Hesap sormazsanız, işte böyle hesap sormaya kalkarlar!

19 Ağustos 2019 Pazartesi

 

Baro başkanları, adli yıl açılış törenine katılsalar ne olur, katılmasalar ne olur?

Bana sorarsanız, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun tanımlamasıyla, “tuzu kuru baro başkanları”nın adli yıl açılış törenine katılmamaları çok daha iyi olur..

Onlar, alternatif adli yıl açılış töreni düzenlesinler..

Askeriyeden bir çavuş bulsunlar..

Kendilerini davet ettirsinler..

Çavuşun emri altında, adli yıl açılış törenini yapsınlar..

Yok yok..

Kızmayın hemen..

“Genelev patroniçesi Matild Manukyan’ın sahibi olduğu binada yapılacak açılış, size çok bile” dedim diye..

Yazımın içini okumayan, yeni yetme sözde hukukçular, üç gündür küfür üzerine küfür yağdırdılar..

Ne bilsin kuzucuklar, Matild Manukyan’ın, Şişli Adliyesi’nin yıllarca adalet dağıttığı binanın, Genelev Patroniçesi Matild Manukyan’a ait olduğunu..

Nereden bilsinler, o adliyede zaman zaman Matild Manukyan’ın yargılandığını..

Oğlunun boşanma davasının, o adliyede karara çıktığını..

Manukyan’ın, devletin polisine, genelevdeki koruma görevi sebebi ile, taksi tahsis ettiğini..

Garipler, devlete, Matild Manukyan’ın kiracılığını konduramıyorlar..

Devasa İstanbul Adliyesi’nde doğmuşlar..

Bakırköy Adliyesi’ni görmüşler..

Apartman dairesinden bozma, işhanı bürosundan bozma adliyeleri görmedikleri için, sırf tahkir etmek için, ilgisiz yere Matild Manukyan’ı, getirip adli yıl açılış törenine sokmuşum gibi algılamışlar..

Biraz sabredin gençler..

Daha çok öğreneceğiniz gerçekler var..

Bakın bir tanesini daha aktarayım..

Dün yaptığı ikinci açıklaması ile.

“Erdoğan ve Yargıtay mesajı almazsa başka protestolar da olabilir!” diyen İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu var ya..

Çok değil..

2010’lu yılların başında, baro başkan yardımcısı sıfatı ile ne açıklamalara imza atmıştı:

“Cübbeyle türban bir arada olamaz”

Pek bir anlam çıkaramadınız değil mi?

Daha üç ay önce..

Eteği nerede ise belinde bir avukat bayanı, “Durumunuzu baroya bildireceğim” diyerek uyaran hakime karşı, ağza alınmayacak hakaretlerle saldıran Mehmet Durakoğlu.. “Avukatın kıyafetine karışmak kimsenin haddine değil” diyerek, hakimlere efelenen Mehmet Durakoğlu..

Bakın, aynı avukatların başındaki örtüyü yasakladıklarında, nasıl bin dereden su getirmiş, o günkü gazete haberlerinden aktarıyorum:

 “İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı avukat Mehmet Durakoğlu, İstanbul Barosu’na ‘Başörtülüler giremez’ yazılı afiş asılmasıyla ilgili açıklama yaptı. (..)

Durakoğlu, haberlere konu olan yazının Staj Eğitim Merkezindeki dersliklerin kapısına asıldığını doğrulayarak, şunları kaydetti: Türbanlı avukat buraya geliyor, biz kendisini staja kabul ediyoruz. Burada bir sorun yok. Sorun, bunların anlattığımız bir staj eğitiminin olduğu noktada fiilen dersin yapılması sırasında başında türban olup olmaması. Bir avukat yarın nasıl duruşmaya girerken türbanını çıkarmak zorunda kalacaksa, bu işi öğrettiğimiz yer olan staj eğitim merkezinde de bunun olmasını istemiyoruz.”

Muhterem abimiz, staja kayıt için gelen kızımızı, başındaki örtüye rağmen kabul ediyormuş.

Lütufa bakın..

Ama..

Ders sırasında başındaki örtü çıkarılması gerekiyormuş.

Ahlaksızlığa bakın..

Rezilliğe bakın..

Ve tüy dikmeye bakın:

“Biz sadece cübbeyle türbanı, cübbeyle şapkayı, cübbeyle bir parti rozetini karıştırmamaya özen gösteriyoruz. Yaklaşımımız bu. Bunları öğrettiğimiz yerde de türban takılmasını istemiyoruz. Toplantı değil o, o bir ders. Böyle olduğu için de kararlılık içerisindeyiz, bunu sürdüreceğiz.”

Beyefendideki cürete bakın..

Hukuk tanımazlığa bakın.. Özgürlükleri kısıtlama noktasındaki kabadayılığa bakın..

“Kararlılık içinde imiş. Sürdürecekmiş!”

Bu sözleri söyleyen bu adam hakkında, ne oldu biliyor musunuz?

Ceza davası açıldı.. Ama açılmakla kaldı..

Devlet, bu sözlerin hesabını, bayan avukatlara bu hukuksuzluğu yapan baro yöneticisine gereken müeyyideyi vermedi..

İşte onun için..

Şimdi Cumhurbaşkanı’na.. Hatta Yargıtay’a posta koyuyorlar..

“Başka protestolar da gelebilir”’ tehdidinde bulunuyorlar..

Başörtülü stajyer avukatı, dersten çıkardıkları gün, bu baro yönetimini tümü ile görevden alıp, cezaevine tıksaydınız..

Ki, hukuk devletinde anayasanın da, kanunların da emri budur..

Duruşmadan çıkarma değil, kıyafetinin doğru olup olmadığını Baro’ya sorulmasına karar verdi diye, bir hakimi meslekten attırmaya kalkan bu baro başkanına..

Kanunun emri dinlenip, “Bir hakkı, siyasi-felsefi düşünce farklılığı sebebi ile engelleme”  sebebi ile gerekli müeyyide uygulanmış olsaydı..

Bugün ne kendisi..

Ne de..

Genelkurmay’daki orgeneraller değil.. Bir çavuş çağırsa, koşa koşa brifing almaya gidecek olan o baro başkanları..

Yargıtay’a ve Cumhurbaşkanı’na, bu saygısızlığı yapamazlardı..

İşlenen suçun hesabını sormazsanız..

Onlar sizden, böyle hesap sormaya kalkarlar!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ViolaViola1 ay önce
  bu adamlar öyle kilitli ki kendilerindeki çelişkiyi göremiyorlar mide bandırıyorlar
 • nihatnihat1 ay önce
  adam haklı cezayı kesmessen ceza keserler.
 • DermanDerman1 ay önce
  İzmir baro baskani ozkan,fetokan cuce seninde sonun yakindir top sakali ya tum sakal yada lavbada paspas yaparlar.
 • DermanDerman1 ay önce
  Yutubede,derman sayin baskanin bir video konusmasinda cevaben ,sayin baskanim bu gunleri yasatan Rabbimize hamd olsun seninle biz ozgurluk bulduk zulumden kurtulduk.yanluz Allahim bize tekrar gecmisi yasatmasin.eski gecmisin kalintilari var bize tas atmasinlar oyle bir ulke birak,ki bizi birdaha aglatmasinlar.
 • Aladin Aladin 1 ay önce
  Allah razı olsun. Senin gibi yürekli Kalemler çoğalır inşallah. Az bile yazmışın. Fazlasını hak ediyorlar
 • Ali beyyAli beyy1 ay önce
  Senin sözün geçer şöyle bizim siloya o toplantıya katılmayan barolara kayyım atasın görsünler dünyanın ne demek olduğunu...yada en iyisi akp li mücahitleri atasın en iyisi mesele kökten halledilir..Bu ne yav memleketi içine ettiniz ..güzelin ülkeyi mahvettiniz...ayaklar baş olunca maalesef böyle olutor
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  Ali bey YARGI YASASİNDA NELER VAR? FEYZİ ÇOK İSTİYOR? NEDEN ACABA? İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE BENZEMESİN!!! KÜLLİYEYİ PROTESTO EDEN NANKÖRLERİN YEŞİL PASAPORTU YASADAN ÇİKARİLSA İYİ OLUR
 • Şerefettin ERTEMŞerefettin ERTEM1 ay önce
  Avukatların Baro'ya Kayıt zorunluluğu derhal kaldırılması için yasal düzenleme yapılması şarttır. Bu zorunluluk ortadan kaldırılırsa,bunların borusu eskisi gibi ötmez. Bunlara verilen bu muazzam yetki dır ki bunları zırlatıyor. Bu konunun yazarların büyük bir bölümü tarafımdan uzun süre işlemeli ki yetkililere duyurulsun.
 • ULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETIULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETI1 ay önce
  Avukat Durakoglu dogru olani yapiyor.Eger birinci dunya harbinde Yunan kazanmasaydi ve Turkler kazansaydi sen hakli olurdun ve herkes Turkler de dahil olmak uzere istedigi gibi giyinebilirlerdi.Ancak savasi Yunanlilar kazandilar ve herkes Yunanlilar gibi giyinmek zorunda ve avukat Durakoglu sadece israrla bu gercegi dile getiriyor ve hakli.
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Ak partinin ve adalet bakanının PASİFLİĞİ. İktidar HEP chp de.
 • vatandaşvatandaş1 ay önce
  iyi güzel yazmışsınız lakin milletin anayasa değişikliğine bunlar halen hayırı güçlü bir şekilde karşı duruyorlar.Anayasada ki kılık kıyafet şapka kanunlarını kaldıramadığınız ve anayasayı değiştiremediğiniz müddetçe bu şımarıklıklar daha çok su götürür
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Nuran Devres; senin kafadaki kadınlar yüzünden ortalık yatak odası kıyafeti ile dolaşan arsız kadınlarla doldu, savunduğun şeye bak!
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  besmlesız wınd senın gıbıler zaten gercek hakıldanyana olmadınızolmassınız bız vatandaşlar olarak ali ihsan kerdeşimizim yazılarından yasal haklarımızın nasıl gasp edıldıgını öğrenıyoruz rabbım soylarınızı kurutsun amın veselam
 • dolardolar1 ay önce
  Murat Babaya selam, üzerinde "In God we trust" yazan yeşil bir dolarcıklardan var mı?
 • windwind1 ay önce
  Ogeday, tek taraflı yazmışsın. Tezinin zıttı da geçerli olduğunu bil!
 • misafir-34misafir-341 ay önce
  Nuran Devres, mini etekli avukata laf yok, başı kapalı avukata laf var. Kişinin hakkını, hukukunu, giyimini sen mi belirliyorsun?
 • nazinazi1 ay önce
  Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılacak adli yılı açılış törenine katılmayacağını açıklayan baro sayısı 41’i buldu…Çünkü barolar, Cumhurbaşkanının yürütmenin başı olduğunu ve burada yapılacak bir adli yıl açılış töreninin yargı bağımsızlığı ile bağdaşmayacağını, ‘yargının yürütmeye biat etmesi’ anlamına geleceğini belirtiyorlar…Yargıtay ve Danıştay başkanlarının Cumhurbaşkanı ile ‘yurt gezileri’ne çıkıp Rize’de ‘çay topladıkları’,HSK’nin YSK’nin partizanlaştırılıp iktidarın sıradan bir organına dönüştürüldüğü, AYM’nin ‘barış bildirisine’ imza atan akademisyenler için bile 8’e-8 karar alabildiği,Yerel mahkemelerin iktidarın beğenmediği AYM kararlarını tanımamasının rutine dönüştüğü,Siyasi davalara bakan Ağır Ceza Mahkemeleri’nin, Sulh Ceza Hakimlikleri’nin partizanlaştırılmasını tamamlandığı, Yargıtay’ın bile az çok demokratik mahiyette kararlarının rastlantısal hale geldiği bir dönemde adli yıl açılışının Saray’da yapılması basit bir mekân değişikliği olarak görülemez.
 • BilalBilal1 ay önce
  ABD ile bir olup tüm Musluman ulkeleri kan gölüne cevirecegiz petrollerini çalacagız diyen Erdogan tum ortadogu da ki savaşlardan bizzat sorumlu iken NASIL OLUYOR DA kendi ulkesinde ki bir baro ile baş edemiyor bir turlu aklim almiyor Ali abi.
 • ALİ ALİ 1 ay önce
  AYNEN ÖYLE
 • Mesut Mesut 1 ay önce
  Halkının 100%99 müslüman olduğu iddiaedilen türkiyedebarolar avukatların 100%90nınıtemsil ettiğini yorumcu yazmışo zaman bu işte bir terslik yokmu ? Çünkü baroların tamamı ( istisnalar kaideyi bozmaz ) sekülerlaikkökdedendinci değilyani köktenALLAH (kuran , kuranda şeriat demektir ) düşmanı .Ya azıcık delikanlı mertyiğitdobra olun çünkü ebu cehil ebu lehebbu batıcı seküler geçinenlerden dahadelikanlımertti çünkümüslümanımdemiyordudoğrudan allaha resulüneve kurana düşmandı. Demekkimemleket münafık kaynıyoryani halkın 100%99mümin değilmiş.Demokrasiye gelinceseküler laik batıcılarve batılılarınkullandığıaldatmacasihirgözboyamatekniğidirçünkü100 yıllık geçmişimizve sahadakiuygulamalarbunun delili ve kanıtıdır . ALLAH müminlerin yardımcısı olsunzaten ne çektiys bu münafıklardançektimemleket .
 • dadaşdadaş1 ay önce
  başı kapalı hocalar, başı açık kızlara bilerek isteyerek düşük not veriyorsa, başı açık hocalar da başı kapalı kızlara bilerek isteyerek düşük not veriyorsa, bu baş açıklığı, kapalılığı her alanda çeşitli haksızlıklara sebep oluyorsa yandı gülüm keten helva. hesap sormaya devam ederek, hesaba çekilme günlerinin geleceğini bilmeniz lazım. biz ne zaman vatanımızı kendimizden çok düşüneceğiz? hesap sormayalım, yeter. ne çok hesabınız var,..
 • Resul YANIKResul YANIK1 ay önce
  Keşke hep anadan üryan gezseler kendilerinin ne kadar çirkin olduklarını görürler Ya kardeşim bu nların tek dertleri Allah, Peygamber düşmanlığı içlerinin dışa vurumu şeklinde okunmalı deyuslar
 • abdulmetinabdulmetin1 ay önce
  bu hukuk tanımaz hukukçulara artık bir dur denmeli, bunlar kendilerini ne sanıyorlar!? yaptıkları iş ne Allah aşkına!!!? üyelerden topladıkları paralarla ve bu milletin sırtından kazandıklarıyla adeta devlet içinde devlet olmuş bu ve benzeri kuruluşlara bir çeki düzen verilmeli artık...
 • OgedayOgeday1 ay önce
  muhterem Ali Bey, turbana karisilmayacaksa mini etege de KARISILMAYACAK...
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin nuran derves Turkiyenin bir seriyat devleti olmadigini,fakan musluman bir halkini unutuyorsunuz,laikliksistemi yonetimi kimse kimseyi yasantisindan inancindan dolayi dislayamaz siz bir gazeteci olarak daha adil yazmaniz ,gerekir Turkiyede cesitli inancli insanlarin oldugunu ni hikmetse sadece muslumana uygulanan kisilama yasaklar oldugunu, ben almanyada hiristiyan ulkesinde kilik kiyafet inancindan dolayi hic dislanmiyor,Turkuyenin gecmisini hatilamak istemesende o cami minareler kendiliginden olmadi onlar bir tarihin nisanesi,ozgurlugu elinden alinan bir hayata mecmur edildik soyagacini dorgula senin ecdadinda muslumandi.
 • İskenderİskender1 ay önce
  ELBETTE,TÜRBAN TAKAN BİR AVUKATA MÜDAHALE EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ. ANCAK,ADALETİN DAHA İYİ İŞLEMESİ VE YARGININ BAĞIMSIZLIĞI NOKTASINDA EYLEMDE BULUNAN BAROLARA KARŞI ÇIKILAN ÇIKIŞ,TAMAMEN ADALETSİZLİKTEN YANA OLMADIR. YANI SIRA,BAROLARIN GENEL EV PATRONİÇESİNE MUHTAÇLIKLARI KENDİLERİNİN DEĞİL,DEVLETİN AYIBIDIR
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Mutlaka bubarolara odalara bir çeki düzen verilmesilazım. Çoğu azınlığın hakimiyetinde . Birde demokrasiden bahsediyorlar. Sanki ülkeyi onlar yönetiyor külliyeye gitmezlermiş çok da önemli üzerinde durmaya bile değmez bir de sanane başörtülü veya değil afiş aşıyor giremez diye mini etekli olsa girer değilmi sizi gidi sahte emokrasi borazanları
 • Güneydoğu Güneydoğu 1 ay önce
  Ali kardeş teşekkür bazı avukatlar varki trilyon götürüyor vergileri deveden kulak
 • Abdullah ozdemirAbdullah ozdemir1 ay önce
  Durakları kimdir yahuNormal şartlarda yolda görsen selam vermeye tenezzül etmeyeceğim bir zat.Tıpkı diğer meslek oda başkanları gibi.Çözüm basit bu odalar terör yuvası haline geldi.Tabibler odası .Baro mali Müşavirler odası mühendisler esnaf odaları vs buralar yönetici seçilenlerin çoğu sol pkk DHKP Çliler tarafından ele geçirilmiş yerlerBunlara gerek yok bunların yaptığı üyelerin sırtından geçinen parazitleri sonrada hortumlar paralarla chp ye milletvekili yazılır. Avukatların işlemleri Adalet Bakanlığında mali müşavir işlemleri Maliye Bakanlığında mühendislik çevre şehircilik Bakanlığında esnaf işleri ticaret Bakanlığında yapılır olur biter hepsi Ç. Başkanlığı kararnamesi bakar.Bunlar varlıklarını yasa yada anayasada alan yerler değil. Bakanlar Kurulu kararıyla oluşan oluşumlar. Bakın o zaman Türkiye nasıl düze çıkar. Bir defa esnaf bu kenelere aidat vermekten kurtulur.Bu zirtopozlar ikide bir başına çıkıp milletin moralini bozmaz. Bunların mal varlıkları ki bu rakam 100 milyar dolarlar ifade ediliyor.Millete Devlete kaynak olur.Bu dış ajanları kol gezdiği pislik yuvaları kapanir
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ELLERİNE SAĞLIK..BU KADAR AÇIK VE NET OLARAK ORTAYA KOYDUĞUNUZ ÇELİŞKİLERİN MÜSEBBİPLERİ BİRAZ UTANIP DA YÜZLERİNİ KIZARTIRLAR MI ,BİLMEM AMA ONLAR ADINA BİZLER HİCAP DUYUYORUZ..BELLİ MESLEKLERİ EDİNMİŞ MAKAM SAHİPLERİNİN HİZMET VERDİĞİ TOPLUMA KARŞI,TARAFSIZ VE DÜRÜST OLMA YÜKÜMLÜLÜKLERİ OLMASINA RAĞMEN ,BUNU TAMAMEN GÖZ ARDI EDEREK,TARAFGİR OLMALARI,ÖYLE VEYA BÖYLE İNSANLARI AYIRMALARI KABUL EDİLEBİLİR BİR DAVRANIŞ DEĞİL..BİR AN EVVEL BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZIN VE ÖZELLİKLE İNANÇLI İNSANLARIN (MÜSLÜMANLARIN) DA DİNİ VAZİFELERİNDEN TAVİZ VERMEDEN GÖREVLERİNİ YAPABİLMELERİNİ DESTEKLEMELERİ GEREKİR İKEN,HUKUKÇU SIFATIYLA,BUNU ENGELLEMEYE KALKMALARI ÇİRKİN VE YAPANI KÜÇÜLTÜCÜ MİLİTANCA BİR TAVIR..YAZMAYA DEVAM..BUNLARIN HER YERİ YAMUK YUMUK..YANİ KONU ÇOK..
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli1 ay önce
  Sayın yorumcu, Murat Baba, Munakyan a ait olan binayı kim kiralayıp Adliye binası yaptı, halk mı.....Adliyeaçmaksadece devletin işidir, Allah a şükür...
 • veliveli1 ay önce
  İktidar olamazken bile bu kadar muktedir olan CHP, 17 sene her seçimde halkın %50'sine varan oranlarda oy alıp iktidar olabilseydi, nasıl muktedir olunur cümle aleme gösterirdi.
 • DermanDerman1 ay önce
  Ne kadar uzucu muzdarip devlet deyip suclamak devlet butun bir toplugu icinde barindiran dort tarafi sinirlarla cevrili butun tasarufu ,icinde barindirdigi halkina tesis edilip onlarin yararina hak adalet koruyup korlamak,bir bina dusun bu binanin kendi selayeti yok ona sahip olan ne maksayla kullanan o binaya sahip olanin,istegine bagli ister neyhane ister kerhaneister pavyon ister cami ister ev ,konut olarak kullanan insandir kaldiki manukyanin mulkunde alda kerhane ustunde adalet dagitmak,adalet hukuk anlayisi pek uygun olmasa gerek onlari saraya laik deyilse,musluman olmayana camiye davet etmek gibi birsey.
 • NURAN DEVRES NURAN DEVRES 1 ay önce
  Türkiye İslam ülkesi falan değil. Öyle olsaydı șeriatla yönetilirdi. Ancak ona İslam ülkesi denir. Durușmaya çıkan kadın avukatım eteği belinde falan değildi. Dizin 10 cm ústündeydi ve buna ne siz ne de o múnasebetsiz hakim karıșamaz. İsterse 30 cm üstúnde olsun. Kimse karışamaz. Zaten gelen tepkilerden hakim boyunun ölçüsünü aldı. Size kalsa tüm laikleri hapse tıkmak gerekir...
 • DermanDerman1 ay önce
  Burdaki sorun,saglam ve curukleri secmemek,ayrica kanun ve kurallara,uyana uymayana ayni muameleyi gostermek koya herkese esit vatandas muamelesi gostermekbu deyil yoksa olursun kevgir,her hadim kendine yapilanhaksizligi hakki bilip delmek istiyor.
 • DermanDerman1 ay önce
  Ben bugun,ozel yorumdan cok begendiigim yorumlara begendigimi ayrica baba gibi adam murat baba her sozun,tasi gedigine koymussun,avukat olup bir baroya tutsak olan kendini savunamiyorsa, bunlardan hak hukuk fayda beklenmez kendine yok faydasi.
 • Murat Babaya selam,Murat Babaya selam,1 ay önce
  "dini Islam olan ulke" demissin.. Yok boyle birsey baba! Senin bir dinin olabilir ama ulkelerin dinleri olmaz diyor Abdulmuttalib el Arabi bin Rukneddin efendi..
 • KubilayKubilay1 ay önce
  ... baro baskalari Turkiyedeki avukatlarin %90 i temsil ediyor muhterem..
 • Rasim DUMANRasim DUMAN1 ay önce
  Hocam ellerinize ve ağzınıza sağlık. Rabbim kaleminize kuvvet versin, ferâsetinizi ziyâde eylesin inşallah. Sağdan soldan gelen avur zavurlara hiç aldırmayın. DURMAK YOK, YOLA DEVAM İNŞALLAH.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  17 yıl iktidar olup muktedir olamamak böyle oluyor işte; bunlar gibi arsızların seslerini kesememek, daha çok azdırmak, işte iktidar bu yüzden oy kaybetmeye başladı, ama anlayana!...
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Hak edene hak ettiği verilene ve Denetleme ve teftiş bakanlığı kurulup denetim yapılmaz ise olacağı bu. Herkesin yaptığı yanına kalıyor. Adalet yok, olacak gibi de görünmüyor, olsada 6284 gibi absürt.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Hocam kaleminize sağlık. Davul kimde tokmak kimde anlayamıyorum. Emanetin hakkını veremeyenler gitsin, verebilecekler gelsin. Mahkeme kadıya mülk değil ya.
 • Murat BabaMurat Baba1 ay önce
  Yaptığınız değerlendirme tamamen doğru ve yerinde.Şunu söyleyebilirim ki bunların amacı kılık kıyafet yönetmeliği değil işin sırrı başka!Biri çıksa iç çamasir ile çıkıp gelse ona laf etmezler ama bir hanım bacımız sırf dinin emrettiği başörtüsü ile görevini yapmak istese anında yaftayı yapıştırıyorlar.Senmisin bunu yapan..Bunu üstelik çıkan kanunlara rağmen hemde dini islâm olan bir ülkede becerebiliyorlar.Burda tek suçluyu onun hakkından gelemeyen savcılardan veya adalet sisteminde buluyorum..Eskiden Türkân Saylan gb ikna odaları hazırlatıp insanları zorla ve hukuksuz şekilde zorlayanlar vardı..Bu da aynı senaryo aynı kapıya dayanıyor. Bunların amacı Dindir..Islâmiyettir..Gelelim diğer konuya ;Düşününbir ülkede bugüne kadar ilk defa halk tarafından seçilen bir Başkan a dil uzatmaya kalkan bir kıytırık baro başkanı varsao ülkenin adalet sistemi çökmüş demektir.Adalet bakanlığına bağlı yüzlerce binlerce hukukçu var güya..bunun hakkından gelemiyorlarsa bu işi bırakmalılar ... haklı olan eğer hakkını arayamıyorsa haksız ne yapsın!!!Adalet hukuk deyince hep Fetö dedik son zamanlarda..Onu da alt edelim amaondan önce içimizdeki hainler bidon kafalı göbeğini kaşıyan devleti milleti halkı zerre kadar sevmeyen öküzleri de temizleyelim.Yazık...Manukyan denen genelev patronicesi de buhegomanyanın bir ürünüdür.Suçu devlete atıyorlar devlet kiraladı vs diyorlar aslı astarı yok.Devlet sizin ona yüklediğiniz pislikleri temizlemekle uğraşırken kira ve diğer giderlerinizi ödemekle meşgulken bu pis işleri veya bu senaryoyu hazırlayanları devlet ile bağdaştırmak en büyük hazımsızlıktır..Güzel bişey olsa hadi ordan "Devlet yapmak zorunda..Lütuf değil "Olumsuz bir durum olsa "Hepsini devlet yaptı..Tek sorumlu asıl müsebib o"Canınız cehenneme ot kafalılar....
 • cihan alkancihan alkan1 ay önce
  Yanlış başka yanlışlarla kapatılamaz. Afetlerin önünde zaten durmak çok zordur. Gerekli tedbirler alınmalı. Taktiri zaten engelleyemeyiz.
 • Göksen MereyGöksen Merey1 ay önce
  Kuzey Kore değiliz protesto demokraside olur fransada olur amerikada türkiyeden kat kat fazla olur artık günlük sıradan olaydır, hesap sormaya gelince alnın açıksa niye korkarsin ki verilecek hesabın yoksa.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Allah razı olsun.. süper bir yazı kalime almışsınız... adalet bakanından bir şey olmaz.. içişleri bakanından bu adımı beklerim.. atın içeri
 • PostacıPostacı1 ay önce
  Ali bey, vaktiyle hesap sorulmadı diyerek 'Doğruyu' söylüyor. E peki vatandaş olarak biz mi hesap soracağız. Buradan Sayın Cumhurbaşkanına duyuru; Beyefendi bu kadar yıldır yönetiyorsunuz, şu odalar,dernekler,barolar vs. Bir kural kaide getirmediniz. Yok şoför odası, yok mimar odası???Bunlara üye olma zorunluluğu!!! Sizler bu odalardaki rant'ları lütfen durdurun artık.İstirham ederiz
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli1 ay önce
  Sayın yazar, bu"Manukyan dan kiralanan binayı" yine gündeme getiriyor sunuz.Binayı kiralayan Devlet, Adliye Binası yapan Devlet, yaniDevlet i mi suçluyor sunuz.Zaten Manukyan işini kaçak yapmıyor, suçlu da değil, Devlet in müsaadesi var.Keşke olmasa ama gerçek bu maalesef.Bu konuları yazsanız sizi alkışlarım.Baroları aşağılamak için kullanılınca olmuyor işte....
 • İbrahim akİbrahim ak1 ay önce
  Mükemmel bir yazi
 • FevziFevzi1 ay önce
  Bunlar önce insan sonra müslüman, İslâm düşmani.Çok doğru demissiniz. Hesap sormazsanız böyle kudururlar.
 • Serkan KayaSerkan Kaya1 ay önce
  Tespitler doğru
 • SelimSelim1 ay önce
  Abd soytarıları muhafazakarlar adına baş örtüsü futuruat deyip bizim cahil cuhela fetva algılamasa onlar buna cesaret bile edemezlerdi ne diyelim ülkemin Fransızları kendilerini milletin akıllısı sanıyorlar siz o toplantıya modonnayi da çağırın kendiniz çalıp oynayın Cumhur un evine sakın gitmeyin
 • hasanhasan1 ay önce
  malesef bu kuklalara ceza vermekte bu gibi olaylarda pısırık kalıyoruz ve bunlar iyice şımarıyor...bu işler bu kafa ile temizlenmez...temizlenemez
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Güzel..demişsiniz..bu..soytarıları..şımartırsanız..kendilerini..bir..şey..sanmaya..devam..edip..C.Başkanını..Yüksek..yargıya..posta..koyarlar..SOYSUZLAR.
 • NurNur1 ay önce
  İnanın gına geldi bu zihniyetten tek kelime Allah belalarını versin midemiz bulanıyor hükümet lütfen bu Adalet yoksunuadamlara dur desin üstelik bu yaratıklar avukat maskeli savcı maskeli hiç biri adil değil gidişimiz iyi değil bu insanlar ayıklanmalı bu zihniyet durdurulmalı tc yi uçuruma götürüyorlar ülkeyi ele geçirmek üzereler endişeliyiz bunlar bizim insanımız değil olamazlar

Günün Özeti