HDP önündeki “protestocu anne”ye, “Fırsatçılık yapma” diyen ilkesizler!

05 Eylül 2019 Perşembe

“Cumartesi Anneleri” anne de..

“Çocukları dağa kaçırılan anneler” anne değil mi?

“Cumartesi Anneleri”ne destek vermek için, her hafta Galatasaray Lisesi’nin önüne giden Mahmut Tanal’lar, Sezgin Tanrıkulu’lar..

Ve daha nice milletvekilleri..

Cumartesi Anneleri için ortalığı velveleye verenler..

Ter ter tepinenler..

Ki.. 

Tepinmelerinde aslında herhangi bir sıkıntı yok..

Hatta, samimi olsalar, desteğimiz bile var..

Ama..

Her Cumartesi “Çocuğum nerede” diyerek, 30 yıl önce kaybolan oğlunu, faili meçhul cinayetleri nerede ise sıfıra getiren AK Parti’nin iktidarı döneminde aramaya çalışanlar ve onlara destek verenler söz konusu ise..

Hele hele..

13 Mart 1999’da eylemlerine ara verip..

10 yıl sonra.

31 Ocak 2009’da tekrar başlamışlar ise..

Yani..

Tam da Fetullah Gülen’in ABD’ye gidip..

Abdullah Öcalan’ın da Türkiye’ye teslim edilmesi döneminde..

Ortalığın sessizleşmesi için, o eylemler sona erdirilmiş, sonrasında AK Parti iktidarının 7. yılında tekrar başlatılmış ise..

“Hop dedik” itirazında bulunma hakkımız doğmaz mı?

“Cumartesi Anneleri” başlığı altında yaşananlar, işin bir yönü..

Haydi bir anlığına..

O anneler ve o annelere verilen destekleri..

Sol iktidar döneminde ara verilip, AK Parti iktidarı döneminde tekrar başlatılması..

Sol partinin hükümet ortaklığı döneminde öldürülen, kaybedilen gençlerin hesabının, AK Parti iktidarı döneminde sorulmaya kalkışılmasındaki samimiyetsizlikleri bir kenara bırakalım..

Gerek eyleme katılanların..

Gerekse eyleme destek verenlerin..

Samimiyet testini geçebilmeleri için, “Oğlum dağa kaçırıldı” diye HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapan annelere destek vermeleri gerekmez mi?

Birinci anne, oğlunu aldı..

Şimdi, ikinci anne, HDP il başkanlığı önünde eylemini sürdürüyor..

O anne, niçin yalnız?

Niçin Cumartesi Anneleri, geçtiğimiz hafta sonunda yaptıkları eylemde, Diyarbakır’daki dağa kaçırılan çocukların anneleri için bir destek açıklaması yapmadılar?

Cumartesi günkü eyleme katılan Mahmut Tanal, “Otoparka çekilen aracı”nın peşinden çıkarttığı ciyaklamanın binde birini, “Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapan annenin dağa kaçırılan oğlu” için çıkarttı mı?

Hayır..

PKK, çocukları dağa kaçırsın..

PKK’nın siyasi uzantısı HDP, bu olaylara sessiz kalsın.

Bunlar, 2019 Türkiye’sinde dahi, hâlâ bugün devam etsin..

Buna, CHP’li milletvekilleri, gözlerini kapatarak geçiştirmeye kalışsın..

Ama..

30 yıl önce.. CHP’nin iktidar ortağı olduğu hükümet döneminde kaçırılan, faili meçhul cinayete uğrayan veya ölüsü bile bulunamayan oğulların, kızların hesabı, 2002’de iktidara gelen AK Parti’den sorulsun..

Hani “Kurt yapmaz bu taksimi, kuzuya şah olsa!” deniliyor ya.

Aynen öyle..

Olaylara şaşı bakanlar, sadece solcular değil.

Bir dönem dindar mahallenin içinde yer alıp, sonra eli kanlı terör örgütü PKK’nın uzantısı HDP’ye kapak atacak kadar şaşırmış, kendisini “vicdan sahibi” olarak tanıtan ilkesizlerde de aynı hastalık var..

“Cumartesi Anneleri’mizin yanındaydım! Biz insan hakları savunucularının yanındayız, insan haklarının yanındayız” diye paylaşımlar yapan..

“Cezaevini ziyaretimi engelleyerek ihlalleri gündeme getirmemi engelleyemezler! Milletim bunu bilmeli!” diyen..

“Cezaevinde her aydını ziyaret etmek istiyoruz ama Adalet Bakanlığı hukuku çiğneyerek cezaevi ziyareti dilekçelerimize cevap bile vermiyor!” diyen..

Hatta..

“Cezaevinde ayrımcılık, cinsel taciz ve kötü muameleyle karşılaşabilen LGBTİ mahkumlar, temel ihtiyaçlar için bile mücadele veriyor” diyerek, Allah’ın lanetlediği bir haramı icra etmeyi bir maharetmiş gibi takdim edenleri, o utanılacak sıfatları ile anmakta beis görmeyen..

Son bir hafta içinde bu etkinliklere imza atarken.. “Kendi partisi HDP’nin Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki annelerin protesto eylemine nasıl bakmış diye merak ettiğim Mazlumder eski yöneticilerinden, şimdinin ise HDP milletvekili Faruk Gergerlioğlu, bakın ne paylaşım yapmış:

“HDP il binası onünde bekleyen annelerin ciğeri yanıyor, onları çok iyi anlıyorum, meselenin çözümü evet hem HDP’dedir hem devlette. Aileler çözüm arıyor, gelin ortak bir akılla meseleyi çözelim, fırsatçılık yanlıştır, ülkenin ciğerini yakan bu meseleyi samimice TBMM’de, masada çözelim.”

Samimiyetsizliğe bakar mısınız.

İlkesizliğe bakar mısınız?

Cezaevindeki LGBTİ’lerin bile haklarından bahseden..

Sözümona insan hakları savunucusu olarak kendisini tanıtan adam..

Hiçbir suçu olmayan bir “anne”nin, çocuğunu arama eylemini “Fırsatçılık” olarak nitelendiriyor..

Yuh olsun sana..

Yuh olsun senin gibi insan hakları savunucularına..

30 yıl önce kaybolan çocuğunu, bugün arayan annenin yanına gidip, şartsız destek ver..

Ama..

Bugün kaybolmuş oğlunu arayan “anne”ye, o “anne”ye destek veren insanlara, “Fırsatçılık yapma” de..

Bu nasıl bir ahlaktır?

Nasıl bir seviyesizliktir?

Nasıl bir terör seviciliğidir?

Nasıl bir devlet düşmanlığıdır?

HDP İl Başkanlığı önündeki “anne”lerin eylemi, tüm insan hakları savunuculuğu yaptığını iddia eden riyakarların maskelerini indirmiştir..

Tanal’ınki de inmiştir.

Tanrıkulu’nunki de inmiştir.

Gergerlioğlu’nunki de inmiştir..

Hatta.. 

Tüm HDP’lilerin.. 

Tüm CHP’lilerin maskeleri inmiştir..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • KediKedi13 gün önce
  İstisnanlar kaideyi bozmaz. Tüm CHP liler hak hukuk adalet ten yanadır.Kim kötülük yapıyorsa Alah yanına bırakmasın. Kimse artık çocık değil.Herkes doğruyu iyiyi biliyor. Yeter kiriyakar olmasınlar
 • nene hatunnene hatun14 gün önce
  ALİ İSİMLİ YORUMCU ANALAREVLAT İÇİN YANIYOR SENDE DOGALGAZ, DOLAR DERDİNDESİN EVLİ İSEN SENİN EVLADIN YOKMU BU KADARMI İNSAFSIZ OLDUK..ALİ KARAHASANOGLU KARDEŞİM KALEMİNE YÜREĞİNE SAĞLIK ANALARA KIYMAYIN .YÜREKLERİNİ YAKMAYIN NE OLUR.BENDE ANNEYİM ONLARIN ACISINI YAŞIYORUM ÜZÜLÜYORUM KAHROLUYORUM RABBİM ANALARA SEN ACI BU İNSAN MÜSVEDDELERİ ACIMIYOR SEN ACI RABBİM...
 • Sertap Sertap 14 gün önce
  CHP İstanbul Büyükşehir Grup Başkanvekili Doğan Subaşı CHP'nin İstanbul Büyükşehir'de İmamoğlu'ndan sonra gelen ikinci adamı partinin gizli toplantısında bakın neler anlatıyor… ● 3 ay içinde tüm kadrolar değişecek hiçbir AKP'li kalmayacak.● Belediye 4 parçaysa 2'si CHP'nin, 1'i İyi Parti'nin, 1'i HDP'nin yönetiminde olacak.● HDP'lilere verdiğimiz sözleri tutmak zorundayız.İyi Partili arkadaşlarımızın buna karşı çıktığını görüyoruz ama şunu bilmeliler ki, İstanbul'u HDP'lilerin oyları ile kazandık. Onlar olmasa kazanma ihtimalimiz yoktu.● AKP'lilerin işten çıkarılması tepkilere neden olabilir. Bunun için profesyonel iletişim desteği alacağız.İşten çıkarmaların tamamında toplumun tepkisinin azaltılacağı haber ve belgeler servis edeceğiz.● Medyayı güçlendirme kararı aldık. Türkiye'deki alternatif yabancı kaynaklı medyayı destekleyeceğiz.AKP'liler İstanbul'da tasfiye edilirken çok farklı konularda ülke gündemi meşgul edilecek.● Tek bir zarfı (ihaleleri kast ediyor) AKP'liler almayacak.Bölüşümleri il başkanları belirleyecek.Gerekirse İzmir, Eskişehir veya Güneydoğu'dan hak edişi olan şirketlere zarflar verilecek.● İBB'nin güvenlik personellerini çok hızlı değiştireceğiz. Biliyorsunuz belediyenin güvenliği otomatik silah taşıyabiliyor. Bu birim partinin güvenliği için önemli.● Vakıflar üzerinden tartışmaları büyütmemiz lazım. Bir sonraki seçimde kendi tabanımızı mutlu edemezsek kazanamayız.Bunun için onların vakıflarını itibarsızlaştırıp yerlerine kendi vakıf ve derneklerimizi koyacağız.● HDP'lileri kaybetmezsek hiçbir sorun yaşamayız. İstanbul'da bizim için kilit parti HDP. AKP'ye karşı kazanmak için HDP'yi hoş göreceğiz.● Ekrem Bey ortalık sakinleşince Demirtaş'a teşekkür ziyaretinde bulunacak. Avrupa'daki dostlarımız da Demirtaş'ın sürekli gündemde tutulmasını istiyor. Bu ziyaret bunun için çok önemli.● Klasik medya haber siteleri artık yeterli değil. Sosyal medyanın gücü tartışılmaz. Kriz anlarında sosyal medyadan bir taş atıyorsunuz 40 akıllı çıkarmaya çalışıyor. Gerçek ortaya çıkana kadar herkes algıya zaten inanıyor. Artık önemli olan algı. Bu seçimlerde Ekrem Bey bunu ispatladı.İşte böyle… İmamoğlu ve ekibinin 3 ay içinde yaptıklarına bir bakın… Eylem planlarını milim sapma göstermeden uyguladıklarını göreceksiniz… Geçmiş olsun İstanbul….
 • H.a.H.a.14 gün önce
  Ateş düştüğü yeri yakar o anneleri açıklamaları ile üzen sizde insancıklar da öz çocukları ile ciğerleri yansında belki o zaman oradaki anayı da babayı da anlar
 • DermanDerman14 gün önce
  Haberlere baktikca cabaliyoruz battikca.sayin suleyman soylu bir soz soyledi ,nedenini soran ,sorana neymis,pesmerde bir anlami sefil perisanlik .hic dusunen yok o kadar pkk pesmege derken dili surcmus olamaazmi.birileri it dedi basit olarak kabul etti belkide sen onemli kisisin,niye zirt pirt tatildi guneydogu halay bak ediliyorsun,alay dile dusmek kolay birde pesmergemi derler diye ,insan neler duymuyorki.
 • AliAli14 gün önce
  Adaş biraz da doğalgazzammının nedenlerini bize anlatsana. Dolar yükseldi de bizim haberimiz mi yok? Neden 2 ayda hükümet %30 zam yaptı?
 • Güneydoğu Güneydoğu 14 gün önce
  ilk pkk nın ortaya çıktığı yer Mahmut tanal ilçesi Hilvan Ali kardeş teşekkür elinediline sağlık
 • ZAFERİMZAFERİM14 gün önce
  İLHAN CEM;KEPENK İNDİRTEN HDP ŞİMDİ KENDİ KEPENKLERİNİ İNDİRDİ.DİYARBAKIR'DA ÇOCUKLARINI İSTEYEN AİLELERE SÖYLEYEBİLECEK BİR ÇİFT SÖZÜNÜZ YOKMU ? STALİNİZMA;BEYİNLERİNİZİ BU KADAR MI ÇOK TARUMAR ETTİ ? ABD'NİN KUCAĞINDA OTURAN,PARASINI ALAN,SİLAHINI ALAN ÖRGÜTÜN İŞBİRLİKÇİLERİNE SÖYLEYEBİLECEĞİNİZ HİÇMİ BİR SÖZÜNÜZ YOK ?
 • AlexAlex14 gün önce
  Arkadas ... iktidardan bahsediyor pkk yi tepe tepe kullanan kim? 7 haziran 1 kasim secimleri arasinda teroru kim hortlatti?
 • DermanDerman14 gün önce
  Pelikan orgutu gladio benzeri kuresel iliskiler merkezi bosphorusyalisi bu kurulus bazi kisileri hedef alip ,akp istanbul secimini kaybettirenmis hakkinda sorusturma baslatilmis deniyorki fetodende tehlikeli deniyor haberlerde.
 • halimhalim14 gün önce
  Kurban eti dagıtanların öldürülmesine sebep olanların asker polis korucu katillerinin gezici organizatörlerin liberal paralelcilerin serbest kalması için barış demokrasi halkların kardeşliği sloganlarını sakız gibi çiğneyen kravatlı köleler dağa kaçırılmış çocuğu olan anneleri ne gördü ne duydular. Ha keza malum tabip/mühendisler odaları barolar tesev tüsiad ha keza 1128 akademisyen n e r e d e?.
 • Mehmet Ali yıldırımMehmet Ali yıldırım14 gün önce
  "Tanal’ınki de inmiştir.Tanrıkulu’nunki de inmiştir.Gergerlioğlu’nunki de inmiştir..Hatta.. Tüm HDP’lilerin.. Tüm CHP’lilerin maskeleri inmiştir."....ve o annelere destek vermeyen AKP' teşkilatlarının/ millet vekillerinin ne kadar korkak olduklarını da göstermiştir.
 • HakanHakan14 gün önce
  Bunlar da ilke var Ali Beyefendi ilke var.Öyle bir ilke varki!Ahlaksızlık, şerefsizlik,namussuzluk ilkesi bunlarda en yukarılar da...
 • ismailismail14 gün önce
  satranç oynamayan savaş sanatının siyasetini bilmez. Kulaktan dolma akılla yorum yazan şahıslar. Bir aileyi yönetmekten aciz olan devlet yönetmeye kalkıyor. Devlet bütündür muhalefetiyle iktidarıyla devletin bir bütün olması gerekir. İçimizde hainler varsada. hain gibi gözüken insanlarda vardır. Kişilerin şafsiyetleri yerine olaylara bakmak gerekir. Niye devlet müsaade ediyor. Eder bazen göz yumarsonra sopa atmak için. Türk Milleti her zaman olayların içinden çıkmasını bilmiştir. Tarihe bakarsak bu böyledir. Amayavaş olur hızlı olur bu olaylar böyle süregelir. pkk meselesi 40 yıldır devam eden bir yangındır. benzin ateşine su dökülmez niye su dökmüyorsun diyenlere dökersen ateş yayılır. imkan yoksa etrafından yanacakları ulaştırırsın imkan varsa oksijenini kesersin. İşte pkk nın etrafındaki yanmayacak olanları temizlemek gerekir. Devlette bunu yapıyor. Muhalefetin akıllı davranıp açığa çıkan gazı alması doğaldır.
 • DermanDerman14 gün önce
  Googilde hem birgun gazetesi samanlikyolu gazete ,diyor eski yarbay alkan sayin bahceliye tez zamanda olursun diyor,bir zamanlar yarbay.olarak gorev yapmis terore lanet okuyacagi yerde kendi insanimiza lanet okuyor neden eski yarbayne yapti sana sayin bahceli.
 • DermanDerman14 gün önce
  Bugun yasar oku yan varmi onu taniyan sayin soyluya,direk girmis konuya dun davitogkuna bugunde imamogluna taraf tutarak agzini oyle acmîski terorusler gizlenir buna neki,oku yan,sifatina hic bakmi yan bilmemki varmi anli yan ben bir Trabzonluyam.
 • Mehmet karaMehmet kara14 gün önce
  Bizim devlet kadar aciz bi devlet yok.Bile bile teröre destek verenleri Meclis’e sokuyoruz belediyeler aracılığıyla teröristleri besliyoruz.... Asker dağlarda neden mücadele ediyor????Madem bunlara müsade ediyorlar askerler neden dağlarda çekin hepsini geri?!?!???
 • İlhan cemİlhan cem14 gün önce
  Zaferm çok cahilsin. Namaz kılıyorsan eger duanda Allahım bana akıl saglıgımı kaybettirme diye dua et. Mehmet metiner bey!! Hey Allahım ya:) ...
 • ZAFERİMZAFERİM14 gün önce
  SİZ;NE KADAR İYİNİYETLİSİNİZ ALİ BEY! ONLAR FAŞİST STALİN'İN ÇOCUKLARI...UTANMAZ ARLANMAZLAR BİRDE ATATÜRK'ÇÜYÜZ DEMİYORLARMI? BU YALANCI VE İFTİRACILARDAN HİÇBİRŞEY OLMAZ.DÜN AKŞAM BİR TV PROGRAMINDA SÖYLEDİ MEHMET METİNER BEY,BUNLAR ARTIK AMERİKA'NIN İŞBİRLİKÇİSİ VE AMERİKA'NIN PARTİLERİ.TEK DERTLERİ VAR O DA YÜCE DİNİMİZDİR.
 • DermanDerman14 gün önce
  Ulkemin anasi,dunyaya bedel bir tek goz damlasi.ey chp ikili oynama kimden yanasin senki hdp aynasin fetoye aynasin sana bakan onlari goruyor .turkiyede aileye savas astin erkek karisini katlediyor derken,pkk analarin evlatlarini daha 17, 18 yaslarinda katlediyor,artik tarafini belirle dusmana yer yok ulkemde.
 • Libero Libero 15 gün önce
  Yorum yapan bazı arkadaşlar vicdanınız sızlamıyormu ,yazıda yanlış ne var,maskeleri düşenlere mi üzüldünüz?
 • İlkesizlikİlkesizlik15 gün önce
  PKK hendek kazarken, valilere operasyon yaptırmayan zihniyet, HDP yi protesto ederek seçim hazırlığı yapıyor. Kapatırsın HDP yi, teröre bulaşanları da kodese koyarsın, sıkıntı olmaz. Bunu yapmak için önce insan sonra milli olmak gerekir.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN15 gün önce
  KIYMETLİ YAZAR ÇOK AÇIK BİR ŞEKİLDE ,OLAYLARA ŞAŞI BAKANLARI DEŞİFRE ETMİŞSİNİZ..ELLERİNİZE SAĞLIK..BU MİLLET PKK YI VE HDP Yİ ZATEN BİLİYOR İDİ..ANCAK SON ZAMANLARDA BUNLARIN HIZLA KAN KAYBEDİYOR OLMASI(EVLATLARINI HDP ÖNÜNDE PKK DAN GERİ İSTEYEN ANNELER BUNA EN GÜZEL ÖRNEK) İÇERDEKİ ,KILIK DEĞİŞTİRMİŞ YANDAŞLARINI DA ORTAYA ÇIKARDI..ÇÜNKÜ BÜTÜN HESAPLARI HDP İLE BİRLİKTE YAPTILAR..SİYASİ İSTİKBALLERİNİ BU BİRLİKTELİK ÜSTÜNE KURDULAR..ŞİMDİ ŞAŞKINLAR VE GERÇEK YÜZLERİNİ SAKLAYABİLECEK HALDE DEĞİLLER..ALLAH(CC) BÜTÜN HAİNLERİ REZİL ETSİN İNŞALLAH..YAZMAYA DEVAM.SİZDEN ŞİDDETLİ DERECEDE RAHATSIZ OLAN BU TİPLERİN İKİYÜZLÜLÜKLERİNİ İFŞA ETMEYE DEVAM EDİN Kİ BU MİLLET BUNLARIN ŞERLERİNDEN EMİN OLABİLSİN..
 • Hikmet YılmazHikmet Yılmaz15 gün önce
  PKK ve Terör örgütlerinin ve uzantılarının sonunu getirmek için Rus ve İsrail devletleri gibi imha planlarıımız olmalı. Rus ajanlarının İstanbul'un göbeğindeki cinayetler ile İsrail'in bombalı nokta atışları ileher şeyin daha rahat hal edildiğini biliyoruz. Sivrisineklerle uğraşacağına başını imha et olay biter. Allah devletime ve milletime güç versin.
 • AHMET AHMET 15 gün önce
  iman islamiyet kardeşlik kucaklaşma sonra olmadı dinsizle dinsiz oluyorsan celali isyanlarında 100 bin kişiyi kesen sadrazam kuyucu murat paşanın torunuyuz biz.
 • ali ihsanali ihsan15 gün önce
  BU BİR DURUŞ, TAVIR MESELESİDİR. ATEŞTEN, ATEŞE ATANLARDAN YANA MI YOKSA İBRAHİM DEN YANA MI ?ALLAH İBRAHİMİ DURUŞUMUZU BOZMASIN. AMİN
 • Ali bey Ali bey 15 gün önce
  Madem oyle bir sorun var akp liler niye orda yok niye sadece chplilere sordunuz.madem hdp bukadar kotu istedigini asagi alip yerine kayyum atayan guc hdp yiniye aninda kapatmiyor hala.bu ulkede barzaniyi sivan perver esliginde konserlerle alkislanip hungur hungur aglayan erdogan ailesinede sordunuzmu zamaninda bu sorulari ayiptir gunahtir dedinizmi.pesmergeleri 29 ekimde lahmacunlar yedirip icirerek ulkeden gecirirken sordunuzmu bu sorulari.hayirrrr.o zaman valla billa yazmayinya yazmayin.kuldan utanmiyosunuz cenabi allahtan korkun sadece bunu diyorum size.yanlis yanlissa akpsi chpsi olmaz ya hepsini yazarsiniz yada taraf tutmazsiniz dicem ama bu size ters bi gorus belliki.bu arada yorum yazdim ama bosa belliki yine yayinlanmicak
 • 2009da davosta yahudiye rest ve maskelerin düşmesi 2009da davosta yahudiye rest ve maskelerin düşmesi 15 gün önce
  Davostaki restte erdoğanın dost olmadığını anladıklarında fetöyü öne sürdüler pkkyı tekrar başlattılar. 15 temmuzla fetö halkın gözünde bitince pkklıları chpye havale ettiler. Fetöye kemalizme boşuna aynı yere hizmet ediyorlar denmiyor. Geçen asrın projesi kemalizmdi bu asrın fetöydü.
 • KocasolakKocasolak15 gün önce
  Yerden göğe kadar haklısın, bunda şüphe yok. Ancaak bir şey var. Faili meçhuller benim iktidar zamanımda olmadı diye, suçluları yakalamaktan İMTİNA etmek, savsaklamak doğru mu? Nitekim yakalanan yok.Bunu chp veye bir başka parti yapar, (onun için iktidar olamadı) biz yapamayız, yapmamalıyız, iktidarı kaybederiz.....Yahu ben NEDEN anlatamıyorum.Bizde laikçi müşrikler gibi olacaksak, nasıl ADİL olmuş olacağız?Nasıl iktidarda kakacağız? Bir İYİ farkımız olmalı, değil mi? Not; İstanbul sözleşmesi NE ZAMAN iptal olacak???AB kapı kulluğundan, ne zaman ayrılacağız? Osmanlının köyü slovenya dahi bizi kapı eşiğinden kovarken, biz eşikten ayrılmayız, YÜZSÜZLÜĞÜNÜ ne zaman bırakacağız?
 • AK PARTİ TEMSİLCİLERİ NEREDEAK PARTİ TEMSİLCİLERİ NEREDE15 gün önce
  HDP binası önünde çocuklarını terör örgütünden kurtarmak için eylem yapan bu anneler neden yalnız. Neden AK Parti ve Mhp kanadından bu annelere destek yok. Sayın yazar, Chp ve kuyruğuna takılanlar zaten Hdp destekçisi. Onlardan destek beklemek kadar anlamsız birşey olabilirmi. Onlara oy verenlerin bu yazdıklarınızla vazgeçeceğini mi sanıyorsunuz. Zaten Chp nin Hdp nin ve bunlarla ortak hareket eden partilerin seçmenleri bahsettiklerinizi bile bile oy veriyor. Cumhurbaşkanımız gitsin de isterse Apo, Karayılan Cumhurbaşkanı olsun onlar için farketmez. Cumhurbaşkanımızın yanında olduklarını söyleyen Akparti il başkanları, teşikilatları, gençlik ve kadın kolları nerede. Feministlerin hamisi aile bakanı nerede. İstanbul büyükşehir belediyesinde işten çıkarılanlar 2 ay yalnız mücadele ettiler. Tepkiler artınca beyefendiler yeni yeni destek vermeye başladılar. Akpartinin sosyal medya sorumluları kimlerse tam bir fiyasko. Adamlar eleştirirken bile e.i.oğluna destek veriyorlar. Cumhurbaşkanımız yalnız vatanperverler yalnız ne diyelim. İnşaallah tepeden tırnağa ne kadar yalaka, dalkavuk, menfaatperest, münafık, riyakar, omurgasız, karaktersiz, davasız, ahlaksız varsa iktidardan temizlenir ve milletimiz rahat bir nefes alır. Yoksa gidişat iyi değil. Dost acı söyler.
 • edep ya huedep ya hu15 gün önce
  güzel yazmışsında. bu anne bile pkk demek hadep demek olduğunu biliyor. ve pkk nın kaçırdığı çocuğunu hadepten istiyorda. devlet bunu bilmiyormu kide. hadep hala yasal parti oluyor ,devletten destek alıyor,hala hadep milletvekilleri TC vekili sayılıp maaş ödeniyor. böylece PKK yı devlet resmen tanımış olmuyor mu?? asıl sıkıntı burada olsa gerek. bu girdaptan ve çelişkiden bu ikilemden kurtulmak lazım. merve kavakçı terörstmiydi, adam mı öldürmüştü?? örgüt üyesimiydi ki meclise sokamdınız da; asıl terörist olan hadep vekillerini sokup maaş ödüyorsun?? sizinne mlliyetçisi olduğunda belli değil. zımnen hadep i desteklemiş oloyorsunuz
 • Ali SelçukAli Selçuk15 gün önce
  SN. Ali Bey, Diyarbakır da 2 kişiden biri nerdeyse MİT elemanıdır, VALLAHİ Aklım Ermiyor O Hendekler Nasıl Kazıldı.....
 • ahmetahmet15 gün önce
  samimiyet olmadan insanlik olmaz
 • Öz VanlıÖz Vanlı15 gün önce
  Ali bey bunların anlayacağı tek dil kuran ın hükümleridir. Demokrasiyle falan çözülecek şeyler değil. Kur-an anayasasını uygulayacaksın ondan sonra bak bakalım dağa çıkan mı kalıyor, hayvan boğazlar gibi kadınları doğrayan mı kalıyor ortalıkta. Kısasa kısas uygulansın bir bakalım kimin tıpası ülkenin huzurunu bozmak için eylem yapacak terör estirecek cinayetler işleyecek. Gerçek adalet gelecek herşey süt liman olacak inşallah.
 • H.Y.EH.Y.E15 gün önce
  Guzel kardesim Ali Bey iyi diyorsun da.Yani HDP ve CHP lilerin kendi davalari icin nasil gayret gosterdiklerini anlatiyorsun.Pekii Diyarbakirdaki bu kadinlarin eylemine destek veren bir tane sivil toplum kurulusu var mi.Hani Ak Parti Diyarbakir milletvekilleri hani Diyarbakir Ak Parti teskilati.Sonra da durmadan sikayet ediyoruz.Olmuyor iste.
 • MaydonozMaydonoz15 gün önce
  Her yere maydonoz olan Gokhan Ozoguz isimli ...dan da ses yok. Pkk'yi destekciligi olsa ilk zirlayanlardan biri o olurdu.
 • MuSTAFA ŞAHİNERMuSTAFA ŞAHİNER15 gün önce
  Sayın yazar açılım sürecinde Şehit annelerinin yüreğini szıladığı o dönemlerden hiç bahsetmiyorsunuz. Analar ağlamasın diyordunuz.. VATAN GÖREVİNİ 1993 YILINDA TUNCELİDE YAPAN BİR KARDEŞİNİZ OLARAK SİZİ KINIYORSİZDEN O AÇILIM SÜRECİNDESİZE VE İKTİDAR ELEŞTİREN VE OZMAN YÜZDE YÜZ KATILDIĞIM VATANSEVER SİYASİLERİ GÖREMİYORUM.VATAN İÇİN ÖLMEYEGARİBAN YOKSUL,FUKARA ÇOCUKLARI. VATANI SEVMEYE GELİNCE BU ÜLKENİN KAYMAĞINI YİYEN TABAKA.BİRDE ŞEHİTLİK EDEBİYATI YAPILIR .ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ DİYE.EĞER ŞEHİTLİĞİ ÇOK İSTEYEN VARSA ASKERLRİMİZ SINIR ÖTESİNDEGÖNÜLLÜ BEN ŞEHİT OLMAK İSTİYORUM.DİYE ORDUMUZA MÜRACAT ETSİN EĞER GERÇEKTEN SAMİMİYSE. SİZDEN CEVAP BEKLİYORUM.

Günün Özeti