• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Karahasanoğlu
Ali Karahasanoğlu
TÜM YAZILARI

Bu nasıl “Hak-Muhammed-Ali” yolu?

21 Nisan 2023
A


Ali Karahasanoğlu İletişim: [email protected]

 

Karadeniz’de keşfedilen 710 milyar metreküplük dev doğalgaz rezervinin şebekeye verilmesi nihayet dün gerçekleşti..

Karada 8 bin, denizde 2 binden fazla personelin çalıştığı projede ilk fazda üretilen doğalgaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla dün düzenlenen “Karadeniz Gazı Devreye Alma Töreni” ile karaya ulaştırıldı..

Oysa ilk müjde ne zaman verilmişti?

21 Ağustos 2020’de.

O tarihde Erdoğan, “Fatih sondaj gemimiz 20 Temmuz 2020’de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda” demişti.

Oysa 2020’de seçim yoktu.. Seçim yok iken, bu keşif de nereden çıkmıştı?

Bakmayı siz şimdi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Hak-Muhammed-Ali” söylemine..

Hayatları “Hak” ile mücadelede geçti..

“Hz. Muhammed(sav)’in hayatının öğretilmesine ve örnek alınmasına savaş açmak”la geçti..

“Hz. Ali (ra) hayatında neyi önemsemiş ise, onları hayattan silme” ile geçti..

 Dolayısı ile bunların lügatında, yalanın bini bir para.

İftiranın yüz bini bir kuruş..

2020’de programlı seçim yoktu ama..

Onlar hemen çamuru sıçrattılar: “Kasım ayında erken seçim var. Onun için, halka gaz veriyorlar.”

“Hak-Muhammed-Ali” diyorsunuz ha..

2020 Kasım’ında seçim oldu mu? Olmadı.

Doğalgaz keşfinin yalan olduğuna ilişkin iddialarınız boşa çıktı mı? Çıktı.. 

Diyebilirsiniz ki, “Adam, Hakk’ın emrinin başörtünün bir metrelik kumaş parçası olduğu” hakaretini yapıyor. Sen bir seçim üzerinden, ‘Hak-Muhammed-Ali’ söyleminde samimi olmadıklarını öne sürüyorsun.” 

Siz de haklısınız..

“Başörtünün yasak olması için Anayasa Mahkemesi’ne gidenler, şimdi bize diyorlar ki: “Hak-Muhammed-Ali.. Ben samimi Müslümanım”..

Samimi müslümanlar, Anayasa Mahkemesi’ne “başörtü yasak olmalıdır” diye dilekçe nasıl verirler.

“Okullarda din dersi zorunlu olmasın” diye parti programına madde nasıl koyarlar.

“Hak-Muhammed-Ali” ha..

“Samimi Müslümansınız” ha..

Klasik lisedeki öğrencilerden fazla olarak Kur’an-ı Kerim dersi aldığı için, İmam hatiplilerin üniversiteye girişte puanlarını çalan hırsızlar siz değil misiniz..

Bundan daha büyük hırsızlık olur mu?

“Hak-Muhammed-Ali” ha..

Doğalgaz keşfi ile Türkiye’ye müjde veren insanları hırsızlıkla suçlayıp, yalan söylediklerini, halkı aldattıklarını, aslında doğalgaz bulunmadığını iddia edeceksiniz..

Binlerce uzmanın maaş alıp, ama 1 m3 doğalgaz bulunamadığı dönemlerin “yan gel yat” zihniyetine sahip TPAO uzmanlarını konuşturup, “Karadeniz’de bulunan doğalgaz, çok derinde. Onu çıkarmak bile, dışardan para ile hazır alınmasından daha maliyetli” dedirteceksiniz..

Yetinmeyip, “Çıkarmayı tercih etseniz bile, bunun asgari 7 yıllık bir süreci var.. Bulduğunuz doğalgazı, en iyi ihtimalle 7 yıldan önce  evlere vermeniz imkansız” diyeceksiniz.

Bu söylemi dillendirmek için sözde profesörleri, sözde enerji uzmanlarını kullanacaksınız..

Şimdi o doğalgaz..

Tam da bulunmasından hemen kısa süre sonra Erdoğan’ın “Hedef 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmak” açıklamasındaki gibi, evlere 2023’de verilmeye başlanacak.. 

Yani o günkü karalama operasyonlarınızı doğru kabul edersek. Sizin lügatınızda 7 yılda yapılacak iş, AK Parti iktidarında 3 yılda tamamlanacak..

Siz yalanınızla yüzleşeceğinize, utanıp, ortalıktan kaybolacağınıza.. Kıskançlığınızın sizi düşürdüğü bunalımdan kurtulmayı “Hak-Muhammed-Ali”’ söyleminde bulacaksınız..

Din istismarı yapacaksınız..

Size kim inanır, Kemal bey..

“Hak-Muhammed-Ali” ise..

Başörtü serbestliğinin  Anayasa’da güvence altına alınması teklifi TBMM’ye geldiğinde, “Biz hayır oyu kullanacağız” açıklamasını niye yaptınız. Üç tane başörtü düşmanının, bugün dahi başörtünün yasak olmasını savunanların “CHP bu teklife destek vermemeli” çağrısına uyarak, örtüye serbestlik teklifini niye kadük bıraktırdınız? 

İyi Parti’yi de kuyruğunuza niye taktınız.

Saadet Partisi bile, tek milletvekili Abdülkadir Karaduman’ın “Başörtü teklifine imza atıyorum” açıklaması sonrasında, Bülent Kaya’nın ağzından, “Partimizin kararı değil, bireysel karar” açıklaması yapılmasına niye mecbur ettiniz?

“Hak-Muhammed-Ali” ise.. İstanbul Sözleşmesine dönmek, gayliğe-lezbiyenliğe, homoseksüelliğe kanuni güvenceler getirmek, Hak’ta mı var, Hz. Muhammed(sav)’de mi var, Hz. Ali’de mi var?

“Ortaokulu bitirmeyenler, yani 14 yaşını doldurmayanlar Kur’an Kursuna gidemezler, hatta yaz Kur’an kursuna bile gidemezler” diyenler, siz değil miydiniz.

Kur’an öğrenmek, Hak’ın emri değil miydi.

Hz. Muhammed(sav)’in talimatı değil miydi? Hz. Ali’nin isteği değil miydi.. Ki, 2012 yılına kadar, olmadık engeller çıkarıp, AK Parti’nin bu değişikliği yapmasına engel oldunuz..

Peygamberin ismini Ayasofya’dan indirten siz, meydanlarda Marx’ın, Lenin’in posterlerini taşıyan sosyalistlerin, komünistlerin “Cumhurbaşkanı adayı” olan siz “Hak-Muhammed-Ali” yolunda olduğunuzu nasıl iddia edebiliyorsunuz? 

Söyler misin Kemal bey..

İftira atmak, “Hak-Muhammed-Ali” çizgisinin neresinde var?

“5’li müteahhitlerin malvarlıklarına, çaldıkları paralara el koyacağız” deyip, “yap-işlet-devret” modelinin temelinde hırsızlık olduğunu ve bunun da başında AK Parti iktidarı olduğu iftirasını attıktan sonra, o müteahhitlerden birisi CHP eski milletvekili olduğu ortaya çıktığında, suspus olan, hatta müteahhit vefat ettiğinde ailesine gidip, “Büyük işadamı idi. Millete büyük yararlıkları oldu” diyen siz değil misiniz..

Bu nasıl “Hak-Muhammed-Ali” çizgisi?

Kahramanmaraş depreminden sonra, yıkılan binaların yenilerinin yapımına hızla başlandığında, “Haahh hah ha. Boş arsaya temel attılar” diyerek, algı oluşturup, yanına Meral’i de alıp, iftira üzerine iftira atan siz değil misiniz?

“Boş arsaya temel attılar” dediğiniz Defne Hastanesi’nin 26. gününde çalışmalar nasıl diye baktım.. Binlerce m2 olarak temellerin tamamlandığını ve harıl harıl çalışıldığını gördüm.. Siz görmedi iseniz, açıp bakın.. 

Ve bu yalanınız için de bir özür dilemediğiniz gerçeği karşımızda dururken.

Siz “Hak-Muhammed-Ali” yolunda olduğunuzu nasıl iddia edebiliyorsunuz?

“Zina serbest olsun” diyen siz, “Hak-Muhammed-Ali” yolundasınız, öyle mi?

“İçkiye kasten fazla vergi koyuluyor ki, vatandaşlar içemesin” diyen siz, “Hak-Muhammed-Ali”yolundasınız öyle mi?

Milletin askerine, polisine kurşun sıkanların 15 Mayıs’da serbest bırakılacağı açıklamalarına sessiz kalan ve katillere umut olan, “Hayır, biz seçimi kazanırsak, teröristbaşı Apo serbest kalmayacak” diyemeyen siz, “Hak-Muhammed-Ali” yolundasınız öyle mi?

Diyarbakır annelerine 3 yıldır devam eden eylemlerinde, bir saatinizi ayırıp gidemeyen siz, “Hak-Muhammed-Ali” yolundasınız, öyle mi?

“Hani nerde, TOGG nerde? Şaşaalarla törenler yaptınız. Hani nerde TOGG” demenizin üzerinden 4. yıl geçmeden, o TOGG tüm Türkiye’nin yollarını süslerken, siz küçücük bir özür dilemediğiniz halde, “Hak-Muhammed-Ali” yolundasınız, öyle mi?

“Faiz harammış. Nas varmış” diye alay eden siz, “Allah-Muhammed-Ali” yolundasınız öyle mi?

Siz olsa olsa, Freud’un, Marx’ın, Lenin’in, Jeremy Rifkin’in yolunda olursunuz Kemal bey..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hakan

Varolasın Ali beyefendi...

Orhan İnan

Yuh olsun bütün yalancılara..Böyle bir muhalefet bu ülkede var ise millet çok dikkatli olmalı. Onları hep muhalefette tutmalı. Ve tutacak da inşallah.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23