Bizdeki binlerce hainden, ABD’de bir tane bile çıkmadı!

21 Temmuz 2019 Pazar

Tayyip Erdoğan gerçekten çok yalnız!

Zaman zaman dillendirildi.. Gerçeği söylemek gerekirse, benim dahi bu söyleme karşı çıktığım oldu..

“Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplantılarda bakanlar belirleniyor, bürokratlar belirleniyor.. Erdoğan’ın katılımı ile yönetim belirlendiği halde, ‘Erdoğan yalnız’ nasıl diyebiliriz ki?” dedim..

Ama gerçek de karşımızda duruyor işte..

İki örnek vereceğim..

Birbirleri ile kıyaslama yapacağım..

Brunson isimli ABD vatandaşı bir papaz,Türkiye’de açılan bir soruşturma sonucunda 2016 yılı Aralık ayında tutuklandı..

O tarihe kadar kimse Rahip Brunson’ı tanımıyordu..

Doğrusunu söylemek gerekirse, atfedilen suçlamalar da, Türkiye’deki binlerce kişiye yapılan suçlamaların benzeri idi.. Binlerce kişi, benzer suçlama ile muhatap olmuş, 1 veya 2 yıl cezaevinde yattıktan sonra çıkıyordu..

Ama Türkiye’de yaşayıp ABD’nin avukatlığını yapan ahlaksızlar, önce “Elin papazını niye tutukluyorsunuz ki?” diye sahneye çıktılar..

Sonrasında da Tayyip Erdoğan’ın bazı açıklamalarını istismar ederek bakın nasıl algı oluşturdular..

Türkiye’yi bir sömürge ülkesi gibi gören ve içimizdeki hainlerin de desteği ile ABD vatandaşı Brunson’ın tahliyesini isteyenlerin, “Haydi, haydi.. Serbest bırakın” diye baskı yaptığı tarihlerde idi..

Tayyip Erdoğan, kendisinden bir şeyler istenildiğinde, muhatabın sahtekarlığını yüzüne vurmak için, hatırlatma yapmıştı. Tarih, 28 Eylül 2017:

“400 dönüm arazi Amerika onlara tahsis etmiş, orada beraber ‘Dünyada 160 ülkeyi buradan idare ediyoruz’ diyorlar. Ama Amerika’nın bir sesi çıkıyor mu? Çıkmıyor. Defaatle görüşmemize rağmen, 85 koli dosyayı bunlara göndermemize rağmen ses çıkıyor mu? Çıkmıyor. Burada ne demek istediğimi anlıyor musunuz? Birileri bizi bir yerlerden idare etmeye çalışıyor. Birileri bizi bir yerlerden bölmeye, parçalamaya çalışıyor. Fakat bu milleti de bu ülkeyi de bölemeyecekler, parçalayamayacaklar.”

ABD’nin sahtekarlığını hatırlattıktan sonra, içimizdeki birçok hainin çarpıttığı o cümleyi söylüyor:

“Ondan sonra kalkıyorlar ‘Filanca papazı bize verin.’ Bir papaz da sizde var siz de onu bize verin. ‘Sen onu karıştırma.’ Ne demek, sizde yargı var bizde yok mu?”

Böyle bir lidere sahip olduğu için, solcusu ile sağcısı ile herkesin “Allah’ımıza şükürler olsun” demesi gerekir iken..

Fitneciler bu cümleyi alıp..

“Sizdeki papazı bize verin”i unutturup..

Erdoğan’ın 11 Ocak 2018’deki bir başka açıklamasını tahrif ederek sürekli tekrarladılar..

O konuşmasında ne diyordu Tayyip Erdoğan?

Aynen şöyle diyordu:

“Amerika teröristi vermiyor, bahaneler uyduruyor. O zaman sen de bizden hiçbir teröristi alamazsın. Bu fakir bu görevde olduğu sürece teröristi alamazsın. Çünkü Müslüman bir delikten, yılan deliğinden bir defa sokulur. İkinci defa hayır.”

Brunson tartışmaları sırasında bu cümle sarfedilmiş olabilir..

Ama direkt “Brunson” denilmiyor..

“Bizden herhangi bir teröristi istersen” deniyor ki..

Bilenler bilir, çoğunlukla El Kaide, DAEŞ vesair örgüt mensupları ABD tarafından Türkiye’den istenir. Kimi zaman onları başka işlerde kullanmak için, kimi zaman gariban insanları yıldırmak için..

“İşte o kişileri bizden alamazsın” diye hatırlatma yapıyor Erdoğan.

Sonrasında..

Tutuklanmasının yaklaşık iki yıl sonrasında, Rahip Brunson mahkeme tarafından tahliye ediliyor..

Bizdeki ABD sevdalıları bir sevindirik, bir sevindirik oluyorlar ki.

Açıktan “Brunson’ın tahliyesini sevcindik” deseler, bu millet onları tükürüğü ile boğacak. Onun için, “Erdoğan ‘Vermem’ dediği teröristi verdi, biz haklı çıktık” diye sevinmiş görüntüsü verdiler..

Son bir yıl içinde, CHP eski milletvekili, yeni milletvekili, CHP sempatizanı gazetecisi, akademisyeni, yüzlerce kişiden şu sözleri duyduk: “Hani rahip Brunson’ı vermeyecektik.. Tükürdüğümüzü yalattılar.”

Erdoğan’ın, “Brunson’ı 30 sene vermeyeceğiz. Ömrü cezaevinde geçecek” diye bir sözü yok..

Brunson’ı gayrı hukuki baskılarla istediklerinde, “Madem öyle, siz de bize Pensilvanyadaki papazı verin” diyen bir lidere..

Başka bir konuşmasında da, “Pensilvanya’daki teröristi vermiyorsanız, biz de bundan sonra, hiçbir teröristi size vermeyiz” diyen bir lidere, sabahtan akşama kadar küfrettiler..

İtibarsızlaştırmaya çalıştılar..

Geldik benzer bir yargısal süreçte, bir Türk vatandaşının ABD’de tutuklanmasına..

Mehmet Hakan Atilla, 27 Mart 2017’de New York’ta gözaltına alınıp tutuklandı..

Rahip Brunson üzerinden Türkiye’yi itibarsızlaştırmaya çalışan bizdeki solcular, sözümona ABD karşıtları dahil, herkes “İşte ABD’nin gücü.. Kim olduğuna bakmadan, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı olduğuna bakmadan, bir Türk vatandaşını tutukladı. Artık Hakan Atilla’nın ömrü, cezaevinde geçecek. Çünkü istenilen ceza 100 yıldan başlıyor” dediler..

Hakan Atilla, artık Türkiye’yi sadece rüyasında görecek, cezaevi dışına ömrü boyunca çıkamayacaktı.

Hatta sadece cezaevine girmekle iş bitmeyecek, Halkbank’a da 15-20 milyar dolar para cezası verilecek, Türkiye bile iflasa sürüklenecekti..

Sonra ne oldu?

Hakan Atilla’yı suçlayanlar bile, mahkemede, “Bizden bir menfaat temin etmedi” dediler.. 

Tayyip Erdoğan’ın, bir kamu bankasına nasıl dürüst bir genel müdür yardımcısı atadığını, düşmanları bile kabullendi..

Sonra ne oldu?

“Hakan Atilla’yı, artık kimse cezaevinden çıkaramaz” denilirken, Hakan Atilla, 3 gün önce cezaevinden çıktı..

Şimdi Türkiye’ye dönecek..

Bu durumda bir bakalım..

Türkiye’de Erdoğan’ı itibarsızlaştırmak için, “Hani rahibi bırakmayacaktın?.. Ne oldu? Ne oldu?” diye nanik yapanlar gibi..

“Tükürdüğümüzü yalattılar” diyerek, ahlaksızca bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na laf saydıran yüzlerce içimizdeki hainin birkaç tanesi de, ABD içinden çıksın..

Bir tanesi desin ki, “Hani? Hani Hakan Atilla 100 yıl hapis yatacaktı.. Ne oldu? Adamı bıraktık.. Hani 15 milyar dolar ceza kesecektik?.. Ne oldu? Türkiye bize tükürdüğümüzü yalattı. Erdoğan, ABD’ye tükürdüğünü yalattı” desin..

Bir tane örnek yok..

Onun için diyorum..

Tayyip Erdoğan yalnız..

Haksız mıyım?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ali Güven Ali Güven 22 gün önce
  FETÖ terör örgütünün baş kurucusu Fethullah haini ile birlikte CHP'li Kasım Gülek'dır.
 • Mustafa OtamışMustafa Otamış27 gün önce
  Amerika'dan öyle çatlak sesler çıkmaz. Onlar yapılan şey kötü bile olsa deevletinin küçük düşürülmesini istemez. Hainlik yapmaz .oysa bizdekiler öylemi . Hatta devleti itibarsızlaştırmak için özel çaba sarfeder. Çünkü kanında bozukluk var. Allah o hainlerin şerrinden ülkemizi korusun. Onlar bunca yıldır biz niye iktidar olamıyoruz diye kafa yoruyorlar. Oysa bu millet kimin ne mal olduğunu biliyorda oy vermiyor. Çünkü bunu bile idrak edemiyecek kadar milletten kopuklar. Hala neden ! Neden ! Diyorlar. İyiki öyle yapıyorlar. Onların yöneteceği bir Türkiye'yidüşünmek bile içimi acıtıyor. Allah korusun.
 • demokraside siyasi ayak yoktur suç ve suçlu vardırdemokraside siyasi ayak yoktur suç ve suçlu vardır27 gün önce
  Kılıçdaroğlu demogoji yapıyor.. Darbeyi TV'den izleyen, tankların arasından geçip giden adamın "siyasi ayak" demeye hakkı yoktur? Gezide 3 ağaç için İstanbul'u meydana çağıranlar 15 Temmuz günü ortalıkta niye yoktu?
 • OsmanOsman28 gün önce
  Reza yı niye unutuyorsun. Ona verilen destekleri ve bizi ABD ye satmasını. Acaba bu satış hakan atillayi çıkarmış olmasın
 • Ölümüne falanÖlümüne falan28 gün önce
  Her kim olursa olsun,senin için ölümüne arkandayız senin için ölürüz demek mafya ağzı bir tabirdir..Başta Allah için,bayrak için millet için ülke için devlet için ölünür ve o zaman şehit olunur..mafyada reisleri için ölür öldürür..haşhaşilerdede hasan sabbah için ölür ve öldürürdü fedaileri..örnekler çok..aman dikkat dikkat dikkat bilinçli deniyorsa senin için ölür öldürürüz reis diye il başka yerlere gider...he yok rabbimin rızası için din için devlet bayrak ülke için denir ve komutan kimse emri yerine getirilir o zaman iş doğru istikamettedir..tıpkı Atatürk size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum dediğinde tereddütsüz ileri atılmak..o askerimiz Atatürk için ölmedi vatan için namus için öldü ama Atatürkü lideri bildi saygısıyla andıonuda gönlünde yaşattı..işte olması gereken bu yoksa haşhaşilerde liderleri için ölüme atladı..ama haşhaşilerdi..
 • DestekDestek28 gün önce
  Cumhurbaşkanına destek olan bi tek sen varmışın ve kalmışın gibi bir havaya girmişin be muhterem..o kadarda abartma..herşeyi abartmak üzerine bina edip kurmuşun..
 • EmeklEmekl28 gün önce
  SİCPANEDİR 1927 yılında İsviçre’de kurulan yahudi finansörü bir şirkettir bu şirket 10 yıllığına Türkiye’deki tüm müzelerin işletmesini almış bir şirkettir Topkapı Saray’ı dahil envanterini bile tam olarak bilemediğimiz depolardaki tarihi eserlerimiz 10 yıllığına bu şirkete teslim edilmiştir bir örnek verelim şimdi AYASOFYA yı cami yapmaya kalksak 9 yıl sonraya kalır bu şirkete tüm müzelerimiz 3 katrilyon 800 milyon tl verilmiş eserlerimiz teslim edilmiş bu nedir iyilikmidir yoksa hainlikmidir
 • takiitakii28 gün önce
  Ehli sünnet 2 ayrılır amerikan yanlısı sünniler ve normal sünniler
 • İbrahim Dolgunİbrahim Dolgun28 gün önce
  Aynen doğru gönlüne sağlık
 • HaticeHatice28 gün önce
  Hainlik Yahudi madalyası almak, hainlik meydanlarda oy toplamak için Mavi Marmara şehitlerini istismar edip sonra giderken banamı sordular demek, hainlik BOPcu olmak, hainlik Suriyede ölümlere neden olmak, hainlik İŞİDE terörist diyememek, hainlik 15 Temmuz darbe planı diş başında 6 ay önce yazılırken haberim yoktu demek, hainlik eğriye doğru demek, hainlik ABDye F35 için yalvarmak, Rusya'dan S400 almak, hainlik yetim hakkı yemek, hainlik gerekirse kefen ve gerekirsede Papaz elbisesi giymek, hainlik itibardan tasarruf omaz demek, hainlik sahte millilik ve yerlilik yapmak, hainlik oy uğruna dinistismarı yapmak...
 • temel çeküçtemel çeküç28 gün önce
  Böyle bir şey söyleyen adamı elim bir trafik kazasında kaybederlersonrada yasını tutarlardı burası türkiye degil solcu abilersizin yeni abiniz abdagzınızdaki fermuarı açın konuşunki bizde duyalım
 • Zorlama Zorlama 28 gün önce
  Zorlayarak haklı cikartiyon dengin sözcü :) o da CHP hep haklı çıkartıyor
 • EmekEmek28 gün önce
  SAMUMED kurucusu ve CEO Osman kibar ABD yaşayan Prof Türk ABD nin kendisine sunduğu imkanlarla ilaç buluyorlar üretiyorlar buldukları bir ilaç sayesinde ilaç deneme aşamasında sadecekanser hastası gönüllülere verilmekte 11 kanserli hastanın 9 iyileştirmişler 38 yaşında pankreas kanseri olan bir bayan iyileşerek iş hayatına geri dönmüş buldukları bir ilaçlada Ahizmeir hastalığını yenip aklı 20 yaşlara götüren ilaçlada hastalık düzeltiliyor bunun dışında felç kas eklem hastalıklarının tedavileri için geliştirilen yeni ilaçlarla deneme sürelerinde felç ve eklemler yaşlılık karışıklıklar iyileşmiş 10 yıl içinde piyasaya sürülecek bu ilaçlar ömür boyu kullanıldığında ne kanser ne felç ne eklem sorunları Sedefyaşlılık kırışıklıkBitmiş oluyor şu an hasta gönüllüler üzerindebüyük başarılar elde edilmiş 15 yıldırda fareler üzerinde çalışılmakta bunu niye yazdım bizler nelerle uğraşmaktayız bizim Proflarımızada imkan sağlayan düşman dediğimiz ülkeler
 • MardinliMardinli28 gün önce
  İstanbullu rumuzluya cevab.Sen chpli veya hdplisin çünkü sen vicdanlı biri değilsin ecevitle receb tayyib erdoganla mukayasa etmek kesinlikle yanlış bir mukayesedir.Çünkü son başbakanlığı adam hasta birisi hemde koalisyon hükümet başbakanı idi ama ona karşı o kadar hayin yoktu bu konuda receb tayyib erdoganla ecevitten daha sansizdir
 • DermanDerman28 gün önce
  Hersey zorlasirken parti kurmak kolay saki yedi kocali hurmuz bir sanatci sarkisinda bir yetmez dort bes yedi ver Allahim ver derken ,sunucu sarki soyleyene ford faprikasina git demisti adlari baska olsada nostajiler turkiyeyi elbirligiyle avrupaya teslim edecekler.
 • özkanözkan28 gün önce
  boş versinler zarrab falan anlaşmalı yasalardan yararlandılar yoksa nerede çıkmak nere? hepimiz gerçekleri biliyoruz izledik ve gördük,safsata yapmayalım ali beyaslında bukadar hadiseyi üzerine zarrab neden ülkeye getirlmedi acaba?
 • bozerenbozeren28 gün önce
  Tek adamlığa yönelerek, fabrika ayarlarını boşverek, pelikancıların ve yeyicilerin etrafında yuvalanmasına müsaade ederek biraz da kendi kendini yalnızlaştırdı Tayyip. Öyle ki, halk bile son seçimlerde onu yalnız bırakmaya başladı. Allah ona da bize de akıl, feraset ve kolaylık versin. Amin.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat28 gün önce
  Allah diyorki onlara imkan verildiğinde iyiliği emreder kötülüğü yasaklarlar İyilik Allahın emrileri ve hoşnut olduğu şeylerdir Kötülük ise isyan içeren herşey. ve Allah diyorki Allahın hükümleriyle hükmetmeyenler(yasama yürütme yargı) kafirlerdir Bunun ikiside kanun koyma kanun koymaktan çok Allahın hükümlerini kanunlaştırma yani onun sınırlarını korumadır Allahın tarftarı olur küfürden kaçınırsan Allah yardımcın olur. Allahın hükümlerini isteyin Çünkü Allahın hükümlerini istemeyen müslüman değildir. ve gaye Allahın hükümleriyle yönetilen bir arz olmalıdır Allahın hükümleriyle yönetmeyen bir yöneticiye tabiyet küfre tabiyettir Uzaklaşın ya hicret ya cihad yada gerçek bir Allaha dönüş ve yola giriş
 • DermanDerman28 gün önce
  Yazmazsam olmaz adi gazeteci pkk sozcusu hasan cemal tam bir hayvan,hayvan konusmaz bu konusuyor diyorki erdogani ne bahceli nede putin kurtaramaz diyor cakallar cogaldi.
 • mehmetmehmet28 gün önce
  Tayylp Erdoğan yalnız değil..Allah var..gam yok..yalnız demekle yalnız olunmaz..bu gereksiz bir cümledir..üç beş çakalın sözünü tekrar ederek onlara varlık özelliği kazandırmayın..arkasında kalbimizle destek veren müslüman türk gençliği var..her koşulda destekçisiyiz..siz de yanlışlarında bile destek olun..gereksiz uyarı zırvalıklarını yapmayın..o şurada gerekli uyarıları dinliyor..arkasında durun..güven verin..
 • Mehmet Akif Mehmet Akif 28 gün önce
  Yalnız değildir.Onun Allah yanında dur.Millet de yanında.insaAllah.
 • SalihSalih28 gün önce
  Devlet yönetmek yürek ister dava adamı olmak ister hele hele içinde her birini kardeşim saydığım sünnisi alevisi çerkezi kürdü yani rengarenk olan türkiye gibi bir devleti yönetmek cesaret ister.Cennet vatanımın içinde (haini) (tererü) (özgürlükçüsü) sağcısı solcusu koministisadece yurdumun içinde değil dışarıdaki düşmaların kuduz köpek gibi hırladığı her fırsatta meziyetleri gereği kahbelik yapanlarla mücadele etmek ADAMLIK ister 15 yılda türkiyeyi tükenmişlikten yeniden var oluşa getiren çöpcüsünden cumhurbaşkanına kadar kimin emeği varsa görmezden gelip sırf menfaatine ters düştüğü için kötü algı oluşturup reisi sırtından vurmakta ...lik ister sözüm bu kadar
 • Ayhan Nalbant (tekstilci)Ayhan Nalbant (tekstilci)28 gün önce
  Başkanımız bu yazılanları söylenenleri duyduğu gördüğü için dik duruyor
 • Karaca Kurt Karaca Kurt 28 gün önce
  ABD hain papazını almak için Türkiye’ye dünyayı dar etti, bi savaş açmadığı kaldı. Türkiye ise rüşvet yemeyen nadir bürokratlarından biri olan Hakan Atilla’yı kurtarmak için parmağını bile kıpırdatmadı. Herşey gözümüzün önünde oldu
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir28 gün önce
  Erdogan yanlız deyil önce Allah sonra halkımız erdogana yeter hainlerin uğraşmaları boşuna inşallah halkımızın duasıyla herşeyin üstesinden gelecektir
 • FETÖ hâlâ yaşıyor..!FETÖ hâlâ yaşıyor..!28 gün önce
  Diyanet’te açık olan İstanbul İl Müftülüğüne, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Mehmet Emin Maşalı atandı. Gece yarısı sessizce yapılan bu atamadan sonra İstanbul gibi 12 milyonluk şehire müftü yapılan Mehmet Emin Maşalı'nın kim olduğu merak konusu oldu...Bir "reformist..!"
 • Cihan Cihan 28 gün önce
  Haklisiniz ali bey ama bir seyi unutuyorsunuz RECEP TAYYIP ERDOGAN gücünü milletten alan bir lider vekillerden yada bakanlardan degilne diyor her zaman REIS biz ancak rükuda egiliriz onun icin ona gönül vermis gercekten onun davasini benimsemiz ve de bütün samimiyetiyle REIS in arkasinda duran bütün herkesitebrik ediyorum onun davasi bizim davamiz diyenleri cani gönülden selamliyorummillet olarakher zaman onun yanindayizRESI hic bir zaman yalniz birakmicaz buda böyle biline o kokusmus güruha karsihep RESIN yaninda olucaz tesekkürler ali bey
 • Mısır'da sahte demokrasiye tokat Mısır'da sahte demokrasiye tokat 28 gün önce
  Afrika şampiyonu Cezayir’in kaptanı Riyad Mahrez, Mısır'da kupa töreni sırasında Darbecinin Başbakanı Mustafa Madbuli ve Spor Bakanıyla tokalaşmadan es geçti.
 • Atıf DedebayAtıf Dedebay28 gün önce
  Davut ve davut'a katılanlar bilsin ki CHP sadece Sayın Erdoğan'ı yalnız bırakmamış, Düşmanlarıyla da birlikte çalışmışlardır. Bu düşmanlar küresel sermaye, CIA, NATO-Gladyo ve onların maşası FETO'dur "i akp li eski milletvekili belediye başkanları ve eski akp liler" ise zatenaynı malzeme olduğu ortaya çıkmıştır. Karanlıktan göz etmeyin mabadınız açıkta, görünüyorsunuz. Yaşasın Türkiye Yaşasın Başbuğ Erdoğan
 • Dostlar işte bir adam tıpkı Erdoğan Dostlar işte bir adam tıpkı Erdoğan 28 gün önce
  Mısır'da düzenlenen 2019 Afrika Kupasını kazanan Cezayir Milli Takımının kaptanı Riyad Mahrez, kupa töreni sırasında Darbeci Sisi hükümetinin Başbakanı Mustafa Madbuli ve Mısır Spor Bakanını görmezden gelip yüzlerine bakmadan tokalaşmadan es geçti.
 • mevhibe inalmevhibe inal28 gün önce
  Genel olarak haklısınız da, Abedede deTrump'ı seçildiği günden beri yurt içi, yurt dışı itibarsızlaştırmaya çalışan,köşeye sıkıştıran, mecbur bırakan bir Çete var. Aynı şeyi Obama'ya yaptılar. Clinton Irak işgal planını kabul etmedi diye ona da yaptılar. Kennedy ve Lincoln'a da yaptılar.....
 • EmreEmre28 gün önce
  Chp, Hdp, Sp, İp, ABD, AB, Pkk, Fetö vs hepsinin okları Tayyip Erdoğan'ı gösteriyor. Bu bile Erdoğan'ın yanında yer almak için yeterli bir sebep.
 • CNKMRCNKMR28 gün önce
  Sayın yazarın yazılarına gelen yorumların ip'leri tespit edilse (gerçi çoğu dışarıdan ...lıyor) görülecektir ki büyük çoğunluğu başpapazın enikleri çıkacaktır. Siz yazılarınızla bunları resmen ruh hastası ettiniz. Er geç bunlarda tarihin çöplüğünde yerini alacaktır. Selametle sayın Ali İhsan Bey.
 • Cazim(!)Cazim(!)28 gün önce
  “müslümanlıkta ırkçılık yoktur pkk da aslında Müslüman kardeştir diyecek milli görüş yazarları var o yüzden yemeyiz hocam sağa sola hain denmesini bırakın”(!)PKK sırf kürtlerden müteşekkil değildir,evet kürtleri ölümle,tehditle,beyin yıkamayla,Müslüman Türklere attıkları iftiralarla veya Kemalistleri bahane ederek kandırabiliyorlar,Osmanlı zamanında asla ırkçılık yapmadan ittihad-ı İslam ile onlara “kürdistan” eyaleti tahsis etmemize rağmen.Lakin PKK’da almanı,ermenisi,ingilizi,çinlisi,japonu her ırktan Müslüman Türk düşmanı var,araştırın.PKK Komunisttir,dağa koz çocuklarını kandırıp çıkartıp taciz ediyor,zorla domuz yediriyorlar solcu milliyetçiler de ırkçıdır;Türk milliyetini sevmekle alakaları yoktur!Terörist teröristtir.Buna ayrılıkçılık diyenler kendileri dünden ayrılıkçı müslüman katilleridirler!
 • Cazim(!)Cazim(!)28 gün önce
  “müslümanlıkta ırkçılık yoktur pkk da aslında Müslüman kardeştir diyecek milli görüş yazarları var o yüzden yemeyiz hocam sağa sola hain denmesini bırakın”(!)PKK sırf kürtlerden müteşekkil değildir,evet kürtleri ölümle,tehditle,beyin yıkamayla,Müslüman Türklere attıkları iftiralarla veya Kemalistleri bahane ederek kandırabiliyorlar,Osmanlı zamanında asla ırkçılık yapmadan ittihad-ı İslam ile onlara “kürdistan” eyaleti tahsis etmemize rağmen.Lakin PKK’da almanı,ermenisi,ingilizi,çinlisi,japonu her ırktan Müslüman Türk düşmanı var,araştırın.PKK Komunisttir,dağa koz çocuklarını kandırıp çıkartıp taciz ediyor,zorla domuz yediriyorlar solcu milliyetçiler de ırkçıdır;Türk milliyetini sevmekle alakaları yoktur!Terörist teröristtir.Buna ayrılıkçılık diyenler kendileri dünden ayrılıkçı müslüman katilleridirler!
 • SmilieSmilie28 gün önce
  Davut adlı yorumcuya kesinlikle katılıyorum.
 • HasanHasan28 gün önce
  Güzel kardeşim, haklısın. Yalnız bunlar hain değil, kökleri şüpheli... osmanlı'nın engin hoşgörüsü ile bu topraklarda barınan ecnebi kalıntıları.. Bizim gibi konuşur,yasarlarlar ama fikri bizden değildir...Sevmedikleri osmanlıya çok şey borçlular...
 • Her şeye muhalif Toptan Hain CHPHer şeye muhalif Toptan Hain CHP28 gün önce
  AKP’nin içinde dahi hainlikler yapan münafıklar var.Allah Erdoğan gibilerini arttırsın,onların yollarını açık etsin,yardım etsin!
 • SelmanSelman28 gün önce
  Kuran ve sunnet uzerine, Hak yolda hakkiyla yürü ve her daim HasbinAllah ve nimel vekil de, hicbir zaman yalniz olmazsin biiznillah.
 • şenay doğanşenay doğan28 gün önce
  ne zaman türkiyeden ümitlensem biri çıkıp aleyhte birşey yapıyor ben mahzun olduğum zaman da peygamberler devreye giriyor biz allahın yardımcılarıyız mealinde birşey söylüyorlar ben de onlara yöneliyorum sonra Türkiye yine aklıma düşüyor sonra aynı hikaye başa sarıyor birgün türkiyeye yönelecek bütün ümitlerim son bulacaktır ve türkiyeden ümit ettiğim herşey allahın peygamberlerine miras kalacaktır gidişat onu gösteriyor ve bu hususta en büyük yardım da akitten geliyor allaha emanet olun
 • Karamanlı Karamanlı 28 gün önce
  Fetö yü sev der, methiyeler yazarsınız. Sevmeyin der, döner söversiniz. Açılım der, açılımı hayvanlar anladı bunlar anlamadı der, Apo’yu bile översiniz. Vazgeçtik der,söversiniz. Tenkit ettimi, yanınızdaki arkadaşlarınızı bile hain fitneci yaparsınız. Zat dediğini, geri çağırıp makam verdi mi, yine seversiniz. Papazı vermem der, översiniz, verir işte böyle yazarsınız. Hani bir hikaye var...sonu şöyle “Hakk-ı âliniz var padişahım. Geçen gün patlıcanı övüp göklere çıkaran da, bugün onu yerden yere vuran da benim. Zira ben patlıcanın değil, sizin adamınızın.”
 • Adem Evliya Adem Evliya28 gün önce
  "Yalnızlık" büyük liderliğin şiarındandır.
 • Mehmet Mehmet 28 gün önce
  Ali bey okur kitlene göre yazı yazıyorsun.Abd de kişiler üzerine devlet inşa edilmez.Toplantida başkan geldiğinde ayağa kalkmayan,alkışlamayan yargı mensubu devleti seviyor. Bizde ilişkiler üzerine devlet isleri görülüyor.Abd hristiyan ama kuranın adalet ve liyakatini uyguluyor bizde ilişkilere göre herşey.Ali bey o zaman ilişkiler bittiğinde kişiler terkediliyor.Bu millet 15 temmuzda gerekeni yaptı ama siyaset yapıyor mu
 • Kasım Işık Kasım Işık 28 gün önce
  SayınYazar Zaman zamanBöyle Duygusala Yatıyorsunuz Ve Bunda da BaşarılısınızHakan Atilla nın Tabi ki Serbest Kalması GüzelBir Olay Bunda İhtimalEl AltındanBrunsonTakası da Olabilir.ErdoğanYalnız SaKendi KabahatiLiyakatliNe Kadarİnsan Varsa HepsiniAforoz EttiYerlerineBeceriksizlveYalaka TakımınıAldıYaniKendi Etti Kendi BulduHer Zaman ki GibiOlan Millete Oldu.BelkiKendini Çok Yalnız HissettiğiİçinDamadınıHazineBakanı YaptıNe DiyorsunuzSayınYazar.
 • EKOLL EKOLL 28 gün önce
  Hep yalnız. Etrafındaki çanak yalayıcılar bile önlerinden çanakları alınınca hep birlikte karşıya geçip yeni parti kurup sırtından hançerlemeye çalışıyorlar. Dostları iyi seçmek gerek.
 • meleknurmeleknur28 gün önce
  RABBİM YARDIM ETSİN GÜCÜNE GÜÇ ZİHNİNE KUVVET VERSİN MELEKLERİYLE KORUSUN REİSİ!
 • SelmaSelma28 gün önce
  Yerden Göğe kadar haklısıııııın...Allahc.c razı olsun, selâmet versin âmin.
 • Ali rızaAli rıza28 gün önce
  Bakın bu sefer çok doğru ve yerinde bir yorum yapmışsınız , Reis açısından baktığımızdane yapsın kime güvenecek devlet yönetyor koca koca adam hain çıkıyor koskoca güya imam hain oğlu hain çıkıyor ,Yıllarcaberaber çalıştığın seni aldatırsa nasıl yapacan kime güveneceksin? Yani Reisin allah yardımcısı olsun hakkını inkar eden kör olur , bana göre ikinci Atatürk ha siz kabul etmezsiniz amma tarih bunu böyle yazacak , ha bir tek önerim olacak sayın Reise
 • vatandaşvatandaş28 gün önce
  O zaman adam gibilerin yanına alsın. Bülent Arınçları değil...
 • MilletMillet28 gün önce
  SONUNA KADAR HAKLISIN ALİ BEY. MAALESEF REİSİMİZ PEK YALNIZ
 • IhsanIhsan28 gün önce
  ALLAH var , yalniz degil.
 • SerhatSerhat28 gün önce
  Doğru çok yalnız ama bu kendi tercih ettiği birşey
 • CazimCazim28 gün önce
  Hocam böyle yazılar olurmu yahu bazen çok iyi konular bulurken bazen tadı kaçıyor sizde hocam siz dün ne yaptınız vatan için yada bugün biz halk olarak bunları bize fazla düşündürtmeyen devletimiz vardır bu konular bizleri aşması lazım zaten devlette ordumuzda bunun için var 90 lı yıllarda 19 ay askerlik yapıp pkk ile çatışan bir kişi bile bu kadar hain lafını kullanmıyor gece bir güzel tandır baklava yiyip yada bir güzel sağlığınıza dikkat edip sabahta Bi vatan millet yazısı yazayım diyor sanırım bazı yazarlar ve hocam bir an iş değişse çözüm süreç olsa buna eminiz müslümanlıkta ırkçılık yoktur pkk da aslında Müslüman kardeştir diyecek milli görüş yazarları var o yüzden yemeyiz hocam sağa sola hain denmesini bırakın bu tür yazıları sağlam milliyetçiler yazsın hükümet çiler konjonktür e göre yazar
 • pusatpusat28 gün önce
  papazı verdik ama yerine ne aldık..Bize söylenmeyen çok şey var.Bence Reis tükürdüğünüyalamaz. ayrıca yalnız değil .
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar28 gün önce
  Evet,adam gercekten de cok yalniz.Ama onun muvaffak olabilmesi icin yuz milyonlarca insan dua ediyor sessizce gezegenimizin her kosesinde.
 • HsynHsyn28 gün önce
  Valla helal olsun...Rahip ile Hakan Atilla'yı kıyaslamak senin gibi kıt zekalı birinin düşüncesi olabilirdi! Rahip'i nasıl aldıklarını herkes biliyor, fakat hiç kimse senin gibi bilmiyor!.. Senin gibileri de maalesef gazetede köşe veriyorlar...Ne desem bilmem ki...
 • HakkıHakkı28 gün önce
  Süper yazı
 • Tükürün maskara mahlukların yüzüne Tükürün maskara mahlukların yüzüne 28 gün önce
  Bu soysuzlar için manevi değerler, vatan, millet,ezan, bayrak en ufak bişey ifade etmez. Bunlara karışma domuzlar gibi pislik yiyip içsinler, hayvanlar gibi sokaklarda sevişsinler. Abd nin veya İsrailin yahut bilmem hangi lanet siyonist İslam düşmanı devletin kucağında oturduklarının hiç bir önemi yoktur.
 • TavukTavuk28 gün önce
  .. bu sözü Ahmet Zeki Üçok senden önce söyledi.
 • Ah bu muhafazakar korkaklarAh bu muhafazakar korkaklar28 gün önce
  Abi ne yapalım ne diyelimde yüreğimizin ateşi sönsün. Şeytanın işi şeytanlık yapmak şerefsiz vatan hainleriyle çevrilmiş etrafımız. Ya bu korkak menfaatçı Müslümanlar.Bir hakim mini etekli avukatı dışarı çıkardı diye bu zihniyetin avukatları nasılda kenetlendi adamı açığa aldılar. Oysa yıllarca başörtülü bacılarımıza dünyayı dar ettiler de kimsenin sesi çıkmadı. Korkak Müslümanlar.Seçimde bir sandıkta başkan olarak görev yapıyorum bir baktım ki saadetin ve CHP nin sandık görevlileri bu sefer deviricez şöyle yapcaz böyle yapcaz diye birbirlerini pohpohluyorlar. Ah bu asalak muhafazakarlar. Bir solcunun dava şuurunun milyonda biri yok bu bizim ahmaklarda.
 • DavutDavut28 gün önce
  Sn yazar erdoğanı yanlız bırakan chp liler değil bizati akp li eski milletvekili belediye başkanları ve eski akp li bakanlardır
 • YorumcuYorumcu28 gün önce
  Nasıl bir zihniyet anlamak mümkün değil.Meydanlarda bu adamı bırakmam diye bas bas bağırdı sonunda bıraktı.Bir milletin gözünün önünde gerçekleşen olayı bile çarptırmaya çalışıyorsunuz ya işte AKP bundan oy kaybediyor.Eskiden hatası varsa kabul ederdi.Senin gibi yağcılar eskiden eleştirirdi.Önemli olan haklı görünmek değil haklı olmaktır.Haklıyı da önce Allah sonra vatandaş görür meraklanma sayın yazar...
 • Mehmet Murat GülerMehmet Murat Güler28 gün önce
  24 Haziranda yeni bir sisteme geçildi.Bu sistemle TBMM'i asli görevine çekildi. Farkında mısınız? Hırsız, arsız, yolsuz müteahhit v.b bellenenvekiller için bu tabirler unutuldu gitti. Siyaset eliyle tekrardan "arpalıkları" özleyenlerin yaygarası bugünlerde giderek artıyor!
 • kibarcikkibarcik28 gün önce
  ustad zahırı olarak reıs yalnız gıbı gorunsede ınanan müminlerin kalbınde dualarında her daım yanındakı yalaklar her devirde vardıvede olacaklar yeterkı cenabı hak teala yalnız bırakmasın allahummuhafaznaveselam
 • ÖLÜMÜNE REİSÇİÖLÜMÜNE REİSÇİ28 gün önce
  reis hiç bir zaman yalnız değil 15 temmuzdaki gibi arkasından ölümüne ölümüne yetmedi yine ölümüne arkasından hiç bir lidere nasip olmayacak inanan insanlar var
 • Ali BULUT Ali BULUT 28 gün önce
  Nasil ki Allahcc insanları zorla müslüman yapmiyor peygamberini ve kitabını yolluyor doğruları insanların önüne koyduktan sonra irade senin istediğin yolu seç diyor, siyasettede böyle, partiler liderler ortada, söyledikleri ve yaptıklarıda ortada istediğini seç ama seçtiğin partinin icraatlarındanda sorumlusun bir örnek mesela başörtüsü yasağı gelse o yasağı getiren partiye yada kişiye oy verende ayni oranda günaha ortaktır çok net ve açık bunun ama si yok
 • TrabzonluTrabzonlu28 gün önce
  Abi yine gerçekleri vatan haini şerefsiz .. larının yüzüne ne güzel haykırmışsın
 • Tata Tonga Tata Tonga 28 gün önce
  Falan filan falan filan....
 • Celal ERGÜNAYCelal ERGÜNAY28 gün önce
  Sizin gibi Menfaatsiz müslümanca bu vatanı savunanlar olmasa vay halimize. Allah C.C.razı olsun
 • YasinYasin28 gün önce
  1.Biz Halk Olarak Yalnız Bırakmadık.2.Reis Sevenlerini Yalnız bıraktı..3.Biz seçmiyoruz danışmanlarını.4.Biz seçmiyoruz Müsteşarları.5.Halkın Derdinden Anlayan insanları seçmek yerine Zengin çocuklardan seçilirse...6.Lüx içindeler.7.Lüx araçlardan inip halkın içindemi oldu zannediyorsunuz.8.Derdini söyleyince ,Ya Nankör yasa hain ilan ediliyorsun.9.Halkın derdini bulmassan Halk sandık a ya gitmez yada yanında olmaz.10.Sayılacak Okadarçok şey varki kime anlatabilesin..
 • Mustafa Mustafa 28 gün önce
  Osmanlı kralken Osmanlı'nın da batılıyalakaları ve şarlatanları var dı zayıfladıkca saf değiştirdiler. ABD de güclü Türkiyede ki ABD yalakaları Türkiye düşmanı. ABD de büyük bir volkan yanardağ patlamasını biiznillah ben bekliyorum
 • Abdullah Murat Abdullah Murat 28 gün önce
  Sadece o değil tüm Allahın hükmüyle hükmetmeyenler aynı uzak durulması gereken önderler olmalıdır. Cennet için çalışma başkadır dünya için çalışma başkadır. Dünya çalışmanı yalnız Allahın hükümlerini uygulayarak emir ve yasaklarına uyarak iyiliği emredip kötülüğü yasaklayarak meşru ve hayra dönüştürebilirsin bu onun buyruklarına uygun yasam yürütme ve yargı yaparak ancak mümkündür Aksi halde küfürdür. küfrün devamı niteliğinde olmaktan öteye gitmemiş hizmetler gerçekleştirmiş fakat bu o büyük günahlar sebebiyle boşa gitmektedir. 15 Temmuzdaki gib insanları Allahın yolunun engellenmesi gerekçesiyle çağırsa Allahın hükümleri ve onun koyduğu sınırlar için nöbete davet etse kim yanında olacaktır yada kimler işte onlar gerçek yardımcılar olacaktır Din için beraberlik kurulur
 • Suluman Suluman 28 gün önce
  Trump şow yaptı Erdoğan'ı aradım hemen serbest bıraktı Erdoğan'ı aradım hemen şunu yaptı ne yargısı kimi kandırıyorsun soru zaten brunson ile ilgili soruydu ekonomi çökmüştü nefes almak için sepetlediler brunsonu madem sepetleyecektin en başta sepetleseydin millet kazığı yedikten sonra sepetlemenin herşeye Am yapıldıktan issiz kaldıktan sonra kime ne fayda
 • MardinliMardinli28 gün önce
  Sayın Ali bey dilinize yüreğinize sağlık.Ben bu görüşüne katılıyorum gerçekten yerli hayinler çok tehlikelidirler.İnanın bugün turkiyedeki hayinler amarikaya hizmet ediyorlar.Türkiye kafir amarikaya hizmetçi olmak istiyorlar bunların başı zaten fetodur chp hdp kötü parti ve saidi partisi bunlar birer haindirler.Delil olarak bunların hedefleri erdogani işten uzaklaştırmaktır.Böylece kafir amarika ile aynıdır bunların farkları yoktur ha amarika ha chp ha amarika ha pkk uzantısı hdp ha amarika sp ha amarika köpeği köpeği feto bana göre hiç farkları yoktur.Bakmayın turkiyede oturdukları tam kukladırlar başka kuklalar ali babacanalar ve abdullah gül ve diğerleri
 • Hüsnü AslanoğluHüsnü Aslanoğlu28 gün önce
  "Haklısınız"
 • DoğruDoğru28 gün önce
  Reis sizin için ömrünü verdi sizi zengin ve refah bir ülkeye kavuşturdu şimdi eski dostlar sırtlanlar gibi akbabalar gibi güç ve makam derdine düştüler Altın yumurtlayan tavuğu kesmek için sıraya dizildiler . Bu millet onu çok yanlız bıraktı. Akp nin reise verilen oylarını bile çaldıracak kadar osmanlı rüyasında keyfe daldılar istanbul ankara elden gitti ve diyorumki bu millete yunan çizmesi ve süngüsü haktır kendini tarihini unutan bir milleti hiç kimse kurtaramaz. Kendimize gelelim.ey babacan ey gül aynaya bi bakın ne yapıyorsunuz....
 • sefersefer28 gün önce
  Tv5türkiyemtv krttv halktv tele1tv artıtv medyahabertv ye bakıyorum üç aşağı beş yukarı aynı argümanlarla ak partiye mhp ye bu konu bu söz yazı türkiyenin menfaatinemi aleyhinemi demeden konuşuluyor.
 • mazlummazlum28 gün önce
  Ne ikide bir yanlız edebiyatı yapıp duruyorsunuz Tayyip Erdoğan ın yanındaEvel Allahsonra halk vaR!!! Öl desin dakkasında feda ederim kendimi ..
 • Osmanlı yıda chp ( ittihat terakki) li jön salakların hıyanet ve gafleti yıktıOsmanlı yıda chp ( ittihat terakki) li jön salakların hıyanet ve gafleti yıktı28 gün önce
  Gavurların içerdeki tohumları ve efendileri merkep gibi ötüp durur ama acı şu sağ çöktü çöküyor x y z kuşağından şiir okuyan varmı bir necip Fazıl okuyan var mı.. Sapan taşlarının yanın füze.. Mısralarını üstad Filistin e ithaf etmiştir... O ruh yok.... Atrık
 • Doğrucu DavutDoğrucu Davut28 gün önce
  Dava yolu, dava adamlarıyla yürünür. Dava adamlarının nasihatleri dinlenir. Tenkidlerinden ders çıkarılır. Kadrolaşırken dava adamlığı dikkate alınır. (25 yıllık memurum. Yeni memurlar ya iyi takiyye yapıyorlar ya da harbi RTE ve AKP düşmanı...)Dava adamları geri planda oy verin, dua edin diye ötelenirken; devşirmeler yıldızlaştırıldı, zenginleştirildi...15 Temmuz sonrası elde ettiği mutlak gücü, muğlak FETÖ mücadelesi ile heba etti...Çok şeyi ihmal etti, çok değeri yok etti reis; şimdi cezasını çekiyor, çekecek...Bu günler dahi iyi günlerimiz, keyfini çıkaralım...
 • serhatserhat28 gün önce
  Bana göre hangi terör örgütü mensubu olursa olsun bunlardan biri abd almanya fransa ingiltere israil rusya çin tarafından bizce aranıyor bize teslim edin deniyorsa o teröristin onların kullanışlı adamı olma ihtimali %51 dir
 • TuranTuran28 gün önce
  Eğer benim yardımcım Yüce Allah’tır , demişseniz dünya bir araya gelse size bir şey yapamaz.Bu memleketAbdülhamite sahip çıkmayarak Osmanlı’yı kaybetti.Menderes’e sahip çıkmayarak bugünkü fakirliğini hazırladı.Özal’a sahip çıkmadı ekonomik krizlere maruz kaldı. Erbakana sahip çıkmadı 2001 krizinde ülkenin neyin var neyi yok yabancıların eline geçti.Şundan artık emin olabilirsiniz.Eğer Erdoğana sahip çıkmazsak Türkiye bölünür. Bunu herkes kafasına sokmalı.Türkiye Osmanlı’dan beri sürekli açık ve gizli ambargolarla önü kesilmeye çalışılmaktadır.Artık bu kadar salaklık ve uyku yeter.Haçlı ve siyonistlerin içimizdeki yılanı CHP’ye ve politikalarına karşı el birliği yapmnın zamanı ve vakti gelmiştir.Erdoğan gidince sevinebilirsiniz. Ama İnan’ın bir Erdoğanı bir yüzyıl daha beklersiniz.
 • Yanındayım deyip içeriden vurmak hiyanettir Yanındayım deyip içeriden vurmak hiyanettir 28 gün önce
  “Haricî (dış) düşmanların zuhur ve tehacümünde (hücumunda) dahilî (iç) adâvetleri (düşmanlık) unutmak ve bırakmak” olan bir maslahat-ı içtimaiyeyi ( yararlı iş) en bedevî kavimler (kırsal topluluklar) dahi takdir edip yaptıkları halde, şu cemaat-i İslâmiyeye hizmet dâvâ edenlere ne olmuş ki, birbiri arkasında tehacüm vaziyetini alan hadsiz düşmanlar varken, cüz’î adâvetleri unutmayıp düşmanların hücumuna zemin hazır ediyorlar? Şu hal bir sukuttur (alçalma) , bir vahşettir, hayat-ı içtimaiye-i İslâmiyeye (İslami hayata) bir hıyanettir (hainlik). (BEDİÜZZAMAN Said Nursi)
 • burakburak28 gün önce
  Peki 15 temmuzda çocuklarıyla canlarıyla mallarıyla can siperhane vatandaşın önünde fetö/abd darbecilerine karşı meydanlarda sokaklarda gazete köşelerinde tv ekranlarında mücadele verenleri kim kimler azleztirdi reise kim ab mi abd mi barınçmı tesevmi tüsiadmı kim.
 • Haklısın daHaklısın da28 gün önce
  Tamam haklısın da Erdoğan neden yalnız kalıyor. Bu adamın damadı, çocukları, eşi hiç sizleri okumaz mı sizi dinlemez mi hiç bu adama yanlış yapıyorsun öyle yapma demez mi. Bakan seçerken, milletvekili seçerken, belediye başkanı seçerken nasıl bu kadar büyük yanlışlar yapılır. Seçtiği tarım bakanı diyor ki: her bakanlık aklıma geldi ama tarım bakanlığı gelmemişti. Yabancıların dediği gibi "what the f.ck are you doing"
 • İşsizİşsiz28 gün önce
  0 sorun politikasından parti içinde dâhi değerli yalnızlığa evrilmiş
 • YETKIN TEKELIOGLUYETKIN TEKELIOGLU28 gün önce
  yalnızlık kimin tercihi ona bakmak lazım
 • Fr frFr fr28 gün önce
  Bence davasinda yanlız değil bir sürü ihaleci yalaka danisman adi altinda ülkesi icin degil cebi icin pastadan pay alma arzusu ile dolaşan yanlış yönlendiren bir tabaka var ve bunu kendi istedi tek adam olma sevdasından vaz geçmediği sürecekse
 • halilhalil28 gün önce
  Petrol kuyularının vanasını abd ve ab petrol kartellerine teslim etmiyen irana venezuelleya uygulanan ambargodan dolayı aldıgımız petrol gaz ücretini ara formül ile altın ile ödeme yapan türkiyeye sana ceza keserim senin yetkililerini aracı olanlarını tutuklarım demek haydutluk degilde ne?. Neymiş abd ekonomisi altınla ödemeden zarar etmiş. Belkide dolar yerine altın kullanımı diger ülkelere emsal olur örnek alınır kaygısıyla despotluk yapılmasına bizim yerli gafillerin ve hainlerin abd ve ab ile aynı argümanları kullanması acı veriyor insana. Peki ab ve abd nin kurup kurdugu avrupada barındırdıgı tv ve gazeteler tahsis ettigi tırlarla kargo uçaklarıyla 4-5 terör örgütüne yardım eden türkiye üzerine salanların türkiye üzerine salanların verdigi zararlar ne olacak. Sahi bunları temel meral kemal hiç bilmiyormu!?.
 • ayşe gülayşe gül28 gün önce
  biz ortadoğu ülkesiyiz. hainimiz bol olur.
 • Eren Eren 28 gün önce
  Geçmişte ülkeye bu kadar yahudiyi kabul edip üstüne üstlük onlara birde Türk kimliği ve isim verirsen artı okullarda bunlara islamı öğretmezsen, ülkenin önemli makamlarında bu Haçlı sebatayist domuzlara görev verirsen geleceğin nokta işte böyle haini ve satılık domuzu asla tükenmeyen bir ülke olursun. Geçmişteki yönetimlerin hatası Burdur. Sen o kadar yahudiyi İspanya ve Selanik’ten getir ülkenin en güzel yerlerine yerleştir. Sonra bu hainler bu ülkenin geri kalması için her türlü hainliği yapsınlar.Herkesin soy kütüğünü çıkaracaksın. Müslüman olmayanlara kimlik yerine oturum kartı vereceksin. Bu ülkeye ister yüz yıllık önce gelsinler ister 70 yıl önce.., batılı ülkelerin yaptığı gibi.Devlet işi ve basın gibi yerlerde bu insanlar asla iş vermeyeceksin.
 • HasanHasan28 gün önce
  Nasıl bir düşünce yapın var bilmiyorum ya nasıl üretebiliyorsunuz bunları helal olsun sana
 • Mehmet AliMehmet Ali28 gün önce
  4 milyon suriyeli, üstüne yüzbinlerce afgan, paki, bangladeşlinin ülkemize ilticasını da bir anlatsana. Çok güzel anlatıyorsun, nasıl büyük bir siyasi öngörüsü olduğuna, ikna et ak partilileri
 • Gurbetçi...Gurbetçi...28 gün önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • İstanbulluİstanbullu28 gün önce
  Normalde yazınızı beğenmem ancak bu seferkini beğendim. Madem tayyip erdoğan yalnız sözü geçmiyor neden başımızda onu görmek isteyelim artık. İşi bitmiş yürümekten aciz ecevit geldi aklıma. Neden ona oy verelim yani bundan sonra. Yürümekten aciz ecevitten farkı nedir ki başımızda görmek isteyelim?
 • Hikmet YılmazHikmet Yılmaz28 gün önce
  Erdoğan'ın danışmanlarının çoğu yetersiz kişilerden oluşmuş. Hakan Attila gibi ülkesini satmayan gerçek vatan evlatlarından seçmeli. Ama etrafı Koza gibi bırakmazlar ki !... Yazık oluyor ülkemize.
 • mehmet cetın ızmırmehmet cetın ızmır28 gün önce
  evet sayın yazar reıs yalnız dogrudur ancak onu secmen olarak yalnız bırakan ben degılım kendısının atadıgı bakanlar makam sahıbı olan burokrotlar hem yalnız bırakıyor hemde masalarına gelen bır konuda hukuka ve kanunlara gore degıl adamına gore karar alınıyor papaz olayıda boyle bır karardır adalet bakanı sınıfta kalmıstır mahkemeler sınıfta kalmıstır reıs ne yapsın baksanıza babacan gul davutoglu gıbılere yaptıkları ıs kıme faydalı oluyor her sey ortada
 • Yılmaz özenYılmaz özen28 gün önce
  Selamun aleyküm muhterem kardeşim Ali bey, Maalesef dediğiniz doğru bizdeki hainlerden Amerika’da bir tane çıkmaz.ben Amerika’da 40 yıl yaşadığım ve bunu tecrübe ile söyleyebilirim. Rahmetli Turgut Özal’da ayni şeyi söylemişti. Japon İngiliz Almandan hain çıkmaz demişti, bizdekiler her köşe başında mevcut ve tam tekmil tumturaklı binbir surat satılık hayinlerle dolu bukalemunlarla doluyuz. Bunların eniği cücüğüde atalarıda tam tekmil satılmış satın alınmış içi boş kof sözde kahramanlardır. İngilizce dime a dozen derler yani on kuruşa bir düzine satın alabilirsiniz demek. Rabbim Tayyip Erdoğan kardeşimizin ve imanlı ihlas ehli kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Küfrün beli kırılacak inşallah. Yeterki biz yüce Rabbimizin Allah’ın ipine sarılalım,
 • erdierdi28 gün önce
  o kadar zor bir konu secmissinizki akp yi ve reisi savunacak anlatamam. öyleki bi paragrafınız hemen ardından gelenle çelişiyor. yapmayın bunu. rahip olayı büyük bir başarısızlıktır. 1000 e yakın bebekli anne var ceza evlerinde fetöfen yatıyorlar. ıstenen ceza 7.5 yıldan 15 yıla kadar. bronson 34 yilla yargılanıyordu. onu bıraktınız. Ama o anneler içeride. Simdi birde diyeceksinizki burada hukuk ve adalet var güvenin. Dün saadet partisi bir video paylaştı 15 Temmuzla ilgili. Bu hainfotonunsiyasi ayağı ile ilgili. bir izleyin lütfen.
 • DermanDerman28 gün önce
  Ulkede bir ankete ihtiyac var nasil secimden once secim anketiyapiliyorsa neden ulke insani icin karekter anketi yapilmiyor nelerden rahatsizki eger bir beklentisi yoksa neden ecnebiyi tercih ediyor egerkimenfatsaonuda ,neden ulkeyi zarara ugratiyor bir soz var namus hasiyete deger vermermeyen,cok af buyurun fahiseliksede ogreneceksin, gekecekden umidi olnayan,amaaan Allahin alacagi bir can kulun alacagi a. Diye insanin manevi degerlerini olduruyorlar bir kisi piskologa gitse neden cocukluk zamanina iniyor.bir evde sevgi gormeyen itibar gormeyen,ilgi gormeyen buyunce cete mafya kuruyor kendini isbatlamak icin kendisine verilmeyen degeri ,hesabini soruyor bir filimde toprak ana da tamer yigit haksiliklara baskaldiriyor,okumasi yok bir eskiya olup arkadaslari ile agaya saldiriyor .aga diyor oglum niye boyle yapiyon seni kucuk,ken ellerimle buyuttum diyor bu bir filim lutfen ulke insaninin bir analiz bir haritasini cikarin sorun nerde.

Günün Özeti