O laikçiler, bayramı bile bize zehir ediyorlardı!

12 Ağustos 2019 Pazartesi

28 Şubat sürecinde yaşadıklarımızı değişik vesilelerle hatırladıkça, genç nesle aktarmaya çalışıyoruz.

Laikçiler hemen kafayı çıkartıp efeleniyorlar: 

“Türban yasağı.. İmam hatip zulmü.. Ezberlemişsiniz iki tane konu.. Tekrarlayıp, duruyorsunuz.. Başka da bir bildiğiniz yok!”

Onlar yaşadıklarımızı böyle basitleştirmeye çalıştıkça..

Biz o süreçte yaşadıklarımızı daha derinden hissediyoruz, hatırlıyoruz.

Buyrun, Kurban Bayramı vesilesi ile hatırladıklarımızı aktarayım..

Nasıl bir zulüme maruz kalmışız, yeni nesil de öğrensin..

Müslümanlar, parasını verip, kurbanlık koç alıyor..

Veya büyükbaş hayvan satın alıyor..

Kurban Bayramı’nda, ibadet amacı ile hayvanını kesiyor..

Ama..

Derisini istediği derneğe, vakfa veremiyor..

Ne imiş?

Kurban derilerini toplama konusunda, Türk Hava Kurumu’nun tekel yetkisi varmış.

Soruyorduk muhataplarımıza..

Kardeşim, bu hayvanın parasını ben verdim, aldım.

Derisi de benim, eti de benim..

Etine de karışsanız, belki alıp kesmeyeceğiz..

Ama etine karışmıyorsunuz.

Derisine karışıyorsunuz.

Eti ile derisi arasında ne fark var ki, böyle bir dayatmada bulunuyorsunuz?

Ne cevap veriyorlardı diye merak etmeyin.

O kadar nobran, o kadar kendilerine güveniyorlardı ki..

Cevap vermeye bile tenezzül etmiyorlardı..

Bir cami derneği, kurban derisi toplamaya mı kalkıştı..

Anında deriler ellerinden alınıp, Türk Hava Kurumu’na verildiği gibi..

Bir de ceza kesiliyordu..

Bir vakıf, kuruluş amacındaki hedefleri gerçekleştirmek için, derileri toplayıp, satıp, çoğu zaman da okul çağındaki öğrencilere harcamaya mı kalkıştı?

Deriler ellerinden gasbediliyor, ağır para cezaları veriliyordu..

Daha vahimini size söyleyeyim..

İlk yıllarında, “Kurban derisi toplamak yasak” olarak açıklanmıştı..

Yani, kamyonetlerle dolaşarak, kurban kesen vatandaşların yanına giderek kurban derisini istemek yasaktı..

Düzenlemeye de, bu şekilde ifade konulmuştu..

Sonrasında Yargıtay bir karar verdi..

“Toplamak, aslında biriktirme kelimesi ile ..” diye akla ziyan yorumlarla..

Vakfı veya dernek yetkilileri hiç dolaşmadan..

Kendi merkez veya şubelerinde oturarak..

Vatandaşlar, kendileri kurban derisini alıp, o vakfa getirseler bile..

“Siz zımnen kurban derisi toplamış oldunuz. Burada biriktirmeniz de, kurban derisi toplama anlamına geliyor” denilip, o derilere de el konulmaya başlandı..

Bu kadar rezil bir uygulama..

Bu kadar gaddarlık ve zalimlik..

Hani, kurban derilerini alıp, teslim ettikleri kurum, zaten sizin de derilerinizi bağışlamak istediğiniz dernek veya vakıfların benzeri bir kuruluş olur..

“Kardeşim sen öğrenci yetiştirme vakfına veriyorsun. O da, bir başka öğrenci yetiştirme vakfına, o derileri topluyor.. Ha vakıf, ha bu vakıf” diyebilirsiniz.

Ama kurban derilerini gasbedip, topluca verdikleri kurum, pilot yetiştirme ile ilgili, yoğunlukla da dini hassasiyetleri olmayan insanların bulundukları Türk Hava Kurumu..

Dini bir faaliyeti yok.

Kurban derisini paraya çevirdiğinde, harcama yaptığı yer, dini bir alan değil.

Öğrenci yetiştirme ile ilgili bir alan değil..

Zevk olsun diye pilotluk öğrenmek isteyenlere kurs vermenin dışında..

“Hava olimpiyatları” diye uyduruk organizasyonlarla, milyonları çarçur eden bir kuruluş..

Ne imiş, uluslararası olimpiyat düzenliyorlarmış..

Bir bakıyorsunuz.

Yönetim kurulu üyeleri, avanesi ile birlikte, şu otelde kalmış, bu lüks tesislerde konaklamış, tüm masrafları da, kuruma ödettirilmiş.

Bu ödemeler de, müslümanın kestiği kurbanın gasbedilen derisi satılarak elde edilen paralardan yapılmış..

Bu ülke, bunları yaşadı..

Sadece başörtü yasak değildi..

Sadece İmam Hatipler kapatılmadı.

Sadece Kur’an kursuna gitmek için ortaokul bitirme şartı getirilmedi..

Kurbanlarınızın derilerine kadar, laikçi dayatmalar yapıldı..

Yüzlerce, binlerce ceza davası, tazminat davaları açıldı..

Hayırdan başka bir amacı olmayan dernek yetkilileri, vakıf yetkilileri, mahkemelerde süründürüldü..

Şimdi bugün geldiğimiz noktadan, birileri ahkam kesiyorlar..

Muhafazakar insanlarımız bile..

Bu laikçi dayatmaları yapanlarla kol kola girip, dindar yöneticilerin ayağını kaydırmaya çalışıyorlar..

Dün yaşadıklarımızı unutup, laikçi yasakçıları, bize şirin göstermeye çalışıyorlar..

Ne diyelim, Mehmed Akif Ersoy konuyu özetlemiş:

“Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey!

Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi?

‘Tarih’i ‘tekerrür’ diye tarif ediyorlar;

Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?”

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • KadirKadir1 ay önce
  Var ol Ali abi saygılar
 • AntalyalıAntalyalı1 ay önce
  O zamanki kafayla şimdiki kafa arasinda bir fark yok.O zamanki zihniyet aleni dini kurum ve muesseselere karsıydi.Ve dusuncesini net ortaya koyup amacina uygun hareket ediyordu.Ama bugun ki zihniyet dindar görünüpaynı zulmu yapiyor.Arefe gunu izin verdigi muesseselerin kurban kesim iznini iptal ediyor.Kime ve neye hizmet ettikleri belli değil.Senelerce Fetö nun bu ülke ve din adına zarar verdiğini söyleyip duran bir topluluğa karşı cephe alıyor.Kendisinin aldatilma gafletini söyleme cesaretini göstererek hemde.Bir tarafta aldanan ,bir tarafta din adına dogruları söyleyip hep ayağına pranga vurulan bir topluluk.Ayrıca bu topluluk zaten iktidar sahiplerindende bir sey beklemiyor.Biliyorki zaman ,mekan, mal ,mülk ,makam ,mevki hep allahın takdirinde.Yaptıklarıni sadece ve sadece onun rızası için yapıyorlar.Ama karşılarindaki dindar görünüp müslümanların dini vecibelerini engelleyen zihniyete ne demeli.Onlar besmeleyle sinagog açarlar,onlar dinler arası diyalog saçmalıgıyla dinler bahçesi kurarlar.Onlar müslümanlara Pkk ya verdikleri deger kadar kıymet vermezler.Nasılmi ;günlerce yetkili ağızlardan güya bombardıman yapacakları pkk-ypg bölgelerini açıklar onlara oraları terk edin diye haber verirler hemde kürsülerden ,medyadan.Ama kurban kesecek insanlara pkk ya ypg ye gösterdikleri müsamahayı gösteremez arefe günü verdikleri kurban kesim iznini hemde öğleden sonra iptal ederler.KARDEŞLERİM UNUTMAYIN VE UNUTTURMAYIN Kİ fetö HİÇBIR ZAMAN DİN VE DİYANETLE İLGİLENMEMISTIR.ONLAR HEP İNSANLARIN İNANCINDAKI BOSLUKLARI KULLANARAK ÜLKEYE MİLLETE VE DİNE KARŞI TOPLULUKLAR YETİSTİRMİSLERDIR.PRENSIPLERI YAHUDI VE MASONLARIN PRENSIPLERIDIR.BUNLAR CEMAATLER MEVZUSU AÇILINCA KONUSULUP TARTISILACAK TOPLULUK DEĞIL TEROR KONUSUNDA KONUSULACAK TOPLULUKLARDIR.ÜLKEMIZDEKI GAYESI ALLAHA VE RASÜLÜNUN GETIRDIGI DINE HİZMET OLAN TOPLULUKLARLA BUNLARI KARISTIRMAYIN.VE YİNE UNUTMAYINKI BUGUN KURBAN KESIMI YASAKLANAN VE DERI TOPLAMASI YASAKLANAN TOPLULUK BUGUNE KADAR SADECE BU MEMLEKETTE KURANI KERIMI OKUTUP OĞRETTİGI ICIN 12 EYLUL IHTILALINDE DARBECILER TARAFINDAN YARGILANMIS TOPLULUKTUR.YANİ GAYELERI ALLAHIN DININE VE RASULUNUN SÜNNETİNE TABI TAM DONANIMLI MÜSLÜMAN YETISTIRMEKTIR.GAYE RIZAI ILAHIDIR.BU TEKERIN ÖNÜNE HER TAŞ KOYAN EZILECEK,HER ENGEL CIKARTAN BIR GÜN ALDATILDIĞINI ANLAYACAKTIR.YAZAR BEY,DÜN NEYSE BUGÜNDE AYNI.SADECE MASKELER VE MAKAMLAR FARKLI.ALLAH RIZASI İCİN HIZMET EDENLERIN ÖNUNE HEP ENGELLER CIKARTILIYOR.AMA BILMIYORLARKI BU TOPLULUK "TAİF TE TAŞLANDIĞI HALDE TAŞLAYANLARA BEDDUA DEĞIL DUA EDEN PEYGAMBERİN ÜMMETİ.UHUTTA DİŞİ ŞEHIT EDILDIĞINDE DÜSMANININ HİDAYETİ IÇIN DUA EDEN PEYGAMBERIN ÜMMETİ"BIZ UMİT EDIYORUZKI BUGUNLERDE GEÇER."HASBÜNALLAHİ VE NÎGMEL VEKİİLL."
 • Vakur Celal Batumlu Vakur Celal Batumlu 1 ay önce
  Ali bey baktım yorumlarda, ne kadar boş kafa varmış onu gördüm. Allah bunların kafataslarının içine beyin koymuş, düşünsünler diye, ama bunlar haberleri kuran ve sünnetten almıyor, fox, sözcü cumhuriyet gibi yahudi medyasından alıp, yapıyorlar yorumlarını. VAH zavallılar vah.
 • liyakat ve torpili eleştir liyakat ve torpili eleştir 1 ay önce
  torpili zararları ile ilgili örnekli bir yazı bekliyoruz. ha ömerden alıntı yapmak serbest
 • KadirKadir1 ay önce
  Hamiyet kar öğretmen!erinOkullardademokrasive insan hakları derslerinde öğretmesi gerektiği konular dan biri nerede o günler anlatacak cesarette öğretmen yok lafolsun torba dolsunen iyi okul müdürleri kağıt üzerinde kalite kalitelilik çalışmalarla kendilerini parlatiyorlar belgeli adamoluyoyorlar kendileri çalıyor kendileri oynuyor .kendileri yarışma düzenliyorlar kendilerine ödül veriyorlar vs
 • Vakur Celal Batumlu Vakur Celal Batumlu 1 ay önce
  Şamil Yücel, senin dinin sana, bizim dinimiz bize. Aklı olan bilir, Allah bütün işlerine aracı kullanmış, Allah istese kitabı direkt indirebilirim, kudreti yeterdi ama ne yaptı? Kuran emirlerini, Cebrail adlı meleği ile peygamberine indirdi. Sen şimdi hastalanan, şiddetli ağrıların olsa, ne yaparsın? Ya doktora koşarsın, ya eczacıya bir ilaç versin diye. Baksana kaç tane şeyi aracı yaptın. Neyse uzatmayalım, deizm, ateizm boş şeyler. He anlamadınmı? O zaman bu alemde tek gerçek olan ÖLÜM'ü hissettiğimizde anlarız.
 • ŞAMİL yücelŞAMİL yücel1 ay önce
  DEİZM İNANCINA SAHİP ŞAMİL YÜCEL DİYOR Kİ: ALLAH’A SAYGI İÇİN PAYLAŞIN.. SAYIN DİNDAR CUMHURBAŞKANI TAYYİP ERDOĞAN VEDİYANET BAŞKANI ALİ ERBAŞ DUYDUM Kİ, DEİZMİNANCINA SAHİP OLAN İNSANLARLA MÜCADELEYE HAZIRLIK YAPIYOR MUŞSUNUZ. YAZIKTIR VE GÜNAHTIR. BUNCA MASRAFA BUNCA EMEĞE GEREK YOK.DEİZMİNANCINA SAHİP BİR İNSAN OLARAK DİYORUM Kİ,EN TEMİZ, EN AHLAKİ, AKLA EN UYGUN VE ARACISIZ,İNANÇ SİSTEMİ DEİZM İNANÇ SİSTEMİDİR. DİN VE LAİKLİK ÇATIŞMASI YOKTUR. BİR BEŞERİN CİNSEL ARCULARINA SECDE YOK. EKONOMİ YIKIM YOKTUR. . ALLAH’LA ALDATAN VAMPİRLER YOKTUR. YARATICI İLE YARATILAN ARASINDA: NE ELÇİ. NEDE BİR KİTAP VAR. DİN ADINA ÖLMEK VE ÖLDÜRMEK YOK. DİĞER BİR DEYİŞLE İÇERİSİ HEZEYANLARLA DOLU BEŞERİN DÖRT KİTABI YOKTUR ZARARDAN BAŞKA BİR İŞE YARAMAYAN TARİKATLAR YOK. BU AKIL DIŞI AYETLERİ KALDIRIP LAİKLİK İLKESİNİ KOYAN BÜYÜK DEVRİMCİ ATATÜRK’E HAKARETLER YOK. BU FAKİR MİLLETİN HACCA GİDİP PARALARINI BU REZİL ARAPLARA YEDİRME YOKTUR. ALLAH ALDATAN REZİLLER YOK. ŞİRKLER YUVASI CAMİLER YOK. BOŞA GİDEN DUALAR ÇOK. AMA AŞAĞIDAKİ REZİL AYETLERDE BUNLARIN TÜMÜ VAR. ALLAH SİZLERİ ISLAH ETSİN. ÇÜNKÜ ISLAHA MUHTAÇSINIZ. KURAN MÜSLÜMAN’LIĞINDA KUTSALLIK YOKTUR. DEİZM DE KUTSALLIK VARDIR.DEİZM İNANCINDA KURAN’DA OLDUĞU GİBİ BİRLERİNİN CİNSEL ARZULARINA DEĞİL SADECE ALLAH'A SECDE EDİLİR. DEİZM İNANCINDA BU HURAFELERİN DOĞDUĞU TOPRAKLARA DEĞİL ANITKABİR'E GİDİLİP LAİKLİK İLKESİNİ KOYARAK BİZLERİ BUNCA GÜNAHLARIMIZDAN ARINDIRAN ATATÜRK’E MİNNET VE ŞÜKRAN DUYGULARI SUNULUR.DAHA, DAHA ÖNEMLİSİ NE ALLAH’A İFTİRA NEDE ALLAH’A SAYGISIZLIK VAR. ALLAH’IN TEK VE EVRENSEL OLAN BİR KİTABI VAR. ODA AKILDIR. ONUN İÇİN DİNİNDEN BİHABER BAŞTA SİZ OLMAK ÜZEREKURAN MÜSLÜMANLARINIYÜCE ALLAH’A SAYGIYA. EDEBE, AKLA VE ATATÜRK DEVRİMLERİNE VE LAİKLİK İLKESİNE YAKIŞAN DEİZM İNANCINA DAVET EDİYORUM.ŞAMİL YÜCEL DİYOR Kİ: SANA SIĞINIRIM, SENSİN YARATAN, DİNLERİ ELÇİYİ ATTIM ARADAN.KURAN’, İNCİL’İ, SORSAN TEVRAT’I,KİTABIN AKLIMDIR BENİ YARATAN. AYIPTIR, YAZIKTIR VE GÜNAHTIR.ÇÜNKÜ YÜCE ALLAH Kullarınasalât etmez( Ahzap 56 )Kuluna beddua etmez.(Lehep süresi) Kullarına hayvan demez( Araf 179) Önce dinde zorlama yoktur deyip. ( Bakara 256)Arkadan kim ki, İslamiyet ten başka bir dine yönelirse onun ki kabul edilmeyecektir demez..(Ali imran 85) Allah katında tek din İslam’dır. Demez.( Ali imran 19) Dileseydi onlar puta tapmazlardı. Demez. ( Enam 107)Puta tapanları bulduğunuz yerde öldürün. Demez. ( Tevbe 5)Allah ve Melekleri Muhammed’de salât ederler. Demez(Ahza 55) Allah senin gelmiş ve geçmiş günahlarını bağışlasın. Demez. ( (Muhammed 2) Her ümmet kendi kitabıyla çağrılır. Söylemez. ( Casiye26) Kadınları dövün. Demez. ( Nisa 34) Mirasta erkeğe iki kadına bir verin. Demez. (Nisa 11)Kadınlar sizin tarlanızdır dilediğiniz yerden varın. Söylemez.(Bakara 223)Zina eden kadınlarınız için dört tanık çağrın. Demez.(Nisa 15) İki kadının şahitliği bir erkeğin şahitliğine bedeldir. Söylemez. ( Bakara 282) Bana ve Peygamber’e karşı gelenlerin ellerini ve ayaklarını çaprazlama olarak kesin. Demez ( Maide 33) Pusu kurun namaz kılmayanları ve zekât vermeyenleri öldürün. Demez.( Tevbe 5)Dişe diş, göze göz, kulağa kulağı farz kıldık. Demez.( Made 45) Suçluların suçları kendilerinden sorulmaz. Söylemez.( Kasas 78) ) Müslümanların canlarını ve mallarını cennet vermek suretiyle satın aldım. Demez.(Tevbe 111) Ebu lehe bin elleri kursun. Demez. ( Lehep 1) Ey Peygamber şu kadınlar sana helal diğerlerine haram kıldım. Ayıptır. Söylemez.( Ahzab 50,51? Ey Peygamberevlatlığın Zeydeşinden ayrıldı onun eşini sana helal kıldım. Demez.Bundan sonra Müslümanlar evlatlıklarının boşadığı kadınları eş olarak alabilirler. Söylemez.( Ahzab 37) Kullarına Merkep gibidirler. Demez.( Cuma 5) Allah sekiz çift hayvan yarattım. Demez. (Enam 143) Onlar hayvan gibidirler. Söylemez.( Araf 179) (şura 51) Kırk yanşa gelince Allah’a yönelin. Demez. (Ahkaf 15 )Dağlara taşlara koşan atlara yemin olsun. Demez. ( Adiyat 1)Şeytan haklı çıktı kulları mı yoldan çıkardı. Söylemez. (Sebe 20 ) Evlatlığının eşini sanahelal, ama senin eşlerini ona haram kıldım. Demez(Ahzab 53)Namaz, iki,üç vedört vakittir.RumSORUYORUM. BU AYETLERDE: VARLIĞINA İNANDIĞINIZ ALLAH’A SAYGI, AKIL, İLAHİ AHLAK, MANTIK, KADIN HAKLARI, ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ İNSANA SAYGI, EDEP,HOŞGÖRÜ, HUKUK, VİCDAN ÖZGÜRLÜĞÜ, İNSAN ONURU, ADALET VE EŞİTLİK, ÇAĞDAŞLIK, UTANMA DUYGUSU VE YÜCE ALLAH’IN SIFATLARIYLA BAĞDAŞAN BİR ŞEY VAR MI? BU DİNİN EKONOMİK YIKIMDAN VE GÜNAHIMIZDAN BAŞAK BİZ TÜRKLERE NE YARARI VAR? ŞAMİL YÜCEL
 • Laik lemalist rejimin pisliklerini anlatınLaik lemalist rejimin pisliklerini anlatın1 ay önce
  Bazı kötü işlerde müslümanları suçlamaya çalıştılar. Rejim islami değilken eğitim sistemi islami değilken nasıl müslümanlar suçlanır. Müslümanlar rejime karşı biraz aileden gelen imanla birazda tarikatlarla kendilerini korumaya çalıştılar.
 • Ilhan taşdIlhan taşd1 ay önce
  Bu yaşanmış gerçek olayları genclerimize sürekli hatırlatmak gerekiyorKaleminize saglik
 • Laikçi kılığına girip cemaatlere sallayan yorumcuLaikçi kılığına girip cemaatlere sallayan yorumcu1 ay önce
  Farklı isimler ama aynı minvalde yorumlar. Adı Hakan veya Ercan. Dinle! FETÖ cemaat değil terör örgütü. Daha öncesinde adı“hizmet hareketi” veya “ camia” idi. Asla cemaat demedi kendisine. Diyenleri de tekzip etti. Cemaatler bu ülkenin gerçekleridir. Sen eleştireceksen öncelikle seçimlerde cemaatlerin ayaklarına gidip oy isteyen sol veya laik siyasetçilerieleştir.
 • mutmainemutmaine1 ay önce
  Yazıyı okuyup hazmedemeyenler küfretmeye bayılıyor....Kendi gazetelerine de yazmıyorlar..Öyle çirkef insanlar ki ,anlıyorsun bu ülkenin ana sorununu...tek kelime ile İSLAM DÜŞMANLARI YETİŞTİRİLMİŞ , buna zemin hazırlanmış. CUMA NAMAZINI BİLE BİLMEZ AMA İSLAMİ KONULARDA UZMANDIRLAR.
 • DermanDerman1 ay önce
  Yorumcu birguninsanlarin inaclari ve kisilikletine dil uzatma hele hele dini ,dunya meselelerine alet etme bir gun oleceksin sende hesap vereceksin.
 • alonecanaryalonecanary1 ay önce
  aynen bunlari yaptı, bu din düşmanlari. inanc yok iman yok,ama kazanc dedin mi oraya zıplıyorlardı. kendilerince yadaklar, uygulamalar koyarak. bunlarin hepsi haindir, hain.
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Ha o zaman ha bu zaman fark varmı?
 • ZiyaZiya1 ay önce
  Ne pilot yetiştirmesi raki ve meze parası yaptılar hepsine zehir zıkkım olsunharam olsun inşallah
 • BurakBurak1 ay önce
  Yorgun artık çok iç kararticiso biraz dünya da neler oluyor biraz.oralara git insanları motive et moral ver
 • alkanalkan1 ay önce
  ali bey 28 şubatçılar laik kemalistler kendi düşünce ve inançlarının gereğini yaptılar.zulümle kimse abat olmadı olmayacakda.zalimin kurşunundan dostun attıgı gülün acısı sızısı yarası hiçbirzaman unutulmayacak derin bir yaradır.yıllarca milli gençlik vakfını kapatmak için ugraşan kemalist laik ve 28 şubat ekibi dahi tüm ugraşlarına ragmen MGV kapatamadı ama anlı secdeli mensup oldukları partinin kurucularının çogu milli görüş geneleğinden gelen geldiğini iddia eden zihniyet tarafından kapatıldı.mallarına el konuldu.şöyleki 28 şubatçılarının kapatmak için başlattıkları süreç yargıtaya gidilmese mgv kapanmayacak noktasına geldi.mgv genel başkanı nevzatlaleli bir heyetle ödenemin anlı sacdeli adalet bakanına ziyaret ederek biten mahkeme kararını devlet adına adalet bakanlıgınca yargıtaya gidilmemesi istek ve talebinde bulundular.ziyaretin ardından anlı secdeli milli görüş geleneğinden geldiğini söyleyenler tarafından dava yargıtaya götürülerek MGV nin KAPNMASINA SEBEB OLDULAR.MGV LERDE ZAMAN GEÇİREN GENÇLİK BİR İDAAL VE DÜŞÜNCE İÇERİSİNDEKİ ORTAMDAN KOPARAK SOKAKLARA TERK EDİLDİ.YANİ KUZULAR KURTLARA TESLİM EDİLDİ.BUNA SEBEB OLANLAR HESABINI ALLAHA VERECEK BUNDAN ŞÜPHEMİZ YOK.İNACIMIZ GEREĞİ ZERREKADAR HAYRA SEBEB OLANDA ZERRE KADAR ŞERRE SEBEB OLANDA KARŞILIGINI ALACAGI İÇİN İYİKİ MAHKEMEYİ KÜBRAVAR HESAP VAR MİZANVAR.
 • birgünbirgün1 ay önce
  Sayin yazar: Gazetecilerin görevi kamuoyunu/insanları yansız ve doğru haberlerle bilgilendirmek ve aydınlatmaktır. Siz ise sonsuz ve bitmek bilmeyen kininiz, hasta ruh halinizle bu topluma düşmanlık ve bölücülük aşılıyorsunuz. Zaten bölünmüş olan toplumu tamir edilmez bir şekilde daha da bölerek ve düşman kamplara ayırarak suç işliyorsunuz. Bugün piyasada din sömürüsü yaparak bağış, kurban derisi, kurban hissesi (bu da ne demekse, sanki sermaye piyasasında şirket hissesi topluyor Allah korkusu olmayan utanmaz hırsızlar) fitre/zekat toplayan, ne olduğu belirsiz, aslahesap vermeyen, tamamen kapalı, topladığı bağlışları nereye ve ne maksatla harcadığı belli olmayan onlarca vakıf ve dernek var. Kurban derileri Türk Hava Kurumu tarafından toplanırken elde edilen kazancın nereye, hangi amaçla harcandığı belli idi. Mevcut kaos ortamında toplanan kurban derilerinde ve kurban hisselerinden elde edilen gelirin nereye harcandığını hiç soruşturdunuz mu? Bu vakıf ve derneklerin yapılarını ve karanlık yüzlerini aydınlatmaya çalışacağınıza,din sömürüsü yaparak var gücünüzle toplumu ayrıştırıp, düşmanlık tohumları saçıyorsunuz. Yazılarınızı yazarken vicdanlı ve tarafsız yazmaya asgari özen göstermenizi öneririm.
 • EmrklEmrkl1 ay önce
  Bizde laik iz bizler önceki bayramları o saygıyı sevgiyi kimsenin ne iş yaptığını dinini mezhebini ibadet yapıp yapmadığını bilmez ancak orucunu tutup namazını kılarlardı elbetteki bugünkü gibi kılmayan tutmayanda olurdu ancak dışarıdan kimse bilmezdi komşuluk iyi ilişkiler içinde yürür ranazan geceleri sahur her gün ayrı bir komşuda toplanılır pişmaniyeler açılır sohbetler edilirdi her komşu evinin önünü süpürür sokaklar tertemizdi Ramazan günleri sokaklarda yiyen içen bulunmaz yemek veren lokantalar perdeyle örtülür dışarıdan görünmez saygı vardı ne bıraktınız geriye bu yaşamdan
 • GolgeAdamGolgeAdam1 ay önce
  Bu kafa ile bu ulkede Feto bitmez!
 • kubilaykubilay1 ay önce
  o ne rezillikti arkadas, kamyonetler, kurban topluyoruz diye sokaklarda meydanlarda fink atiyorlardi.. bazen aralarinda kavga ediyorlardi.. deriler, kan revan pislik icinde cocuklarimizin gozu onunda hijyen kelimesini duymamis muritler tarafindan toplanirdi.. "kim ne karisir" diyor Ali bey! iyi o zaman git derini feto' yadaes' e pkk'ya ver "kim ne karisir" degil mi ama demeyecegim.. ne halin varsa gor diyorum.. sende bu kin ve nefret oldukca...
 • HakanHakan1 ay önce
  Konuları hep birbirine karıştırıyorsunuz, cemaatlerin hali orta da feto nun dini kullanıp neler yaptığını ortada, diğerleri de onlardan boşalan yerlere geçmeye çalışıyor, istediğin kadar çocuk yetiştiriyorlar diye söylesen de bunların gelirleri kimlere nerelere gidiyor belirsiz, dini kullanıp devlete millete nasıl düşmanlık besledikleri ortada, laiklik her zaman iyidir din devlet işine karışamaz bu kadardır, siz dini kullanmayı bırakın herkesin inancı kendine. Günahı sevabı kişinin kendisinindir.
 • FETÖFETÖ1 ay önce
  THK kılığında kurban derisi topladı sattı
 • FETÖ kurban bağışı alıpFETÖ kurban bağışı alıp1 ay önce
  Kurban kesmedi. Okul parası yaptı. Sahibinin rızası olmadan.
 • SABRİSABRİ1 ay önce
  NELER KURBAN GİTTİ ?TONLARCA GAZETECİ MESELA:BİZDE BU ACILARI YAŞAMAKTAYDIK SOL CAMİA, BU ACILAR ORTADA İKEN ALİ BEY UMRUNDA BİLE DEĞİLDİ BU İNSANLAR. .... VE O BAYRAMLARDA, SİZİN KURBAN ALMAYAN BU GÜNKÜ İŞÇİ ,EMEKLİ ,O GÜNLERDE KURBAN KESMEKDEYDİ.HAKİKAT NE KURBANLAR VERİLDİ O GÜNLERDE .
 • TunaTuna1 ay önce
  Hiç ibret alınsaydı tekerrur mü ederdi. Laikçi zorbalardan ve küfür yobazlarindan neler çektiğimizi ne çabuk unuttuk.
 • Fikret akınFikret akın1 ay önce
  Eskiyi bir de ben anlatayım sen kurban derisinin peşine düşmüşsün...Kurbanlarda koyun dana vb kesildikten sonra ev ev dolaşıp kesmeyen fakirlere dağıtırdık isteyen kuruluşlara et olarak verirdi.her belde veya şehirde tenceresinde et kaynamayan aile en az sayıya inerdi. Şimdi ise et görmek yok kurbanlar hamuduyla gidiyor sayenizde....kuruluşlar birbirini eziyor hiç kimse sormuyor 850 tl kurbanlık nerede..Fakir melül bekliyor et gelecek diye....Kuruluşlar bırak dağıtmayı, ne yaptıklarının hesabını bile vermiyorlar..haberin olsun vebal hepinizin.......
 • ErcanErcan1 ay önce
  Fetö de kurban derisi topluyordu ve memleketin başına bela oldu. Diğer cemaat ve vakıfların da bela olmayacağının garantisi yok.
 • mutmainemutmaine1 ay önce
  Yorumları okuyunca : Bazı insanların ne kadar olduğunu anlıyorsun , sonra neden yazarın x anlatır gibi tane tane yazdığını ANLIYORSUN.. Bir tanesi vakıflardan bahsetmiş....Adam sözde bir çirkinliik yapmış bir vakfa üyeymiş...dini bir vakıfsa anındamedyada kara propaganda ve saf insanları adatma...Ama bir bakıyorsun çok daha çirkin bir olay başka bir vakıfta oluyor hatta tüm Türkiyenin en ünlü vakıflarından ama küçük bir köşe haberi ile konu kapatılıyor..Bazı alçak medyada haberi bile yapılmıyor tabi kimsenin haberi olmuyor..Ama dini bir konu olunca horoz kesilirler..Nedenide çok basittir CUMA NAMAZINA BİLE GİTMEYEN ADAMLARIN BU ÜLKEDE MÜSLÜMANLARA NASIL YAŞAYACAĞINI DAYATMASIDIR.Kendi yapmadıklarını başkaları yapınca hazmedemezler.
 • SerdarSerdar1 ay önce
  Erdoğan devleti hala asalak ve zorba kurumlarından temizleyemedi mi?Ali her zaman şikayet makalesi yazıyorsun!İktidar şimdiye dek armut toplamakla meşgul olsa gerek!Devletin görevi asalak ve zorba tüm kurumları kapatmak olmalı. CHP'nin ürettiği ve üreteceği tüm siyasi ve sosyal pisliklere karşı önceden tetbir alınmalı. Bunun yanında AKP de asalak kurumlara ve pisliklere çanak tutmamalı.AKP'nin müsrifliklerine ne diyeceksin?Maliye, eğitim. sağlıktan anlamayan bir sürü zevat Erdoğan'ın etrafında. Görevleri cep doldurup dalkavukluk yapmak.CHP'nin eline büyük bir güç geçse kanımızı sonuna kadar emer, bizi kul köle edip tavuk olarak satar. Türkiye'nin dini CHP ilkeleriydi. Herkes ilkelere tapmak her zaman onları zikretmekle yükümlüydü.Ayrıca heykelciliğe bir sınır getirilmeli. Dikmek isteyen evinin bahçesine dikebilir. Devlet heykelle uğraşamaz.
 • HasanHasan1 ay önce
  Arkadaş çık artık şu geçmişten günümüze gel ya takıldın 28 Şubat ,laiklik, Atatürk çülük günümüzün sorunları bunlar değil artık
 • ZeynepZeynep1 ay önce
  Ali bey o kadar haklısınız ki. Ben çocukluğumdan hatırlıyorum. Hafızamda canlanıyo. Esasen en büyük sorun nedir diye düşündüğümde karşıma şu çıkıyor. Bizler bu devrim yobazlarının oyuncağı olmusuz. Müslüman olduğunu söyleyenlerin hatırı sayılır bir kısmı islama ters düşsede 'bana göre böyle' şeklinde ifadeler kurarak dinin Allah muhafaza şirke yada küfre yada zalimler dediği kısmına hiç bilmeden yuvarlanabiliyorlar. Örneğin diyanet içki satılan yerden kurban almayın derken kadının biri çıkıp param olsaydı migrosta kurban kestirirdim nolmuşki diyebiliyo. Ben bunca tedrisat görmüş bu hocalardan daha mı iyi biliyorum demiyo. Allahın ayetlerini haşa beğenmiyo hukuk sistemindeki kanunları daha üstün tutuyo. El hak saymakla bitmez. Bu şu demek biz gerçek anlamda islamı yaşamadıkça büyük yığınlar halinde kültür müslümanı olarak kaldığımız sürece Rabbim bizim hakkımızdaki hükmü değiştirir mi. Allah hepimize hidayet etsin
 • ErdalErdal1 ay önce
  İki yıldır, bazı kurumlara kurban kesmek ve deri toplamak yine yasak biliyor musunuz? 28 şubat, farklı bir versiyonda yeniden hortladı. Güce sahip olan, kendini kaybediyor galiba.
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  sayın yazar şu dünya gözüyle 28 şubatçı uyduruk payandaların rezil rüsva olduğunu gördük. harika. şükür rabbime. şu dünya gözüyle uyduruk ve fitne dolu zaman gazetesini oraya buraya sıkıştırıp bi üst perdeden konuşan tiplerin yatak döşek bagaja basıp kuyruklarını da sıkıştırıp toz olduklarını da gördük şükür rabbime... napalım. rabbim hamdedince veriyor. şımarınca laz mütahiti gönderiyor....
 • dur düşündur düşün1 ay önce
  "‘Tarih’i ‘tekerrür’ diye tarif ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?”" olay bu cümlede özetlenmiş. maalesef ülkemizde laiklik MÜSLÜMNLIĞI YOK ETME VE MÜSLÜMANA BASKI asimile MEKANizMaSıYDI.islamla ilgili ne varsa yasaktı. en ağır suçtu. ama diğer batıl dinlerin herşeyi serbest olmakla birlikte, bu gün çinde de olduğu gibi müslümanlar batıl dinlerin ibdetlerini kutsal giyim kuşam vs. lerini yapmak zorundaydı. okullardaki önlük yahudi din kadınlarının kıyafeti kıravat ceket yakalı gömlek katolik papazlarının dini kıyafetleriydi. yasalar tamamen yahudi ve hıristiyanlık hükümlerine uygun çıkarılıyordu. onun içine bizdeki gayri müslümler kendi dinlerine uygun yaşama haklarına gerek kalmadığı için ayrı bir düzenleme istemiyorlardı. buda yetmiyor. kadınlar oruspu kıyafeti olan çıplak bacaklarla açık başlarla dolaşmaya mecburdu. örtülü kadınlara askerler saldırıp çarşaflarını yırtıyor, şapka giymeyenler asılıyor, 1400 yıdır kullanılan millileşmiş olan sakal sarık kalpak şalvar üç etek rvs giyenlerin bu kıyafetleri yırtlıyor karakollarda işkence yapılıyordu. kuran okumak ve bulundurmak en büyük suçtu. ders kitaplarında haşa "allah yoktur" yazılıydı. bunlarda yetmiyordu. 60 ihtilalcileri kendileri için tehli gördükleri aleviliği yok etmek için önce din adamlarını yok etmekten başlayıp DEDE lerinin kuyruğuna teneke bağlayıp gençlere para vererek taşlatarak kovdular. sonrasında başka bir şeye gerek yoktu her köyehalkın kurtuluşu örgütünü (DHKPC) kurup dinlerini bitiridler. NAMZLARIMIZI İABETLERİMİZ FESAT ETMEK DUALARIMIZIN KABULÜNÜ ENGELELEMK İÇİNDE HER TÜLÜ TEDBİR ÇOKTAN ALINMIŞTI BİLE: NAMAZLAIN FESADI İÇİN SEÇİMLE GELMESİ GEREKEN İMAM VE MÜFTÜLER ATMAYLA ÖZEL TEEŞKİLATMENSUPLARINDAN SEÇİLİYOR.ONLARDA VERİLEN TALİMAT HEREĞİ DİNİ YOZLŞATIRMAK İÇİN HERŞEYİ YAPIYORDU. ABDESTSİZ NAMAZ KILDIRMAK İNSANLARI DİNDEN CAMİDEN SOĞUTMAK KURAN ÖĞRENMEYE GELEN ÇOCUKLARA DAYAK ATARAK ÖĞRENMEDEN SOĞUTMAK DAHA NELER NELER. buda yetmiyordu. KURBANLARIN ZEKATIN FİTRENİN DA İFSADI GEREKİYORDU. BUNLAR DOĞRUDAN FAKİRLERE VERİLMESİ GEREKİRKEN ZORLA EL KOYULUP thk NA VERİLİP İÇKİ ALEMİ FUHUŞ PARSINA ÇEVRİLİYORDU. THK nun milli savunmaya nokta bir katkısı yok tu. Olsada bunlar oraya verilemez. Ama ders almışa benzemoruz TARİH TEKERRÜR EDECEĞE BENZİYOR.Maalesef En önemli kurum olan bütün bu olumsuzluklarda baş rolü oynayan TSK bütün bu sayılanları yapan yaptıran Kemalistlere teslim edilmiş durumda
 • Feto ile Mücadele Devam EtmeliFeto ile Mücadele Devam Etmeli1 ay önce
  Adil Öksüz'ün yakalandığında telefonla görüştüğü Recep Kaymak devletteki görevlerine devam etmekteymiş. Bu kişi soruşturuldu mu? Ileride bunlar ihanetlerine kaldiklari yerden devam ederler. Atilanlar geri gelipbirde tazminat alirlar.
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  sayın babacan diyor ya; özgürlükleri ve hukuku tesisi için yola çıkıyor muş. bu yazıyı onların suratına okumak lazım. unuttular eskiyi ,yola yeni seküler yandaşlarıyla yola çıkıyorlar. ALLAH bozsun müslümanların aleyhine olan oluşumları dilerim.
 • AliAli1 ay önce
  Laikler den korkma onlara uy. Şeriatı eleştir bu cağda kol kesme mi olur de sokakta yakalanan hırsızı linç et. Zinanın neresi haram de sonra eşi ayrılmaya kalkınca evi bas ayrılmak isteyen eşi babasını kaynanası önüne cıkanı öldür bu cağ da zina yapana 100 deynek cağ dışı de. Trafikte yol verme yüzünden ortalığı savaş alanına cevir, sonra bu ülke Suriye gibi olmaz de. Yaz yaza bildiğin kadar bitmez.
 • 03'lü03'lü1 ay önce
  Teşekkürler güzel yazı. Bu zulümleri yapanları Rabbime şikayet ediyorm. Çok sevdkleri dünyaları bir gün onlara haydi dışarı diyecek. Ve hesablar görülecek.
 • İlkerİlker1 ay önce
  Gerçeklerden öyle kaçıyorsunuz ki, o çift maaş alanları ele almıyorsunuz, birilerinin çalışmadan aldıkları bursları ve burs sahiplerini ele almıyorsunuz. Üniversite mezunu insanların KPSS'ye girecek parayı dahi bulamadıklarınıyazamıyorsunuz. Sosyal hayatta iki yüzlülerin ne imkanlar devşirdiklerini yazmıyorsunuz. Yazacak çok şey var ama neyse...
 • DermanDerman1 ay önce
  Turkiyede,adalet hukuk ,olarak halkimiz,esitmi inanan ,nin ustunde.inanmayanin baskisi yokmu,kurban derisi muslumanin inanci geregi,bir vecibesi,kadin erkek arasinda esitlik saglamaya calisanlar,ailenin icine girdiniz halbuki ,aile bir kale gibidir onlarin musadesi olmadan girilmemelidir,bir muslumanin Allahin emrini yerine getirirken,her turlu tasarufukendine ayit gonulsuz verilenden hayir umulmaz her inanan kendi belirlemeli dinde zorlama yoktur.vatadas dinini ozgur yasamali, musluman kurban kesmesin icin fakir deyilse nasil sorumlu ise ,kurbaninin butununden,de sorumlu.sayin icisleri bakani suleyman soylu gozu kara cesur bakanim gerek trafikdeki magandalar,gerek marastagurbetciye gosterilen insanlik disi magandalara biraz duyarli olun hayvana yapilmayan muamele insana yapiliyor hemde savunmasiz insana babasi turkiyeye yabanci deyil peki bu ailenin kucuk cocuklari yapilan vahsetde bu ulkeye birdaha gelmek istermi ve herkesi boyle sanacak neden bu vahset ya bu ihtidari her yonden kotulemek yada,boyle insanlarda bir sorun var birde,muslumanin kurban derilerini kendi iradeleriyle diledigi yere vakvetsin.
 • YasinYasin1 ay önce
  Üç umreye giden haç yapmış sayılır. Devirle rahmetlinin namaz ve oruçları affolur.......Süleymancılardan yeni öğrendiğim dini gerçekler amma bunlar için onların şirketle umreye giderseniz ya da onların yurda bağış yaparsanız diye olay uzayıp gidiyor. 10 sene önce çocuklarımız fetö kıskacındaydı şimdi ise sülocu kıskacında. Yirmi bin nüfuslu ilçede beş yurtları var Cuma namazında mavi takkelilere dikkat ediyorum neredeyse hiç yok. Devletin camiine gelmeyen ve fakirin çocuğunu elinde tutan bu cemaate karşı devlet dikkat etmeli. Menzilcilerin de marketi var ilçede. Tarikat ehli oradan alışveriş yapıyor. İyi de fetö de adam ve para devşirmiyormuydu. 28 Şubat müslümana zulümdür ancak tarikatlar kontrol altına alınmalı. En komiği de birinin dediğini diğerine ,ilahiyatçıya, imama, Din K. Öğretmenine sorduğumda ötekinin yanlış yolda olduğunu hatta şarlatan olduğunu iddia ediyorlar. THKna deri bağışına ben de karşıyım DİYANET toplamalı bence. Hutbede imam bayram öncesi 40 kglik bir derinin 400 lira getirisi var demişti. Bu büyük bir rant hiç bir STK ve cemaate bırakılmamalı, devlet toplamalı.
 • OkurOkur1 ay önce
  Vakıfların bazılarının da ne mal olduklarını biliyoruz.
 • FevziFevzi1 ay önce
  Zalimler için yaşasın cehennem!!! Unutanlar,unutturanlar ve hatırlamak istemeyenler için ne??? diyelim bilmiyorum. Eften püften şeyler için Akpattiyi elestirip gidip chp ye oy veren süleymancılar rahatlikla kurban derisi topluyorlar. O günlere dönünce ne yapacaklar acaba?
 • yırtın bakalım iptal ettirebilecen mi bir gün!yırtın bakalım iptal ettirebilecen mi bir gün!1 ay önce
  Kurban kesimi yasaklansın diye yırtınan Cumhürriyet karısı: bayramı nerde, hangi otelde geçirdin lan, hıı?

Günün Özeti