“Go home” üzerinden Eygi’ye saldıranların, “Welcome” yalakalığı!

14 Temmuz 2019 Pazar

Galatasaray Lisesi’ni, beyaz okuluna giden zenci sıfatı ile bitiren..

Siyasal’dan mezun olmasına rağmen kaymakamlık yaptırılmayan..

Nice kaymakamlardan bu ülkeye çok daha büyük hizmetler eden.. Bu hizmetleri de, kendisine kaymakamlığı çok görenlere borçlu olan Mehmed Şevket Eygi, dünyadaki imtihanını verdi.

Son nefesini tamamladı..

Allah mekanını cennet eylesin..

Cenazesinde üç siyasi partinin genel başkanı vardı..

AK Parti, Saadet Partisi ve Yeniden Refah Partisi genel başkanları..

CHP Genel Başkanı’nın da çelengi..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan orada idi.. İki ayrı dönem TBMM Başkanlığı yapan isimler orada idi: Binali Yıldırım ve İsmail Kahraman.. 

2014’ün cumhurbaşkanı adaylarından Ekmeleddin İhsanoğlu ve birçok bakan, eski bakan orada idi..

Bu tablo, bana şu mesajı verdi..

Muhafazakar siyasetçileri bir araya getirebilecek kanaat önderlerini, birer-ikişer kaybediyoruz..

Cenazelerde buluşan siyasetçileri biraraya getirmek için, sözü dinlenecek özel isimler, o görevlerini ifa edemeden, hayata gözlerini yumuyorlar..

Düşünüyorum..

Mehmet Şevket Eygi’nin cenazesinde, en ön safta el bağlayan siyasiler, İslam’ın hangi hükmünde, birbirleri ile farklı inançtalar?

Hiçbirisi..

Teferruatta, “Şu konuyu şöyle mi daha pratik hayata geçiririz, yoksa böyle yaparak mı?” sorularında yaşanan ihtilaflar..

Maalesef, asıl hale geliyor..

Ve..

“Biz kaybettirdik.. Biz kaybettirdik. Bizi farkedin” söylemleri.. 

Veya, buna cevap mahiyetinde, kastı aşan söylemler sonucunda yaşanan kısır tartışmalar..

Şimdi gördük mü, gerçekte kim kaybetmiş?

Cenazeye gelenlerin (çelenk gönderenleri saymıyorum) tamamı kaybetmiş.

Bir gün önce, şaşaalı duyurularla Anıtkabir’e giden kazanmış..

Bu tablodan sevinç duyan varsa, buyursun sevinsin..

Mehmed Şevket Eygi’nin Milli Gazete’de yayınlanan günlük yazılarının büyük çoğunluğunu, o tecrübeli kaleme bir vefa borcu hassasiyeti ile, gazetemizin Arşiv sayfasına da, iktibas ediyorduk..

Her ne kadar günlük siyasi tartışmalara girmiyor ise de..

Zaman zaman siyasi iktidara çok sert eleştirileri vardı. 

Eleştirilerinin tamamı, İslami hassasiyetlerle ilgili idi..

Tesettür idi.. İslami kavramların içinin boşaltılması idi.. Okullarda dini bilgilerin verilmesindeki zaafiyetler idi.. İslami prensiplerin günlük hayatımızda sulandırılması idi.. İslam’ın yasakladığı fiillerin önünün açılması idi..

Hepsine yönelik, bir abi sıfatı ile eleştirileri vardı..

O eleştirilerin farkında olan, onları okuyan, Cumhurbaşkanı ve devleti yöneten isimlerin cenazede bulunması, ayrı bir önemi haiz..

Hani deniyor ya..

“AK Parti’de inanılmaz bir kibir.. Cumhurbaşkanı’na ulaşılamama.. Bakanlarda ‘Bizim yaptığımız her şey doğru’ enaniyeti son bulmalı..” diye..

Hemen birçok yazısında, günlük hayatımızdaki olumsuzlukları, devleti yönetenlere seslenerek hatırlatan Mehmed Şevket Eygi’nin cenazesine, kibir yapmadan, enaniyete dalmadan, “bizi eleştiriyordu” demeden giden devlet yöneticilerinin tamamı, oluşturulmak istenen algının ne kadar büyük bir yanlış olduğunu da ispatlıyorlardı..

Ve gelelim..

“Go home”culara..

1969’da, ABD’nin 6. Filo’su İstanbul Boğazı’nda, Kabataş açıklarında demir attığında..

“Amerikalı it, evine git”, “Ya İstiklâl, Ya Ölüm”, “Geldikleri gibi gidecekler”, “Emperyalizm ve yerli uşaklarına karşıyız”, “Rezil Coni bir daha gelme”, “Amerikan iti toprağımızda havlayamaz”, “Amerika’yla tartışılmaz, savaşılır”, “Yaşasın ezilen dünya halklarının kurtuluş savaşları”, “Emperyalizm ve sömürüye karşı işçi yürüyüşü” afişleri ile ABD’ye karşı çıkan..

Deniz Gezmiş’lerin ve onunla birlikte hareket eden solcuların bugünkü mirasçıları..

O tarihte, ateistlik ve komünistlik propagandaları sebebi ile, solculara karşı mücadele başlatan Mehmed Şevket Eygi’yi.. Solcuları ateistlik yaptıkları için değil de, kendisi ABD taraftarı imiş de, onun için solcularla mücadele ediyormuş gibi gösteren yalancılar..

Bugün dahi, Mehmed Şevket Eygi’nin ölümünden sonra kendisine, “Gerici yazar”, “Yobaz gazeteci”, “Özel Harpçi” diye iftiralar atabilen, hakaretlere başvuranlar..

Ne acıdır ki..

Gerçek ABD mandacılarının kendileri olduğunu da, S-400 aktüel tartışmasında, Akdeniz’de doğalgaz arama çalışmalarında hiçbir tereddüte mahal bırakmaksızın ispatlıyorlar..

Mehmed Şevket Eygi ve arkadaşları için, “ABD 6. Filo’suna karşı namaza durdular” diyecek kadar alçaklaşan haysiyetsizler..

Şimdi Amerikancı olmuşlar.. Namaz kılmadıkları için, “ABD’ye dönüp namaz kılıyorlar” diyemeyeceğim ama..

Hayatlarının tamamını, ABD’ye göre dizayn etmişler, utanma duygularını sıfırlayıp, gazetelerinin manşetlerinden, ABD muhibliği yapıyorlar..

Önceki günkü Cumhuriyet’i vermiş, “Bakalım, S-400’lerin Türkiye’ye fiziken gelmesi sonrasında neler yazacaklar” diye sormuştum..

Yanıltmadılar..

“Trump’a yaptırım çağrısı” başlığı ile, amuda kalkıp ABD'yi selamlamışlar..

“ABD senatosu üyeleri Trump’a, ‘Türkiye’ye yaptırım uygula ve Türkiye’yi F35 programından çıkar’ çağrısı yaptı.. NATO, ‘Endeşeliyiz’ dedi” ifadeleri ile, Türkiye’yi ABD’ye sattıklarını, vatan hainliklerini sergilemeye devam ettiler..

1969’daki ABD 6. Filo’suna “Go home” gösterisi yapanları mezarlarında bile utandıracak bir başka başlığı da, Birgün gazetesi atmış: “Sıra yaptırımda mı?” 

Hey gidi hey..

Kabataş’ta demirleyen 6. Filo’yu protesto eden gençlerin rantını ye...

Şimdi ABD sözcülüğü yapıp, Türkiye’nin dik duruşunun cezalandırılması gerektiği yönünde yayınlar yap!

ABD savaş gemilerine “Go home (Evine dön)” diyenlerin üzerinden prim yap..

Şimdi ise, ABD’ye “Please come here (Lütfen bize gelin)” demekten çok daha öte yalakalıklar yap..

Hani, ABD filosunun Türkiye’ye gelme haberi verilse, bu dansözlerin tarafsız kalmakla bile yetinmeyip, “Welcome (Hoşgeldiniz)” pankartları hazırlayacaklarından eminim..

Zaman zaman eleştirdiğim Deniz Gezmiş ve arkadaşları.. 

İtiraf etmeliyim ki.. Bu ABD yalakalarının yanında, yine de eli öpülecek adamlarmış..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • DedeDede1 ay önce
  Fetoyle işbirliği içinde kim ise onlar darbecidir.kim bunlar sizin gibiler mesela.mevcut iktidar.turkiyede ne kadar sağcı dinci varsa feto isbirlikcisidir ve darbeciir
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Soru şu...Özeleştiri başkalarını suçlayarak olmaz. fetö teröristleri bugüne değin kimin yanındaydı. Kim destekledi. Kim önlerini açtı. Kim güçlendirdi. Topu taça atmadan yanıtlanmalı. Birde bu ülkede, Ergenekon, Balyoz, Kumpas süreçleri yaşandı. Belleğiniz zayıf. Animsatayim.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Ali Bey,Yazmayacaktım ama dayanamadım. Fetö namussuzlarına bu ülke fetö dediğinde saldırılan bir insan vardı. Kamer Genç... Animsatayim... Fetö teroristleriyle ile kimler bugüne değin içli disliydi
 • Okuyucu27Okuyucu271 ay önce
  Mehmet Şevket Eygi, gerek sade yaşantısı gerek köşe yazılarında müslüman duyarlılığı hasebiyle hakiki bir mümindi. Çınarlarımızı kaybediyoruz.Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun.
 • DermanDerman1 ay önce
  Yarabbi bu gece hurmetine.hu derim hu Allah,varmiki baska ilah hu hu derim hu Allah ,seven kalbdedir Allah. Hu derim huAllah, la ilahe illallah.muhammederesullah.
 • HacıHacı1 ay önce
  Yerel seçimlerdeki bu hileler neden deşifre edilemiyor. YSK yönetiminin hileleri deşifre edilip bunlar tasfiye edilem iyor bu hileler deşifre edilmezse demokratik seçim söylemleriyle savaşa gerek kalmadan memleket elden gidiyor istihbarat MİT uyuyormu? İstanbul da tüm sandıklarda yeniden sayım kararı neden iptal edildi? ŞİFRE burada MİT e duyurulur. Bu hile çözülmez se S400 değil S-500 de alsanız memleket elden gider.
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin ali karahasanoglu bey karsinizdakini dinlediginizde, ona deger verdiginiz anlasilir.bir kere yazip tevazu ile gelen yorumlari dinleyerek sabriniza hayranim.
 • DermanDerman1 ay önce
  Hakikata bel bagla batila inanma sen yanmadan bu yollar aydilanir,sanma.sahtakarin temiz olmasi ne gezet amelden yoktur payi sahtakarlik meslegi haramlar sermayesi,kendini guclu hissetdiginde gozunu kirpmadan ezip gecer hak huriyet konusunda saygisiz nemrut misali Allah peygamber tanimaz.
 • DermanDerman1 ay önce
  Ofkeli kisiler ,dunyanin onlarin rahati icin var oldigunu zannedenler baskalari,kendiletinin uzantisi olarak gorurler istediklerinden,mahrum birakanlarin kotu oldugunu dusunup ofkelenirler.basjalarinin ozgurlugune saygi diymadiklari icin baskalarinin uzerinde hak sahibi oldugunu dusunur.
 • abdullahabdullah1 ay önce
  emperyalist cumhuriyet, cumhuru yok sayan bağımsızlığa karşı olan CUMHURİYET MANDA'dır;) Dİğer yeni yetme ergen emperyalistBİRGÜN ise BUZAĞIsı:)
 • Ahmet61Ahmet611 ay önce
  Millet rumuzlu komenis kafalı maneviyatsız...sizne iflah olursunuz ne islah olursunuz...islah olursunuz inşaallah.Mehmet şefket abimimize Allah rahmet eylesin güzel insan..ruhu için fatihayi şerife...
 • MilletMillet1 ay önce
  Millet aç kalırsa değil padişahları reisleri babasını bile tanımaz alimallah..akp küçük büyük sermaye guruplarını korumayı bırakmalı..abd demek sermayedir ve hep sermayenin korunmasına göre yapar planlarını..akp yi abd kurdu türkiyedeki yandaşı ve aracı sermaye guruplarını dahada büyütsün diye ve çok büyüdüler akp bu konudaki rolünü çok güzel oynadı..hatta çok abarttı ve millet perişanlığa düşmeye başladı denizi bitirdiler..e millet teveccühünü çekşnce yav biz vur dedik bunlar öldürdü bu türk halkı başka yönelişlere girmeden başka yeni sermaye koruyucuları koyalım sahneye türkiye elimizden gitmesin diye yeni yüz adamlarını çıkardı ortaya..ah be millet ah.hayat sınıf mücadelesidir işçiysen köylü sabit gelirliysen nene gerek sermayeci partiler sonra sürünürsün sömürülürsün hep işte böyle..
 • Sözün kısasıSözün kısası1 ay önce
  Millet bi krizle boğuşuyor..brunson murunson derken ikinci bi kriz patlarsa ve akp dar ve sabit gelirliyi hiç iplemez ölen ölür der ve krizi fırsata çeviren "maneviyatı yüksek" esnafı taciri tüccarı bankacıyı kısaca sermayeyi yine korur gibi davranırsa yere serilir,,millet bu sefer hiç affetmez..bunun hesabını yapmıştır inşallah akp..size art niyetli bir yorum yapmadım ama millet çok zorda ve gergin bunun farkına varın.iyi günler.
 • YeniYeni1 ay önce
  Akp bu kadar hayat pahalılığı sebebiyle yıkılıyor..abd kendi projesi olan akp nin yıkıldığını görüyor ve yıkılırsa millet kime yönelir işini şansa bırakmamak için yeni akp yi sahneye koyuyor..ikinci bir kriz patlatıp yeni projelerinndeki isimleri sahneye çıkaracak yakın zamanda..ipler elinden gitsin istemiyor..eh yeni projelerinede para desteği verecek..ve biz millet olarak bir batıp bir çıkacağız..yan yatmış gemi gibi gideceğiz hep..yatcaz kalkcaz aynı yatcaz kalkcaz aynı..tek yol türk cumhuriyetleri birliği..ve türk dünyası dayanışmasıdır..siz masonik (sözde )islamcılar yüzünden gemi hep yan gidecek..ama nereye kadar.
 • ÜnalÜnal1 ay önce
  Liberal sağcı milliyetçi ıslamcı siyasal düşünceyi temsil eden insanlar bir vakitler Allahsiz koministler dedikleri hatta DAHADA öte moskof dolu dedikleri insanlardan moskof dollerinin Allahsiz koministlerin yaptığı s 400 leri alması sizce nasıl bir düşünce mesela moskova ya moskof diyen bahceli veya Allahsiz diye 15 16 haziranda koministleri kaybedenlerin kominist füzelerini topraklarına yerlestirmeleri nasıl bir duygu acaba biz kızıl elmaya aramadık ama kızıl koministlerin füzeleri bize girdi alkışlayan beyler artık kominist üretimi hava savunma sistemimiz var PEKI son düğme kimde acaba
 • Saçmalı YorumSaçmalı Yorum1 ay önce
  Odtü'yü ABD kurdu. Müslümam milletin çocukları orada kahrolsun ABD derken, çaktırmatan dinden çıkarılır. Mezuniyetten sonra da büyük bölümü Amerikan sermayesinin köpeği olur. Fırsatını bulan, kahrolsun dediği ABD'ye kapağı atar daha da geri gelmez.Bu işin bir yanı... Diğer yanına gelince... Ben Sayın Erdoğan'ın rahmetli Eygi'yi de Dilipak'ı okuduğunu sanmıyorum. O kadar işin, koşturmanın, canlı yayının sonuda danışmanlar belki bir yarım saat günün özetini sunabilirler. Orada da asla muhaliflerin yazdıkları dile gelmez. Yoksa bu iki yazarı da okumuş olsa eski hukuna dayanarak çağırıp derdiniz nedir diye sorardı.
 • DermanDerman1 ay önce
  Yanliz adam, amansiz telaslarin aynasi. Boynu bukuk insanlarin sahnesi bir birimizin elini birakdigimizda kayip ettik insanlari.goz olmasaydi gunesneye yarardi gunes olmasaydi goz neye yarardi bu dunyada yanliz deyilsin.gunes ve ay bizim icin doguyordu kucuk olan seylerin bizimdunyamizda buyuk goruyoruz.kasirgalaradayanan asirlik agaclarin minnacik tirtillar taragindan kemirilip olmesi gibi felaketi anlafigimiz gun kipirdanacak halimiz kalmiyoe insan kendi mutlulugunu engellemek icin cok becrrikli anne ve babamiz bize en buyuk seylere talip olmamizi ogutlerdi buyuk dusunmeyi buyuklerle beraber olmayi buyuk kazanmayi buyuk sayilari oysa hayatin jucuk seylerde gizli oldugunu kimse soylemedi.
 • EkonomiEkonomi1 ay önce
  S400 geldi güzel..aferim..peki ikinci bir ekonomik bir taarruza millet dayanabilecekmi..zaten çarşı pazar çıldırmış gibi..esnafım tacirim tüccarım fırsat beklıyormuş gibi amerika bir bindirdi akp nin çok sevgili esnafı iki bindirdi..kale içten yıkılır esnaf tacir pusuya yatmış bekliyor dahada bindirmek için..bu kabadayılık güzel güzelde zayıf vatandaş ne olacak onun hesabı yspıldımı..tacir tüccara ne olacakki abd bir vuracak,içerden muhafazakar dindar tacir tüccar esnaf iki vuracak..keşke bunlar olmasa ama olacak..olan zayıfa olacak..abd kafiri bir vurur içerdeki münafık tacir tüccar esnaf iki vurur..eğer her türlü tedbir alınıp getirildiyse S400 ler eyvallah..ama değilse yandı vatandaşın sabit gelirlisi zayıfı...
 • seher kadıoğluseher kadıoğlu1 ay önce
  Allah rahmet eylesin. bizim okulun imalat hatalarındandı. arkadaşlarımın oğlunun nikahında ancak tanışmak nasip olmuştu. gazetesinde benden bahsetmişti. geç haberim oldu, cenazesinde bulunmak isterdim.
 • GARİPGARİP1 ay önce
  Sadece hakikat rumuzlu yorumcuyaKime dava açıldı ki o olayda? Saldırılar MTTB’de ve AP ilçe teşkilatında organize edildi, sopalar, demir çubuklar bıçaklar falan. Azgın kalabalık 6.filoyu protesto eden genç çocuklara saldırdı. Tabii ki organize bir provokasyondu. Kimse de yakalanmadı. Ölenler yaralananlar oldu. Halk ta muhafazakar bilinenlerin aslında amerikan köpeği olduğunu anladı. Yazıyı seçip koymuşlar diyorsun demek ki kendi yapmadıysa provokasyona alet olmuş niye sesi çıkmamış sonra peki.
 • sadece hakikatsadece hakikat1 ay önce
  garip rumuzlu kişi bilmediğin meseleler hakkında konuşup günaha girme istersen.kanlı pazar olaylarında zaten m.ş.eygi yutdışındaydı.o zamanda zaten binbir güçlükle yazılarını birçok yedekle birlikte gönderebiliyordu.o gün oraya üstadın cihatla ilgili bir yazısını basmışlar.zaten genelde o temaları işliyorlarmış.yani hiçbir kasıt yok.zaten öyle birşey olsa hemen dava açılırdı hiçbir dava açılmamış.yani üstad o olaylarda tamamen masum ve habersiz
 • takiitakii1 ay önce
  MEYMET EYGÜ ÇOK DEĞERLİ BİR ŞAHSİYET ALLAH RAHMET EYLESİN
 • takiitakii1 ay önce
  AMERİKAN TEZGAN-HLARI BİRÇOK DENİZ GEZMİŞ VE ARKDAŞLARI GİZLİ AMERİKAN AJANLARININ KUKULASI OLDULAR AMA BİLEMEDİLER ARKALARINDA AMERİKAN AJANLARI VARDI VE HARCATTI
 • HkhkhkHkhkhk1 ay önce
  İslamcılar, dinciler (dindarlar demiyorum) tarihleri boyunca ABD ve İsrailin, CIA ve Mossad’ın kucağından kalkmamıştır. Güya kominizmle mücadele kisvesiyle demokratikleşmeye çalışan cumhuriyetin altını oymuşlardır. Fetö vb işbirlikçiler ve yobaz tarikatlar orduya hep sirayet etmeye çalışmışlardır. Bugün ülke bu haldeyse demek ki kısmen de olsa başarıya ulaşmışlardır. 15 temmuzda yüzlerce insanımızın can vermesinin müsebbibi bu yobaz yapılara çanak tutmuş ihvan ve hilafet rüyasıyla devleti kemirmiş politikacılardır.
 • Burcin TokmakBurcin Tokmak1 ay önce
  6. Filo olayi tek bir ornek olsa da haklisin deseydim. Ama Ortadogu'ya bir bakin, Iran gibi bizimle birlikte aydinlanmis tek Musluman Ulke haric hepsi ABD Yalakasi degil mi?Zaten Iran'dan bu nedenle nefret ediyor Bati, ASLA GUDEMEYECEKLERI icin? Cunku Araplasmamislar, ozlerindehucresine kadar TURK OGLU TURK Sah Ismail'in TURK KUTURU var!
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  vatanseverlik denen şey solcularda lafın tam manasıyla komunistlerde, OLMAAAAZZZZ arkadaşlar. marks ve marksist teoriler okunmadan bu işi anlamanız zor. bunlar marksa tapar. o da ne der uzun uzun lafın kısası onlarca cilt laf kalabalığının sonu: diyalektik materyalizm, devrim, en son nokta sınıfsız toplum. devlet bunun neresinde, vatan bunun neresinde, din bunun neresinde????? Deniz ve arkadaşları aynı fetö gibi dini değil vatanseverliği maske yapmıştır. milletimizin herşeyine düşman azılı katillerdir.. bakınız ege üniversitesi edebiyat fakültesi önü....
 • İlhan Aydınİlhan Aydın1 ay önce
  Ali Bey kardeşim, dürüst adamsın vesselam... Allah senden razı olsun.
 • KahyaKahya1 ay önce
  Kötünün daha kötüsünü buldum diyerekten deniz gezmiş için eli öpülür demek çok yanlış kaçmış banka soyup adam öldüren eli kanlı katil ler için ki birde sn yazar bir büyüğümüz bir bilge insan bir hoca bir örnek insan sayılan sn eygi için Allah rahmet eylesin ve unutmayalım sağcı olsak solcu olsak aman bir olalım sağcı gelmesin aman bir olalım solcu gelmesin diye birşey olabilirmi sonuçta Allah var ona güveniriz ki zaten sağcı yada solcu bak ha aman gelmesin diyenler biliniz ki rantınız geliriniz vardır ondandır herşeyi siyasete çekmek
 • ademoğluademoğlu1 ay önce
  O bir hormnsuz vatan millet ümmet dostu idi. Allah rahmet eylesin.
 • ahmet efeahmet efe1 ay önce
  Geçen yıl işim olan bir esnafla onun iş yerinde konuşurken abi deniz gezmiş sence vatansevermiydi degilmiydi diye beklenmwdik anda beklenmedik bir soru sordu bende bende vatansever olmasaydı herhalde öldürülmezdi diyerek onun yanındaki samanlık solcusu denen zatı örnek gösterdim. Bu otuz kusur yaşlarındaki esnaftan bir süre ses çıkmadı. Yani yarım saatlik konuşmadan nasıl olsa benim denizi suçlar sözler söyleyecegimi beklerken kendini belkide konuşmak için öyle konuşmaya konuşlandırmışken oda şaştı kaldı
 • yörükoğlu yörükoğlu 1 ay önce
  Rahmetlinin süslüman ve müslümanların üzerinde ölü tpprağı var sanki sözü manası bakından ümmete miras bırakılmış sözleri oldu bu en büyük mütefekkirin bu en büyük entellektüelin. Allah gani gani rahmet eylesin
 • bakibaki1 ay önce
  Bana göre simge isimler öldürüldüyse sagdanda olsa soldanda olsa iyi bilinmeliki vatansever oldukları kuvvetle muhtemeldir. Ancak onların yanında olupda bu gün hala bölücü yada yıkıcı yada baascı yada mandacı faaliyet içindeyse işte onlar işbirlikçilerin ta kendileridir
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  rabbım mekanını cenetı ala etsın amınn
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  Ne solcusu hepsi ABD nin tasmalusi Kızıldere olaylarında 6 filoya go homediyen sokakların çoğu ABD vede İngiltere'ye kaçtı sonra hayat normale dönünce gelip alayı Atatürkçü olan dansozlerdir halen de o batıya göbekten bağlıdırlar ha yarın Rusya guclensin hemen Rusya biat edecek kadar omurgazisfirlar onlar Müslümanlığı vede Müslümanlığı bilmezlerRahmetli Turgut Özal Erbakan Hoca Vede Adnan Menderes'in yaptıklarına ineğin tene baktığı gibi bakar içki sofralarında kahrolurCehennemin dibine giderler
 • burhanburhan1 ay önce
  amerikan askerlerin onunde sukur namazi kilanlar simdi sahte amerikan dusmanligi uzerinden Ataturkcu solculara saldiriyorlar en ahlaksizca hadi ordan aniz cakallari sizi
 • Bu yazı binbir surat sol’u güzelce teşhir etmiştir herkes ezberlesinBu yazı binbir surat sol’u güzelce teşhir etmiştir herkes ezberlesin1 ay önce
  Bizim hayvanın eti kemiksiz. Demokratım der darbelere evet der.Özgürlükçüyüm der başörtüsünü yasaklar. Altıncı Filo’ya “go home” der. Gün gelir ABD’ye “come in” der.
 • Bize Dervişler geldiBize Dervişler geldi1 ay önce
  Allah için yaşayan, okuyan, konuşan gerçek bir derviş idi, Allah taksiratını affetsin.
 • Dadaş Dadaş 1 ay önce
  İngilizlerin eniştesinin ne işi var cenaze namazında O artık tiyatro salonunda alkış ve saygı duruşu yapar ancakonla asla aynı safta olmam Mine kıratlı Eygi için yazdıkları Temel’in günahıMehmet şevket Eygi e ALLAHrahmeti ve merhametiyle muamele eylesin bizlerde tedarikli olmayı nasip etsin
 • Zekeriya Gökçe Zekeriya Gökçe 1 ay önce
  Hayatımızdan bir yıldız kaydı. “İnan’a lillah İnan’a iletti Raciun” hepimiz Allah’tan geldik, muhakkak ona döneceğiz.
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • İbrahim akİbrahim ak1 ay önce
  Sevdiğimiz munevverleri bir bir kaybediyoruz Allah rahmet eylesin
 • Bizim sol sol değil Bizimki Amerikan soluBizim sol sol değil Bizimki Amerikan solu1 ay önce
  Bayılıyorum. Solun ipliğini pazara çıkaran yazılarına.
 • MemetMemet1 ay önce
  Reisi hiç sevmem, ama s 400 ler hakkında abd ye posta koymasıçok doğru, bir tavır, takdiri hak ediyor, s 400 ler fiiliyata geçirilmelidir, milli savunma sistemleri için her imkan kullanılmalı, milli mutabakat oluşturulmalı, bu milli mutabakat her türlü ekonomik operasyona karşı ayakta kalmamız içinçok önemlidir, bu milli mütabakat hem reisi hem milleti kurtarır
 • DermanDerman1 ay önce
  Hepimizin malumu ,yarin15 Temmuzulkemize yapilan hain saldiriyimilli ozan sayin ugur isilak beyokumus.bir daha yasanmasin, fakat unutulmasi diye ,yazmak istedim bir vahsetdi o gece. Boyle bir ihaneti tarih gormedi hic bir dusman icimize girmedi. Fakat uzun surmedi yurudu olumune tek vucudoldu millet sozkonusu vatandi. Kadin kiz ihtiyar genc kiyama durdu kahramandi gecilmez surdu,kor gibiydi yurekler milletdi ordu yer yerinden oynadi gorenler mahser sandi tek vucut oldu millet sozkonusu vatandi. Milletin silahini,dogrultdular millete pusu kurdu hainler millete ve devlete hamdolsun aziz millet dur dedi bu zillete tek vucud oldu millet sozkonusu vatandi. Tam 248 sehit binlerce gazi bir manevi kuduret tartamaz hicbir terazi destan oldu bir mazi ya istiklal ya olum denildi tek vucut oldu millet sozkonusu vatandi .sehitlerimize rahmet gazilerimize milletimize boyle bir gunu yasatanlara lanet olsun vatan sagolsun.
 • GaripGarip1 ay önce
  Tarihi değiştiremezsiniz.İşte kanlı pazar gerçeği!15 Şubat'ta, Bugün gazetesinin yazarı Mehmet Şevki Eygi de daktilosunun başında, ertesi gün çıkacak yazısına hazırlanıyordu. Öyle lafı eveleyip geveleme zamanı değildi. Hedefe tam ortasından vurmak gerekirdi. Eygi, önce yazısının başlığını koydu: "Cihada hazır olunuz." Ve devam etti: "Büyük fırtına patlamak üzeredir, Müslümanlar ile kızıl kâfirler arasında topyekûn savaş kaçınılmaz hale gelmiştir... Müslüman kardeşim, sen bu savaşta bitaraf kalamazsın. Ben namazımı kılar, tesbiğimi çekerim... Etliye, sütlüye karışmam deyip de kendine zulüm edenlerden olma, gözünü aç, bak!.. Onlarda taş, sopa, demir, molotof kokteyli mi var? Biz de ayni silahları kullanmaktan aciz değiliz... Cihat eden zelil olmaz. Sağ kalırsa gazi olur, canını verirse şehitlik şerefini kazanır."Kanlı pazarda 2 kişi öldü 200 kişi bıçaklarla yaralandı.
 • GARİPGARİP1 ay önce
  İşte kanlı pazar gerçeği!15 Şubat'ta, Bugün gazetesinin yazarı Mehmet Şevki Eygi de daktilosunun başında, ertesi gün çıkacak yazısına hazırlanıyordu. Öyle lafı eveleyip geveleme zamanı değildi. Hedefe tam ortasından vurmak gerekirdi. Eygi, önce yazısının başlığını koydu: "Cihada hazır olunuz." Ve devam etti: "Büyük fırtına patlamak üzeredir, Müslümanlar ile kızıl kâfirler arasında topyekûn savaş kaçınılmaz hale gelmiştir... Müslüman kardeşim, sen bu savaşta bitaraf kalamazsın. Ben namazımı kılar, tesbiğimi çekerim... Etliye, sütlüye karışmam deyip de kendine zulüm edenlerden olma, gözünü aç, bak!.. Onlarda taş, sopa, demir, molotof kokteyli mi var? Biz de ayni silahları kullanmaktan aciz değiliz... Cihat eden zelil olmaz. Sağ kalırsa gazi olur, canını verirse şehitlik şerefini kazanır."Kanlı pazarda 2 kişi öldü 200 kişi bıçaklarla yaralandı.
 • Derman Derman 1 ay önce
  İnna lillah ve inna ileyhin racin.biz Allah,dan geldik yine ona donecegiz.islama inanmayan da biz maymundan geldik amerikaya donecegiz saniyor.sayin mehmet sevki eygi ye Allahdan rahmet mekani cennet sevenlerininbasi sagolsun.
 • Ümmeti MuhammedÜmmeti Muhammed1 ay önce
  Rabbim mekanını cennet eylesin
 • MuzafferMuzaffer1 ay önce
  Ali abi yazın çok güzel olmuş, eline sağlık. Rabbim Mehmet şevket eygi gibi üstadlarımızı ümmetin bu bölünmüşlüğünde bizlere bağışlasın. Her birine hayırlı uzun ömürler nasip etsin, bizlere birer rahmet vesilesi kılsın. Abimiz büyüğümüz erdoğan başkanımıza, Temel karamollaoğlu başkanımıza, Fatih beye hayırlı ömürler versin.
 • hercaihercai1 ay önce
  Her sozun dogru sayin Karahasanoglu. Ama kulaklari duyamayanlar, gozleri goremeyenler, goremiyor. Akillari kafalarina dank diye vuruyor, ama nafile..

Günün Özeti