Öcalan teröristti de, Demirtaş değil miydi?

22 Eylül 2019 Pazar

Bir propagandadır gidiyor..

CHP’nin “Biz Apo’nun heykelini dikeceğiz” diyen eşbaşkanın partisi ile işbirliği yaptığını söylediğimizde.

Hemen karşımıza çıkıyorlar:

“Ha ha.. Siz de Apo’nun kardeşini TRT’ye çıkarıp, seçimde ondan medet umdunuz.”

Saadet partisinin bile, “PKK’lıların cenazelerine katılmayan milletvekillerine disiplin soruşturması açarım” diyen eşbaşkana sahip çıkan HDP ile bazı bölgelerde işbirliği yaptığını söylediğimizde, “Ha ha.. AK parti de tam seçim öncesinde, avukatların Abdullah Öcalan’a ziyaretine izin verip, ordan gelen mektup ile seçimde başarılı olmayı düşünmüştü” diyorlar..

Particilik yapmaya gerek yok.

Bir partinin militanlığını yapmaya gerek yok.

Hiçbir kişiye, hiçbir partiye, apaçık hataları ortada iken, “Hiçbir kusurları yok. Haşa hatadan münezzehler” demeye gerek yok..

Veya, bir partiyi kötüleyeceğiz diye, denizin üzerinde yürüyen evliyaya “Ha ha.. Yüzme bilmiyor” eleştirisi getirecek kadar aklını hep kötüye çalıştırmaya da gerek yok..

Dürüst olalım..

Sırf bir partinin lehine diye karşı çıktığımız eylemin çok daha vahimini yapan partilerin yaptıklarını görmezden gelmeyelim..

Ve biz de..

Sadede gelelim..

AK Parti, Osman Öcalan’ı TRT’de konuşturmuş.

Kim Osman Öcalan?

Türkiye’de 50 bin insanın katili olan, PKK’nın kurucularından Abdullah Öcalan’ın kardeşi.. Sadece kardeşi değil, aynı zamanda PKK içinde birçok kanlı eyleme katılan/emrini veren bir terörist.

Sadece bu kadar mı?

Değil..

20 yıl kadar önce, PKK’dan ayrılıp, artık devletin askerine, polisine kurşun sıkmaktan, sıktırmaktan vazgeçmiş eski bir terörist.

Teröristliği bırakmış olması, eski işlediği suçları ortadan kaldırır mı?

Hayır..

O suçlar sebebi ile, yakalanması, cezalandırılması gerekir..

Nitekim abisi yakalandı, cezasını çekiyor..

Bu tespitler bir yana..

Osman Öcalan, eski teröristlik yaptığı günlerdeki söyleminden çok farklı bir boyutta, Türkiye Cumhuriyeti devletinin üzerinde oynanan oyunlar hakkında iki çift laf ederse..

“Aaa ne büyük adam” diye, ne dediğine bakmadan kulu kölesi olmadan..

Sadece..

“Bak, eski bir terörist de, şu tespiti yapıyor. Bir kulak verelim. Doğrudur-yanlıştır; yine kendi aklımız ile  bir değerlendirme yapalım” dediğimizde, “Aaaa. Eski terörist kılavuzları oldu” diyenler çıkarsa..

Alınlarına yapıştırmamız gerekmez mi:

Bre gafiller.. AK parti, 20 yıl önce silahı bırakan eski teröristin, şu an dağda olan teröristlerin de silah bırakması için çağrıda bulunduğunda bunu yanlış buluyorsunuz da..

Kendiniz.. Özbeöz kardeşi, hâlâ dağda, elinde silah, devletin askerine, polisine kurşun sıkmaya devam eden Selahattin Demirtaş’ın çağrıları ile kendinize oy devşirmede niye bir yanlışlık bulmuyorsunuz?

Abdullah Öcalan cezaevinde.. Kardeşi de 20 yıl önce silahı bırakmış. Şu an da, silaha başvurmanın yanlış olduğunu söylüyor..

Selahattin Demirtaş’ın kardeşi ise, şu an dağda. Elinde silah.. Teröristliğe devam ediyor. Selahattin Demirtaş’ın kendisi de, bir yandan terör örgütünün kurucusu olduğu için, askere kurşun sıktığı, polisi şehid ettiği için, bu olayların baş faili olduğu için Abdullah Öcalan’ın heykelini dikeceğim diyor..

Abdullah Öcalan bile, “O olaylar dış güçlerin de tesiri ile oldu” dediği bir ortamda, “Askeri, polisi vurarak bizim bugünlere gelmemizi sağlayan Apo’nun heykelini” dikeceğim diyor.

Hâlâ elinde silah ile askere kurşun sıkarken öldürülen teröristlerin cenazelerine milletvekili düzeyinde katılımların olması gerektiğini, cenazeye katılmayan milletvekillerini disipline vereceğini söylüyor..

Bizim anlı şanlı ülkücülerimiz. Anlı şanlı milliyetçilerimiz. Asenalarımız.

Devlet lehine açıklama yaptığı halde.. Elinde silah olmadığı halde.. Öcalan’ı yerden yere vurup (terörist olduğu dönem için biz de yerden yere vuruyoruz), “Ondan yararlanılamaz. Onun sözlerinden yararlanmaya çalışanlar haindir”’ diyor..

Birkaç yıl sonra değil. 

Aynı zaman diliminde, aynı günlerde, henüz terör örgütünden ayrılmamış eşbaşkan kardeşleri ile, terör örgütü üyelerinin cenazelerine katılmayı bir zorunluluk gören eşbaşkanları ile PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin çağrıları ile seçim kazanmayı, “başardık, başardık” diye sevinç gerekçesi yapıyorlar..

İP’in milliyetçileri, ülkücüleri, size sesleniyorum.. Ankara’da, İstanbul’da siz kazanmadınız.. CHP’nin ulusalcıları.. Sizin adaylarınız kazanmadı.. “Terörist cenazesine gitmeyeni disipline veririm” diyen eşbaşkanların çağrısı ile siz seçim kazandınız..

AK Parti için, “Öcalan’ı konuşturarak seçim kazanmak istediler” derken..

Kendinizin “Demirtaş’ı konuşturduğunuzu görmezden geldiniz.

Sadece Demirtaş mı? Murat Karayılan’ı da, Dursun Bayık’ı da, dağdaki diğer teröristler de “AK Parti’ye kaybettireceğiz” diyerek, CHP’ye oy verilmesini istemedi mi? Dolayısı ile, hâlâ örgütte olan aktif isimler de CHP’nin adaylarına oy verilmesi çağrısında bulunmadılar mı?

Birisi eski terörist.

Diğerleri halen terörist..

Hem de halen askeri-polisi vuran aktif teröristler..

Eli kanlı katillerin tepesindeki baş teröristler..

Aradaki farkı bile farkedemediniz..

Veya..

Farketmemiş göründünüz..

Saf seçmenlerde, “AK Parti, PKK’dan medet umuyorlar” algısı oluşturup.

PKK’nın esas desteklediği adayları kazandırttınız.

PKK ile, PKK yöneticileri ile işbirliği yaptığınızı gözlerden kaçırmak için..

Kendi suçunuzu bastırmak için..

PKK’dan 20 yıl önce ayrılmış eski teröristten, AK Parti’nin medet umduğu eleştirisini yaptınız..

Önce paçanıza baksaydınız..

Pisliğin çoğunun, pisliğin kaynağının nerede olduğunu görürdünüz..

PKK’nın eskilerinin değil..

Silah bırakanlarının değil..

Silahı elinde, Türkiye’yi bölmek için kurşun sıkanların sizi arkanızdan ittirdiğini görürdünüz..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • II.MuratII.Murat27 gün önce
  Ali,Eski Adalet bakani Ergin in görevde bulundugu süre icinde onu kackez elestirdiniz.?Cevap:Hicbirzaman !!!Simdi elestirmesi kolay,o elestiriyi o zaman yapacaktin. Reisin gücünü arkana alarak birseyler karalamak cok kolay.Senin nasil bir gazeteci oldugunu ortaya koyar bu durum.
 • Mısıroğlunun yunan galip gelseydi sözünü çarpıtmalarıMısıroğlunun yunan galip gelseydi sözünü çarpıtmaları28 gün önce
  Yunan galip gelip fiili işgalnetseydi kemalın yaptıkları devrimleri yapamazdı demek istemiş
 • İsmail YURTCUİsmail YURTCU29 gün önce
  Hay ağzına,kalemine sağlık. ALLAH (CC) sizden razı olsun
 • Diriliş PayitahtDiriliş Payitaht29 gün önce
  Hdp meclisteyse bunu chp iyi saadete borçludur pkk halen varsa chp sayesindedir artik bunlari meclisten atin illa millet ayaklanipmi atacak devlet kanunlarla yasalarla yurutulur torerle mucadele yasalarinda çok bosluklar var yoksa onlar mecliste olamazdi fetòcùlerde boyle kolay yurt disina kaçamazdi
 • Öz Vanlı Öz Vanlı 29 gün önce
  Ali bey kardeşim bunların gözleri kör olmuş, kulakları mühürlenmiş adeta. Dünya Türkiye nin son yirmi yıla yakın zamanda sürümmekten kurtulup ayağa kalkarak tüm zalimlere meydan okurken, benim ülkemdeki Allah bilmez CHP zihniyeti ve sözüm ona hainin en büyüğü sahte ülküceler ile PKK ya destek verip yanında olan her millete mensup mürted gruplar, devletinin yanından yer alması gerekirken karşısında ki güçlerle bir olup vatanını satanlardan birşey beklenmez zaten. Onlar hepsi bir olsun vatanını bayrağını dinini namusunu korumak için bizler her daim tüm hain cephesinin önünde Hz. Hamza lar gibi savaşıp şehit olmak için hep burada olacağız.
 • SerapSerap29 gün önce
  Katılıyorum SızeSayın yazarımızTeşşekkürler Selam ve dua ıle
 • Serap Serap 29 gün önce
  Aynen öyle katılıyorum size
 • Atıf DedebayAtıf Dedebay29 gün önce
  Ülkücülük öyle herkese yakıştıracağınız bir sıfat değildir kardeşim. Ülkücü değilsin bilmezsin. Şu anda ülkücülük istismar ediliyor. Ülkücülerin sesi çıkmıyor. Halbuki ülkücü ve, ülkücü geçinen var, ülkücülükten geçinen var. Siz tutuyorsunuz ömrünü ülkücülüğü yağlı kuyruk olarak kullanana , ülkücülükten yolunu bulanlara ülkücü sıfatı veriyorsunuz. Yanlık. Fetto müslüman olmadığı halde müslüman demenize benziyor. Vebalde kalırsınız.
 • Yurdaer Yurdaer 29 gün önce
  İbb seçimlerin den sonra pek sağlıklı durmuyorsunuz.
 • AhmetAhmet29 gün önce
  Harbiden şaşırıyorum yazılarınıza kraldan çok kralcısınız üzülüyorum halinize
 • AlïAlï1 ay önce
  Selahattinn kukla olduğunu cumle alem bilyor. Eşinin raporlarini, lafta oğretmenlik yaptiginiunutmadik biloo
 • YORUM YORUM 1 ay önce
  Ali bey selamlar.O.Öcalan konusunda devlet hata mı yaptı yoksa bile bile mi bunu böyle yaptı.Esas tehlike duyduklarımıza göre (belki son kez olamayacak) yeni bir darbe girişimi hazırlıkları.Zemin hazırlıkları güya hazırlanmış.Proje bazlı büyük şehir başkanlıkları devlete diz çöktüreceklermiş.Hadi hayırlısı.Emin olsunlar ki burası ne Mısır nede Irak tır.Bu konularda okurlarınizı aydınlatırsanız severim.
 • Kadir Kadir 1 ay önce
  1-Apo’nun heykelini dikicez lafı Akp lilerin lafları üzerine söyledi adam.2- Akp liler Apo ya methiyeler düzüyordu unuttunuz mu 3- çözüm sürecin de ne yazıyordunuz şimdi ne yazıyorsunuz tuaf değil mi4- Selahattin Demirtaş dağa çıkmış eline silah almış mı 5- siz gerçekten hukuk okudunuz mu? Eğer okuduysanız bu bile ülke deki hukuk eğitimin ve hukukun yerlerde olğunun kanıtıdır. 6- Akp ye bir empatim Yoktu ama sizi okuyup Akp lileri dinledikçe bu kadar anlayışsız bu kadar dar bakan bir siyasi yapının ülkeye hayrı olamaz artık sonunu yazıyor.
 • serhatserhat1 ay önce
  1991 seçimlerinden sonra chp içinden nur topu gibi hdp çıkarılması apo yu etöye etöyü fetöye azlettirmek ulusal bir proje değil küresel bir proje degildir diyen bir allahın kulu çıkacağını sanmıyorum. Artı chp hdp sp ip nin pkk pyd deaşı dhkpc yi kuran kurduran avrupada barındıran avrupada barındıran tv ve gazete tahsis eden ülkelere dair temelden meralden kemalden tek ses çıkmayız bilakis sion medyasıyla birlikte terörle canhıraş mücadele eden akp/mhp yi bertaraf etmeye çalışmaları sanırım her vatan millet dostuna manda ve himaye yi hatırlatır
 • yusufa cevapyusufa cevap1 ay önce
  bu arkadaş diyorki selobu işi çözebilecek biriymiş arkadaş sen körmüsün yoksa aklin mı uçmuş selo istesede yapamaz çünkü biliyorki ipler kendi elinde değil kandildedir, kandil ise problemin kaynağıdır, bunu kurutmak lazım peki selo ne yaptı en parlak döneminde bile onların suyuna dümen kırdı, şimdi neden çözsün pkk meselesini.Pkk onu silse kimse adıni anmaz. Ayrıca adamın fikri bellizikri belliaynı yolun yolcuları ellerinde ve dillerinde mazlum halkın kani vardır gidin onlardan medet bekleyin daha çok beklersiniz...
 • emekli başöçavuş ruhi taşlıçayemekli başöçavuş ruhi taşlıçay1 ay önce
  yazar gardaş eline sağlık yazılarını okuyorum. yanliz dursun bayık değil cemil bayık olacak azılı teröristin adı lider kadroları gebertiyoruz Allahın izniyleamerika ve israil ajanları bunlartı korumasa çoktan öldürürdük bunları ama sıra murat karayılan ve cemil bayıka gelmiştir çrgüt parçalanıp dağılma aşamasındadır. Allah kahraman asker ve polisimizin canı ve kanı pahasına yapılan bu beka mücadelesindebaşarılar dilerim .ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN..
 • gerçek.gerçek.1 ay önce
  devlet bit hamle yaptı anlamak istemeyenler zaten anlamaz. koltuk tatlı onun için pkkya laf edemezler sattınız vatanı chpipsadet.
 • bayram özarslanbayram özarslan1 ay önce
  Yusuf adlı zat'a cevaptır. Hstr geri zekalı.pkk denenpisliğin CİA, MOSSAD'IN PİSLİĞİ olduğunun hala farkında değilsiniz. Selo zibidisi ancak cia nın,bilmem nesine sarılmış aşağılık kuklalığını yapar.
 • ferdiferdi1 ay önce
  ya birazda akp nin hatalarını gör ama çöküşün sende farkıdasın halinize son çırpınışlara baktıkça gülüyorum.sana şunu söylüyorum biraz onurun varsa ...
 • meltemmeltem1 ay önce
  osman öcalana laf edenler her evden hdp ye bir oy diyerek Dilek öcalan ı meclise sokmuştu bunları ne çabuk unuttular dilek öcalan şimdi nerede kaçtı yurt dışına
 • MEVZUYU HALA ANLAMAYAN OMURGASIZLAR VARMEVZUYU HALA ANLAMAYAN OMURGASIZLAR VAR1 ay önce
  Ak parti düşmanlığın da destan yazan ahlaksız omurgasız tipler hala utanmadan, sıkılmadan yorum yazabiliyorlar. Bunlar terörün bitmesini istemeyen terörden nemalanan bu ülkeyi ABD'ye peşkeş çektirmek isteyen pkk terörün bitmesini istemeyen terörden nemalanan pkk cı Kemalist tiplerden başkaları değiller. Bu SOYSUZLARA ragmen ülkemiz büyüyor gelişiyor dünyada itibar sahibi oluyor Kin ve nefret leri bundandır
 • OFLU BABAOFLU BABA1 ay önce
  KARAYILANINYERINEDORTADAYVARTURKIYEDEN KEMAL KILICTAROGLUAKSENERKARAMOLLAOGLU VESELAHITTINDEMIRTAS KARAYILANBUGUNOLSUNBUDORTKISIDENBIRI GECERYERINEAKSENERDEBUUCLUYESAKSOFONCALARMAGARALARDA
 • Yusuf Yusuf 1 ay önce
  Harbi Ali bey bu yazıyı yazıp yayınladınız mı, okadar tezat okadar anlamsız sığ bir yerden olaylara bakıyorsunuz ki, kalkıp bu dağa gidenler neden gitmiş nasıl engelledinir gitmeler, bu olayı siyasi zemine taşıyıp Meclis’te çözme yolları aranmalı iken, Selahattin Demirtaş bu işi üsteleyebilecek hatta PKK yı saf dışı bıraktırabilicek biri iken, hala yazdıklarınıza bakın.
 • XxxxXxxx1 ay önce
  Evet onlarla is birligi yapan ve onlerinde egilen cumurbaskaninizda 
 • Ali bey Ali bey 1 ay önce
  Yazinin basinda okuduklarima inanamadim dedim heralde artik herseyi dogrusuyla yazacak allahtan korkrtu ama nerde ortalara digru okudukca baktimki hersey ayni.akp dunyayi yiksa siz vallahi billahi yonede akp hakli dersiniz.sadece komiksiniz
 • Kocasolak Kocasolak 1 ay önce
  Ali bey sizin editör benim yazılarımı yayınlamıyor, sebebini bilmiyorum sorarmısınız. Yok eğer böyle devam ederse bizzat yanınıza gelip sormak zorundayım. Kimse yokken ben yeni akit ve milli gazeteye sahip çıktım. Milli gazete de yeni akit de benim medyam, ben bu yaştan sonra başka yerde haber okuyacak değilim. Ancak KANIMA dokunuyor. Bir zahmet her kim ise editör, sorun ne imiş bilmek hakkım.
 • Abdullah salihAbdullah salih1 ay önce
  ali o,sünnete muvafık olmayan kirli sakalınla milleti kandıracağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz zira kandıraamzsınız.İşinize geleni söylüyor işinize gelmeyen hakikatleri de ketm ediyorsunuz.Siz ölümden sonra herhalde Allah'a değil de recep efendiye hesap vereceksiniztaraf tutmanızdan öyle anlaşılıyor.Madem itikadınız bu yönde devam yalanları hakikat ,hakikatleri de yalan imiş gibi göstermeye.Biz recep veya fani bir başka beşere değil Allah'a hesap vereceğimiz itikadıyla hareket ederiz.Doğruya doğru yanlışa yanlış.El Hakku ye'lu vela Yu'la aleyh.
 • Arif Efeoğlu Arif Efeoğlu 1 ay önce
  Teşekürler, gayetgüzelbiryazı.muhalefet edenlerincevaplarınıgörelim.
 • hasanhasan1 ay önce
  yazdıgın buyazıyı yazarken hiç utanmadınmı ya. biz niye hep kötüye karşı azdaha kötü olanı tercih ediyoruz veya tercih etmek zorundayız biz müslüman degilmiyiz elhamdülillah müslümanız .şuraya bak senin savundugunreröristin 10 kişiyi öldürdü benimki ise beş ben konuşurum sen konuşamazsın yazıklar olsun size dogru olanı yazmak varken neler ile ugraşıyorsunuz istikametiniz bozulmuş sizin
 • NezihNezih1 ay önce
  Selahattin Demirtaş eline silah mınalmış?
 • Vatandaş Vatandaş 1 ay önce
  Bu kişi, varsa yoksa AKP. AKP'nin sayısız kamyon büyüklüğünde hatalarını görmez, herkesin gördüğü ve bildiği hataları asla görmez, ama başkasının samanlıkta iğne büyüklüğü kadar hatasını arar ve görür. Onun için bu kişiye eskisi gibi millet, önem vermiyor, dikkate almıyor, kendine zararveriyor ama görmüyor. AKP %.01 alsa bu kişi yine AKP'yi savunur, yine AKP'nin hatasını görmez. Bunu savunan veya haklı gören sadece Aktroller. Artık sadece Aktrollere hitap ediyor. Oslo sürecini görmez. HDP, AKP'ye çalıştığında ozaman HDP'ye terörist demiyorlardı. Dolmabahçe görüşmelerinde HDP'ye terörist diyorlar mıydı?Milletin zekasıyla alay ediyorlar. HDP, AKP'ye çalışırsa iyi, çalışmazsa terörist.
 • TurkTurk1 ay önce
  Yazar bey ben hayatimda sizin kadar sirf akp yapti diye yanlislari savunan bir kitle gormedim.sirf pkk hdp istiyor diye t.c ibareleri kaldirilirken cozun surecinde valilere hendeklere karismayin diyen kimdi acaba ama dogru chp yapti dimi onlari
 • Serkes Serkes 1 ay önce
  Galiba AKP nin turkiyede oynayacagi rolu bitti ....! Artik saldiridan savunmaya gectiklerine gore.....! Demek ki duraksama devri bitti gerileme doneminde ler artik. Yikilma donemide zaten yakin....! Ali Bey senin yazdiklarindan da su anlasiliyor.... Sen koyu bir irkci kafa tasci sin .... kürt lerden nefret ediyorsun.....! Bi kerede soyle yaz mesela: Turkiyede biz kurtlere zulmettik, Allahin onlara verdigi dili bile konusmalarini yasakladik ve hala kendi ana dillerinde dogan cocuklarini okutamiyorlar.... kendi orf ve adeteleine gore yargilanamiyorlar.... Cuma gunu cuma hutpesini bile Turk ce okutturacak kadar asagilik mahlukata donustuk diye yaz mesela..... Ama nerde sende o gercek iman ..... Sen ancak makam ve irkcilik icin serefini kullanirsin...... wesselam
 • Dadaş Dadaş 1 ay önce
  Ama onlar ülkeye demokrasi getirecek ortaklık yapıyorlarpropogandası bu bunların ip hdp chp sadet fetö ve diğerleri üzücü olan erbakan hoca derdiki Saadet bir diğerleri hepsi bir şimdi ak parti ve diğerleriALLAH hidayet versin
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu1 ay önce
  Yok canım. Demirtaş sütten çıkmış ak kaşık. "BİZ DAHA APO'NUN HEYKELİNİ DİKECEĞİİİİZ" diye ortalıkta böğüren kimdi?
 • SelimSelim1 ay önce
  Yazdim ama yayinlanmadi. Ali kardes bu partizanligini, ocalanin terorist kardesini aklama cabani oteki dunyada sehitlerimize anlatirsin artik
 • Eren Eren 1 ay önce
  15 Temmuz da Başbakan olacağını iddia eden öyleki ortada seçim bile yokken , şimdi darbenin gizli ittifak taraftarlarından birinin terörist bir partinin terörist başkanı ile son seçimde aynı ittifakta olması evde bunu 15 Temmuz daki gibi gizli yapmaları ama inkar etmelerinin hiç bir manası yok. CHP=hdp=PKK=ip=saadet
 • FeriFeri1 ay önce
  Akit huylanma iran bitsin akit huylanma akit huylanmairan isi bitsin akit huylanma akit huylanmaakit huylanma akit huylanma akıt huylanma akit huylanma
 • EminEmin1 ay önce
  "Teröristliği bırakmış eski terörist" ne demek oluyor biri bana anlatsın. Bağkurdan mı emekli olmuş, askerlik borçlanması yapıp SGK emeklisimi olmuş, EYT limi yoksa, siz nasıl şahitlik ediyorsunuz terör faaliyetlerine son verdiğine. Lafı eğip bükme mübarek, AKP açılım sürecinde ne halt ettiyse CHP onu taklit ediyor. O zaman barış süreci idi şimdi oldu terör seviciliği. Siyasileri yakalayacaksın bu gidişle. Adı geçen yılanların hepsi terörist dünde öyleydi bu günde. Eski veya yeni fark etmez.
 • İmanlı ülkücüİmanlı ülkücü1 ay önce
  Ülkcü camia(hitabım İnançlı ve ibadetliülkücülere) halaidrak etmeyecek mi olup bitenleri?Megri megri şarkıları söylenirken fikrimiz mi alındı?barzani,salih müslim ,esed kırmızı halılarla karşılanırken bayrakları göndere çekilirken bizim bir dahlimiz mi oldu?Kanmayacağız artık yeterince kandırıldık zaten.
 • Cüneyt beyaz Cüneyt beyaz 1 ay önce
  Ali bey ,tayyip erdoğan bile hatasını kabul etse ,sen heralde hayır sen aslında haklısın diye savunursun
 • potapota1 ay önce
  osman öcalanı dinlemesi gereken yer trt değil , mit tir. madem bu ülke hayrına bir adım attıracak itirafçı olamaz mı ?
 • Milli Görüş KararıMilli Görüş Kararı1 ay önce
  Milli Görüş Stratejisinde Güncelleme, Ahmet Davutoğlu ekibinden Selçuk Özdağ 25 Kasımda Kadın Partisi kuracaklarını açıklamıştır. Feminist Partisine karşı Milli Görüş Fatih Erbakanı destekleme kararı almıştır. Milli Görüş, Ahmet Davutoğlu'nu desteklemekten vaz geçmiştir. Ahmet Davutoğlu'nun ilkesiz partisini ve Saadet'i %0.1'e çekmeye karar vermiştir. Yeni güçlü 3 adaylı senaryosu: Fatih Erbakan, İmamoğlu ve Damat'tır. Milli Görüş, 1. Turda başkan seçilemeyeceğine karar vermiştir. 2. Turda başkan seçilecektir. Milli Görüşün hedefi Fatih Erbakanı 2. Tura sokmaktır. Oylar parçalanacağından Fatih Erbakanı 2. Tura sokmak imkansız değildir. Milli Görüş bunun çok zor olacağının bilincindedir. Ama unutulmaması gereken Hz. Muhammed'in yanlız olarak başladığı yolunda hiç ümitsizliğe kapılmamasıdır. Milli Görüş'ün oyu %25'dir. Önce bunu toplamak sonra tarikatlara yönelerek Fatih Erbakanı %30'a çıkarmaktır. Milli Görüş Fatih Erbakanı %35'lere çıkardığı an, ikinci tura bırakacaktır. Yılmak yok, ümitsizlik yok, ağlamak yok. Zafer mutlaka gelecektir. Bu yol çileli yol. Kaybetsek de gönüllerimiz huzur içerisinde olacaktır. AKP müttefikleri: MHP, BBP, Genç Parti (Cem Uzan). CHP müttefikleri: HDP, DSP, Babacan ve Saadet. İyi partinin yeri tesbit edilememiştir. Ancak Davutoğlu ile ittifak yapmaları öngörülmüştür. Milli Görüş Fatih'in oyunu, yeni stratejiler geliştirerek artırmaya çalışacaktır. Bu, Hakla batılın mücadelesidir. Hayırlı olsun.
 • adam olacak adamlaradam olacak adamlar1 ay önce
  Kılıçdarın " .. Hendek kazan arkadaşlar ..." sözünü birileri unutmuş olabilir ama biz unutmadık...seçim arabasında söylesede millet uyansa...
 • Libero Libero 1 ay önce
  Teşekkürler, süper bir yazı,benim de aklıma bu açıdan bakmak hiç gelmedi,harika tespitler,
 • diyarbakırlı 21diyarbakırlı 211 ay önce
  Süper yazmışsın hocam ağzına sağlık,mesele kürt meselesi değil,türkiyeyi bölme meselesi,böl ,parcala yönet Allah bu fitneleri hidayete erdirsin,biraz tarih okusalar her seyin farkinda olacaklar
 • Domuz avcısıDomuz avcısı1 ay önce
  Ali bey eksik olma.Bizim cenahta Allah'tan sen varsında gerçekleri tane tane anlatıyorsun.Senden başka bu işleri meselenin özüne inerek can alıcı noktalara parmak basan yok,varsada yetersizler.Bu endirek Pkk destekçileri yedikleri naneyi d.muz gibi biliyorlar,bilmediklerini sanma ama inadına d..muzluğuna yapıyorlar.Onlar öyle mankurt hale gelmişlerki "Akp ve Tayyip kaybetsinde" isterse ülke parçalansın istiyorlar.Sorarsan milliyetçiler,sorarsan İslamcılar(MHP ye gönül veren insanlarımızı ayrı tutuyorum)

Günün Özeti