gün önce
  Selamunaleykum ali bey istanbulumuza cok yazik oldu gorunuse gore onumuzdeki 5 yil boyunca istanbulumuz maddi manevi cok buyuk zarar gorecek ve zaman kaybedecek allah yar yardimciniz olsun amin
 • MeteMete22 gün önce
  Ak partiye kızıp oy vermemenizi anlarım da, Allah Kuran Vatan ve Türk düşmanı chpye ne diye oy verirsiniz onu aklım almıyor. Memlekette başka parti kalmadı mı? kızdıysan git Bbpye ver, DP ye ver, İyi partiye ver veya başka bir sağ partiye oy ver, neden Türk ve Müslüman celladı Chpye oy veriyorsun be hey gafil Müslüman. 28 şubatı çok mu özledin.
 • Yalman Güç Yalman Güç 22 gün önce
  Rahmetli bestekâr,neyzen SÜLEYMAN ERGUNER'in hüzzam şarkısı "Gördümki yârimin etrafınısarmış ağyar/Canan kalmış har içinde gonceyi rânâ gibi/Yar mağrur,ağyar mesrur.kalb-i hazinim kırık /Eyledim feryâd tâ fecre kadar Bülbül-i şeyda gibi.Reisin etrafı,,,iç ve dış düşmanlarla sarılı,Hele hele eski dostlar ADÜV(düşman) olmuş.Fakat bizi aşık bülbül gibi feryat değil canını hiçe sayanlar gibi mücadele yaraşır.
 • Avni Dede Hocaefendinin TalebeleriAvni Dede Hocaefendinin Talebeleri22 gün önce
  Bizler Avni Dede Hocaefendi Hazretlerinin talebeleri olarak yazınızın sonuna kadar arkasında, vakıflara ödenen bu paraların kesilmesine sonuna kadar karşıyız. Avni Dede Hocaefendi Hazretleri bu konuda şöyle buyurmuştur. El akçe-i ibadetül iman, elmafiş kel kuman. Yani diyorki para olmadan ibadet olmaz, parayı ilim irfan sahibi insanlara vereceksin ki onlar değerlendirsin. Evet aynen öyle
 • Tr.Tr.22 gün önce
  İmamoğlunu hiç sevmem,proje adamıdır.Lakin doğru yapıyor.O yurtlardan birisi bizim burda nasıl işlediğini iyi bilirim.
 • ÇetinÇetin22 gün önce
  Abdülhamit dönemindeki algı operasyonlarının aynısını bugün yine tekrartlıyorlar
 • MeteMete22 gün önce
  BELEDİYELERİN TAMAMI VALİLİKLERE DEVREDİLSİN. BELEDİYE SEÇİMİ YAPILMASIN. YAZIK BU ÜLKENİN KAYBETTİĞİ MİLYAR DOLARLARA.
 • Mesut SarpMesut Sarp22 gün önce
  Furkan Vakfı küllüm kapatıldı ve ögrencileri cil yavrusu gibi dagıtıldı. Bu ögrencilere islami terbiye ile refakat ediliyordu. Ve bu Vakıf ne herhangi bir belediyeden ne dahi devletten tek kuruş dahi almaksızin Allah dostlarının manen ve maddeten yardımlarıyla hizmeti bu gariban ögrencilere yapmaktaydı. Bu Vakfın ne PKK ne dahi FETÖ bagıntiları yokken 600 güne yakındır Vakfin kapanma sebepleri bence muallakta kaldı. Bu Vakfın kapanmasına zaten solcular belki de oh olsun deyip savunmamakta ama Vakıf AK parti destekli olmadıgı icinde kimse cesaret edipte haksızlıgın.üstüne gidememekte. Hani haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olacaktık? Gayeye giden her yolu meşru görmek egemenlerin önlerindeki engeli kaldırmak hakikati eğip bükme ve gerçeği gizleyen, efendilerinin arzusunu gerçekleştirmek için fetva uyduranların vay haline degil mi? Çünkü burada söz konusu olan kul hakkıdır ve bunlar Allah’ın dinini küçük bir menfaat karşılığında tahrif etmeye kalkmak degil midir?
 • analşılmazlaranalşılmazlar22 gün önce
  birileri oturup düşünsün defalarca desteğini aldığı halkı ne yaptıda küstürdü. bu halk kolay kolay reisten vaz geçmezdi. ama artık destek vermediği gibi baldıran zehiri içer gibi zıddına destek veriyor. amam düşünen ve ders çıkaran var mı???? HHHHaaaaaaaaaaaaaaaaayyyyıııııııııııırrrrrrrrr. hala eski tas eski hamam gidiyor
 • OlayOlay22 gün önce
  Olay ABD ye akan vakıf paraları
 • TufanTufan22 gün önce
  Ben özel bir yurt işletmecisi olarak sormak istiyorum resmi kurumlar bu gibi vakıf yurtlarına destek veriyor ve normal giderlerin altında bunlar öğrenci barındırıyor bizler ise her yaptığımız işte vergi ödüyoruz ve destek alamıyoruz yaptığım yatırımlarda ödediğimiz vergiler de bu vakıflara destek olarak verilirken bizler nasıl ayakta kalalım nasıl insanlara istihdam sağlayalım
 • Mustafa YurdakuloğluMustafa Yurdakuloğlu22 gün önce
  İmamoğlu seçim kampanyası döneminde bu vakıflara ve başakşehir futbol takımına verilen paraları keseceğini defalarca söylemişti. Seçim vaadlerinden biriydi. Şimdi de söz verdiği şeyi yapıyor Ali Bey. Oy verenler bunu bilerek ve isteyerek verdi, bence boşuna nefes tüketiyorsunuz. Ve evet böyle daha iyi oldu devlet destek verecekse herkese vermeli, sadece yandaş 3-5 şirkete ve kuruluşa değil.
 • SelamiSelami22 gün önce
  Alicim,Devletin asli görevlerinden birini Bilal’in vakfı yapıyor ise o işte bir sıkıntı var demektir.Bir konu daha.vallahi billahi iblis’e pabucunu tersten giydirecek kabiliyettesin.Adam ol insan ol doğru ol Alicim.Allah var Allah.Ahiret var.
 • Mehmet Mehmet 22 gün önce
  Ali bey antepte vakıf yurdu gariban öğrenciden 20 bin tl istedi.Yeri halktan,belediye para aktarıyor ve önemlisi hükümet para aktarıyor ama bunlar garibanı soyuyoe
 • Mehmet Mehmet 22 gün önce
  Abd den yardım alam vakıflar açıklandı.Abd fetö yü destekliyordu şimdi yeni fetö bulmuş.
 • NUSRETNUSRET22 gün önce
  Osmanlı İmparatorluğu zamanında yüzlerce binlerce vakıf kurulmuş. Hangi vakıf sırtını devlete dayamış? Hiçbiri. Kesesine güvenen parasını malını mülkünü vakfeder fakir fukarayı doyurur bakar. Günümüzün vakıflarının çoğu sömürme aracı. Ya devleti sömürür ya da belediyeleri. Tabii bir de futbol kulüpleri var aynı keselerden beslenen. Bu paralar senin benim hepimizin. Akit yazarlarının hiç birinin para ile pulla ilişkisi olmadığını biliyorum ama onlar bu soygunun kendi ceplerinden de yapıldığını bilmiyorlar galiba. Sanki devletin malı deniz yemeyen domuz misali hırsızlar çalışıyor. Devletin, belediyelerin kör kuruşlarını gasp eden, yetim mallarını yiyenler domuzdan daha domuzdur.
 • Yunus AkanYunus Akan22 gün önce
  Bir kaç gün önce metrobüse Avcılar dan eşimle bindim eşim çarşaflı otobüs şoförü biz otabuse binerken hızlı kalktı tutubamadik savrulduk bir çocuklu bayana doğru geldik ama herhangi bir zarar verdik kadın hakaret etti , kendimizi savunur Ken arkasından başka açık bir bayan bunlar görecek her şey çok güzel olacak dedi sonra bir beyefendi çocukların suçu yok derdiniz ne dedi,sonra metrobüse diger insanlar bize yer verdi boş verin onların dertleri başka uğraşmayı tam otururken pislikler sesini duydum siz kime pislik diyorsunuz dedim size demiyoruz Suriyelilere diyoruz dedi .Buradan anlı secde gorupte bunlara oy verenlere sesleniyorum benim çarşaflı hanımına hakaret etmeleri çok hoşunuza gittimi.,memmunmusunuz.
 • Yunus AkanYunus Akan22 gün önce
  Bir kaç gün önce metrobüse Avcılar dan eşimle bindim eşim çarşaflı otobüs şoförü biz otabuse binerken hızlı kalktı tutubamadik savrulduk bir çocuklu bayana doğru geldik ama herhangi bir zarar verdik kadın hakaret etti , kendimizi savunur Ken arkasından başka açık bir bayan bunlar görecek her şey çok güzel olacak dedi sonra bir beyefendi çocukların suçu yok derdiniz ne dedi,sonra metrobüse diger insanlar bize yer verdi boş verin onların dertleri başka uğraşmayı tam otururken pislikler sesini duydum siz kime pislik diyorsunuz dedim size demiyoruz Suriyelilere diyoruz dedi .Buradan anlı secde gorupte bunlara oy verenlere sesleniyorum benim çarşaflı hanımına hakaret etmeleri çok hoşunuza gittimi.,memmunmusunuz.
 • fesübhanallahfesübhanallah22 gün önce
  "Dindar kardeşlerimize, SP’li kardeşlerimize soralım.." Sayın Yazar, SP'li dindar kardeşler kendi kardeşlerini seçimde seçti. Solda KK, onun solunda Sezai, onun solunda Meral onun solunun solunun solunda da Temel. Bizim o kadar sola kaykılmış kardeşimiz var mıydı?
 • ÖMERÖMER22 gün önce
  Saadetçilere o yurtlarda yer yoktu ki zaten.
 • İsmailİsmail22 gün önce
  Ali ihsan bey bunlar yıllarca ERBAKAN hocaya ve milli görüş camiasına kan kusturan ve iftiraları ayyuka çıkan din düşmanı uğur dündar a plaket veren güruhtur o toplantıda o gençlere acıdım hiçmi sizde vicdan yoktu bu uğur dündarı protesto edeydiniz koyun sürüsü gibi dinlediniz ALLAH dememişmidir kendi din adamlarınızı, liderlerinizi kendinize ilah etmeyin yani karamollaoğlu da yanlış yaparsa karşı çıkın.bu vebal zize yeterdir takılmışsınız ingiliz anahtarın peşine nereye kadar.
 • Adamın BiriAdamın Biri22 gün önce
  Bak yine dümdüz araştırmadan körükörüne yorum yazan Akp liler.Yurtların kapandığı yok.Siz Tügva yurdunda kalıp bir dahaki sene Tügva yurdunda kalmayan kaç tane öğrenci var biliyormusunuz.Yahu şunu anlayın artık...Biz saadetliler Temel beyi de eleştiririz çünkü bu parti Temel beyin değil bizim partimiz.Akp ise Rte nin partisi,Rte den sonrası yok...Biz Akp yi gayri islami iş yaptığı için eleştiriyoruz,siz ise yapılan işleri rte yaptıysa doğrudur diye destekliyorsunuz,iş te bu tam da ilah edinmedir,kuran'bakmaz,sünnete bakmaz,sahabinin hayatına bakmaz ahkam kesersiniz.Birileri hamuduyla götürür siz hala vatan millet sakarya edebiyatıyla aklınızı vijdanınızı kullanmadan destek verirsiniz.Ayetteki ilah edindilerden maksat kulluk yapmak değil o adamın dediğini sorgusuz sualsiz kabul etmektir.Hatırlatırım size,sahabi bazen peygamber S.a.v. sorarlardı bu söylediğin ayet mi yoksa senin görüşün mü?Eğer,Resulallah s.a.v benim görüşüm derse,sizin görüşünüzü değil bu şekilde yaparsak daha iyi olur diye görüş bildirir ve Peygamber s.a.v efendimizde onların dediğini yapardı.Örnek;Bedir savaşıNeyse en sonunda mahşerde buluşucaz orda hakkı görücez.Bu dünyada biz yanılmış olalım o zaman akp belki ülkeyi bi yere götürür,ama siz yanılıyorsanız bu ülke elden gitti.Bizim korkumuz da bu.
 • tunatuna22 gün önce
  İLİM SAHİPLERİ, HER ZAMAN DOĞRULARI ANLATIP HALKI İRŞAD ETMEKLE MÜKELLEFTİR. İKTİDAR SAHİPLERİNE BİAD EDEN VE ÇIKAR KARŞILIĞI GÜÇ SAHİPLERİNİN YANLIŞLARINA DOĞRU DİYEN, HALKI DA BU İKNA EDENLER BEL-AM GRUBUNA GİRER Kİ, ALLAH CC'NUN LANETİ ÜZERLERİNE OLSUN İNŞAALLAH
 • TurgayTurgay22 gün önce
  Ya arkadaş vakıf ne demek bunun bile istismarını yaptınız ya helal olsun. Madem vakıf kurdunuz masrafını cebinden karşılayın. Vakfa bak harcama bedelini belediyeye ödet ne kadar harcadığının belgesi de olmasın oh ne güzel soygun. Belediyeyi hortumlayan vakıflardan biri de Topbaş'ların vakfı. Bu kadar mal mülk sahibiler ama yine belediyeyi söğüşlemişler. Kardeşim yurt yapılacaksa belediye kendi adına yapar olur biter.Nerede görülmüş belediye kesesinden vakıf işletmek. Yani din adına kutsal ne varsa hepsinin içine etmişler ki bu daha buz dağının ucu bakalım altından daha ne soygunlar çıkacak.
 • OkurOkur22 gün önce
  Militan yetiştiren yurtlara değil, gençlere okurken barınacak yer verebilecek kuruluşlara ihtiyaç var. Zaten KYK dururken, militan yetiştirme amacı güden vakıf görünümlü örgütlere bu işin yıllarca devredilmesi hataydı.
 • çok uygunlarçok uygunlar22 gün önce
  Ekro-temel, hodoravda baba oğul gibi durmuşlar yan yana..
 • Adamın BiriAdamın Biri22 gün önce
  Sen müslüman olduğunu idda ediyorsun ama gaybı konuşuyorsun.Ben milli görşüçüyüm,yaşım 51 aklımı kiraya vermedim,chp nin zulmünü özellikle 90 lı yıllarda görmüş biriyim.Chp ye oy veren milli görüşçü olamaz.Ben dahil çevremde ki 17 sp li 23 haziran da Akp ye oy verdik ve verirken dedik ki bunlar sp chp ye oy verdi diyecekler.Eğer biz menfaat perest insanlar olsaydık Akp içinde siyaset yapardık.Ya senin Akp den bi menfaatin var yada burnunun ucunu görmekten acizsin.Bizimde Akp nin içinde bulunan vijdan sahibi kardeşlerimiz var ve onlarda Akp li belediyelerden ve Hükümetin bazı icraatlerinden rahatsız.Akp yi bu duruma getiren ve yok olmaya mahkum eden senin gibi teslimiyetçi ve kuran'ın tabiriyle birilerini ilah edinmiş kimselerdir.Bu din,tahrifatı ve eksikliği kabul etmez Akp nin din üzerindeki tahrifatını kimse yapmadı.Chp orda duruyor ve ne olduğunu biliyor ve gardımızı alıyoruz.Ama islamı öne çıkararak bir sürü gayri islami iş yapıp mhp nin peşine takılan akp yi bırak ta biraz Allah ne buyurmuş o na bak.Ayrıca Tügva dan yetişmiş bu vatana sahip çıkacak bu din'e sahip çıkacak bir sürü öğrenci var iken nasıl bu öğrencilerin Akp den ve Tügvadan soğuduklarını bir gör.Basiretsiz ve kafası çalışmayan kendi için o kadrolarda oturan adamların yüzünden akp nin ve Tügvanın nasıl o öğrencilerin gözünden düştüğünü bir gör.Tügva yurtlarından yetişmiş tek bir adam göster ve tügva yurtlarında kalıp akp ye oy veren kaç öğrenci var bi araştır.Top yekün kafanızı kuma sokarak bu davaya hizmet edemezsiniz.Bilal Erdoğan bir gün otursa da şu Tügva yurtlarında kalan ve özellikle ayrılan öğrencileri bi arasa,o vakıfta yönetici olarak bir kişiyi tutmaz.Son tahlilde;Akp Allah için vatan için bir iş yaparsa yanındayız,tersini yaparsa karşısındayız.Ve sana asr suresini hatırlatırım.Hakkı tavsiye et,yanlışa yanlış de ki hiç olmazsa insanlar yanlışlarını görsün belki düzelirler.Biz Akit le büyüdük,Akit bu hale gelicekmiydi,çok yazık.
 • mahmud taşyürek mahmud taşyürek 22 gün önce
  .Bakin ben olaya baska vede gercek bir acidan anlatayim .beylikduzunde oturubta esenyurtta inşaat magduru 5 bine yakin insan var. bunu akp teskilatima cimere ve bazi milletvekillerine ilettik .bakin bu mahdurlarin yuzde 90 akp gonul veren insanlardi ama kimse ilgilenmedi yalvatdik bakin esenyurt insaat magdurlarindan ilgilenmesseniz her iki ilcedede kazanamassiniz dedik dinkemediler .hayır esenyurtta beylik duzude biz aliriz dediler .sonuc her iki ilcedede kaybetti.kimse ilgilenmedi .insaat magdurlarinin durumuna çözüm bulunmadikca bu diger ilcelerede sicrayabilir .lutfen biazda olaya bu açıdan bakin. saygilar
 • Hasanali kosrHasanali kosr22 gün önce
  Bu sadet varya basindaki ler arkasindakiler yaziklar olsun size Allah size akil versin sizde l yokki Erdogan düsmanligi kor etti sizleri
 • AntiCHP zihniyetiAntiCHP zihniyeti22 gün önce
  Ben bu Ekremi tanıdıkça tiksiniyorum nefretimde kat kat artıyor çünkü beni tanıdıkça seveceksiniz demişti.Terörislerin sapık ve sapkınların İnançsızların temsilcisi Ekrem den partisiCHP den her türlü müsibet beklenir mayaları böyle yoğrulmuş.Mayası bozuk olan partinin ve temsilcilerinin yaptığı her iş ve davranışta bozuk olur şer olur
 • Mesut SarpMesut Sarp22 gün önce
  Allah Rizası icin dogruyu yazacagım ama bazı kimselerin hoşuna da gitmeyecek. Tabii ki ögrenci yurtlarını kapatmak hakkani bi davranış degil. Ancak burada yurt kapatma kararı verilmeyip maddi yardım durdurulmuş buna ragmen bu yardımın durdurulma gerekceleride bence yeterince acıklanmadı. Iyi yaptilar diye vicdanım demiyor. Öte yandan saga sola akıl veren hatta bazen kesin fetva niteliginde acıklamalarda bulunan Sn. Karahasanoglunun mahkemesi 550 günden fazla hala bi karara varamayan ve tutuklulugu hala neticelenmeyen Alparslan Kuytul Hoca ve yurtlari kapatılan Furkan Vakfıyla ilgili sus pus olmasıda cok manidar. Furkan Vakfinda okuyanlar bizim cocuklarımız degilmiydi ve bu Vakıfta okuyan cocuklarımız islami bir koruma altında degilmiydi? Neden hep islam birilerinin tekeline indiriliyor, haram degil mi? Hani kimler siyaset icin degil Allah Rızası icin yazacak? Allah c.c. islamın yardımcısı olsun.
 • Hasan DoğanHasan Doğan22 gün önce
  "Ortam Müslümanların yaşaması için uygun olsun,inançlı insanlara zulüm olmasın ve bu ortamda olabildigince çok ve kaliteli muslumanlar yetişsin" diye umuyorsunuz.Mekkede müslümanlar iskence altındayken hiç bir münafık yoktu (çok anlamsız olurdu) ama Müslüman toplumun imkanları genişledikçe munafiklar da yaygınlaşmaya başladı. Şimdi siz şeyhin sözünü Peygamberimizin sözüne ve Ayetlere tercih eden bir topluluğu neden savunuyorsunuz?
 • Hasan DoğanHasan Doğan22 gün önce
  Nurculardan daha katı olarak bilinen Suleymancilara, faiz hakkında ne düşündüklerini gidip sorun. 2002 yılında ben bunu sormuştum. Memleket Şeriatle yönetilmiyor ve bütün bankalar faizle çalışıyor, bu durumdahüküm nedir, gibi. Şehirdeki 2 numaralı kişi "O faizi fıstık gibi çıtır çıtır yiyebilirsin." demişti. Şimdi bu adamlar sabah kalkıp tesbih çekiyorlar , kâfirlere benzememek için başlarına şapka bile giymiyorlar. Görünüşe bakan bunlar ne kadar da Müslüman bir topluluk deyip aldanıyor ama adamlar Kurandaki açık bir Ayeti inkar ediyorlar. Şimdi çocuğunuz bunlarınve bunun gibilerin yurdunda kalsa namazını rahatça kılabilir ama itikadı zarar gördükten sonra bunun ne değeri olabilir?Tarikatın başındaki adamın uçup gittigine, Hızır as ile beraber operasyon yaptığına inanıyorsa size geçmiş olsun. Ya da fetoculer gibi takiyyeyi kendilerine din olarak secenlerlerin yurdunda kalıyorsa bu sefer hepimize geçmiş olsun: Gerektiğinde ailesini yok sayacak ya da rahatlıkla Türk milletin üstüne bomba yagdıracaktır.
 • M.AliM.Ali22 gün önce
  Saadet partililer bu ingiliz damadı ruh hastasının densizliklerinden ne zaman usanacak?
 • Çomarkopter Çomarkopter 22 gün önce
  Belli ki bu kardeşin de maması kesilmiş :((
 • Rakup avcı Rakup avcı 22 gün önce
  ORMANLARI ZİLLET İTTİFAKININ SİLAHLI KANADI YAKMIŞ
 • HasanHasan22 gün önce
  Nasıl bir yazıya hırsızlık yani sizin tabirinizle yolsuzluk artık direk para almayla olmuyor artık hiç mi medyayı takip etmiyorsunuz yüz kişilik yemek söylenir bin kişilik fatura kesilir kalan dokuz yüz cebe bunuda hakmış gibi yerler ha kesinlikle utanmazlar arlanmazlar sadece bir misal verdim örnekleri çok
 • OmurgaOmurga22 gün önce
  Mustafa bey memleket batmış yandaşlar yalakalar o biçim vurgun yapıyor. Çaycısı mübaşirinden başla nerde olursa olsun avantasız iş dönmüyor. Baksana Mardin kayyımuna o bile heyettekilere hediyeleri köprü yapılır yol yapılır işimiz düşer diye veriyoruz demiş. Sen neden bahsediyorsun Allah aşkına. Soydular milleti gelecek gitti Tügvayı Turgevi kurtarma derdindesin. Senin de eksen iyi kaymış yani..
 • mehmetmehmet22 gün önce
  belediyenin yurt inşaatıyla ne işi var.milli eğitim bakanlığı yapsın.
 • Osman K.Osman K.22 gün önce
  Çoook rahatlayacağım, Zira, haram parayla hayır yapılmaz. Bu ülkenin muhafazkarları güç ve rantla tanışınca ya paralel oldular ya da yamuklaştılar. Akpartinin yozlaşması sadece kendisinde olmadı. Yozlaşmayı sivil yapılara da sirayet ettirerek genişletti. Sözde dini vakıf ve cemaatlere kamu kaynakları peşkeş çekilereek onlar da yozlaştırıldı. Yetmediğinde kendileri vakıf kurup cukkalamaya devam ettiler. Haram lokmayla dervişlik taslayan yamuk dindarlara dönüştüler. Karşılığında da lider oligarşisi, hanedan ve tüm yozlaşmaya göz yumup seçimlerde de fetvalarla Reisi dava için vazgeçilmez adam ve ümmetin kurtarıcısı olarak desteklediler.Bu itibarla, topyekûn bu tür bir yozlaşmayı içine sindiremeyip muhalif hareketi başlatanlara ve cukkaları kesen imamaoğluna teşekkür ediyorum,
 • sevinçsevinç22 gün önce
  Vakıf kime ne yapacaksa kendi bütçesinden yapar..yapmalıVakıf ın işi bu...Neden İstanbulun hakkını sadece birkaç vakfa veriyorsunuz...Vergileri siz vakıflarınızda çocuklara tecavüz edesiniz, gerici dindar kindar nesil yetiştiresiniz diye mi veriyoruz..Amaç belli...Kimseyi aptal zannetmeyin..Her zannettiğinizde kendi aptallığınız daha çok ortaya çıkıyor....
 • HasanHasan22 gün önce
  Ali bey hala sen haine kardeşmi doyorsun alemi islam yanıyor
 • Salih CankurtaranSalih Cankurtaran22 gün önce
  Kardeş mi dediniz Saadet cik, Bay Temel, Çete, pkk ile kol kola, keto ile kol kola. ingiliz ajanı.vatan h.ini. nufus da bile 170 bin SAADET PARTLİYİ TERÖRLE İLİNTİLİ İBARESİNİ GEÇİN ONDAN SONRA SAADET Lİ KARDEŞLERİMİZ. Evet SAADET li insanların omuzlarına basarak yükseldiniz zannetiniz onlarsız havada kalırız onlarda çekildi ve yerle bir oldunuz. ASIR SAADET ASRI. Mürşidi kamil şu üç şeye sarılın dedi. İNANCINIZA, MİLLİ GÖRÜŞE ve SAADET PARTİMİZE. Sayın demirelin güzel bir sözü var VAAMI DİYECEĞİN.
 • ALİALİ22 gün önce
  SAYIN YAZAR YANLIŞ YAPAN SEÇMENLERİ ELEŞTİRİYORSUNDAAKP NİN YAPTIĞI YANLIŞLUKLARI NEDEN ELEŞTİRMİYORSUN BUMU DOĞRU OLMAK BUMU ADALETLİ OLMAK EĞER DOĞRU YAZIYORSAN YANLIŞ YAPANLARI DAYAZACAKSINHAK İÇİN YAZIYORSAN DIĞRUYA DOĞRU YANLIŞA YANLIŞ DEMELİSİN SEN AKŞAM SABAH AYNI TAS AYNI HAMAM.SELAM VE DUA İLE
 • İşsizİşsiz22 gün önce
  Öğrenci başına 6.250lira maliyet için 20.000lira alanlar düşünüsün. 56.000.000liralık yiyip, içip, gezenler düşünsün. Bedava kondukları binalarda aylık 600liraya müşteri barındıranlar düşünsün. Hayırdır, bir kayıp mı var?
 • hizipsavarhizipsavar22 gün önce
  saadet diye bir parti kjalmadı rahmetli erbakan hoca ölünce o parti bitti. şimdi onlar chp li olmuş. yazık
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu22 gün önce
  O adını saydığınız yurtlarda fakir, gariban, muhtaçların kaldığını mı zannediyorsunuz. Zengin AK Partili yandaş çocukları kalıyor. Fakir her yerde sahipsiz.
 • Mehmet Murat GülerMehmet Murat Güler22 gün önce
  Bir de tersten anlatalım; bu vakıfların kullanmakta olduğuİBB' e ait mülkler de alınsın,Aziz Nesin, Nazım Hikmet, v.b gençlik, bilim, sanat, konservatuvar merkezlerine tahsis edilsin. Bu şekilde muhafazakar kesim de dahil (mesela şu 200 Bin / 800 Bin oranında minik katkısı olabileceği değerlendirilen kesim) iddia sahiplerinin sosyal haz almaları daha fazla sağlanmış olur...
 • ÖmerÖmer22 gün önce
  Müslümanlar bilinçli olmalı Saadet’in kazandırmayız derken eline ne geçti hiç.onca öğrenci açıkta kalırsa sorumlu kim CHP zaten belli zihniyeti . Sözcü nün ilavesi gibi olan milli gazete ne kadar milli . Olan olmuştur bundan sonra vakıflara millet sahip çıkar iftiralar boşa çıkar Allah ne dilemişse o olur Saadet bence kendi kendini kapatmıştır
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 22 gün önce
  1750 MAKAM ARACI 1 NİSANDA YENİ KAPIYA DİZİLECEKTİ NE OLDU NE OLDU BU KADAR YOLSUZLUK İFTİRALARI BUNA İNANDI BU İNANAN KESİM NE OLDU BUNLAR İYİ PARTİLİ SADET PARTİLİ KARDEŞLERİMİZ SORSANIZA NE OLDU DİYE BİR SORUN BAKALIM NE CEVAP ALACAKSINIZ HEP BİR AĞIZDAN BAĞIRDINIZ ŞİMDİ BİR SORSANIZ NE OLDU BU KADAR İFTİRA CEVABINI İSTEYİN .
 • kuzey orhunkuzey orhun22 gün önce
  Hamasi sözlerle müslümanlık olmaz, müslüman , örnek insan demektir.Doğruluğuyla,dürüstlüğüyle,insanlığa yararlığıyla.Müslüman cahil olmaz dar kalıplar içerisinde yaşamaz,Bilim ve teknolojide öncü olur,yoksa şimdiki gibi Dünya üzerinde yaşayan sadece isimleri müslüman olan gerçekte ise bırakın fen bilimlerini (bilim ve teknolojiyi) Allahın gönderdiği son din olan islamiyetin yasakladığı her şeyi yapanlar kesinlikle Müslüman olamaz, örnek;Milli gelirin adaletsiz olarak paylaşımı ; % 10 kesimin gayri safi milli hasılanın % 75 ini alması ,geri kalan % 80 lik kesiminde % 25 ini alması gelir dağılımı uçurumu ( kapitalist Amerikada dahi % 10 luk kesim gayri safi milli hasılanın % 55 ini alıyor) Kul hakkı yemek,rüşvet,yolsuzluk,insanları kandırma,dolandırma yalan söyleme ve buna benzer islamiyete aykırı ne varsa müslümanım diyenleryapıyorlar.Bu düzelmesi gerekli müslüman her yönüyle örnek insan olmalı.
 • uyan tcuyan tc22 gün önce
  izzetli saadetli karamollamı. müslümanlık maskesi takmış sosyetik teröristşeytan bunlar
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 22 gün önce
  bazı yorumcular sol imajlı internet sitelerinde hiç gördünüzmü chpkk ya sadet iyi paretiye karşı kötü bir imaj çizildiğini bunların hepsi gökten zembillemi indi AKPARTİNİN YAPTIĞI BELEDİYECİLİĞİ BUNLARIN TÜMÜ GELSE YAPTIKLARI HİZMETLERİ HAYAL EDEMEZLER AKPARTİ VE REİSE AK SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEMİYORUZ BENİM BABAMINDA OĞLU DEĞİLLER İÇİNDE 100 KİŞİDEN 10/15 BOZUK İNSAN ÇIKTI DİYE TÜM AK PARTİLİLER BELE BAŞK MİLLETVEKİLLERİ HAKSIZLIK YAPTI YOLSUZLUK YAPTI DERSENİZ ADAMA SORMAZLARMI BU KADAR YATIRIMLARI BAŞKA HÜKÜMETMİ YAPTI BU KADAR LÜKS YAŞAMI KİM YAŞIYOR EVET HER ZAMAN BÖYLE SIKINTILAR OLMUŞTUR OLACAKTIRDA İNSANLAR DAHA İYİSİNİN DAHA LÜKSÜNÜN SIKINTISINI ÇEKİYOR 100 /90 BÖYLE BÖYLE OLDUĞU HALDE BUKADAR YATIRIM VE HİZMETİİNKAR EDERSENİZ ALLAHCC SORAR İNSANA ALLAHCC ÜLKEMİZE VE İDARECİLERİMİZE YARDIM ETSİN AMİN.
 • VATANDAŞVATANDAŞ22 gün önce
  Saadet Partililer sevinsin.Kime hizmet ettikleri ortaya çıkıyor...
 • Evet Rahatlayacağız.Evet Rahatlayacağız.22 gün önce
  İstanbul sözleşmesi, ömür boyu nafaka ve velayet sorunları...gibi nedenlerle Aileler parçalanırken, kadınlar kocalarını hüngür hüngür ağlatırken, analar gelinlerine feryat ederken, bacılar buna çaresizken, erkekler ceza evlerine tıka basa doldurulurken, yeni ceza evleri yapılırken, yüzbinlerce erkek yurt dışına kaçarken, sizin Ensar Vakfınız da, İHL'leriniz de, Camileriniz de kapatılmasına zil takıp oynayacağız.Aileler yıkıldıktan sonra değil şehirlerin depremlerle yerle bir olması, dünya yıkılsın, kıyamet kopsun, umurumuzda değil. Aile yerine beni ve insanlığı fuhuş yapmaya mecbur bıraktıktan sonra, Erkekleri cezaevine doldurduktan sonra3. Dünya savaşı çıksın, dünyada insan nesli kalmasın. Aile olmadıktan sonra Ateist olur, deist olur, Yahudi olur, Hristiyan olur yada Gavur oluruz. İşte bizim psikolojimiz bu. Anladınız mı? Hergün 1000 üzerinde bu nedenle Aile yıkılıyor. Milyonlarca ailede ise yuvalar yıkılmasın diye babalar evlerinde ağlıyor. Çocuklar çaresiz. Ensarınız ne ki, Yıkılsın dünya!!!
 • DEMİR DEMİR 23 gün önce
  Saadet partili kardeşlerimiz ellerine kına yaksınlarkaybettirdilerya allah bunun hesabını soracak bu yurtlarda kalan coçukların bir tanesi sayenizde heder olursa bunun hesabını veremezsiniz haydi kayyıma hemen ses veriyordunuzya birde buna ses verinde görelim
 • Mehmet eminMehmet emin23 gün önce
  Devletin yurduna ne olmuş. Devlet yapsın gençler kalsın. Bu kadar basit sayın yazar.
 • Ömer kalenderÖmer kalender23 gün önce
  Öğrenci yurtlarına , belediye yardımları devam etmeli . Yardımların yerinde kullanılmasıdenetlenmeli .
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU23 gün önce
  NE KARDEŞLERİ.BUNLARIN YAPTIKLARI KARDEŞLİKMİ,DÜŞMANLIKMI.NE KARDEŞİ.HDPKK,CHPKK YA DESTEK VERMEDİLERMİ
 • Mazlum Mazlum 23 gün önce
  Sizin yazarlığınızda müslümanluğınızda menfatiniz kadar sayın yazar. Zamanında devtetin imkanları tümüyle A grubuna peşkeş çekilirken de aynı şimdi B grubuna avanta dağıtırkende aynı. Oma olan yine mazluma, garibana oluyor. Yapılan adaletsizlere zerre ses çıkarmıyorsunuz. Bumu müslümanlığınız.
 • Rektör Rektör 23 gün önce
  Buda gösteriyor ki vakiflara ibb den bir para akışı var ama sorsan herkes inkar ediyor bu yazı ile bu iddia pekiştirilmiştir neden düne kadar inkar yazıları yazdınız bunun islamdaki yeri nedir zaten imamoğlu secim öncesi vas nas bağırdı meydanlarda kesecek bu musluğu diye ve öyle kazandı şimdi ortada 810 bin fark varken 200 bin oyu olan saadete yüklenmek vicdanen rahatsanız sorun yokiktidar dışında herkese düşman tavırlar algı operasyonlarını nasıl açıklıyorsunuz?
 • Fatih HacıoğluFatih Hacıoğlu23 gün önce
  Sayın yazar siz bu kafayla giderseniz AKP'niz daha da kaybeder.İstanbul' un kaybedilmesini Saadet'e bağlamışsınız.İstanbul'un kaybedilmesinin sebebi AKP'nin yanlışlarıdır.AKPliler bile İmamoğlu'na oy verdi ki adam 807 bin oy farkla seçimi aldı yani Saadet'in nereye gittiği bilinmesi mümkün olmayan 50 bin oyuyla değil.Ayrıca vakıfçılık devletin parasıyla yapılmaz.Vakıflar hayırseverlerin destekleriyle faaliyet göstermelidirler.Devletten bu vakıflara aktarılan para tüm milletin parası, pek çok kişi bu aktarıma razı değil ve hakkını helal etmiyor.Yani siz haram parayla hayır işi yapılabileceğini mi düşünüyorsunuz sayın yazar?
 • iyildiziyildiz23 gün önce
  Buradan da da SAADETe vurmak için malzeme çıkarıyorsunuz ya, yuh yani ki, yuh size... Atını(AKP) dövemeyen çıkarcılar tabii ki, semerini döver...
 • ihsanihsan23 gün önce
  bunlar zalim yurt kapanırmı yahu öğrenciler ne olacak
 • Ahmet TürkerAhmet Türker23 gün önce
  sayın yazar parti içinde partiyi zayıflatan yolsuzluk yapan parti felsefesine uymayan mucahitlikten müteahhitliğe uzanan milletin gözünün içine baka baka beytülmale el uzatanlara laf etmediğin sürece inandırıcı olmuyorsun.imamoğlu işini yapacak ebu cehile dine küfretti diye kızılırmı.bence birazda parti içinde partiyi zayıflatanlar hakkında iki kelam et.aksi takdirde akitte komisyoncular sınıfında imajı oluşuyor
 • ORHAN İNANORHAN İNAN23 gün önce
  ONLARA OLAN KALP KIRGINLIĞIMIZ HİÇ GEÇMEYECEK..SANKİ BU ÜLKEDE HİÇ YAŞAMAMIŞLAR GİBİ,SANKİ DOST VE DÜŞMAN KAVRAMLARI TAMAMEN KARŞILIĞINI BULAMAZ HALE GELMİŞ GİBİ,ISRARLA ,BİLEREK VE İSTEYEREK KARŞI TARAFI DESTEKLEDİLER..BUNU DA MÜSLÜMAN YA DA MİLLİYETÇİ KİMLİKLERİNİ ÖN PLANA ÇIKARTARAK YAPTILAR..HİÇ YÜZLERİ KIZARMADAN,ALENİ OLARAK Bİ NAMAZLAR VE PKK YANDAŞLARI İLE KOL KOLA GİRDİLER,OMUZ OMUZA SAF TUTTULAR..BU TARAFA YAPMADIKLARI İFTİRA VE SALDIRI KALMADI..BUNLARI HİÇ UTANMADAN ,SIKILMADAN YAPTILAR..O ZAMAN DA DEDİM ŞİMDİ DE DİYORUM..YAZIKLAR OLSUN İKİYÜZLÜ RİYAKARLARA..YAZIKLAR OLSUN DİN İ MÜBİN İ İSTİSMAR EDENLERE,YAZIKLAR OLSUN MİLLİYETÇİLİK NUTUKLARI ATIP DA PKK YANDAŞLARI İLE GÜÇ VE OMUZ VERENLERE..YUH OLSUN HEPSİNE..ELLERİNİZE SAĞLIK.ALLAH(CC) ZOR BİR İMTİHAN DÖNEMİNDE BİZLERİ YARATTI..RİYAKARLARIN MÜNAFIKLARIN HER ZERREMİZE NÜFUZ ETMEKTEN ÇEKİNMEDİĞİ BİR ZAMAN DİLİMİNDE YAŞAMANIN SIKINTILARINI YAŞIYORUZ..AHİRETTE HESAP ZAMANI RABBİM İYİ İLE KÖTÜYÜ AYRIŞTIRACAK ANCAK İMTİHANI SABIRLA VERMEK BAZEN GÜÇ GELİYOR..
 • MalatyalıMalatyalı23 gün önce
  Hic zannetmiyorum yuzleri kizarmaz kizarmasi icin haya edep olacak
 • haramzadeler haramzadeler 23 gün önce
  Rahatlayacağım.gitsin devlet kendisi destek olsun.Akp nin ideolojik akp destekçisi vakıflarına yurtlarina ako destek çıksın.Ben hizemt almak için başkan seçiyorum.Benim paramla kafaniza göre onabuna vakfa hizmet veremezsiniz!Klüp yönetemezsiniz!Seçim kampanyalarını yürütemez sülalenizi besleyemezsiniz.
 • alknalkn23 gün önce
  ne mutlu saadetlilere. dünyanın en zalim adamını, islam ve müslüman düşmanı bir adamı devirme yolunda ilk başarılarını elde ettiler. Bunlar asla durmayacak. kinleri, öfkeleri o kadar büyük ki bu durumu bir CHP lide göremezsiniz. Reisin yıkılmasına kadar durmayacaklar. Muhtemelen bunu bir cihat olarak değerlendiriyorlardır. Eh, cihatları mubarek olsun ne diyelim... Hepsi mi?Elbette değildir.
 • Cengiz KCengiz K23 gün önce
  Adam yardimi kesicem diye soz verdi yuzde 55 oy aldi. Milli iradeyi elestirmek sana dusmez
 • Arka bahçeler..Arka bahçeler..23 gün önce
  Bütün bunları neden vakıflar yapıyor devletin gücü yetmiyor mu?.
 • mantık hatasımantık hatası23 gün önce
  İBB doğrudan hizmet etse daha iyi değil mi? Neden parayı bu denetlenmeyen kurumlara veriyordu yıllardır, buradaki amaç nedir hepimiz biliyoruz. Sahtekarlığa gerek yok.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer23 gün önce
  İstanbul-Ankara..ve..diğer..Büyük..şehirleri..Dindarların..yani..bizlerin.."ahmaklığı"..ile..kaybettik..Yazık..ki..yazık..
 • OkurOkur23 gün önce
  Büyük ihtimalle başlayıp kesin kanıya nasıl varsınız. Bence çok iyi olmuş devlet öğrenciyi kendi barindirsin. Öğrencilerden ücret alınıyor mu. KYK kurumundan öğrenci başına bir para alınıyor mu.

Günün Özeti