Ahlaksızları madara eden Maduro gerçeği!

27 Ocak 2019 Pazar

Venezuela’daki darbe girişimi, maskeleri indirdi..

Nerden başlayalım?

Amerika’dan başlayalım..

Sonrasında da Türkiye’dekilere kadar gelelim..

Amerika, ilk anda kirli yüzünü nasıl gösterdi?

“Muhalefet lideri Guiado’yu geçici başkan olarak tanıyorum” diyerek.

Ortadoğu’da petrolüne el koyamadığı ülkelere, “Size demokrasi getirmek istiyoruz” izahı(!) yaparak karışıklık çıkaran..

Petrolüne el koyduğu Ortadoğu ülkelerinde ise, krallarla kol kola girip, dünya pastası kesen Amerikalılar daha ne desin? Ahlaksızlıklarını daha nasıl ispatlasınlar?

İşe bakın..

Bir devlet.. Başka bir devletteki seçilmiş başkan yerine.. Kerameti kendinden menkul evliya örneğindeki gibi.. Oturduğu yerden kendisini başkan ilan eden muhalefetteki bir ismi devletin temsilcisi olarak tanıdığını ilan ediyor..

Hani şunu yapsa..

Belki tartışılır..

Dese ki; “Şu şu sebeblerle, mevcut başkan meşruiyetini kaybetmiştir. O ülkedeki hukuksuzluklara bu andan itibaren onay vermediğimizi göstermek için, Büyükelçimizi geri çekiyoruz!”

“Olabilir” der, itiraz edemeyiz..

Ama..

Burnunu, başka ülkenin içişlerine sokarak.. 

“Muhalefet liderini başkan olarak tanıyorum” derseniz.

Adama ne derler?

“Çüüüşşş”den başka!

**

Amerika’dan bu taraflara doğru geçelim.. Dün İspanya, Almanya ve Fransa’dan ortak bir açıklama geldi..

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve Almanya hükümet sözcüsü, Venezuela’da 8 gün içinde seçime gidilmediği takdirde muhalefet lideri Juan Guiado’yu geçici başkan olarak tanıyacaklarını ifade ettiler.

Hemen belirtelim..

Maduro seçimle işbaşına geldi mi?

Geldi..

2018 Mayıs’ındaki seçimde, % 67 oy ile başkan seçildi mi?

Seçildi...

Eee?.. Şimdi istenen bu yeni seçim ne oluyor?

Muhalefet istedikçe, her 8 ayda bir seçim mi yapılacak?

Yabancı devletlerin aklına geldikçe, seçim istediklerinde, yeniden yeniden seçim mi yapılacak?

Bunun kapısını aralarsanız, Türkiye’de de CHP, her gün yenilir, ertesi günü seçim ister..

Bunun sonu yok ki!

Veya şöyle soralım, “Maduro da; Almanya için, Amerika için aynı şeyi söylese, bu ülkelerde de yeniden seçim mi yapılacak?”

Bu da bir yana..

Eğer Venezuela’daki 2018 Mayıs’ında yapılan devlet başkanlığı seçiminden dolayı, bu ülkelerin bir kuşkuları varsa, bunu 8 ay sonra mı dile getirmeleri gerekirdi..

Geçtiğimiz mayıs ayında seçim yapılmış.

Sonuçlar açıklanmış.

Kimseden bir itiraz yok. 8 ay sonra..

“Yeniden seçim yapın, önceki seçimi kabul etmiyoruz” denilebilir mi?

Ya şu mantıksızlığa, ahlaksızlığa, madrabazlığa ne diyelim..

“8 gün içinde Madura, seçim kararı almadığı takdirde, muhalefet lideri Juan Guiado’yu geçici başkan olarak tanıyacağız!”

Yani olur da.. Yapılmak istenen kara plan bu kadar açıktan açıktan ilan edilmez..

Seçildiği ilan edilen kişiyle ilgili bir itirazınız var ise, “seni başkan olarak kabul etmeyeceğiz” diyebilirsiniz.

Bu sizin en tabii hakkınız.

“Adamına göre muamele ediyorlar” der geçeriz. 

Ama.. Farklı bir ismi.. Devlet başkanlığı seçimine bile girmeyen bir ismi.. Devlet başkanı olarak kabul edeceğinizi ilan ederseniz..

Artık maskeler inmiş..

Rezillik zirve yapmıştır.

**

İnen maskeleri deşifre etmeye devam ediyoruz..

Sırada Türkiye’deki ikiyüzlüler var..

Onlardan birisi de, Prof. Dr. Ümit Özdağ..

İyi Parti genel başkan yardımcısı da olan bu prof, AK Parti adına açıklama yapan Ömer Çelik’e cevap vermiş.

Ömer Çelik’in “Hiçbir ülke Venezuela’ya başkan atayamaz. Demokrasiyle yönetilen ülkelerin başka bir ülkeye başkan atamaları tam bir saçmalık ve saldırganlıktır” açıklamasına, aklı sıra şu cevabı yetiştirmiş..

“Peki Ömer bey, siz neden Suriye’de Esad yerine başkan atamaya çalışıyorsunuz?” 

“Ay.. Ay.. Ay.. Ne büyük bir çelişki yakalamış, 27 Mayıs darbecisinin oğlu! Sen ne dahi mişsin be, Ümit bey!”

Türkiye’deki en acıklı darbelerden birisine imza atan adamın oğlu, ABD’nin, Venezuela’da Maduro’yu indirmek istemesi ile  Türkiye’nin Suriye’ye Esad’ı istememesini aynı kefeye koyuyor.

Maduro ile Esad aynı imiş! Bu adamın babasının kafasına göre de zaten, Menderes seçimle gelmemişti.. Paraşütle başbakanlığa oturmuştu ki, darbe ile indirdiler..

Babasına bak.. “prof olmuş. Milletvekili olmuş. Bir iktidara gelip ülkeyi yöneteceğini ilan etmiş” oğlunu anla..

Son 4 yıl içinde, 4 değişik seçim yapılan Venezuela ile yıllar önce, dandik bir seçim yapan Suriye’yi bir tutuyor.

Daha önemlisi..

Babadan oğula geçen devlet başkanlığı sistemi sayesinde koltuğa oturan Esad ile 2018 Mayıs’ında % 67 oy alarak devlet başkanı seçilen Maduro’yu bir tutuyor! 

**

Bir de..

ABD’ye karşı, AB’ye karşı, egemen devletlere karşı Maduro’yu destekleyenlere, özellikle de akit çizgisine, sosyal medyada “nanik” yapanlar var..

“Keh keh.. Maduro’nun yahudi olduğunu biliyor musunuz akitçiler” diye, kendilerince kafa buluyorlar..

akit’in tutarlı çizgisini, farkına varmadan, ifşa etmiş oluyorlar..

akit, körü körüne yahudiye karşı değil..

Maduro; velev ki, onların dediği gibi yahudi olsun..

İsrail’in Filistinlilere yaptığı zulme karşı sessiz kalmıyorsa.. Sessiz kalmayı boşverin, “katiller.. çocukları öldüren zalimler” diyerek, onları telin ettiği gibi.. Onların yaptıkları zulme karşı duyarlı davranmayan batılı ülkeleri de, “İki satırlık kınama ile konuyu kapatıyorlar. Vicdanlarını rahatlatıyorlar” diyerek bombardımana tutan bir Maduro’yu, yahudi de olsa tabii ki destekleriz.. 

Filistinlileri katleden yahudi ile.. Veya Filistinlilerin katledilmesine seyirci olan gizli yahudilere karşı.. Filistinlilerin katledilmesine itiraz eden bir yahudi arasında tercihde bulunmak gerekirse..

Tabii ki, katliama karşı çıkan, katliama sessiz kalanlara da karşı çıkan yahudiden yana olmamız gerekir..

Değil mi, akit’i köşeye sıkıştırdığını zanneden, benim uyanık yahudiseverlerim!..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • YaziyorunYaziyorun5 ay önce
  Sayin ali karahasanoglu,adam gibi adam Basin daima dik dursun egik basin celladi,cok olur. Gelelim hasan budak,sen akilli ,saniyonki digerleri ahmak hic aklina gelmezmi cevrene senden asagilara,ulkene sahip cikmazsan seni de,pazarci yaparlar boyle yazmakla muhalefet deyil konus sozunden ibret alsinlar.bay mehmet ay kadir topbas melih gokcek ,hukumetin isi seni niye rahatsiz etti gidisi eger senin disiyin biri agriyorsa veya ikisikalnasindan cok cektirneyi dusunmuyorsan sorunun cevabini yazara deyil agababaniza sor.
 • Hasan Budak Hasan Budak 5 ay önce
  bana madurodan deyil manavdan haber ver ! Marul kaç biber kaç soğanda son durum felan !
 • adem.adem.5 ay önce
  hafızam yanıltmıyorsa biz de bir seçim yapmıştık ta 45 gün veya 60 gün sonra mıne ikinci bir seçime gitmiştik durup dururken.
 • Mehmet ayMehmet ay5 ay önce
  Bay ali, Onu bunu bosverde, i melih topbasda secim ile Belediye baskani olmuslardi, onlara ne oldu?
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  İki kelime yetiyor kalbimi kirmaya,set yada roman yazsan ne onemi var.bilenezsin kim dost ,kim dusman. Bazen tuttugun eldir arkandan vuran. Dunya guzel olsaydi,dogarken aglamazdik ,yasarken,temiz kalsaydik olurken yikanmazdik.
 • İbrahim akİbrahim ak5 ay önce
  Azgın azınlığın kazanamadığı her sonuç şaibeli ve seçilen muhakkak diktatör kaybeden pehlivan misali yenildikce yeniden güreş istiyolar
 • TolgaTolga5 ay önce
  Sayin yazar bir kez de dogu turkistandaki uygur turklerini yazin bize ne mudora dan 900 milyar dolar petril gelirini yemis icmis halki ac.nusret e gelip et yemis siz hala adami savunuyorsunuz
 • sukrusukru5 ay önce
  Ne kadar çok Amerikan yalakası varmış yahu.Yok adam ülkesini kötü yönetmiş,Yok ülkesini soymuşmuş.Pekii bunları düzeltmek Amerika'nın üzerinemi vazifeymiş.Amerika bugüne kadar hangi ülkeye demokrasi ve refah getirmiş.Birde adamı esatla kıyaslayan süzmeler var,Esat yüzbinleri öldürdü,ülkesini çoluk çocuk gözetmeden bombaladı.Bu kaatili maduroyla kıyaslamak alçaklık değilse alçaklık nedir.Mesele maduroyu savunmak değil,Mesele kahpe Amerika'ya karşı çıkmaktır.Maduro üzerinden bile Tayyibe saldıran alçaklar var,bunlara denecek tek söz o taktığınız Amerikan tasması sizi kurtarmayacaktır.
 • Sina SALIKSina SALIK5 ay önce
  Siz onu bunu geçinde şu an ulusalcılar Erdoğan'a çok büyük tuzak kuruyor gibime geliyor. Erdoğan'ı aslında dini oluşumları bitirmek için Amerika tarafından seçilmiş bir kişi algısı yaratıp düşürmek için çok ciddi çalışıyorlar. Bu arada ulusalcı tavana değil tabana dikkat edin. Harıl harıl çalışıyorlar. Bu şekilde seziyorum. Adamların zaten işi gücü islamı bitirme üzerine. Türklüklerinden bile şüpheliyim. Türk taklidi yapan rum olduklarını düşünüyorum. Yine bu mevleviler hakkında da aynı şeyi düşünüyorum ki mevlana bildiğim kadarıyla rum zaten rumi diye geçer. Tabi kişisel kanaatim. İşin gerçeğini bilemem. Ama müslümanlar uyanık olsun. Değişik bir sürece doğru gidiyoruz.
 • Mahmut OzMahmut Oz5 ay önce
  Dunyadaki butun darbelerin ya direkt,yada dolayli olarak icindedir ABD emperyalizmi. Dunyanin hangi Ulkesi olursa olsun halkinin Abd'nin umurunda oldugunu idia etmek Hakikat'a ters 1 durumdur. ABD 'nin kahrolasi cikarlarindan baska hic 1 sey umurunda degildir ve gelelim yaziya konu olan meseleye. Darbecinin oglu elbet'te darbeci kafa yapisina sahip olacak( malum tesbihte hata olmasin armut dibine dusermis) ve ABD seytani pilan ve komplolarina selam duracaktir. Turkiye'de 15 temmuz darbe girisimi gibi 1 alcak kalkismayi organize eden 1 ABD ne icin Turkiye'de boylesine karanlik ve alcak bir darbe girisiminde bulunmussa ayni dusunce ve hesaplarla venezuela'dada ayni karanli hesap ve dusuncelerle 1 darbe pilanlamaktadir gerisi fasarya.
 • Hayret ediyorumHayret ediyorum5 ay önce
  Gerçekten hayret ediyorum.Bizden çok uzak bir devlet ile alakalı olarak sanki kendi ülkemiz gibi çekişmeye girip akp-chp kavgasına dönmüş yazı Ve yorumlar.Abd kukla bir Başkan istiyor net bir şekilde.onca petrol gözlerimle ediyor tabikide.Buraya kadar sorun yok.Yönetimin karşısındaki kişi bir şekilde halk tarafından çok ciddi talep görüp bunu yapsa bu çıkış daha az garip gelirdi ABD nin rolünü.tamam burada hem fikirsiz iyide şuna ki yöneticisi de çok mu doğru bi adam.kafasına göre kanunlar çıkaran,ekonomik anlamda ülkeyi iyice batıran Ve sert davranışlar sergileyen biri.Bu adamı nasıl destekleriz.adalet anlamında bu da olmaz.o yüzden illa birini seçmek zorunda değilsiniz düşünceleriniz de iki fikir den biri iyi olmak zorunda değil.iki lider de sorunları olan kişiler.Ülkeye yarardan ziyade zarar veren insanlar bence bu yaşananlar açısından.birini seçmek zorunda değilim.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer5 ay önce
  Ülkemizde..95..yıldır..ortaya..çıkan..AYDIN..TİPİ..yerlerde..sürünüyor..dünyadaki..son..gelişmeler..bunların..cilasını..iyice..döktü..KALEMİNİZE..SAĞLIK..sayın..KARAHASANOĞLU..
 • kibarcikkibarcik5 ay önce
  27 mayısı yapanların akıbetlerının ne oldugunu ıyı bılır babasınınoglu savcısı geb erırken carsafları yşırttı başol kahraından geberıdı baslarısekeratımevt ıle can cekıserek geberdı ada komutanı gay oldudemek mazlumun ahı devirir şahı sen kısa etek karınınpeşi,ne takıldın sen bu vatana hayır gelemez veselam
 • kibarcikkibarcik5 ay önce
  işte busoran adam gıbı ıcımızde ırlandadılar cok dun akşam akıt tv de acık oturum vardı bir tarafta prof recep seymen yanında alı tarakcı karşılarında akıt md ve resul ıkı imansızı besmelesızlerı a-deta topa tutular adamların ıkısınde surat kösele o tarakcı dedıkı 31 mart secımlerınde ak parti en azamı YÜZDE 35 ALIR vede secımden sonra cok buyuk ekonok kırız gelcek buşeref yoksunu adamı gay kılıklı agarmış kulagında 17kızlar gıbı kupe tcye cıkarmayın bunlar besmlesız vede vatana haınlerınınkankasıdır veselam
 • LeventbayLeventbay5 ay önce
  Maduru madara olmus arkasinda durulacak adamOlsun . Destekliyelim. Venuzealladan cok ders cikar . Bir ulke nasil batirilir . Nasil secimle gelip diktator olunur . Carpici gercekliginle ortada cNliCanli . Titanik gibi batmis bir ulke kaptan kendini kurtarmaya calisiyor gemiyi degil. Acimiyacaksin acinir hale sen dusersin
 • MustafaoğullarıMustafaoğulları5 ay önce
  Kader ağlarını örüyor. Batı sahte putlarını, acıkınca kendi yiyor. Kader perspektifinden bakınca onlar bir şey yaptıklarını zannederken Allah onların gerçek yüzünün anlaşılmasını ve kalplerde ölmesini sağlıyor. Zamanı gelince bu içi çürümüş medeniyetin domino taşları gibi yıkıldığı görülecek. Sağa sola bakıp medet beklediklerinde ise insanlar dönüp bakmayacaklar bile. Batı Romanın yıkılışını hatırlayın o zaman ki Papa, Attila'nın ayaklarına kapanıp yalvarmıştı. Roma gibi 1000 senede yaşasalar, ki yaşayamayacaklar, sonları yıkılış olacak DİĞER BİR KONU:İslam dünyası birbiriyle kavgalı diyenler sadece 75 yıl önce 2. Dünya Savaşında Batıda, 50 milyon insan öldürülken insanlar fırınlarda yakılırken medeniyet neredeydi? Hiçbir Müslüman o savaşa karışmamıştı. Birbirlerine düşmüşlerdi. Belalarını bulmuşlardı. İleri imişler ! Geçen yıl Papa 3.Dünya savaşı başladı, tek farkı parça parça devam etmesi dedi. Birbirlerine saldırmak için gene fırsat bekliyorlar o zaman göreceğiz batıperestleri. Allah Kur'an da 'Geçmişte sizden daha güçlü kavimler geldi geçti, sonları ne oldu dönün bir bakın' buyuruyor. İnsanoğlu aceleci hemen olsun istiyor. Ama Allah sizi imtihan edeceğiz buyuruyor. Yoksa sağlam olanla çürük olan nasıl ayırt edilecekti?
 • Hasan Balcioglu.Hasan Balcioglu.5 ay önce
  Sagol sayin°ihsan bey sende olmasanbizim hislerimize tercuman olacak kim.se yok.
 • soran adamsoran adam5 ay önce
  yav maduro denilen adam, meclisteki çoğunluğu kaybedince yasama yetkisini meclisten alıp, kendi seçtiği hakimlerden oluşan anayasa mahkemesine vermiş biri. daha ötesini konuşmaya gerek var mı? can hıraş savunduğunuz adam bu? aslında siz de gayet iyi biliyorsunuz ki siz aslında maduro'yu savunmuyorsunuz. maduronun şahsında başkasını savunuyorsunuz. neden almanlar, ingilizler, hatta ruslar ve diğer ülke halkları maduronun şahsında kendi liderlerini savunmak zorunda kalmıyorlar da, biz türkler öyle bir ihtiyaç hissediyoruz. bence bunu düşünün biraz.
 • GalipGalip5 ay önce
  Ali bey, Madura’nın beğenmediği seçimi iptal ettiğini, kendi düzenlediği dandik seçimi kazandığını, ekonomiyi çökerttiğini, muhalefeti ezdiğini biliyor musunuz? ABD’nin desteklediği kukla tabii ama Madura pek mi matah bir şey? İki kukladan birini seçmemiz mi gerek?
 • TurgayTurgay5 ay önce
  Bizim Suriye'de yaptığımız çok daha vahim. Adamları iç savaşa soktuk yüz binlerce insanın ölümüne sebep olduk milyonlarca insanı vatanından ettik 4 milyonuna bakmak için kendi vatandaşımızın rızkından kestik( Bu arada ensar ensar diyenler başta siz olmak üzere kaç Suriye'li aileyi bakıyorsunuz kaç öğrenci okutuyorsunuz) İç savaş hala daha da devam etmekte. Sayın vekil az bile söylemiş. Tutturmuşunuz bir Maduro ülkenin hali ortada o kadar gelir var insanlar açlıktan ölüyor. Tamam darbe olmasın da Maduro'dan da bir kahraman çıkartmanın bir anlamı yok. Sayın vekile o kadar kızıyorsanız çıkartırsınız tv'nizeama olmaz değil mi. Kendi çalıp söylemenizde bir risk yok karşılıklı olunca morarma riski var. Umarım yayınlarsınız.
 • OmerOmer5 ay önce
  Mustafa Balbay kafası gibi İBB tarihinde en başarılı Başkan Sözen diyor.En demokratik seçim 1946 diyor.Hele İnönü yönetimi efsane oluyor.Beyler bayanlar Maduro eleştirisi yapanlar Önce yakın tarih okuyun hatta yüzlerce video var zahmet edip dinleyin.Hemde bu videoları hayran oldugunuz abd ve İngiliz medyası yapmış.Adamlar itiraf ediyor.Siz hala nerdesiniz...
 • ÖmerÖmer5 ay önce
  Sözüm yorum yapan bazı arkadaslara.Maduro eleştirisi yapacaz diye zalimlere katillere destek verenler önce Güney amerika yakın tarihini okusunlar yada dinlesinler.Elma armut toplaması yapmasınlar.Yazık aynı chp kafası bir palavra atıp arkasında durmak gibi.Mustafa Balbay diyorki İstanbul Belediyesi Sözen döneminde tarihindeki en büyük hizmeti gördü.Hadi bakalım burdan yak...
 • molieracmolierac5 ay önce
  Alper vs... neden fetö ve diğer ABD vesayeçisi yandaş medyada değil de antiemperyalist dindar gerçek düşünce özgürlüğü ve gerçek demokrasi temsilcisi olan bu gibi muhafazakar mecralarda siftiniyorsun... ABD şeyiyle övünmek için buralarda dolaşma biz sevmeyiz sizin atlantik ötesi ve güneydeki sevdiğiniz ülkenin evnjelik/siyonist/emperyalist/darbeci/terörist destekçisi ahlaksızlıklarını.... midemiz kaldırmıyor diyelim...AYrıca bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamanı öneririm: ".. Efsanevi lider Hugo Chavez döneminde altın günlerini yaşadı. Ülkedeki doğal kaynakları kamulaştırdığı ve yabancı şirketleri kovduğu için ABD'nin hedefi olan "karizmatik lider" pek çok darbe girişimine maruz kaldı. Ancak yoksul ve dar gelirli kesimler başta olmak üzere arkasında yoğun bir halk desteği vardı. Ve Chavez her defasında ABD destekli muhalefetin ve medyanın alkış tuttuğu darbecileri kışlalarına postaladı.Chavez'in ölümünün ardından iş başına gelen Nikolas Maduro da halkçı politikalara devam etti.Ancak Chavez'in şansı olan petrol fiyatlarındaki artış, 2014 yılından itibaren durdu, hatta inişe geçti. Bu durum, dünyanın en büyük petrol rezervlerinin gelirine dayanarak Venezuela'da hayata geçirilen sosyal politikaların sekteye uğraması anlamına geliyordu.Ülkedeki sömürü mekanizmasına çomak sokan Bolivarcı yönetimlere karşı hiçbir fırsatı kaçırmayan ABD daha da fazla gaza yüklendi. Halkın oylarıyla seçilen Bolivarcı yönetime karşı açık darbe tehditlerini yoğunlaştırdı. Fiili ambargoyu sıklaştırdı.Venezuela'ya yatırım yapacak yabancıları tehdide başladı. Hükümet artan fiyatlar karşısında maaşlara zam yaptıkça, marketler de etiketleri yenilediler.Bu sistematik operasyon karşısında taş olsa çatlardı. Sonunda ülkenin parası pul oldu. İnsanlar daha değerli bir meta diye, banknotlardan çanta yapıp satıyorlar..." YAŞASIN MİLLETLERİN İSTİKLALİ, İRADESİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ VE ONUN EMPERYALİSTLERE KARŞI EGEMENLİĞİNİ SAVUNMA MÜCADELELERİ...
 • sukrusukru5 ay önce
  Ne gerzek yorumlar var.Venezueladan üç milyon kişi açlık nedeniyle kaçmışmışşş.E ozaman senin ülkendende sadece Almanya'ya dört milyon kaçmış olmuyormu.Maduronun elinde sihirli değnek mi varki dokunduğu anda ülkeyi düze çıkarsın.Ülkemizde olduğu gibi ordada amerikanın uşakları mevcut.Kolaymı yılların cenderesinden kurtulmak.Koskoca bir devlet başkanının yediği bir öğün yemeği bile polemik yapan düşükler var.Bunların bizdeki versiyonu Cumhurbaşkanı sarayındaki ejder meyvesini kafaya takmış.Hani millilik diye yırtınıyor.Gerzek bilmiyor,ki o ejder meyvesi ülkemizde üretiliyor.Üstelik eski dönemlerde patlatılan bir şişe şampanya parasıyla bu meyveden bir pikap dolusu alabilirsin.
 • Mehmet emecenMehmet emecen5 ay önce
  Fransa halkida erken secim istiyor oda gitsin ozaman sekiz gun icinde erken secime kendilerine aynisi yapilsa ne dusunurlerdi acaba?
 • görkemgörkem5 ay önce
  ben yine de DOMATES BIBER PATLICAN SOGAN diyorum.. Büyük siyasete AKLIM ERMIYOR...
 • ahmetahmet5 ay önce
  bu ülkeyi- milletini ve ülkesine/milleine hizmet edenleri sevmeyen, TARİHİNİ BİLMEYEN, Allaha değil vesayetçilere kulluk eden, antiemperyalist olmayan ne FETÖye, ne ABD/AB/İSRAİL e "derman" olamaz! filistin davasına ve maduroya değil, emperyalistlerin sesi olması garip değil...
 • AlperAlper5 ay önce
  Mudoro severler,dolar,avro yerine ,Madara parası toplayın da görelim halinizi.O kadar petrol gelirine rağmen,halkı aç ama yöneticiler ve cevresi yüzmilyarlarca doları götürmüş,seçim desen %74 hileli diye sandığa bile gitmemiş.Bu ülkenin bir benzeri var,ortadoğuda ama hangi ülkeydi o?
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Turkiyeyi,venezuela gibi gormek .her kusun eti yenmez haklinin yaninda olmak ayni akibeti dusunmek 15 temmuzda ansizin tetbirsiz kendi halkini bombolayacak kadar akilsiz feotoyu anladin ermeni tohumu ya emir alanlara ne demeli.maduro secimle geldi zorlami secildi her ulkenin kaderi abd elindemi her ulkede fakirde var zenginde,bir politikaci soyle diyordu Avrupaelini Afrikanin cebinden cekerse onlarda doyacak neden avrupaya catamiyor gucsuz ulkeler bana dikunmasin diye sessiz kaliyor sadece aferin aliyor
 • Okur Okur 5 ay önce
  Sayın yaza tesbitlerin doğru fakaaat Venezuella nın nüfusu otuz otuz beş milyon İstanbul, Ankara, Bursa vd.nüfusu kırk elli milyon olan halkın oylarıyla seçilmiş belediye başkanları görevden alındı ona ne demelibuna niye sesiniz çıkmadı.
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS5 ay önce
  Sanki muhalefetteki diger figurler cok farkli Ozdag dan!Hepsi de Gladio nun sinir tanimaz klonlari.Ama ozellikle Ozdag onlarin icinde zeka sampiyonu olani!Adamin suratina bakinca ne kadar zeki bir ucuncu sinif irk tavuk oldugu hemen gorulebiliyor!Turkiye nin gundemini belirleyenlerin hepsi bu kalitede insanlar.Bir tas atiyorlar kuyuya,butun ekenomik ve entellektuel birikim ve zaman o tasi cikarmaya ugrasmakla tuketiliyor ve bu oyun surekli tekrarlaniyor.
 • temeltemel5 ay önce
  Eger bizim 15 temmuz vakasından sonra maduro da başarılı olursa bundan sonra dünyadaki darbe konseptleri hepten değişir.
 • Mehmet Mehmet 5 ay önce
  Güç para otorite bir kişide toplanırsa o ülkede düşman eksik olmaz.Muduro herşey elinde,paraların nereye harcandığı bilinmiyor,meclisi tanımamış,yatırım yok hesap vermiyor halkın çoğunluğu istemiyor.Bu durumda koltuğu bırakmazsa devleti bitirir.Bizm yorumcularda muduro diyor.
 • dermanderman5 ay önce
  maduroyu indirmeye çalışan ABD, AB ve israil, Erbakan hocayı iktidardan indiren ABD, AB ve israil.. Erdoğanı iktidara getiren ABD, AB ve israil.. Fetöyü kullanıp ülkede darbe girişiminde bulunan ABD, AB ve israil... yani ABD, AB ve israilin başa getirdiği insanların şimdi çıkıp maduroya sahip çıkmaları biraz gülünç çünkü o kime destek çıktıysa kiminle arkdaşlık yaptıysa ve kime kardeşim dediyse ömrü bir yıl bulmamış ve hepsi al aşağı olmuştur..
 • Mehmet Mehmet 5 ay önce
  Devletin parasını nereye harcadığı bilinmeyen,eğitim ve teknolojiden uzak,sadece baskı ile devleti yöneten muduro erken seçime gidip halkı rahatlamalıydı.Muduro ile bizi kıyaslayalar bir taraftan çok gucluyuz diyorlar bir taraftanda muduro ülkesini örnek gösteriyorlar. Bilmediğimiz bir.seyler mi var
 • mikail okuroğlumikail okuroğlu5 ay önce
  ümit aga katil çocugu olmak nasıl bir şey sen hangi inanca mensup sun bi anlatsanda öğrensek nedensiz. asanı allah da asmazmı.
 • TolgaTolga5 ay önce
  Haci abi 2009-2015 venez.petrol geliri 900 milyar dolar ama para ortada yok nerde.ayrica esad halk secmis sayin erdogan zamaninda esad a kardesjm demis simdi inu devirmeye ugrasiyor ne yaman celiski dimi
 • MüslümMüslüm5 ay önce
  Sadece Trampın kötü olması Maduroyu iyi yapar mı? Yüzde 67 oy dünyanın hangi ülkesinde görülmüş. Demokrasi seçimden ibaret ise Suriyeyi de, Mısırı da demokratik ülke saymanız gerekir.
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Eskiden sinamaya filimlerden ibret,alidik,bir tepeci ihtiyac sahipkerine,borc verirkenkarsiliginda ,ana para eksilmezken borclu sadece faizini oduyor odeyemedinde,neyi var neyi yokbir ogun yigecegi dahi olmasa umurunda deyil boylece herkese hukmediyor isterse yasli olsun borc namustu, yillarca imf denen lanedulkemizi somurdu semirdiis bitirdigi icinde dost denirdi.ufak defek de olsa ulkemizde yokmu,onlar guclenirken bizler hep dosta guvendik .para ayni zamanda guc zengine gore fakir degersiz onlar olmek istemez servetlerinin sefasini surmek ister varmi fakirden guclu olan goster.
 • Nuran DevresNuran Devres5 ay önce
  Maduro'yu savunmak bize mi kaldı? Adam kötü, akılsız yönetmeyle ülkesini perişan etti, halkını aç bıraktı. Millet yokluktan kırılıyor. 3 milyon kişi ülkeyi terketti. Ülkeyi batırdı adam ve bu durumda bir de gidip utanmadan Nusrette löp löp etleri götürürken resim çektirip paylaşıyor sırıtarak. Milletini aç bırakıp en lüks yerlerde yemek yiyip bundan hiç rahatsızlık duymayan ahlaksız bir herif.
 • OsmanOsman5 ay önce
  Ülkesini idare edememiş,halkını bir dilim ekmeğe muhtaç etmiş,kısacası herkese madara olmuş bir adam var karşımızda.Perişan ettiği ülkeye herkes müdahale eder.Bu da ülkesini müdahaleye açık hale getirdi.Gemisi batacak adamlarla iş tutmayalım.Türkiye nire Venezüella nire
 • has türkhas türk5 ay önce
  Zihniyete bak köleliği savunuyor .yani maduro devletini amerikanın kucağına versini savunuyor.Aynınıda bizim için düşünüyor prof bozuntusu bu millet adamın aklını alır .
 • Muhammed MercanMuhammed Mercan5 ay önce
  Sayın yazar kesinlikle yazdıklarınıza katılıyorum.Bazı insanlarda Maduro nun ülkeyi iyi yönetemediğinden petrol zengini bir ülkede insanların sefalet içinde yaşadığını söylüyorlar doğru fakat bunun sebebide bizzat amerika ve onun yandaşlarınım ambargo uygulamaları.
 • Helvadan putunu yiyen batıHelvadan putunu yiyen batı5 ay önce
  Batının ne mal olduğu bir kez daha görülüyor. Seçim, insan hakları, kadın hakları v.s. bunların sömürmek için nasıl maske olduğu görülüyor.
 • ahmetahmet5 ay önce
  Bu Ümit Özdağ denilen şahıs ne kadar antipatik, "insan sevgisinden ve mehametten yoksun", millete uzak ve suni ...böyle bir figür siyasetçi olabilir mi? olsa olsa sadece "masabaşı siyaset mühendisliği" ile zorla siyasetçi yapılabilir diye düşünüyorum....acaba babası 27 Mayıs darbecisi Muzaffer Özdağ olmasaydı bunlar olur muydu? NedenVeli Küçük bu adamın neden MHP nin başına getirilmesine açıkça destek veriyordu!
 • CanCan5 ay önce
  El insaf bu mu demokratik bir secimdi...insanlari kandirmayin kör körüne Allah korkunuz kaldi ise..maduro meclis i kapatmis halkin iradesine sifir saygi gösteriyor ve size bunu mu savunmaya kalmis....halki acliktan kaciyor ve sizin umurunuzda degil cunku cumhurbaskanin kankasi diye..yaziklar olsun Sizin demokrasi anlayisiniza
 • TurgutbenrehisTurgutbenrehis5 ay önce
  Bende diyorumkiiyikisizvarsınızAkitimizvarAllahrazıolsun
 • Ne AcıNe Acı5 ay önce
  Bir millet diktatör ile emperyal uşağı arasında seçime(sandıkta değil,cephede) zorlanıyor. Allah ülkemizdeki siyaset simsarlarına tapınanlara akıl fikir versin.
 • RukiyeRukiye5 ay önce
  Secime katilan %40 in %67 si ali efendi. Milyonlarca venezuellali ulkeden kacmak zorunda kaldi. Kalanlarda aclik sefalet hastalik salginlari ile mucadele ediyor. Sadece kayitsiz sartsiz yandas olanlara yapilan gida yardimlarini alanlarin kullandigi oylarla kazanmak adil ve mesru sayilmaz. Ayrica seffafta degildir. Maduro uluslararadi badkiya dayanamaz.Allahin izniyle sira bizim maduroya da gelecektir.
 • Kunta KürdeKunta Kürde5 ay önce
  Ülkede darbe oluyor! Ele başı ABD de ve bizim akil liderler bir dur diyemiyor ' ABD ülkede halla top koşturabilir! İncirlik üssü işlevini bitirdi ! Soğuk savaşa biteli çok oldu ! Hoş o zaman bile bizi sattı ' bu ABD üsleri burada tek amaçı güdümünde . İsrail'in kollanması ve korunması! Ayrıca Fetö bu üslere günü birlik gelip gidebilir ! Kimsenin ruhu duymadan ! Katilimize aşk besliyoruz !
 • MehmethanMehmethan5 ay önce
  Esed,katar gazı güzergahı için evvela Turkiyeye tamam deyip sonra ağababasının zılgıtıyla bizi satan heriftir..yani liderlik vasfı yoktur.. Maduro ise Abdye kafa tutabilen herifoğlu heriftir..
 • OkurOkur5 ay önce
  Ömer el Beşir nolacak
 • erden canerden can5 ay önce
  Selamunaleykum ali bey allah razi olsun amin
 • YaziyorunYaziyorun5 ay önce
  Bir kelinenin,anlami.Ahlaksizlik. kurallara devletlerin kendi yonetimlerine mudahale, bir eskiya zorba hirsiz hakki olmayankarsisindakinin rizasini sormayan,haydut bugun degerli akit,kose yazarlarina goz attim Ahmet gulumseyen beyden ,insanlarin engelli imtihani,her engel bizlere birer imtihan .hani engelli atlarin,engelleri basariyla tamamlayinca kimse itiraz edemez ve birincilik odulde onun hakki verilir bizlerede bu engeller,bir nevi yuksek bir merdiven cikacaksiniz bir sonraki basamak devam etmezsen hedefe varamazsin. Ayrica Rasim elibol bey ,de bir kac cumlede ornek vermis makale uzun,yazisinda Abd her hangi bir ulkeye once taleb teklif yapyirim ,sonuc alamazsa darbe yaptirir yoksa abd venezuela taktigi,turkiye icnde bir denememi. Sayin ali karahasanoglu degerli muderis unvana gerek yok fikurkeri bize yeter ,herzaman mazluma desten zalimin haksizin Ahlahsizin karsisinda olmustur. Hep beraber ulkemize yoneticilerimize sahip cikalim ayriliga dusmeyeim.
 • Bir YolcuBir Yolcu5 ay önce
  Başka ülkelerin iç işlerine karışan... Seçilmemiş kişileri o ülkelerin başkanlığına atayan... Kendilerini dev aynasında gören devlet adamları(!), fil hortumlu, domuz karakterli kişilerdir...
 • CoskunakademiCoskunakademi5 ay önce
  Umit ozdag cok dogru demis esad i devirmek icin suriyeyi mahvedeceksiniz sam da cuma namazi kilacagiz diye maduro olunca icislerine mudahale olacak esadda secimle gelmis esad diktatorde maduro cok mu demokrat birisi...ulkede uretim yok asgari ucret 2 dolar enflasyon yuzde bir milyonu gecmis ulkede artik paranin degeri kalmamis sen nusrette shov pesindeysen ulkedeki insanlar bundan rahatsiz olur.Abd nin yaptigi serefsizligin daniskasidir onu soylemiyorum zaten de maduroyi da bana kahraman gibi gostermeyin
 • sukrusukru5 ay önce
  Ali bey,Tayyip Erdoğan şimon pereze çocuk katilisiniz,siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz dediği günden bu yana ülkemize yapılan saldırılar dur durak bilmeden devam etti ve ediyor.Zaten fötr şapka bunun bir bedeli olur demişti ve olmaya devam ediyor.Ama olsun biz her türlü bedel ödemeye razıyız,Yeterki bu alçakların önünde eğilmeyelim.Şimdi maduroda aynı sebepten saldırıya uğruyor,Çünkü İsrail'e çocuk kaatilleri dedi.Maduroya sahip çıkmalı ve tüm dünyaya bu ülkeye neden saldırıldığını haykırmalıyız.
 • mutmainemutmaine5 ay önce
  Şimdi bu yazıda birilerinin kanına dokunacak ,şu ülkede krallık olsa padişahlık isterler, demokrasi varsa darbecilik severler, bir türlü memnun olmaz bunlar..hayatlarına bakın zaten sürekli bir isyan sürekli eleştirii vardır , çirkeflik içinde yüzerler. Allah rızası için yaşamak nedir cihad nedir onu yaz akit.yazda Allahın kanunlarının var olduğunu hatırlasınlar.ancak huzuru böyle bulurlar
 • ottootto5 ay önce
  Bizdeki devşirme yahudiler, Maduro'nunkoltuk altı kılı bile olamazlar.....
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 5 ay önce
  Çok Doģru Yazmış. Aynen Öyle.
 • BirolBirol5 ay önce
  Maduro'yu,Venezuelayı bırak da Doğu Türkistan da müslüman kardeşlerimizin halini bir yazıver.Zalim Çin bir bir katlediyor zulmediyor.Elin Madurosu kadar değerleri yokmuş meğer.Millet bir anda sosyalist sever oldu.Biraz tutarlı olun size mi kaldı maduroyu savunmak.Ne oluyor bize yahu!
 • vatandasvatandas5 ay önce
  Sayin yazar beyimKılavuzu karga olanlar böyle savrulurlar.Özbay aklınca abd ye destek veriyor.sap la samanı karıştırıyor. Önce abd denilen Haydut, terörist devlete iki kelime söyle .? Milletin tokadini ı yersiniz inşallah. Ama üst akıl bunlarida besliyor.elbette üst aklın kılıcını sallayacaklar.ulen esat dediğin katil 1.000000 insanı katletti.10.000000 .milyon insanı yerinden yurdundan etti.Madura kaç insanı öldürdü. ? Alemi kör milleti aptalmi saniyorsunuz? Madura sosyalist ama Milli veyerli milliyetçi bir devletadamı ,sizin gibi cakma milliyetçi değil.

Günün Özeti