Celladına aşık Kürt istismarcılarının maskeleri iniyor!

01 Eylül 2019 Pazar

Sürekli tepemizde boza pişirdiler. “Siz nasıl Müslümansınız, Kürtlere zulmedilirken, nasıl sessiz kalabiliyorsunuz” dediler..

Ulusalcıları gösterip, bizden yardım istediler..

Darbeci generalleri gösterip, “Niye bize yardım etmiyorsunuz” dediler.

Haklı oldukları noktalarda, kabul edilemez gördüğümüz konularda, terörün tüm acımasızlığına rağmen, riske de girerek, teröristlere destek veriyor suçlamasına muhatap olmayı da göze alarak, aslında haklı taleplere destek de verdik..

“Oğlu tutuklu olan anne, Kürtçeden başka dil bilmediği için, cezaevindeki oğlu ile sadece yüz yüze bakabiliyor. Konuşamıyor bile” dediler.

“Böyle bir şey olamaz. İngiliz anne, cezaevindeki oğlu ile İngilizce konuşabiliyorsa, Kürt anne de Kürtçe konuşmalı, konuşabilmeli” dedik..

Yakın tarihte de olsa..

Bu vicdansız yasak, ulusalcılara rağmen, darbeci generallere rağmen, Kemalist kafaya rağmen kalktı..

Kürt siyasetçiler, öğrenci andına itiraz ettiler.

Hem nasıl itiraz!

“Ben ‘Türküm’ demeye mecbur muyum? Ben Türk değilim, ama doğruyum, çalışkanım” dediler. Posta koydular..

Birileri bizim kıvırdığımızı söyleyebilirler..

“Türk’ten kasıt üst kimliktir. Irkın ismi değildir.. Çalışkan iseniz, doğru iseniz, Türk kelimesine takılmayın.. Kürt de doğru ise, çalışkan ise sorun yok” dedik.

Zamanı geldi, o öğrenci andı da AK Parti sayesinde kaldırıldı..

“Ne bu ya.. Dağa taşa ‘Ne mutlu Türküm diyene’ şeklinde bir söz yazılıyor.. Kasten bize nazire olsun diye bölgedeki dağlara yazılıyor, Kürtler tahkir edilmek için” dediler..

Tahrik amaçlı olabilir düşüncesi ile, bu sözler AK Parti iktidarında, birçok yerde kaldırıldı.. 

“Yanlış anlamaya müsait, toplumsal uzlaşı amacıyla kaldırıyoruz” denildi..

Ben tasvip etmesem de..

Resmi kurumların kapısındaki T.C. ifadesi..

Birçok kamu kurumunda gereksiz diye düşünüldü, kaldırıldı.

Kürt siyasetçi diye karşımıza çıkanların, taleplerinin makul olan büyük çoğunluğu, AK Parti iktidarı sayesinde ve CHP’lilere rağmen, Kemalistlere rağmen, ulusalcılara rağmen, darbeci generallere rağmen hayata geçirildi..

Veeee..

Nasıl bir kirli politika ise..

Nasıl bir derin ilişkiler ağı ise.. 

Nasıl utanmaz bir söylem ise..

HDP’lilerin, Kürtlere bu haklarını teslim eden AK Parti’ye kazandırmamak için verdikleri destek ile belediye başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu, ilk icraat olarak belediyenin kapısına T.C. harflerini yazdırmış olmasına rağmen..

Yenilenen seçimde, yine HDP’liler tarafından desteklendi..

Şimdi de..

Dün itibariyle..

Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır’a gidip..

“Siz istemiştiniz, belediyelerin kapısından kaldırılmıştı. İlk icraat olarak ben tekrar T.C.’yi kapıya yazdırdım.. Nasıl yaptım ama.. Nanik” dercesine..

Diyarbakır’a gidip, görevden alınan belediye başkanları ile buluşuyor..

Yıllardır tepemizde “Kürt hakları.. Kürt hakları.. Kürt hakları” diye boza pişirenler de, T.C.’yi ilk iş olarak kapısına yazdıran CHP’li Ekrem’i, kapılarda karşılayıp, kebaplar yedirerek ağırlıyorlar.

Yıllardır “Kürt haklarını savunuyoruz” diyenlerin.. Aslında bir ellerinin derin devletin içinde olduğu böylece ortaya çıkıyor. İlk icraat olarak, tam da Kürtlerin talepleri çerçevesinde resmi binaların kapısından kaldırılan T.C. harfleri, CHP’liler tarafından yeniden yazdırılırken, “celladına aşık idam mahkumu” edası ile, Kürt istismarcısı siyasetçiler de cellatlarını kapıda karşılıyorlar.. 

Cellatları da boş durmuyor.

Kürtlere ne zulüm yapıldı ise, yapanların hemen tamamının kendisini tanımladığı “Kemalist felsefenin tabu olarak gördüğü Mustafa Kemal’in bir fotoğrafını” çantadan çıkarıp, “Alın size hediye” diyor..

O fotoğraf hangi anlama geliyorsa?

Takdirini, Kürt vatandaşlarımız yapsınlar artık..

1990’lı yıllarda, Toros araçlarla çocuklarının evlerden alınıp, sonra cesetlerini sokak başında bulan anneler, o cinayetleri gerine gerine anlatan devlet görevlilerinin hangi zihniyetin elemanları olduklarını hatırlayıp, kendilerine verilen fotoğrafın takdirini, kendileri yapsınlar, artık..

“Köylerimiz yakıldı” diyenler..

O köylerin kimler tarafından yakıldığını ve yakanların hangi felsefeyi kendilerine maske yaptıklarını hatırlasınlar artık..

Diyarbakır Cezaevi’nde, Kürtlere yapılan insanlık dışı işkencelerin faillerinin, aynı zamanda hangi “izm”i zorla dikte edenler olduklarını hafızasını kaybetmeyenler, hatırlasınlar artık..

Önce çalışan işçiyi işten atıp..

“CV’nizi getirin bir değerlendirelim” diyen Ekrem..

Kürtlerle alay edercesine, böyle bir fotoğrafı takdim etmese idi, şaşardım..

Diyarbakır buluşmasının Kürt istismarcılarının kirli maskelerini indirmesi bir yana..

Bir de..

Ulusalcı geçinenlerin maskelerini indirmesi açısından faydası var..

Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır’da ne yapmış?

“PKK bir terör örgütü değildir” diyen Tahir Elçi’nin mezarını ziyaret etmiş, kendisine övgülerde bulunmuş..

Eğer..

Tahir Elçi’nin mezarını ziyaret ettiği gibi..

Aynı şekilde..

Tahir Elçi’nin öldürüldüğü gün, şehit edilen iki güvenlik görevlisini de ansa idi..

Farklı illerdeki, bambaşka yerlerdeki, aynı gün işlenen cinayetleri yan yana getirip, kıllık yapmak istiyor değilim..

Aynı ilde.. Aynı dakikalarda yaşanan cinayetler.. 

Farklı olaylar da değil.. Aynı olayda..

Minibüsten inen teröristler, önce iki sivil polisi şehit ediyorlar, sonra koşarak girdikleri sokakta da, Tahir Elçi öldürülüyor..

Elçi’nin mezarını ziyaret edip, o iki polis şehidimizi hiç anmayanlar..

Şehit edildikleri noktaya gidip, orda bir konuşma yapmayanlar, nasıl ulusalcı olabiliyor, nasıl milliyetçi olabiliyor, nasıl devletçi olabiliyor?

Buna da..

Canlarını vermeleri istenip, sonra da hatırlanmayan güvenlik mensuplarının yakınları cevap versin..

CHP’yi, teröristlerin oyuncağı haline getiren ulusalcı gazeteciler, politikacılar cevap versinler..

“Cumhuriyeti biz kurduk” diye efelenen CHP’li devlet büyüklerimiz(!) cevap versinler..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Gaye Gaye 17 gün önce
  Allah belanı versin müslüman türk ve kürtlerin düşmanı ... ekrem
 • erhanerhan18 gün önce
  Chp nin belediyelerde oluşturmaya çalıştığı yeni sendikacılık inşallah 1980 öncesi gibi sol yumruk havada lenin mao stalin vari yada onların sözlerini atatürke uyarlayarak emperyalizme karşı emperyalizme hizmet amaçlı olmaz. Yani sözler sloganlar başka eylem başka olmaz
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar18 gün önce
  Yasin bey,CHP lilerin ve PKK lilarin karaktersiz ve vicdansiz mateeialist yaratiklar oldugunu teyid eden bir degil bin degil milyon emare var.Ama gormek ve kabullenmek isteyene.Bir defa teorik tabanlari ve pratik tarihleri(maddi gercekleri iki partininde ayni ve yuzde yuz dusunulerek kurgulanmis gerceklerle alakasi olmayan yalanlardan olusuyor.Yani iki harekette bir muhendislik urunu ve dunya bankirlerinin ucuncu sinif irklarla oynamak icin gelistirdikleri sacma sapan ulusalcilik ve komunism gibi ici aptallik ve kan dolu bos hezeyanlarin urunu.Ve pratikte de ikisinin arkasinda yuzbinlerce cinayet var.Ama CHP li ve PKK li insan musvetteleri bu gercekleri surekli inkar ederler.
 • HakkiHakki18 gün önce
  hani zamlar falan olmayacakti? yeri geldi mi zam yok diye atip tutuyorsunuz? zamlar gelince dut yemis bulbul.
 • Ape hesen Ape hesen 18 gün önce
  Eskiden nekadar zulüm olduysa şimdi yapılan zulmün yanında az kalır insanlar akıllandı senin gibi geri zekalıların tavsiyesine gerek yok
 • Tamer ErenTamer Eren18 gün önce
  "Kaçak ev yapmıştım" diye lafa başlayıp sonrasında olanlardan şikayetçi olan adam var. Siz bu ülkeden hala umutlu musunuz ??
 • MuammerDoğanMuammerDoğan18 gün önce
  yeterartık buTürk kelimesi ileuğraşmaktanvazgeçelimlütfenTürk bizimhukukukimliğimizüst kimliğimizdirbunuhiç kimsebir etnikkimlik olarak kullanmaz nokta
 • AHMEDAHMED18 gün önce
  Bundan 20 yıl önce kaçak bir ev yapmıştım. Çift daire şeklinde olan bu evin bir dairesine su abonesi aldım. Diğer daireye vermediler . Ben de ortak kullandım suyu. 2009 da bir kanun çıktı: Bir evde su varsa elektrik verilebilr, Elektrik varsa su abonesi verilebilir" diye saçma bir kanun . Evde su da var. Elektrik de var. . Kanuna istinaden arka daireye sayaç alıp abone almak istedim. Belediyedeki yetkili olmaz dedi. Su zaten var ayıramayız aboneyidedi.. Bir saat dil döktüm. Ama olmadı ve boynu bükük oradan ayrıldım.7 ay sonra evi bir Kürt vatandaşa sattım.Sattıktan 2 ay sonraalan kişiyi gördüm Ve su abonesini sordum.. "Aldım abi " dedi.Nasıl oldu?dedim. "Adamını buldum aboneyi aldım" dedi.
 • Çavdar ekmeği Çavdar ekmeği 18 gün önce
  ha Cumhur ha millet al birini vur öbürüne
 • ErkanErkan18 gün önce
  ben bu yazdıklarınızı heryerde dillendiriyorum ama boş. imamoğlu biliyor chp seçmeni buna hertürlü oy verecek gidip apo nun elini öpsede verecek. imamoğlu kürt seçmene oynuyor, bu kürt geçinen aydın ve siyasetcilerde bu yazdıklarınıza sonuna kada hak verir ama planları nefretleri o biçim. Kafirlikte böyle demekki içten kabul ama nefse planlara ters düşdüğü için göre göre inkar.
 • A. KarA. Kar18 gün önce
  Türkiyede Türkiye Cumhuriyetinden başka bir idare mi var ki, devlet dairelerine, belediyelere TC yazılacak. Bunu bir sürü akılsız alarak isimlerinin önüne de koyuyor. Almanyada, ABD de eyaletler var. Vergi dairesinin eyalete ait olanına eyaletin adı yazılır, federal devlete ait olanına devletin adı yazılır. Bizde böyle birşey mi var; veya olmasını mı istiyorlar? Bizdeki bu saçmalığı getiren CHP ve yandaşlarının hedefinde ne var?
 • AHISKAAHISKA18 gün önce
  ASIL TRAJİKOMİK ŞEY ATATÜRK PORTRESİ HEDİYE ETTTİĞİ DİYARBAKIR KAYAPINAR BELEDİYE BAŞKANI KEZİBAN YILMAZ BELEDİYEDDEKİ ODALARDAN ATATTÜRK PORTRESİ İSTİKLAL MARŞI VE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN RESİMLERİNİ TOPLATIP DEPOLARA TUVALETLERE KOYDU BÜROLARDA DUVARLARDA ÇİVİ İZLERİNDEN GÖRÜLEBİLİR
 • Yasin Yasin 18 gün önce
  CHP savunucusu değilim çünkü savunulacak bi yanı yok. Ancak Halk fırkasıyla başlayıp günümüze kadar gelen süreçte milyonlarca insana karakter ve vicdan yoksunu demek Müslümana yakışmaz. Bu arada Hikmet Bey dönemin maliye bakanı Isparta mebusu, anılarını okuyabilirsiniz. Partiyi geçin kim bir başarısızlık gördüğünde görevinden istifa ediyor. (görevden alınma korkusu olan siyasiler hariç). Vicdan ve karakterli olanlar sizce kim? Sizin gibi düşünmeyenler mi?
 • BurucCBurucC18 gün önce
  Müslümanlıkmış, kardeşlikmiş, etle tırnakmış.Küçüklere masallar. HER KİM Kİmüslümanım diyorsa ANCAK kendisi için istediğini müslüman kürtler için de istemiyorsa gerçekte iman etmemiş sayılır. “Sizden biriniz kendisi için sevip arzu ettiği şeyi din kardeşi için de sevip arzu etmedikçe gerçek anlamda iman etmiş olmaz.”Buhârî, Îmân 7; Müslim, Îmân 71-72. Ayrıca bk. Tİrmizî, Kıyâmet 59; Nesâî, Îmân 19, 33; İbn Mâce, Mukaddime 9 Ali bey akit okurlarını bir takım kelime oyunlarıyla kandırabilirsinizz.Peki Allah'a nasıl cevap vereceksiniz?
 • mutmainemutmaine18 gün önce
  Ülkemin birleştirici gücü müslümanlıktır, müslümanlığın şartlarıda bellidir...Birilerinin dayattığı gibi batıdan kopyalanan değerlerle bu ülkeyi çorba yapanlar utanır mı ? utanmaz.
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar18 gün önce
  Yasin beyefendi,ben surekli olarak gordugumu ve gozlemledigimi yazdim.Gozlemlerimde hata olasiligi oldugu icin bir kac kez de saglama ve filtrasyon yaptim,cikan sonuc hep ayniydi,bunlar vicdanli ve karakterli olamazlardi,belki iclerinde bu meziyetleri tasiyan cok da az olsa insanlar olabilirdi ancak bunlar da beyin yikama sureclerinden basari ile gecirilmisti emperyalist tarafinda.Hikmet ulubay isimli bahtsiz yurttasin basina gelen sey insaattan elektrik kablosunun uzerine iseyen adamin kaderine benziyor.Bu adamcagiz kendini ekonomik krizden sorumlu gordugunden oldurmedi bir kere,evrenin baslangicindaki buyuk patlamadan( big bang) ve Afrikada acliktan olurken akbabalara yem olan kucuk cocuklarin sorumluluklarindan dolayi intihar etti.(Eger intihar ettiyse)
 • Nevzat Nevzat 18 gün önce
  Ne demişler insanı.......... deyine boşuna söylemrmişler
 • Yasin Yasin 18 gün önce
  Karakter ve vicdan kimde var Cabbar Efendi. Tüm chplileri tanıyorsun herhalde. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizden kendini sorumlu tutup kafasına sıkan Hikmet Ulubay var mesela Chpli. Var mı böyle bir tanıdığın mhpli yada Ak partili. Müslüman tanımadığı insanlara iftira atmaz tövbe et
 • Yusuf camYusuf cam18 gün önce
  M,Kemal'in vefatı ile Cho de bitti hiç kimse onun mirasçısı değildir hele HDP ile işbirliği yapan CHP nin şimdiki yöneticileri tam bir sefilik icindeler ha o dediğiniz Kürtlere gelince onlara devenin dikeni gerekiyor bu lafım asla vede asla müslüman kurt katdeslerime degi hrmfadisthr de konist olabilmeyi başaran HDP li alcaklara
 • İlkerİlker18 gün önce
  Kimliksizlik kötüdür. Aynı kimliksizlik insanlar gibi...Bir ülkenin adı T.C. olsa ne sakıncası var? Dünyada kimliksiz ülke var mı? Devleti yönetenler zaten zevk ü sefa içinde yaşıyorlar.
 • HarunHarun18 gün önce
  Kurt devleti isteyen kardesim bunu israil bayragi sallayarakmi yapacaksiniz akliniza sasarim o bayragi filistinlilerde sallamisti bugunlerde tek biz destekliyoruz kendi oz arap kardesleri dahi birakin gebersinler diyor birlikten kuvvet dogar kurtler azarbaycan gibi olsa iki devlet tek millet olsa icerde ayri disarda bir olsa zaten ilk once biz destekleriz yeterki dusmanin elinde oyuncak olmayin
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar18 gün önce
  Karakteri ve vicdani olan hic bir Turk CHP li olamayacagi gibi karakteri ve vicdani olan hic bir Kurt de PKK( HDP) li olamaz cunku ikisini de her acidan(ideoloji,yasam tarzi ve felsefesi vs.vs.bakimindan)emperyalizmin klonudurlar.Onun icin emperyalist bu iki karaktersizleri ilk once klonladi sonra da bir araya getirdi(emperyalizmin huneridir dunyadaki butun karaktersizleri ve kriminalleri birlestirmek.Emperyalizmin seyhi Marx ne demisti?:Ey dunya fasistleri birlesiniz!)) ve birbirlerine Ataturkun ve Atakurtun posterlerini hediye ediyorlar.Ortak amaclari emperyalistin cizdigi yolda gosterdigi amacta her iki tarafdaki karakterli ve vicdanli insanlari(ya da en azindan boyle olmak icin cabalayan insanlari) yok etmek en azindan kafalarini karistirmak binbir hile ve rolle.Baksaniza bu yaziya yorum yapan azili PKK li ve Kemalist gandonlar bile musluman rolleri kesmek zorunda hissediyorlar kendilerini diger taraftaki insanlari kandirabilmek icin kendileri dibine kadar ateist olduklari halde.Cibiliyetsizler surusu hile yapmadan saniye geciremiyorlar bu kisacik dunyada.Olduklari gibi gorunmekten dahi korkuyorlar.Cunku gercekte yoklar.Sadece allgi objesi olarak varlar sanal olarak.Oyle programlandilar emperyalist tarafindan.
 • İsmailİsmail18 gün önce
  Burada yorum yapan değerli Kürt kardeşlerime seslenmek istiyorum. Hepimiz yüce Allah'ın (C.C.) yarattığı en şerefli mahluk olan ''insan''ız. Türk'ten kasıt ''Müslüman'dır. Zira Avrupa'da ''Türk'' denilince kişinin ''Müslüman'' olduğu akla gelmektedir. Lütfen Peygamber Efendimiz'in (S.A.V.) şiddetle men ettiği kavmiyetçilik tuzağına düşmeyelim. Allah katında üstünlük sadece ''takva'' iledir. Yarın bir gün hepimiz bu dünyadan göç edip Allah'a hesap vereceğiz. Konuya bu bilinçle yaklaşıp savaş baronlarının ekmeğine margarin yağı olmayalım. Biz sizleri Allah rızası için çok seviyoruz, kardeşimiz olarak görüyoruz ve aynı gemide seyahat ettiğimizi düşünüyoruz. Selam ve muhabbetle.
 • Eren Eren 18 gün önce
  Bir terörist diğer bir teröristi ziyaret ediyor.
 • erden canerden can18 gün önce
  Selamunaleykum ali bey allahim islama ve muslumanlara yardim eylesin tuzak kuranlara plan yapanlara firsat vermesin amin
 • SerkeşeSerkeşe18 gün önce
  @Serkeş. Evet ümmetlikten bahseden iki yüzlü imanlılar, çocuklarına haçlının dilini öğretirler. Fakat Kürtçe seçmeli dil eğitimine karşıdırlar. Neden? Müslüman halklar arasında eşitlik olmadan ümmetlik nasıl olacak? Tamam Siyonist, Haçlı, Komünist destekli Kürt devleti olmasın. Peki Kürt İslam Cumhuriyeti neden olmasın? Ey müslümanlar Allah Filistinlileri seviyorda, Kürt ırkına özel bir kinimi var?
 • Aziz MetinAziz Metin18 gün önce
  Güneydoğu'daki 90'lı yılları yöneten, Apo'yu astırmayan, hendek-tünel kazılarını yöneten, çözüm sürecini bitirtmeyen ve kayyum atamalarını yapan sizin gibi hain emeller besleyen aynı güçlerdir. İngiltere, ABD ve İsrail'in yapamadıkları bölünmeyi, yine O'nların planıyla ve bizim içerideki bu taşeronları eliyle yaptırıyorlar.
 • MikiforovMikiforov18 gün önce
  Sn. Ali bey sizinle bircok konuda hem fikiriz ama şu konuda bircok noktada ayrıştığımız hususlar mevcut bir kere elit sol kemalist kesimin bir benzeri sol kürt kesimde de mevcut ikisinin en buyuk ortak noktası içlerinden çıktıkları iki kavmin de müslümanlara yaptiklari haksızlık hatta bunlar bugunlerde chp li elitlerle hdp li elitlerin bir arada siyasi olarak tek cephede yer aldigini gorebilirsiniz ancak bizi temsil ettigi soylenen hukumet bizim diledigimiz tarzda da poltika uretmiyor, bu bahsi gecen hususlar talep edilenler icin irkciliklarini tatmin icin kürt irkciligini yuceltmek icin one surdukleri nazli şartlardi...bu nasıl bir öncelik sırasıdır bunu izah edecek olan var mi ? biz muslumanlar olarak hala hakli taleplerimizi hukumete iletmemize ragmen goz yumulmakta mesela cedaw ist. Sozlemesi kadem 6284 suresiz nafaka vb. Ne aceleleri ne kompleksleri varmista simarik bir kesimin "manikurum bozuldu makjayim akti mukabilinde" şımarık taleplerine öncelik verdi de(bariz oy kaybedecegini de bile bile) bugun muslumanlarin acil elzem zaruri ve hayati taleplerini gormezden geliyorlar siyaset basiret feraset ve liyakat ile deger kazanır bunlara verilen gereksiz avantajlara bakip akp aglasin cunku onlara onem atfedip bugun kaybettigi oylarla birlikte bugun bizi onemsiz atfedip yuz cevirdigi muslumanlardan daha buyuk oy kaybina dogru yuvarlaniyor bir kere akp nin gercekten muslumanlari temsil edip etmedigi hususunda sapkanizi onunuze koyup dusunmeniz gerekiyor neden cunku icraatlere bakilirsa yapilan yanlislara bakilirsa toplumun bilhassa muslumanlarin hassasiyetleri ve beklentilerine ve aciliyetlerine olan egilimlerine bakacak olursak bayagı sıkıntıli bir durumun icindeyiz. Secimden once ocalani tv ye cikartacak akil ile; besmele ile kilise actirmaya iten akil ile ;kademi istabul sozlesmesini suresiz nafakayi cedawi 6284 u tmk yi savunan sıla sever akil ile bariz fetocu birinin yargilanip beraat!!! aldiktan sonra bir devletkurumunun yonetimine vekil edilmesi akli ile nereye kadar .... gecen gun fetocu serefsiz hapisten tehdit etmis ayan beyan demis ki bizi bu durumdan cikartirsan kendi geleceginizu guvence altına alirsiniz .. e ayni seyi hdp chp ortakliginda zaman zaman soyleyenler var hep bunlar neden oluyor cunku taviz verip sekteye ugrattiginiz her deger karşı cephede ki zalimlere cesaret veriyor bu cüreti onlarda bulmasını siz malzeme olarak veriyorsunuz ustune kendi desteginizi kendi tabaninizi ve cevrenizi küstürüyorsunuz işte bunlar acil elzem akp de zihniyet degisimi(öze dönüs) ve reform gerektiren muhim noktalar
 • kibarcikkibarcik18 gün önce
  eyy serkes denen gercekten senkurte ım dahafazlazulum yapıldı osagırınonunuzvarayatopragıbololsun kurt saıt ısyanını okuda kımler gercekezıyet etmış sabıhaGÖKÇEn degılmı bombalayan nakör kurt ogluyla askerde hapısanede kendıdılıkonuşamıyuordu reısın kurtlere yaptıgı yatırımıgörmüyormusun nankör kedıveselam
 • nazannazan18 gün önce
  Türk-Kürt bin yıldır kardeştir,etle tırnaktır.Ne zaman ki bu kardeşliği bozmak için araya Muaviye,Yezit artıkları siyasal islamcılar girdi ülkede huzur kalmadı.Allah rızası için dini,islamı bir rahat bırakın kulla Allah arasına girmeyin Camiye cemaate siyaseti sokmayın.Başaramazsınız bölemezsiniz ayıramazsınız.Türk-Kürt birdir.Bu ülke var oldukça da bir olacaklardır.Araya giren din bezirganı yobazlar elbet Allah'ın gazabına uğrayıp helak olacaklardır.
 • Osmanlı Devleti bir çeşit AB gibiydi bir çok İslam ülkesi içinde olan Osmanlı Devleti bir çeşit AB gibiydi bir çok İslam ülkesi içinde olan 18 gün önce
  Bir yerde hataya düşüyoruz Hristiyan Avrupa da bir yada iki ülke gelişmesi ile islam galebe çalmadılar 8-10 ülke birden sömürgeciliğnde etkisiyle teknolojik olarak üste çıktı 1900 lerde dede tankımız yoktu İngiliz in vardı.. Şuan da yok.. Daha emekliyoruz.. Birazcık Pakistan var gelişmiş oda bizim gibi ABD altyapısıyla.. Yahu biz 1877-78 rus savaşında ABD den tüfekleri ile 5 ay dayandık ruslara karşı... Yani tek başına Türkiye güçlenmesine yetmez...!.! 5-6 İslam ülkesi gelişecek ki.. Almanya Fransa İtalya kanada gibi... Biz küfüre galebe çıkalım... Durum bu dostlar.... Dost acı söyler....
 • MuzafferMuzaffer18 gün önce
  Aziz metin bak kendi ağzınla pozisyonunuzu söylemişsin, bölge halkı siyonizmin taşeronu oldu demişsin. Nabalım gelip sokmasınımı bekleyelim. Devletimizi yıkmalarını vatanımızı parçalamanızımı bekleyelim...
 • AnılAnıl18 gün önce
  elinize saglik
 • DermanDerman18 gün önce
  Turkiye ister vatandasi ister muttefiki teste imtihana tabi tutmalibakmayin nufusumuz 80 milyon ne kadari ulke menfatini savunuyor bilinmiyoe bu siyasi parti kurmak zorlasrilmali askeri gucunugostermeli olceksek hepden olmeliyiz vatan oyle ipotek edilmemeli.
 • EKREM KAYRAEKREM KAYRA18 gün önce
  El CEVAP .Atatürk zamanında ŞERİATÇİ Kürtleri isyancı çete diye öldürdünüz.Sonra iç ve dış güçler PKK ve APOyu piyasaya sürdü . Şimdi de ERMENİ DİNSİZ diye öldürüyorsunuz. Kürtleri değil,teröristleriöldürüyoruz diyorsunuz , kabul.Köy yakmalar,faili meçhuller,Kürtlerin göç etmesi,amele ve KORUCU olması kime yaradı ?Kürtlere mi ! Hepsini anladık. Hepsini Kürtler yaptı, diyelim. Peki, masum Kürtlerin ne suçu var ?96 yıldabir tane Alay Komutanlığı bile vermediniz. 358 Generalden bir tane Kürt yok... Sizin için ölüme ve öldürmeye hazır bir tane KORUCU çocuğunu Başçavuş bile yapmadınız. Yozgatta bile ikili öğretim yok.Büyük şehirlerde var, o da Kürtlerin gittiği okullar. Üniversite yoktu .Şimdi var ama, istikbali parlak tek fakülte yok. Def u zurna okulu açmışsınız. Neye yarar. Sağcı solcu dindar dinsiz bütün Türkler , Kürtlere hep düşman gibi baktınız. Veya , bana öyle geliyor . Neyse... En çok,Müslümanların bize saldırmasına hayret ediyorum. Bize solcular mı destek olacaktı !Sizden 15 Türkiye toprağı alanlara bugün kardeşim diyosunuz daSelçuklular,Osmanlılar ve Türkiye Cumhuriyeti zamanında Kürtler size canını, vatanını ve hürriyetini verdi. Şimdi siz Kürtlere hangi hakla hain nankör ve kro diyorsunuz?Kurtuluş ve Dünya savaşlarında Kürtler isteseydi dört tane Kürdistan kurardı. Uçağı ve tankı olmayan KürtlerinSuriyede devlet kurmasından güya korkuyorsunuz ama , siz de biliyorsunuz ki , Kürtler devlet kursa bile onları yumurta gibi tokuşturup menemen yapar, üstüne tuz biber ekerek afiyetle yersiniz. Hep beraber Erdoğanı Başkan yaptınız ki bir daha Kürtler bakan bile olmasın. Beka, istikbal ve istiklal neydi !Yok aslında birbinizden farkınız... Peki, şimdi ne yapalım .Kardeş olacağız ve eşit olacağız. Korkmayın, biz devlet kuracak kabiliyete sahip değiliz...VESSELAM.
 • abdullahabdullah18 gün önce
  kürtçübölücüler de türkçü/natocu bölücüler de ırkçı faşist kemalist resmi iideolojiden beslenmektedir, ikisinin ve dış vesayet makamlarının da ortak düşmanı islamıyet, müslümanlar, devletin -milletin bölünmez bütünlüğüdür. Biri diğerini güçlendirmek için masum ve devletine bağlı kürt vatandaşlara köylülere pislik dahi yedirmiş, diğerleri de bunu istismar ederek silahlı eyleme meşruluk kazandırmaya çaluışmıştı bu ülkede bunları da gördük. yıllarca terörle mücadele adı altında milletin parasını, kınalı kuzularını, bütçesini çarçur ederek havanda su dövdüler ama ırkçı-kürtçü-türkçü damarları güçlendirerek bölünmeye zemin hazırladılar. terörle mücadelenin nasıl yapılacağı son yıllarda dosta-düşmana gösterildi ve bu bölücü ırkçı kürtçü-türkçü istismarcilar sadece "AKPARTİ/ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI" ortak paydasında birleşmeye başladılar. foyanız ortaya çıktı, terörün köküneKIRAN girdi, ama kafaların değişmesi için YASALARIN kayyım tokmağını yiyip, YARGIda hak arayarak ve DEMOKRASİYE adam gibi uygun davranarak HEPBİRLİKTE TÜRKİYE OLACAĞIZ BAŞKA YOLU YOK!
 • vatandaş hemde chp livatandaş hemde chp li18 gün önce
  mustafa kemalin askerleriyiz diyenler kandile koltuk değneği oldu ya ne desek boşşşşş
 • DermanDerman18 gün önce
  Benim bildigim bir kurt seninle arkadas olsun cok samimi bilirsin bir kurt bulursa sen unutulursun, benim anlamadigim abd 40 sene dosluk devam ettigine goreabd ,demi kurt biri diyor turkuye adini turk,den almiyormis bal gibi turk oldugu icin verilmistir,oyle TC kaldirildina insanumizin kandirildigina bakmayin,bir bakarmisin yunan ismini nerden almis makadonya neden azinlik bir yunan bana makadoyayi anma sizde kurt neyse bide,de makadonya ayni dusman komsu demisti dedim artik dostuk ekremi sectikya sorun kalnadi.
 • abdullahabdullah18 gün önce
  Yanlış(PKK terörü) trenine binmiş HDP, tren içinde ters istikamete istediği kadar yürüsün faydası yok.... işin garip tarafı HDP nin tren içinde ters istikamette yürüme niyeti de yok... KANDİLin patronluğundan memnun.... TÜRKİYENİN DÜNYADAKAKİ BUGÜNKÜ YERİ ve TÜRKİYENİN GELECEĞİ İLE İLGİLİ HAYALLERİ YOK...YOK ...YOK! Türkiyenin ve tüm milletin geleceği ile ilgili TBMM deki tüm partiler ortak bildiri yayınlıyor, ortak açıklama yapıyor HDP YOK...YOK...YOK.... sadece BÖLÜNME/ÖZERKLİK/TERÖRİSTLERE YARDIM-CENAYEZEYE İŞTİRAK amacında olan bir parti DEMOKRASİLERDE O-LA-MAZ! TERÖRÜ KINAYAMAYAN BİR PARTİ DEMOKRAT OLAMAZ, TERÖRLE MÜCADELE DEVLETİN MİLLİ GÜVENLİK SORUNU VE GÖREVİ OLDUĞU HALDE BU KAMUSAL MİLLİ GÖREVİ "DEVLET TERÖRÜ" olarak nitelendirenler ALÇAKLARDIR, siyasi hayatta ve Türkiyenin geleceğinde yerleri YOKTUR...istedikleri kadar k.çlarını ABD/NATO/İSRAİL/RUSYA/YUNANİSTAN/BAE vs ye DAYASINLAR.... ya terör- ya demokrasi YOL AYRIMINI DA KAÇIRDILAR TERÖR DEDİLER....bunlara destek verenler de DİYARBAKIRDA KAHROLSUN PKK TERÖRÜ DİYEMEYEN.... LARDIR!
 • Dadaş Dadaş 18 gün önce
  Hdpsiyasetinin fikri chp siyasetine örtüşen görüştür 91 seçimlerdeki ittifak bunun ispatıdır hdp hiç bir zaman Kürt’leri temsil etmedi ama Kürt’leri temsil edecek olan olan siyasetçileri sivri çıkış yaptırıp ya siyasi yasaklı yada cezaevine gönderildiekremoğlunun Atatürk resmini vermesi yeni bir proje ve şifredir
 • teraziterazi18 gün önce
  İşte bu serkeş Serkes'ler için NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE. Katiller vatana, millete askere polise saldıracak, Devlette buyrun siz kürtsünüz istediğiniz gibi yıkın, yıkın, bölün, öldürün diyecek?! Bu satılık ABD ve Batı Emperyalistelrinin uşakları paralı askerleri nerede görülürse derhal imha edilmeli. Müslüman Kürtlerle bu serkeş Serkeslerin alakası yok.
 • ottootto18 gün önce
  Serkes:pkk nın sözcülüğünü yapma. Nankörlük yapma. Nankörlük yaparsan, ittifak yaptığın adam, işte böyle elinize Atatürk' ün tablosunu hediye diye tutuştur. Siz de aval aval bakarsınız. En çok ev akparti döneminde yakılıp yıkıldı diye de maval okuma. O evlerin sahiplerininpkk nın şerrinden kaçmak için nasıl yollara düştüğünü, hatta buna pkk nın engel olmaya çalıştığını nasıl bilmezsin? O boşalan evlerin de bubi tuzaklarıyla nasıl tuzakladığını bilmezmisin? Sen herkesi salak, kendini akıllı sananlardansın herhal. Pkk kürtlerin adını kullanan, aslen ermeni örgütüdür. Pkk nın nerdeyse tüm liderleri ermenidir. Kürtçe bilmeyenleri bile vardır. Şerefli Kürt, ermeni terör örgütü pkk dan uzak duran kürttür. Pkk nın borazanlığını yapan kürt, şerefsiz kürttür. Açılm sürecine, her türlü itirazı yapan chp ile kolkola girmek tam bir ahmaklıktır.
 • milletmillet18 gün önce
  Ali bey gayretleriniz boşa .Çünlü kafir ve onun uşakları öyle bir kitle oluşturmayı başardılar ki adamlsr çıkıp bu kitleye yahu siz...... deseler vallahi hepsi büyük bir coşkuyla alkışlayıp adaö ne kadar doğru söylüyor diyecekler. Ne söylendiğinin ve ne yapıldığının hiç bir önemi kalmadı artık. Karşımızda çok profosyonel bir ekip var. Emin olunuz bilerek söylüyorum karşı cenahtan tv lerde gözüken güya tarafsız güya ö. gçrevlisi afı altındakilerin tamamı psikolojik harp eğitimi almış insanlar
 • Aziz MetinAziz Metin18 gün önce
  Muzaffer, senin baban mı deden mi ülkeyi İngiliz'den, Rus'tan kurtardı? Sen kimi nereden kovuyorsun? Senin gibi Kürt düşmanı yönetimler sayesinde bölge insanını onun bunun taşeronu olmaya zorladı. Hem sonra PKKmel'ununu doğuran, besleyen ve bu günkü konuma getiren kim? 18-18 kişilik bir grup iken, bunları yok etmeye gücü yeten derin devlet, yok etmeyip besledi ve bu gün bu hale getirildi. Senin bu hakaret, tahrik ve ırkçılık dolu yazını yayınlayanlar fa en az senin kadar Kürt ve Türk düşmanı hainlerdir. SAVCILAR, bunları görmüyor musunuz?
 • AbdulahAbdulah18 gün önce
  Bir yanlış anlama olmasın. Zulüm eden sadece Kürt kardeşlerimize zulüm etmedi. Etnik köken ayrımı yapmaksızın inançlı herkese zulüm etti. Bunu sadece Kürtlere zulüm yapıldı, diye yorumlamak büyük hata olur. Yazar burada özelde Kürtlere yapılanlardan örnekler vermiş. Hepsini bir bütün düşünmek lazım. Başörtü yasağı, mütedeyyin insanların genelde 2.3. hatta 5. sınıf insan muamelesi görmesi, üniversitelerde görev alamamaları, TSK'dan dışanmaları vs. Bütün bu örnekleri çoğaltmak mümkün. 28 Şubatta camiye ayakkabı ile girip, suç delili diye Kuran-ı kerimleri toplatan general kime zulüm ediyordu. Bütün bu zulümleri yapan kafa şimdi Kürt kardeşlerimize arka çıkıyor. Kendilerini HDP'li diye tanıtanlarda Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığında birleşerek, bu ülkenin bölünmesine, güçsüzleşmesine, fakirleşmesine destek verdikleri için onlara hüsn-ü kabul gösteriyorlar. Bunların arkasında yatan fikir yeterki AK Parti kaybetsin, ülke ne olursa olsun. Allah'ın yardımıyla fırsat vermeyeceğiz.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 18 gün önce
  Kesinlikle Çok Doğru Bir Yazı Olmuş.
 • kibarcikkibarcik18 gün önce
  evet alıkardeş yalancıekrem vb lerııcın tesbıtındogru lakın akp olupta bubesmlelsız zıhnıyetın tezahürüolan bunlara oy veren akp nerelere koymalı rabbım buoyveren ellerını zıhnıyetlerını tez gunlerde layıklarını versın amın veselam
 • ottootto18 gün önce
  Ersin Bey: Çözüm sürecinde masayı devirenin akparti olduğunu nereden çıkartıyorsunuz? Tahir Elçinin öldürülmesinde, şehit olan iki polisin meslektaşları tarafından vurulmuş olduğunu neye dayanarak yazıyorsunuz? Ki öyle olsa bile bunun çözüm süreci ile alakasını nerden kurdunuz? Herşeyi çorba yapıp, kafanıza göre bişeyler kurgulamışsınız. Hayal alemindesiniz.Andımızı kaldırdı diye Ak Parti bize lütuf sundu diyorsunuz. Ama öbür yandan da ''Yillarca Çaliskanim diyerek caliskan mi oldunuz '' diyesoruyorsunuz. Bu çelişki değilmi? Siz önce olayları doğru analiz etmeyi deneyin. Kafanıza göre senaryo kurgulayıp doğruları değiştiremezsiniz. Maalesefsiz de celladınıza aşık olmuşsunuz!!!
 • emeklemekl18 gün önce
  Türkiyede kürt hegomanyası var kürtler ülkemizin gittikleri bölgelerinde örgütlenip ticareti zorla ele geçirmekte bir tanıdığımın marmariste kendisi 70 li yaşlarda marketi var dı tacizle ellinden almak istiyorlardı adam dayanamadı sattı ancak onlara satmadı yöre halkından birine devretti bu 70 yaşındaki adamı bize neden devretmedin diyerekgece evine giderken 3kişi sopyla ayaklarını kolunu kırdılar bu zat 25 gün yoğun bakımda kaldı bu bir örnek bunların coğunluğu bu şekilde ve pkk severler paranın çok döndüğü yerlerde bunlar nasılmı tehditle vurmayla kırmayla ele geçirirler
 • ÖgedayÖgeday19 gün önce
  TC. Türkiye Cumhuriyeti demek.. Türkiye bir Irkın değil bir ülkenin adıdır.. Kürtlerin tamamı ne ülkenin isminden ne de cumhuriyetten rahatsızdır... 
 • Rıfat Rıfat 19 gün önce
  Deyim yerindeyse tam bir Stockholm Sendromu yaşıyorlar!..
 • ULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETIULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETI19 gün önce
  Sayin yazar,Turk irkcilari ve fashistleri(CHP) 80 li ve 90 li yillarda Kurt irkcilarina ve fashistlerine (PKK lilara) Diyarbakir cezaevinde ve baska bolgelerde surekli kendipoklarini yedirip bu mahluklarin biyolojik evrimini cabuklastirmaya calisiyorlardi.Bu Kurt fashistleri yedikleri pokun tadini ve kiymetini ancak simdi anlayabildiler ve kucakladilar bunlari kendine yedirten Turk meslektaslarini "yok aslinda birbirimizden farkimiz ve biz ezelden kardesiz" diye.Insanlik tarihi gormedi bu denli dusuk,bu derece kaypak bu derece onursuz kara kafali kara kalpli ucuncu sinif irkfashist embesil yiginlarini ve bunlarin traji komik biraraya gelislerini ve isbirliklerini..Sadece bu bile emperyalistin ne denli guclu oldugunu gostermeye yeter.Maalesef insan denen yaratik bu iste.....
 • tarıktarık19 gün önce
  biri bölümüdinimize direk saldırıyor bir bölümü müslümanım deyip fatihe yavuza ebubekir osman ömer ayşe ne varsa küfrediyor. bunlar birleşmeyecek te kim birleşecek
 • AHMEDAHMED19 gün önce
  Geçenlerde biresnafın dükkanında bir kürt vatandaşımızlakarşılaştım. Sohbet esnasında PKK ve apo yu desteklediğini anladım.Ben dedim ki: Ben PKK ve Apoyu desteklerim ama bir şartım var" dedim. Nedir dedi:"Apo ya da PKK çıksın bir tek Kürdün kanı akmayacak. Hiç bir kürt çocuğu öldürülmeyecek. Kürt vatandaşa silah çekene silah çekeriz" desinler. O zaman onları desteklerim. Kürt vatandaş dedi ki:" Bu yolda Kürtler de ölebilir."Amerikanın oyuncağı PKK doğuda kürtlerin soyunu kurutuyor ama bu vatandaş uyuyor. Bir hikaye vardır: Bir tilki bir törpü bulmuş. Ben bunu dilimle yalamak suretiyle eritirim, yok ederim demiş. Başlamış yalamaya. Eriyor, aşınıyor , yok oluyor diye devam etmiş. Bir süre sonra bir de bakmışki :dili kan içinde ve dibinden kopmuş.
 • İbrahim akİbrahim ak19 gün önce
  Bu ülke çok garip Tahir Elçi PKK terör örgütü değil dedi PKK'lılar adamı öldürdü. Eko kimseyi işten cikarmiycam dedi çıkardığı işçilerden cv istedi kaybedecek vakit yok dedi nerdeyse ülkede en az uğradığı şehir istanbul.
 • ErsinErsin19 gün önce
  Sayın yazar,Akparti ilk yıllarda çok guzel şeyler yaptı.takdir ettik oy verdik.Çözum surecini maalesef yönetemedi .O 2 polisin arkadaslari tarafindan vuruldugu cıktı ortaya ...Demekki masayı deviren Akparti bu işi batırdı.Andimizi kaldirmasi biz Kürtlere bir lutuf olarak sunuyordunuzda .Allah aşkina Dogru soyleyin.Yillarca Çaliskanim diyerek caliskan mi oldunuz ?Klozet kapagini bile yeni yeni uretmeye basladiniz.Uçmayan ucaklariniz,yurumeyen arabalariniz icat edilmiş .Chp ile Akpartinin Kürtler nazarinda bir farkı yoktur kesinlikle ama artik bizde akillandik ve dogru durust mucadele etmenin bir yararinin olmadigini görduk.Stratejik baglantilar ve itiffaklar kurmaya basladik ve çokta iyi oldu. 
 • abdullahabdullah19 gün önce
  Ahmet ÇALIŞKANDOĞRU, Ahmet ÜSTKİMLİK, Ahmet 1938DERSİM..... AHmet Türke yeni soyadı önerileri!
 • DermanDerman19 gün önce
  Gurbetde,iki uc kisi bir odayi paylasir bizde kumanya uc kisi bir mutfak masrafi ais veris yapar maksat tasaruf olsun,ben 20 yasinda genc oldugum icin hem defteri tutuyon aylik alis veris masrafi yaziyom yemek hazirliyom birgun duzgun olmayan kalin bir kalemle rakamlar degistiril.is hep daha az yazilmis hemen babama dedim senmi kalem oynatdin hayir dedi babam uce bese tenezul etnezdi ve derhal bu ,beraberlige guvensizlik dustu sozlu deyildi fakat bize sornadan hesap da kalem oynatmasi beraber ortakligi bitirdi bu yabanci biri deyildi enistemizdi okumayi sonradan ogrenmis fakat menfatini iyi biliyordu .demin bir yazi okudum ,once iyilik pesinden imtihan gelir birine iyilik yap o iyilik yaptigin kisinin karekterini ogrenirsin ya nankorluk ya dostkuk bir komsu yakin komsusuna zaman zaman sut verirmis hayrina bir gun sut verdigi komsunun sesini isitmis ,yarabbi su komsunun ineginin canini tez zamanda al diye duyunca,sut veren komsu,demiski komsu bildigim kadariyla benim inegin bir zarari yok ustelik,de sut veriyom demis .komsu demis ne yalan soyluyeyim senin her sabah sut alisini cekemiyom demis.
 • MuzafferMuzaffer19 gün önce
  Kürtlere karşı olan tüm güzel duygularımı kaybettim. Yıllardır ümmetçi bir anlayışla kürtleri kucaklamış bir insan olarak böyle bir çizgiye nasıl geldiğimi düşünemiyorum. Artık elimden geldiğince hiç bir kürtden alışveriş yapmıyorum. Yıllardır iliğimizi kemiğimizi emdiniz. Bıktık artık mağduriyetlerinizi suistimal edip kendinize maddi menfaatler devşirmenizden. Ülkemizde türk milliyetçiliği yapılmamasına rağmen alabildiğine kürt ırkçılığı yapılmaktadır. Ey kürt halkı siz yıllardır yahudinin taşeronluğunu yapmışsınız meğer ve ülkemizi parçalamak adına yahudinin ingilizin her türlü oyununda figüranlar hatta katillersiniz. Kesinlikle merhamet gösterilmemelidir, Burası Türkiye cumhuriyeti devletidir, dili türkçedir, vatanı tektir, zorba ve katillerin tek mükafatı en ağır şekilde hukuki olarak cezalandırılmak olmalıdır. Gerekirse tehcir kanunu çıkarılıp Türkiye yi güçsüzleştiren bu asalak güruh abileri israile ingiltereye almanya ya fransaya nereye giderse gitsinler gönderilmelidir. Türkiye dün olduğu gibi bugün de gerekirse bunu yapacak kudrettedir. Yettiniz artık bıçak kemiğe dayandı, ne merhamet bekleyin ne din kardeşliği zira siz türkleri hiç bir zaman kardeşiniz görmediniz, müslümanız dediniz apo kafirini kucakladınız ermeni hdp yi kucakladınız. Onlarla birlikte Gidin şimdi.
 • bahadeğer goluoğlu bahadeğer goluoğlu 19 gün önce
  sayın Ali Bey yazılarınızı sürekli takip ediyor ve beğeniyorum gerek toplumsal gerek siyasal gerekse güncel konuları içeren yazılarınızı büyük bir heyacannla okuyor başta şahsınız olmak üzere tüm akit gazetesi yazarlarını ilkeli duruşunuzdan dolayı tebrik ediyorum. 5.dönem memur toplu sözleşmelerinde ha kem heyetinin verdiği zam konusuna gazeteniz nezlinfene sizin ne de herhangi bir yazarın görüş belirtmemesini zammın yetersizliği konusunda bir yazı kaleme almamanızı ya da en azından hakkaniyet babında ülkenin bulunduğu şartlar durumundan ancak bu kadar zam verilebilir memurlarında ellerini taşın altına koyması gerektiği ekonomik darboğazdan çıkmak için herkesten fedakarlık beklendiğini belirten bir yazıyı neden kaleme almıyorsunuz. Ülkenin gelir dağılımının adaletli olması gerektiğini haktan hukuktan anlayan ve refarans olarak kendinize Hz. Önerin adaletini ve Peygamber efendimizi (S. a. v.) şiar edinmenizde dolayı bu sorumluluğu neden yerine getiriyorsunuz. Hakkı bildiği halde söylemeyen dilsiz şeytandır sözünün gereğini yerine getiriyorsunuz Saygılarımlaa
 • AhmetAhmet19 gün önce
  Sayın yazar. Kemalistler Kürtlerle birleşip Akp’yi tahttan indirecek gibi...
 • YasinYasin19 gün önce
  Ali Bey izlediğiniz strateji bence doğru değil. Potansiyel tehlike gördüğünüz CHP ve onun olası başkanı İmamoğlu aleyhinde yazmanızı anlıyorum ama şahsen muhalefetin seçim kazanması muhalefetin başarısından değil iktidarın yanlışlarından olacak. Açılım sürecinde de bu tarz söylemler muhalefetten geliyordu ancak halkın Ak partiye inancı vardı en azından tenceresi kaynıyordu. Şu an sorun ciddi anlamda düşen alım gücü. Doğalgaz, elektrik, gıda, giyim fiyatlar o kadar artmış ki. TÜİK’in rakamlarının en az iki katı. Memur-Senlilerde dahil 5 milyon memurun yüzde kaçı acaba 4+4ü bir sonraki seçime unutacak. 3600 pembe diziye döndü. Askeri ücret ile geçinmek ise bir zanaat. 4 milyonu aşan işsiz ne yer ne içer.Hep göz ardı ettiğiniz hayat pahalılığına acil çözüm bulmalı iktidar , yoksa bir sonraki seçim işi zor. 2002de Ecevit hükümeti koalisyon kavgalarından ziyade ekonomik krizler nedeniyle seçim kaybetti unutmamak gerekir. Beka politikası önemli ama son seçimde istenileni vermedi. Ülke içinde yollar, köprüler sona eren terör gibi iktidarın büyük başarıları var ama Ak parti iktidarda kalmak için halkın alım gücünü mutlaka arttırmalı. Bu hususta ki yazılarınızı merakla bekliyoruz. (Bu arada Türkiye Cumhuriyetini 90 larda Özal-Demirel ikilisi yönetti koalisyonda bazen SHP ya da CHP olsa da 1950 den sonra yaşananlarda öncelikleiktidar olanmerkez sağ, muhafazakar milliyetçi kesim sorumludur. Dp iktidarından sonra CHP tek başına sadece 1978 de yaklaşık bir yıl iktidar olmuştur.)
 • DermanDerman19 gün önce
  Dun bir videoda konusmayi dinlerken diyorki,belki,akp doneminden once bir halk toplulugu kuyruk olmusdurdurmus arabasini sabahin altisi sormus niye bu kalabalik kuyruk firindan cikacak ekmegi bekliyormus bu firin obur firindan 10 kurus ucuzmus diyorki bir on kurus icin bu kadar erken ve kuyruk olusturmak,ikinci konu bir vatandasin cami kirilmis siyah posetle kapatmis gunes girmiyor alti ay sonra ordan gecmis siyah poset hala duruyor bizim halkimiz cok ucuzda olsa menfatya on kurus icin rahatini kaciriyor siyah posetle sagligini dusunmuyor ,gecen biri konusuyor akp kotuluyor bir ekmek 1, Tl ise zam gelmis 125 kurus olmus ihtirazi su 5 ekmek alacahim parayi 4 ekmege oduyom diyor .akp oy verene diyorki senin yuzunden zarar goruyom diyor yada selam vermiyor.demin googilde ahmet nesinin mansetini okuyunca midem bulanidi bu ilk yazisi deyil genelde butun yazilari buna benzer manset soyle,kayyumu kaca anlasirik erdogan yazmis.kendini kurbanlik hayvan pazarinda saniyor.
 • vatandas sabrivatandas sabri19 gün önce
  yureginize elinize saglik yolunusasiran solyandancarklitakim icin hersey normaldir yalan.iftira.camurhirs. ak parti ve cumhurbaskanidusmanligi her seyi yaparlar.hatta istail yunanlaisbirligi dahiyapabilirler.zinharcamur icindeler..
 • Akın Akın 19 gün önce
  Manşetlerin dilinde umarım bu yazıyı da konuşursunuz. Çok önemli tespitleriniz var. Üzerinde çok konuşulmalı.

Günün Özeti