28 Şubat’ın darbe olmadığını söyleyenler, TSK’yı FETÖ’ye verenlerdir!

17 Temmuz 2019 Çarşamba

Ne zaman, “15 Temmuz darbe girişiminin bir sorumlusu da ulusalcı generallerdir” desem..

Kıyamet kopuyor..

Küfürler, tehditler gırla gidiyor..

Ne zaman, “TSK’ya FETÖ’cülerin sızmasında asli kusur, Kemalistlerdedir” desem..

Hakaretlerin bini bir para olacak şekilde saldırıyorlar, ha saldırıyorlar..

Ne zaman, “Bakmayın siz Ergenekon’cuların, Balyoz’cuların beraat ettiklerine.. Yargıtay süreci devam ediyor.. Henüz beraatler kesinleşmedi.. Kaldı ki mahkeme kararındaki beraatten daha önemlisi, kamu vicdanında beraat etmektir” desem..

Hepsi birlik olup, sakalımdan girip, soyadımdan çıkıyorlar..

Oysa..

Güzel güzel konuşamıyor muyuz?

Ben bir iddiada bulunuyor isem..

Muhataplarımın da, “Hayır, dediğin doğru değil.. Şunu atlıyorsun.. Bunu gözlerden kaçırıyorsun” demesi gerekmez mi?

Onlar bu üslubu tercih etmeseler de..

Biz yine kendilerine, güzel güzel soralım..

“Şu an FETÖ sanığı olarak cezaevlerinde bulunan tüm askerleri bir kenara bırakalım.. Sadece generalleri esas alalım.. Cezaevindeki generallerin yarbaylıktan, albaylıktan generalliğe yükselmelerinde kimlerin imzası var?”

Durun, hemen hakarete başlamayın..

Gerekirse, YAŞ toplantılarını yıl yıl çıkartır, o isimlerin hepsinin hangi komutanların imzası ile generalliği yükseltildiklerini buluruz..

Ha İlker Başbuğ olmuş..

Ha Işık Koşaner olmuş..

Ha Necdet Özel olmuş.. 

Çok bir şey farketmiyor..

Tek başına genelkurmay başkanları yetkili değil..

Diğer kuvvet komutanlarını da buraya alalım..

Soralım, “Cezaevindeki generallerin, albaylıktan yükselmelerinde, sizlerin hiçbir katkısı yok mu?”

Ki, “Kemalistler kenara çekilmesin” dediğimizde, hemen bağırarak cevap veriyorsunuz?.

Veya tersinden soralım..

Şu an FETÖ’ye karşı en sert mücadeleyi sürdüren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, küçük küçük de olsa dokundurmalar yaparken..

 “Siyasi iktidarın palazlandırması ile FETÖ bugünlere geldi” eleştirisi yaparken..

Şunu söyleyebiliyor musunuz:

“Tayyip Erdoğan, Kemalist bir albay olarak şu isim var iken.. YAŞ toplantısında bize rest çekti.. Kemalist albay yerine, FETÖ’cü şu albayı tuğgeneralliği yükseltti.. O FETÖ’cü de, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şu rolü oynadığı için, şimdi cezaevinde..”

Evet, bu somut iddiayı dillendirirsiniz..

Biz de başımızı iki elimizin arasına alır, uzun uzun düşünürüz; “TSK’daki, FETÖ’cülerin generalliğe yükselmesinde, bizim de payımız varmış” deriz..

Bu somut anlatımı yapmadan..

“Balyoz davası açılınca, TSK’daki vatansever generaller tasfiye edildi, yerlerine FETÖ’cüler otomatikman geldi” derseniz, doğruyu söylemiş olmazsınız..

Niye?

Balyoz davası sebebi ile 100 general görevini sürdüremez duruma düştü ise...

Bunların içinde kimisinin tuğgeneral, kimisinin tümgeneral, kimisi korgeneral, kimisinin orgeneral, hatta kimisinin emekli olduğu, dolayısı ile tek bir rütbeden boşalma olmadığı gerçeğini bir kenara bırakalım..

Yuvarlayalım..

Yerlerine 100 albay, tuğgeneral olacak idiyse..

Bunların 100’ünün de FETÖ’cü albay olmasını hazırlayan kimdi?

Haydi diyelim 20’si-30’u yine vatansever albaylardandı..

 Peki 80’inin, 70’inin FETÖ’cülerden olmasını hazırlayanlar kimlerdi?

Veya şöyle soralım..

Bürokrasiye, Emniyet’e, Milli Eğitim’e, diğer bürokratik kadroların atanmasında siyasi kadroların tam etkin olduklarını, askeri vesayetin o kadrolara gelecek kişilere müdahil olduklarını gözardı ederek kabul edelim ve faturayı bu kadrolarda tümü ile siyasilere yıkalım..

Ama..

TSK içindeki subayların alımında, görevlendirilmesinde, yükselmesinde, söyler misiniz, “Siyasi kadroların hangi yetkisi vardı” ki, FETÖ’cüler böylesine kadrolaşabildiler?..

Tamam, mali şube müdürü FETÖ’cü çıkınca.. Onun yardımcısı da FETÖ’cü çıkınca..

Sorumluluğu siyasi kadroya yükleyelim..

Ama..

Askeri liseye alımdan başlayın..

Harp okuluna geçişten devam edin..

Rütbe almalara kadar..

Sınavları kim yapıyordu?

Siyasiler mi?

Sicilleri kim veriyordu?

Siyasi iktidar mı?

Yükselmeleri kim hazırlıyordu?

Siviller mi?

Herkes, kendi sorumluluğunu niye kabul etmiyor?

Harp okulu açılış konuşmalarında.. Mezuniyet törenlerinde yapılan konuşmaları açıp baksak..

Hangi üst perdelerden konuşmalar yapıldığını görürüz..

Harbiye’ye, bir tane bile FETÖ’cünün sızamayacağı açıklamalarını görürüz..

Peki gerçek ne çıktı?

Bir tane falan değil..

Alımların kimi yıllarda % 50’si, kimi yıllarda % 60’ı, hatta kimi yıllarda % 70’i FETÖ’cülerden yapılmış.

Bunun sorumlusu kim?

Tayyip Erdoğan mı?

Önceki gün, bir televizyon programında, yine emekli paşalardan birisi..

Benzer söylemleri tekrarlıyor..

Neyse ki, onun karşısında, bir emekli general de, vicdanına göre konuşuyor.

Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığı dönemindeki hatalarını affettirecek netlikte konuşan İsmail Hakkı Pekin, canlı yayında kendisine gelen bir mesajı, isim vermeden, “Benim bir komutanım” diyerek okudu..

Mesajdaki tartışma ne imiş biliyor musunuz?

“28 Şubat darbe midir, değil midir” tartışması..

İsmail Hakkı Pekin paşa, “28 Şubat bir darbedir” deyince..

28 Şubat davasından yargılanan bir komutanı, “Biz yargılanınca, huzur mu buluyorsun” diyerek, kendisine sitem dolu mesaj atmış..

Bakış açısını görüyor musunuz?..

Gerçekleri tersyüz etme taktiğini görüyor musunuz?

28 Şubat’ta, bu ülkenin başbakanına, “Başbakan değil, istersen bilmemne bakanı ol” diyen tuğgenerale, bir uyarı cezası bile verilmemiş..

O tuğgeneralin amirlerinden birisi, “Ağzına fermuar mı çekeyim” demiş..

Bir diğeri, “Boşalma hakkını kullandı” demiş..

Ülkeyi böyle bir atmosfere esir edenler, şimdi kalkmışlar, “28 Şubat darbe değildir” diyorlar..

Hani ellerine fırsat geçse..

Şu an görevde olsalar..

Kendi kusurlarını Tayyip Erdoğan’a yüklemekle yetinmezler, belki yeniden bir darbe de yaparlar ama..

Şükürler olsun ki..

O dönem kapandı..

Ama maalesef söylemleri devam ediyor..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Muhterem rumuzlu arkadasim Muhterem rumuzlu arkadasim 1 ay önce
  Tek kelimeyle agzina saglik iste bu kadar basit ve net olay ama sonuc hep bildigimuz gibi ses seda yok ama iftira son hiz devam
 • Orhan inan Orhan inan 1 ay önce
  Ortak dil kullanmak gerektiginde ayni gorusteyim sizinle.kim kime tepeden bakiyo mesela benim oyle bir durumum yok sukurki ben kimimde kime tepeden bakicam.ha sizde ve bizde yokmudur ama bunu yapanlar elbette vardir iste mesele bunlari duzeltebilmekte.ben kemalistim diyince kildigim namaza gulen ve kabuldegil diyen var sizin orucunuz kabul olmaz diyen var.en beteri siz musluman degildiniz diyen varya iste budur tepeden bakmak hemde en beteri.chpli olunca ataturkcu olunca musluman olunmuyomu.allahima sukur elhamdulillah muslumanim ama tabiki karar allahindir.ezan turkce okunsa nolur bu dinsizlik degildir.ama ne varki ezan ilk haliyle okunmali bencede bozulmamalidir.kalkipta bu teklif edildi yada yapildi diye insanlar dinsiz olmaz.bir kere din siyasete karistirilmamali zaten iste ben bu yuzden laik bir insanim.ben namazimi kilarim orucumu tutarim kimsede karisamaz yasaklayamaz yok oyle birsey calistigim yerde bile kimsenin ruhu duymaz kildigim namazi mesele gosteris degilse.rabbimle benim arama kimse giremez.bizim icimizden bazilari size on yargiyi birakmali sizdeki bazilarida bize karsi on yargiyi birakmali hep beraber biz olmaliyiz ama olmuyo iste
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ALİ BEY RUMUZLU ARKADAŞIM.SİZ KEMALİSTLER BU MİLLETE HEP TEPEDEN BAKTINIZ..ONLARIN İNANCIYLA,KÜLTÜRÜ İLE ÖRFÜ İLE VE ONLARI TANIMLAYAN HER ŞEYLERİ İLE ALAY ETTİNİZ..EZANI BİLE 17 SENE TÜRKÇE OKUTTUNUZ..ASLINI OKUYANLARI "DELİ " DİYEREK TIMARHANELERE GÖNDERDİNİZ..BU MİLLET SİZİ SEVMİYOR.SİZ SADECE KENDİNİZİ SEVİYORSUNUZ..YA BU MİLLETLE BARIŞIR ,ORTAK DİLİ KULLANIRSINIZ YA DA SİZ BU İNSANLARIN SÖYLEDİĞİNİ ANLAYAMAZSINIZ,ONLAR DA SİZİ ZATEN HİÇ ANLAMADI VE ÖYLE KALMAYA DA DEVAM EDERLER..
 • Ali bey Ali bey 1 ay önce
  Valla yazinizin tamamini okumaya tahammul edemedim gülmekten yahu insanda biraz utanma duygusu olur ya valla allahtan korkar kuldan utanir.ama cenabi allahtan korkmayan kulundan utanirmi dimi sizde haklisiniz.bundan 20 yil once ugur mumcular turkan saylanlar emin colasanlar fetö tehlikesini yazarken dalga geciyodunuz demediginizi birakmiyodunuz.yetmez gibi bu insanlara fetö eliyle neler cektirdiniz.ama ne istedinizde vermedik diyen beraber yuruyen cikarlar cakisincada yollari ayrilip birbirine dusenler hakli simdi biz kemalistler fetöcu oluyoruz oylemi.size ve sizin gibilere tek sozum ne biliyomusunuz allah kulu gibi acele etmez adaletide şaşmaz bekleyin sadece allah buyukturher seyi goruyor
 • Komik yazar Komik yazar 1 ay önce
  Neyin ne olduğunu herkes gordu anladı artık hala sıkılmadan utanmadan Ataturkcu subaylara laf söylüyorsunuz ! Tsk nin içini kim boşalttı ? Arınç'a sahte suikast haberlerini kim yaptı ? Devletin en gizli sirlarini kozmik odayı fetocu savcıya kim açtı ? Aynı savcı Zekeriya ya kimler zırhlı araç tahsis etti ???? Dinci örgütleri fetoyu suleymanci o cu bu cu bunları hep sizinkiler devletin tepesine çıkardı
 • MuhteremMuhterem1 ay önce
  Gencoglum, verilen destek maneviydi diyorsun, tamamen duygusal yani. Peki fetönün AKP döneminde devlete darbe yapacak millete kurşun sıktıracak kadar palazlanması da mı duygusal? 17-25 Aralık öncesi bu terör örgütü AKP tarafından hiç desteklenmemiştir diyorsan buna kargalar güler gencoglum. Zaten soruşturmalara 17-25 Aralık’ın milat olarak konmasının bir sebebi var. Milat koymasalar Akp’nin tamamına soruşturma açılırdı. Çünkü fetönün kumpasları konusunda defalarca uyarı yapıldı, ancak ergenekon balyoz gibi kumpas operasyonları Akpnin işine geldiği için destek verildi. Ne zaman ki 17-25 Aralıkta ucu Erdoğana dokundu, Akp için işte o zaman terör örgütü ilan edildi. Ama aslında her zaman terör örgütüydü. Gencoglum, akpye yakın fetöyle bağlantısı kanıtlanmış isimler ortadayken, fetöyle hiçbir ilişiği bulunmayan karşıt görüş insanların fetöcü ilan edilmesi sana garip gelmiyor mu? Madem bu karşıt görüşlü insanlar fetöcü, kanıtlar nerde ve neden tutuklanmıyorlar? Gökçek ve Topbaş için aslında sorduğum soruları teyit etmişsin. Yazdıklarını bir daha oku istersen gençoğlum, bu insanların fetöyle bir ilgisi vardı demişsşn
 • davincidavinci1 ay önce
  fetö 1950 lili yıllardan bu güne sınav sorularını alarak orduya girmiştir.1950 yllardan kim kaldı 2019 yılındayız.kalan üç beş kişide cezaevlerine atıldı.hemen hepsi emekli oldu.orduda kemalist asker mi varki ısrarla darbeyi yaptıklarına inandırmaya çalışıyorsunuz .bu yüzyılın bu çeyreğinde darbe yapacak kadar cahil ordu mensubu var mı önümüzde ırak suriye örneği varken.bunlar fetönün haşhaşileridir.fetönün bir emri ile kendilerini uçurumdan aşşağı atmışlardır.geçmiş yıllarda yapılan darbelerin hepsi POST MODERN darbelerdir.15 temmuz darbesinin sonrasında yapılan seçim ile tayyip erdoğan yeniden seçilmiştir.demek ki neymiş darbeler bişey değiştirmiyormuş darbeler post modern darbelermiş.aklı başında beynini kiraya vermemiş hiçbir asker darbe yapmaz.darbeyi ancak haşhaşiler ve kendini paraya satmış olanlar yapar.haaa birde terör ihbarı var tatbikat var yalanına inanmış masumlar yapar cezaevinde yatarlar genelkurmay başkanlarının kendilerini kurtarmasını beklerkenkafayı yerler koğuş duvarına vura vura intihar ederler değil mi.
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar1 ay önce
  Degerli yazar ,Kemalist(ulusalci) subaylarla Fetocu subaylar arasinda hic bir fark yok;ikisi de emperyalistin klonladigi kriminal ve kullanisli tipler,iki tip de adaleti ve vicdani reddeder guce tapar(emperyalizme tapar).Ikisi de epmeryalistin kultirunu ve yasam tarzini "muasir medeniyet duzeyi" diye milyonlara silah zoruyla yutturur,yutmayanlari ise acimasizca oldurur.(Turkiye Cumhuriyetinin kisacik tarihi bu hunharlik ornekleri ile doludur.)Aslinda derin bir analiz yapilsa bu iki tipin de etnisite acisindan ayni gruba dahil olma olasiliklari oldukca yuksek .Kisaca emperyalist Osmanli devletini hallettikten sonra yonetim erkini bu gruba verdi ve maalesef yapabilecegimiz cok bir sey de yok Ulusalci askerlerin Feto meselesinde sirekli hukumeti suclamalarinin sebebi bunlarin kesin olarak desifre olmalarindandir,yani toplumda en aptal insanlar dahi bu Kemalistlerin gercekde kimler olduklarini cok iyi bilmekteler,bu da Kemalistleri kudurtuyor,cunku icinde yillardir huzur icinde yuzdukleri yalan denizi bitti.Bunun da birincil sorumlusu teknolojik,bilisimsel gelismeler ve bu gelismelere kapi acan hukumet olmustur.
 • HÜSEYİN ACARELHÜSEYİN ACAREL1 ay önce
  sn.ali ihsan beyefendi,sonsuz saygılarımı sunarım daha yazının içeriğini tam okumadım bir kaç paragrafı inceledim koptum .Bu şerefsizler osmanlıyada aynı velveleyi yapıp bir taraflarına kına yakıp cumhuriyeti kurdular fakat tam manasıyla kefereye satamadılar ona uğraşıyorlar.Allah siz ve sizin gibi saygıdeğer fikir adamlarımızı başımızdan eksik etmesin inşallah ,sabırla sizlerden doğruları öğrenebiliyoruz, rabbim bileğinize fikrinize ve ömrünüze bereket versin sağlık ve mutluluklar dilerim mustafa karahasanoğlu beyfendi inşallah sağlığına kavuşmuştur basından öğrenince çok üzüldüm acil şifalar rabbimden dilerim, şimdi yazınızı okuyacağım fakat hergüğn manşetlerin dilini takip ediyorum fatin beyde çok değerli bir genç arkadaş müsadeniz olursa bir gün yanınıza gelip elinizi öpmek isterim. ben okuyucunuz hüseyin acarel çengelköy-üsküdar dayım 1958 doğumlu emekli bilgisayar yazılımcısıyım inanın son 10 senedir dönen dolapların farkına varabildim rabbim bu keferelerin şerrinden hepimizi korusun inşallah
 • Harp Hiledir. Harp halindeyiz. Hile serbestHarp Hiledir. Harp halindeyiz. Hile serbest1 ay önce
  90’lı yıllar. Olayın kahramanı bir şakirtbayan: FETÖ’nün büyük bir maddi problemi var, yargıda tıkanmış. Hakim’i aşamıyorlar. Hakimin zaaflarını araştırıyorlar. Bayan şakirtin fiziksel özelliklerine zaafı var. “Hizmet için herşey mübah. Üstelik laik rejimle savaş halindeyiz. Savaşta herşey helal değil mi?” diyerek...Sonrasını yazmaktan utanıyorum. Bu kadar alçak bir örgüt. Bunu mankurt robotlara anlatın aşka kabul etmezler. Çünkü bu olayı asla duymazlar, onlara duyurulmaz. Bunu ancak tepe imamlar dar dairede olanlar bilir
 • SeyfiSeyfi1 ay önce
  Hocam eski kemalist hırslarını zı bırakın ben aşırı derece Perinçek tarafındayım biz size yaklaşıp yardımcı olmak istedikçe siz fetönün ekmeğine yağ sürmeyin erkenokon yoktur efem ve sn doğu bey açıklamıştır fetönün siyasi ayağınıve tam doğru tespittir davutoğlu bubacan ve gül lakin siz burada olayları başka yere çekmeyiniz
 • Şenay Doğan Şenay Doğan 1 ay önce
  Belli ki hayatın acılar içinde geçmiş. FETÖ’den çektiklerin acı ki ne acı. Ama geldiğin noktadaki düşüncelerin doğru mu? Millete küsülmez kardeşim! Bu millet FETÖ’nün “darbe olunca müezzin lojmandan camiye geçip ezan okumaz. Askerden korkar. Kuzudur kuzu” dediği millet değil. 15 Temmuz’da rüştünü ispatladı. Meydanları caddeleri doldurdu. Neme lazım ben keyfime bakayım demedi (TV’den darbeyi takip eden liderleri hatırla). O sayede bugün FETÖ-ABD-İSRAİL çizmesi altında esir değiliz! Aksi olsaydıne sen kalırdın ne ben. Bir de Gölbaşı PÖH’da FETÖ bombasıyla şehit düşen 44 polis’i unutma. Unutturma!
 • mehmet cetın ızmırmehmet cetın ızmır1 ay önce
  sayın yazar o donemın kapandıgı fılan yok kendımızı kandırmayalım gecen gun bır operasyon oldu 224 kısı feto den atıldı ama ısın daha da garıbı hepsı tegmen dı yanı bır yıllık subay atsan ne olacak yıne onlardan alım yapıyorlar su an feto ve nato askerı musterekte bırlestıler efendılerıne beraber hızmet edıyorlar askerı okullara gırıs te gorevlı komısyon uyelerıne dıkkat edılmelı ve butegmenlerın hesabı onlara dasorulmalı artık reısımız deuyanmalı etrafına bakmalı vakıt cok gec olmadan bu sorunları gıdermelıdır bu kurumlara personel temın eden sıstemde bır hata olmasa ulkede on yılda bır darbe olurmuydu elbette olmazdı pekı sıstem degıstı mı hayır eskı tas eskı hamam mjsalı aynı degısen bırsey yok cozmek mumkun mu elbette mumkun bunun ıcın once cozum yonunde saglam bır ırade gereklı sonra dıyebılırız kı artık darbeler tarıh oldu ırade olmaz sa her an yenı bır tesebbus kalkısma olabılır bakınız sızın gazeteye acılan dava ve murat alan olayı hukukı bır olay degıl darbenın hukuk yolu ıle yapılmaya calısılmasıdır bunda basarılı olurlarsa cıtayı bıraz daha yukselterek yollarına devam edecekler haberınız olsun
 • kmlkml1 ay önce
  28 şubat ordu içine girmiş piç bir neslin ülkeye ihanetidir
 • davincidavinci1 ay önce
  sırasıyla anlatırsak olanları vatandaşlar gayet iyi anlarlar .darbe emrini üzerine askeri yeşil kıyafetini giyerek EVLERİNE ATEŞLER DÜŞSÜNNNNN ( SALINNNNNN) diye bağırarak fethullah tamda amerikadan vermiştir.bu videoyu internetten izlemeyeniniz var mı.fetönün görevi ordudaki vatansever milliyetçi(chp li mhp li akp li farketmez) askerleri temizlemektir.darbe girişiminden önce askerlere erlere çavuşlara uzmanlara aşırı baskılar yapılmısş hatta bir komutana surat asmanın gülmemenin bile suç sayıldığı kurallar getirilmiştir.akıllarınca erleri uzmanları muma çevirmişlerdir darbeden önce.aylarca türk insanını tüm kamuoyunu bu darbeye alkış tutması için hazırlanmıştır.kamuoyu desteğini almak için cumhurbaşkanını montajlı yolsuzluk kasetleriyle vb iddialarla tüm toplumun hedefi yapmışlardır.askeri alkışladılar dediğiniz vatandaşlar bu propagandanın etkisinde kalmış vatandaşlardır.daha korkunç olanı ise kısa süre öncesinde pkknın tarihimizde görülmemiş tonluk bombalarla saldırması işid in dindanların kalbini bile titretecek boyutta saldırıları darbeye hazırlıktır.gördük ki bu örgütlerde birilerinden emir almışlar darbeye zemin hazırlamışlardır.türkiyenin her yerine yüzlerce binlerce işid terörü ihbarları yapılarak askerler aramalara gönderilmişlerdir.sonrasında o gece terör olayları nedeniyle sıkıyönetim ilan ediyoruz denilerek askerler kandırılmış darbeye götürülmüşlerdir.kimisi sıkıyönetim bildirisini bile okumadan terör saldırısı ihbarı var denilerek çeşitli yerlere götürülmüştür.fetöcü hakimler cezaevlerine fetöcüden çok darbe emrine karşı gelen askerleri çavuşları .. doldurmuştur.fetöcüler bir bir itirafçı olup orduya dönerken bu askerler ne hikmet görevlerine iade edilmemektedirler.anlayacağınız fetö tehlikesi geçmiş falan değil bu ülkede.bakanlığımız ne iş yapmaktadırlar anlayabilmiş değilim.fetöcü her hakimin tutuklattığı askerler fetöcü değillerse cezaevlerinden çıkarılmalıdırlar.beş günlük askeri dahi tutuklayacak kadar ileri gitmişlerdir.benim siyasetle zerre işim yok.vatandaş olarak anladığım şey bunlardır.sizde yeni fetö adaylarının reklamını yapmaktan vazgeçmelisiniz diyorum.
 • FETÖ’nün siyasi ayağına neden dokunulmuyor diye soran muhterem! FETÖ’nün siyasi ayağına neden dokunulmuyor diye soran muhterem! 1 ay önce
  Kılıçdaroğlu ile dalga geçin. Mizah konusu yapın. SSK hastanelerini hatırlatın. iPhone’umdan gönderildiBınun cevabı çok açık: Dün Akit’te manşethaber olarak vardı. Savcı Sayan:Yürekli bir savcı başlıklı manşeti bul oku. Örgütün hukuki olarak suç örgütü kabul edilmesi 17-25 Aralık’tan sonraki yollarda tahakkuk etmiş. Terör örgütü kavramınınhukuksal tahkimi 15 Temmuz’dan sonra gerçekleşmiştir. Siyasi ayak halen FETÖ ile irtibat, iltisak, işbirliği ve yardım içinde olanlardır. Geçmişte örgütün içinde bizzat görev almış olanlar elbette suçludurlar. Özetle siyasi ayağı hukuk içinde bulup çıkarmak yıllarca sürebilir. FETÖ’nün siyasi ayağına neden dokunulmuyor diye soran siyasetçilerin 15 Temmuz mesajlarını okuyun FETÖ ismi dahi geçmemekte.Hırsıza bak! hırsıza bak!diye hedef şaşırtırken kendisi çalıyor. Siyasi ayağı niye bulmuyorsun diyor, bizzat kendisi amaç birliği içinde senkronize oynuyor. YEMEZLER
 • Erdoğan deyince mi terör örgütü olunuyor? diye soran kardeşimErdoğan deyince mi terör örgütü olunuyor? diye soran kardeşim1 ay önce
  Bir robot şakirt şöyle diyor: Erdoğan “hizmet hareketi”ne “terör” isnadında bulunabilmek için “kontrollü darbe” oyununu oynadı. Şakirtler eline silahı aldı ateşledi. Hizmetin adı FETÖ oldu. Bu alçak İblis’in şakirtlerine verilecek bir tek cevap var: Tükürük. Tuh sizin vicdanınıza kalbinize beyninize.
 • Muhterem Muhterem 1 ay önce
  Devlet yıllarca içeride dışarıda FG’ni destekledi. Belediyesiyle Merkezi imkanlarıyla bunu yaptı. Bu mertçe ifade edildi. Ama en büyük kıyağı 28 Şubatçılar yaptı. Dindarları boğdular. Takiyyenin şahına yolları açtılar.
 • berkantberkant1 ay önce
  ''Seçilmiş doğru, doğru değildir '' Alikarahasan bey! İ.H.Pekin inandığı şekilde aynı yerde duruyor.Vatan partisi REİS'İ desteklemeye başlayınca istifa etti ayrıldı.  unutmayın, her şey kayıt altında ( tabii ki Hz. Allah katında)
 • Melih Gökçek için FETÖ isnadında bulunmak Reis FETÖ elemanıdır demekle eşdeğerdirMelih Gökçek için FETÖ isnadında bulunmak Reis FETÖ elemanıdır demekle eşdeğerdir1 ay önce
  Gökçek, kendisi de söyledi: “Geçmişte din için İslam için hayırlı hizmet bildik destekledik. Gün geldi gerçek yüzlerini tanıdık. Mücadeleye başladık”. Bugün “Gökçek FETÖ’dür” diyenler İblisin şakirtletinden başkası değildir ve bu FETÖ’nün itibarsızlaştırma taktiklerindendir.
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  muhterem rumuzlu iftiracıya benden soru; hadi bütün suç akpartinin diyelimfetö 40 yıldır var 80 darbesinde iğne deliğine girmiş olsalar bile bütün arananları YAKALAYAN KAMAALİST 80 DARBECİLERİ NASIL OLDUDA FETÖYÜ YAKALAYAMADILAR?sonra feötünün sıkı abd korumasında olduğunu bilmeyen bir asker fetöyü tutukluyor ve CHPKKKLILARIN ARAYA GİRMESİYLE bizzat darbeci kenan evrenin telefonu ile neden serbest bırakıldı? fetö kimseye günahını bile vermezken ECEVİTE NEYİN KARŞILIĞINDA HANGİ HİZMETİ KARŞILIĞINDA ŞEFAAT EDECEĞİNİ SÖYLEDİ? ki fetö bu menfaati için şefaat etmeyi geçtim ruhunu işkenceyle söküp alır ama ecevite şefaat edeceğini söyledi neden? yoksa ecevit fetöye hizmet ettiği fetöyü güçlendirdiği içinmi şefaat edeceğini söyledi?, 28 şubat KAMAALİSTLERİN MÜSLÜMANLARA YAPTIKLARI KANLI DARBESİNDE DEVLETE AİT BİLE OLSA BÜTÜN KURANKURSLARI DERSANELER YURTLAR KAPATILDI sahibi namaz kılıyor diye bakkalara bile kilit vurdular amma FETÖNÜN SAÇININ TELİNE NEDEN ZARAR VERMEDİLER? NEDEN FETÖNÜN HİÇ BİR KURUMUNU KAPATMADILAR? bütün dini hizmet odaklarının köküne kibrit suyu sıktılar ACABA FETÖYE ALAN AÇMAK HALKI FETÖYE MECBUR BIRAKMAK İÇİNMİ YAPTILAR? hadi bakalım yüreğin yetiyorsa bunlara cevap ver iftirrracı
 • Kardeşi ihraç rektör Kendisi hangi makamda?Kardeşi ihraç rektör Kendisi hangi makamda?1 ay önce
  Cevabını biliyorsunuz. Kabinede. Bugün kamuya atanacaklara güvenlik soruşturması yapılıyor. Örneğin aileden birisi FETÖ mensubu ise güvenliğe takılıyor. Ama benzer durum üst düzey atamalarda bazen çalışmıyor. Maalesef bunlar gerçek. Tersinden bakalım darbeciler dümeni ele geçirseydi neler olacaktı? Alakasız insanlar “Atatürk düşmanı” ya da “DEAŞ’a iltisaklı” gibi düzmece ihbar mektupları ile sahte belgelerle kamudan ihraç edilecek, hapislere atılacak vs. Kim yapacaktı bunları “Atatürkçü kılığındaki FETÖ elemanları”.Bugüne gelinceFETÖ ile mücadele edilirken yapılan hatalar var ama bunlara bakarak hükümete saldırmak halkı küstürmek çabalarında da FETÖ izi var.
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  muhterem rumuzlu iftiracıya cevaplar 5- sol ve muhalif kesim değil lafı kıvırma fetöcüler her kesime sirayet etmişlerdir türksolu adlı derginin azılııu fetöcüler oldukları zaten ispatlandı ve hapisteler senin deyiminle sol ve muhalifler TAYYİP ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI UĞRUNA fetöcü olmadıkları halde FETÖYLE YATAK ARKADAŞLIĞI YAPIP HERTÜRLÜ KARANLIK MELANETLERİN DESTEKÇİLERİ OLDUKLARI İÇİN fetönün siyasi medya temsilcilikleri yaptıkları için zaten hukuki altyapısı olanlar yargılanıyor fakat önemli olan vatandaşın vicdanıdır sözcü cumhuriyet birgün gibi hergün iğrençç reziiilk iftiralarla halkın damarına basan iç savaş çıkartmak için herşeyi yapan terörörörristlerin fetöden ne farkı var? fetönün bütün söylemlerini BİLİNÇLİ PLANLI OLARAK meclise sokağa taşına chpkkkılıların FETÖDEN NE FARKLARI VAR?bazen toplum vicdanı hapisanelerden daha tesirli ceza verir ve siz kıvırtıtıklarında elbet hesabını vereceğiniz günler gelecek
 • VızıltıVızıltı1 ay önce
  28 Şubat AKP-FETÖ ortaklığını ülke yönetimine getirmek için yapılmış bir darbedir.
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  muhterem rumuzlu ifrtiracıya; 4-kadir topbaş melih gökçek çok yıprandılar özellikle ailelerinden birkaçlarının fetö muhabbetleri hasebiyle dolayı çok darbe aldılar oy kaybına sebep olurlar korkusu hakimdi onun için istifa ettirildiler istifa ettirilmelerinin yanlış olduğu zaten 31 martta görüldü özellikle melih gökçekin istifasının yanlış olduğu daha net görüldü yani senin ysalanınla alakası yoktu.
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  muhterem rumuzlu kelime kıoıvırtıkçısına cevabın devamı; 3-fetö ile mücadeleye start verilmesi tarihi 17/25 aralık değil 2012 başlarıdır yani yanlış kıvırıtyıorsun.ilker komutan tutuklandıktan sonra bazı şeyler ortaya çıkmaya başladı onun için Reis fetttööşe yurda dön diye yem attı zira herkes biliyorki yurda gelseydi bukadar çok aşaağılıkılık mahlhhlukatlık yapamazdı fettöşşşte şetytytandan daha ileri düzeyde zeka var kabul ediyoruz bu yemi yutmadı ondan sonra Reis yavaştan düğmeye bastı dersanelerin kapatılma hamlesi fetö için çok büyük yara vericiydi zira dersaneler onlar için örgüt elemanı devşirme merkeziydi 17/25 aralıka kadar hamlelerini yaptı 17/25 aralıkta feötücüler hamle yaptılar ve devletin ruhunu ele geçirdikleri asıl devleti paralel hale getirdikleri daha net ortaya çıktı ve fetö ile mücadele tarihinde milat olarak kabul edildi ki öyle olması gerekiyordu üsttekiler dışında ne tür tehlikeli terörröist olduklarını kimse bilmiyordu çoğunluk masum bir hareket zannederek destek veriyorlardı bazıları mecburi destek veriyorlar. yani konunun senin iftiranla ilgisi yoktu. MADEM ÖYLE SİZ KAMAAALİSTLER güya 17/25 aralıktan önce güya fetö düşmanı iken 17/25 aralıktan sonra neden 1 NUMARALI FETÖNÜN HAMİSİ OLDUNUZ? adeta çelik yelek oldunuz etraflarında. nedim şener dışında chpkkkılıların hemen hepsi fetöyü korumak savunmak için canlarını ortaya koydular kemal efendi medyalarında çadır kurdu vekilleri bütün fetö örgütlerinmelerine göğsünü siper ettiler NİYE?
 • şenay doğanşenay doğan1 ay önce
   eminim devletin ilgili birimleri mesajlardan haberdardır o mesajları fetoya yazsaydım hayatımı söndürürlerdi tayyip Erdoğan en en fazla kulak tıkıyor devlet anneme dedemin yetim aylığını da bağladı çok ağır ekonomik sıkıntımızda kalktı çok şükür kimseye el açmıyoruz 28 şubat bitti enimin darbeler de tarihin çöplüğüne gömüldü analar ağlamasın saçmalığı da son buldu çözüm süreci zulmü de sona erdi allah bilir de eminim Türkiye ırak da olmayacaktır bağımsız Türkiye artık bir masaldan ibarettir türkiyeyi mutlaka dış güçler koruyup kollayacaktır ama Türkiye sonuçta işgale de uğramayacaktır ekonomik kriz de aşılırsa artık herkes bir eli yağda bir eli balda ömrünü tamamamlayacaktır bütün bu konforun rahatın içinde birşeyi kaybettik artık kimse peygamber narına yanmıyor demokrasi özgürlük rahat bir yaşamın konforun narına yanıyor
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  muhterem rumuzlu şahısa cevap 2-fetönün siyasi ayağını mı arıyorsun? chpkk=ip=saadet=hdpkkklılara bakacaksın. fetönün terör örgütü olduğu anlaşıldıktan sonra hepsi topluca fetecü oldular fetöcüleri kurtarmak için kendilerini yırttılar. fetö siyasi ayakta yoktu olanlar zaten ortaya çıktılar kaçtılar ayrıldılar fetönün siyasileri ciddiye almayıp önem vermeyip birkaç kukla ile yönlendireceklerini bildikleri için siyasete pek eğilmemişlerdi olan birkaç kişi fazlasıyla yetiyordu çünkü fetö biliyorduki azılı tayip erdoğan düşmanları chp=ip=saadet=hdp sorgusuz sualsiz kendilerine hizmet edeceklerdi ki zaten fetö başarılı olmadıkları halde bile bunu fazlasıyla yapıyorlar. yani siyasi ayak konusu tamamen fetö ve siz fetöcülerin hain tuzağıdır zira 17/25 aralık yargı darbe girişiminden sonra YATAKARKDAŞLARI OLDUĞUNUZ FETÖNÜN hizmet hareketi olarak bilindiği dönemlerde çalıştığı akpartiye necasetlerinizi sürüp lekelemeye çalışacaksınız yani herzaman yaptığınız gibi fetö sizi maşa olarak köle olarak kullanıyor.... devamı gelecek
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  muhterem rumuzlu kelime oyuncusu kırrvırtıka onun gibi madde madde cevap verelim. 1-ne istedinizde vermedikten kasıt manevi desteklerdir yurtdışındaki devletin nüfuz olarak desteğidir vatansever vakıf dernek stk lara devlet destek verir bu sosyal devletin gerekleridir. fetöde siz KAMALİSTLERİN SAYESİNDE HALKIN MECBUR KALMASI İLE TARAFTARLARI ÇOĞALINCA ve ASIL ŞETYTYTANİ PLANLARINI SAKLAYINCA DESTEKLENMİŞ OLDULAR.2002 de akparti iktidar olduğunda bütün bürokratik kadro CHPKKKLI TANDANSLIYDI ve asıl sorun işe GERÇEK HALKIN İKTİDAR OLMASINDAN RAHATSIZ OLDUKLARI İÇİN BAŞTA SEZER OLMAK ÜZERE HİÇ BİR ŞEKİLDE ASLİ GÖREVLERİNİ YAPMIYORLARDI ÇALIŞMIYORLARDI fetönün yetişmiş elemanları vardı hizmet hareketi olarak görüldükleri zannedildikleri için onlarla çalışmaya MECBUR BIRAKILDILAR... verilenler sadece kamu görevlerindeki işbirliğiydi ki buda isteyerek değil mecbur kaldıkları için zaten bunuda fetöcüler şetrtyanca kullandılar..... maddelerin devamına gelecek...
 • şenay doğan şenay doğan 1 ay önce
  üstelik fetocular kurbandı onlar herşeylerini allah yoluna feda etmişlerdi onlar Allahtan cennet beklemiyorlardı ki kendileri cehennemi dolduracak ama kendilerinden sonra gelen nesillerin cennet yolunu inşa edeceklerdi allah ve rasulünün davasıydı bu rusya çin batı denkleminde abdnin batının safında yer almaları ehveni şerdi şeytan fetoculara peygamber diye yutturuldu ama fetocular yalan da olsa bir peygamber hayalinin narına yandılar feto giderken peygamber hayalini de götürmüş
 • şenay doğanşenay doğan1 ay önce
  ama fetöcüler peygamberle kandırıldı feto peygamberle hergün görüşüyordu emir fetonun değildi peygamberindi akla ziyan emirler de gelse peygamber diyorsa elbet bir hikmeti vardı nitekim hudeybiyede ashab hikmeti kavramaktan aciz kalmamış mıydı vasat insan peygamberin hikmetlerini kavrayamazdı ki zaten üstelik savaştıkları insanlar kafir ve hilekar insanlardı hile kuranla mertçe savaşırsan mağlup olurdun oyunu onun kurallarına göre oynamak gerekiyordu üstelik harp hiledir buyurmuyor muydu peygamber sav
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Doğru ali beyde 28 subatcilari fetö ile bitirdik derken şimdi masum denilerek görevlerine iade edildiler.Yani 28 şubatın mağdurları biziz ama ödüllendiren ak parti oldu.Oy vermiyorum artık zaten
 • şenay doğanşenay doğan1 ay önce
  fetönün bana verdiği eziyeti hayallerime getirmeye bile yüreğim dayanmıyor kaldı ki dile getireyim dile kolay 10yıl yaşadım o cehennemi fetöcüler hükümet tarafından haşhaşi ilan edilmeden önce allah beni şefaatiyle ellerinden çekip almıştı 15 temmuzda da türkiyenin fetöden arınma süreci başladı fetöcü bana senin ırzına geçerim fahişe senin rejimin mi gelecek diye küfrettiğinde öyle bir yakardım ki vücudumda heryer kırılmış gibi ağrıdı eminim hiç bir kul allaha öyle yakarmamıştır
 • MuhammedMuhammed1 ay önce
  Bir chp kadar olamamak. İşte en acı verici taraf budur. Bir şey olsa kendi adamına sahip çıkmaz, bir şey olsa hatta ilk satışı yapar. Ulan iktidarda chp mi var, 28 şubat sürecinde yok yere suçsuz yere tutuklanan hala hapiste olan kişilere niye sahip çıkılmıyor? Chp bile davasına daha bağlı, Necip fazıl şiiri okumakla davaya sahip çıkılmıyor. Hani işte gelecek nesille ifsad edilmeye devam edşiliyor eğitim yoluyla mankurt üretimi son gaz devam. sanırsın iktidarda chp var.Söylenecek çok şey var da zülf-i yare dokunuyor. 18 yıldır dava yolunda tek bvir adım atılmış değil aksine müslüman ahali iyice seküler hale geldi. Chp nin 100 yılda yapamadığını bu parti dava kavaramlarını kullanarak yaptı. Ben hakkımı helal etmiyorum. 2023 e kadar gerekli adımları attı attı atmadı daha tek oy vermem ak partiye. Hikaye anlatmasın kimse icraat yapsın. İstanbul sösleşmesiyle a,ile bitti, eğitim yolulyla müslüman ahalanin çocukları aynen chpli gibi yetiştirililiyor. iktidarda chp mi var biri bana söylesin. Ak parti menfaat perestleri çıkarcıları artık partiden temizlesin gerçekten davası olan kıyıya köşeye itilen insanlara sahip çıksın tabi hala ak parti ak parti ise
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  eder bunların alayı ıstısnasız besmlesız zıhnıyetının tezahür seklıdır bır elın parmaklarıkadar belkı fabrıka arızası nedenıyle olabılır alayşı beynamzdır hele dz k lerındesedece apıletıkalabalık olanmevta oldugunda ayakata abdestlımıallahu alem bılınmez sap gıbı dururlar velhasıl dınen sevımsız tıplerıdır nedenı 27 mayıstan sonra yaptıklarııcraatlar veselam
 • Cabir Cabir 1 ay önce
  Kim demiş 28 Şubat darbe değildir,ben o dönemde kamuda çalışıyordum her adamın Akit gazetesi okumaya cesaret edemediği o dönemde ben her riski göze almış Akit abonesiydim baskı giderek artıyor sakal bırakmak bile yasaklandı müslümanlar fisleniyordu,imam hatip okullarının önünde polis panzerleri bekliyordu o zulüm dönemini yaşayanlar çok iyi bilir
 • DallıDallı1 ay önce
  28 ŞUBATLI GÜNLERDE RAHMETLİ ERBAKANI TERLETENLER SANKİ HİÇ DARBEYE KARIŞMADI.O GÜN ERBAKANIN YANIDA OLANLARIN ÇOĞU 28 ŞUBAT YARGILAMALARINA MÜDAHİL DAHİ OLMADILAR.VE DU GÜRUH 15 TEMMUZA SENARYO DEDİ.SON SEÇİMLERDE KİMLER KİMLERLE BERABERMİŞ ORTAYA ÇIKTI.HAL BAZILARI HALA TAKİYYE YAPMAYA DEVAM EDİYORLAR.15 TEMMUZ KUTLAMALARINDA GÖRÜLDÜ.
 • UsmanUsman1 ay önce
  Sn yazar ali bey kardeşimiz bu tür kemalist askerler üzerinde devam ederseniz zikrinden fikriniz çıkar eski günleri özlüyorsunuz demektir ak parti cemaat ile birlikteyken gücünüze güç katılmıştı İslami herşeyi rahat uygulayıp paşaları da kulaktan tutup sallıyordunuz ve sn yazar sizin bir yarınız o günlerde kalmış
 • CabirCabir1 ay önce
  Kim demiş 28 Şubat darbe değil,ben kamuda çalışıyordum kamuda çalışan her adamın Akit gazetesi okumaya cesaret edemediği o dönemde ben Akit gazetes
 • MuhteremMuhterem1 ay önce
   1: Ne istediniz de vermedik diyen cumhurbaşkanımızdan fetö neler istedi? Erdogan ve Akp neler verdi? Soru 2: Fetönün siyasi ayağı ile ilgili neden işlem yapılmıyor?Soru 3: Fetö 17-25 Aralıktan önce terör örgütü değil miydi? Sadece cumhurbaşkanımıza ters düşünce mi terör örgütü olunuyor? Soru 4: Kadir Topbaş ve Melih Gökçek neden istifa ettirildi? Eğer fetöden istifa ettirildiyse neden cezai işlemler yapılmıyor? Soru 5: Fetöye destekle suçlanan sol ve muhalif kesim gerçekten fetöyle bağlantılıysa bunu kanıtlamak bu kadar mı zor? Neden sürekli çamur atmak yerine yasal işlem yapılmıyor?
 • OgedayOgeday1 ay önce
  Fetö mikrobu heryere bulaşmiş ama nedense siyasilere bulaşmamış, onlara dokunmamış. Kardeşi idam ile yargılanıyor abisi Berlinde büyükelçi.. Bunları da yaz muhterem.. Alnımızda "keriz" yazmıyor..
 • Böyle bir lider var mı? Ağla ülküdaşım ağla Böyle bir lider var mı? Ağla ülküdaşım ağla 1 ay önce
  Yıl 1996 Çiller (Başbakan), DYP milletvekili Akşener’i içişleri bakanlığına atar. Tarih 4 Temmuz 2001 Akşener, DYP’yi terkederek RTE liderliğindeki yeni harekete katılır. Daha 6 ay geçmeden Ak P’den istifa eder ve MHP’ye katılır. Yıl 2016. Akşener karşısına geçtiği Bahçeli tarafından MHP’den ihraç edilir. 2019 seçimleri Kılıçdaroğlu sol eliyle HDP, sağ eliyle Akşener’in İ.P.’ni tutarak seçimlere girer. Sonuç: Hüsran. Hiçbir il belediyesini kazanamaz.
 • KubilayKubilay1 ay önce
  TSK YI FETOYE VERENLER SENELERCE FETO ILE BERABER AYNI YOLDA YURUYENLER, AYNI TASTAN SU ICENLERDIR...
 • HasanHasan1 ay önce
  Tamam da bu askerleri sayın cumhurbaşkanımızatamadı da kardeşim yav hiç mi haberiniz olmadınasıl devlet yönetiyorlar haberleri olduysa niye tedbir almadılar bu askerler bunları yaparken bizimkiler ne yapıyordu kim bilipte sustu kim yardım etti kim tarafsız kaldı bunlar suçlu degilmi siyasilerden bahsediyorum
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIRMIŞ..TABİİ TAŞLAYANLAR BAHÇE SAHİPLERİ YA DA YAKINLARINDAN DEĞİLDİR..ANCAK ,ÖYLE DE OLSA TAŞLAYANLARIN GAYESİ (AĞACA ZARAR DA VERSELER) MEYVE DÜŞÜRÜP YEMEKTİR..YEME USÜLLERİ KIRICI VE HARAM YOLLARDANOLSA DANİHAYETİNDE UMDUKLARI FAYDAYA KAVUŞMUŞ OLACAKLAR..SİZİN İSTİKRARLI DURUŞUNUZ VE KONULARI TAHLİL ETMEDEKİ YETENEĞİNİZ,ONLARI ÇOK ÖFKELENDİRİYOR VE DÜŞÜNMEDEN TAŞLAMAYA BAŞLIYORLAR..BİRAZ DA EDEP YOKSUNU OLMALARI,DİNİ TERBİYE ALMAMIŞ OLMALARI,BAŞKASININ HUKUKUNA TECAVÜZ ETMELERİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR..BUNLAR BÖYLE..YAZILARINIZI MUHAKKAK OKUYUP BİRAZ FAYDALANIYORLAR..BU KAZANCI YETERLİ GÖRÜP ,ONLAR KIZSA DA HAKARET DE ETSE DOĞRULARI AÇIK VE SEÇİK OLARAK ANLATMAYA DEVAM EDECEKSİNİZ..ALLAH(CC) GÖNLÜNÜZE GENİŞLİK VERSİN VE HUZURUNUZU(BUNLARA RAĞMEN) ARTTIRSIN İNŞALLAH..HER YAZDIĞINIZ İTİRAZ GÖTÜRMEZ BİR DOĞRULUKTA OLDUĞU İÇİN ,BU YAZINIZIN İÇERİĞİİLE İLGİLİ BİR ŞEY YAZMAYACAĞIM..SELAMETLE KALIN..
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  DİKKAT! DAĞILAN FETÖ CÜLER, SERSERİ MAYIN GİBİ DOLAŞIYORLAR, NEREYE GİRECEKLERİNİ SAKLANACAKLARINI ŞAŞIRMIŞ VAZİYETTELER! SÜLEYMANCILARIN İÇİNE GİRDİLER! EN SON SEÇİMDE SÜLEYMANCILAR İKİYE BÖLÜNDÜ!! OKUYUCULAR, YAZICILAR! DİKKAT ARANIZA DÖNÜYORLAR!! DEVLETİMİZ CEMAAT LERİ DEĞİL! CEMAAT İN BAŞINI ÇOK İYİ TANIMASI BİLMESİ GEREKİR! GAVUR ÇOK AKILLI BAŞI ELE GEÇİRİYOR!! BİR BEYİNİ ELE GEÇİRMEK ÇOK KOLAY (Yahudinin büyük büyük paraları) BİR BEYİN İLE BÜTÜN CEMAATİ HATTA BİR BEYİN İLE BÜTÜN İSLAM I YÖNETECEKTİ! 15 TEMMUZ 2016 DA PATLADI. ( Örneğin İnşaat mühendisi Kuytul, iki yıl Mısır a gidiyor! Sonra başımıza Hoca kesiliyor!! Nasıl oluyor bu? İnşaatlarda mı ilim yaptın? BEŞ yaşından beri Kur'an ı Kerim okuyan Ayet ve Hadis i Şerif ler ile ilim yapan Ahmet Hoca, daha ben oldum demedi! Kuytul Hocaymış mış mış.)
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  bu yazıya imzamı atarım fetö ve türevlerinin birinci sorumlusu kamalistlerdir onlar yüzünde fetö palazlandı onlar yüzünden fetö büyük bir güç oldu nenesinin baldızının eniştesinin kayınçosu başörtülü diye nice vatansever yiğitler memurluktan polislikten askerlikten atıldılar niceler nicesinin yuvaları yıkıldı artık öyle ileri gittiler ki başıaçıkların bile 7 göbek ötedeki akrabalarının namaz kılmasını bahane edip memurluktan attılar HALİYLE HALK NE YAPSIN ÇALIŞMASI LAZIM ee ÇALIŞACAKSAN SÜLALENDEN HİÇ BİRİSİNİN ALNI SECDEYE GİTMEYECEK mecbur halk fetöye yaklaştı eee dindar görününce baktılarki ya aç kalacaklar yada kafir olacaklar mecburen fetöye yaklaştılar. 28 ŞUBATTA DARBECİ KAMALİSTLER DEVLETE AİT BİLE OLSA BÜTÜN OKUL YURT DERSANE KURAN KURSU NE VARSA HEPSİNİ KAPATTILAR AMMA SADECE FETÖCÜ KURUMLARA FİSKE DOKUNMADILAR bu bile kamalistlerin suçunun ispatıdır
 • Eren Eren 1 ay önce
  Her şeyi çok güzel anlatmışsınız. 28 Şubat bal gibi darbedir. Hem siyasi darbe,hem de ekonomik darbe.dir.
 • Asker PKK ile savaşırken Asker PKK ile savaşırken 1 ay önce
  İmamoğlu “Demirtaş güzellemeleri” yaparak koltuğa oturdu. Şimdi de bizim mahalleye gelmiş “şehit edebiyatı” yapmakta. Şair, ne güzel demiş: “Kızarmazbir yüz tek sermayesi”. Arkadaş bunlar bildiğimiz FETÖ taktikleri değil mi? Hatırlayalım: Baykal kasetini çeken FETÖ anında Baykal’a telefon açarak olayı kınamıştı. Bu kadar alçak bir örgüt.
 • bilgebilge1 ay önce
  peki diii bagalim ali gardas akp darbe arastirma komisyonunda kendine yapilmis bir darbeyi arastirmaya neden hayir oyu verdi? seni biri bicakliyor ve sen seni bicaklayani suclamak icin karakola mahkemeye gitmeye karsi cikiyorsun? neden neden?
 • AHMET AHMET 1 ay önce
  helalllll islamiyetten imandan nasibi olmayandan icraat bekleyemezsiniz.Sağcı solcu dinli dinsiz isimlerini herkes biliyor meşhur münafıklar dinsizler milliyetçi geçinenler tüm üst kademedekiler birbirini biliyordular.Körler sağırlar birbirini ağırlar.Zahirde kavga etseler bile hakikatte birlikteler.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  SONUNDA PATLADI! İRİN BÜYÜDÜ BÜYÜDÜ VE PATLADI! SİYASİ AYAĞI MERAL İN ARKADAŞLARI BİR BİR PATLIYOR! ESKİ A. 2014 DE KOLTUK GİDİNCE İNTİFADA BAŞLATMIŞTI! KİME KARŞI? FETÖ İLE MÜCADELE EDEN HAŞHAŞİLER DİYE BAS BAS BAĞIRAN ERDOĞAN A KARŞI. ORTANCA A. 2015 HAZİRAN CHP İLE KOALİSYONU ÇOK İSTEDİ! KASIM 2015 KOLTUK GİTTİ! A DAVA TOĞLU BİTTİ.! KÜÇÜK A. ÇOK SİNSİ NE ZAMANDAN BERİ ERDOĞAN I HANÇERLİYOR! TESPİT EDİLEMİYOR, ÜÇ AAA. ÜÇ NANKÖRLER, YA DA ÜÇ KALLEŞLER
 • BIKTIK ARKADAŞBIKTIK ARKADAŞ1 ay önce
  Fetöcülerden başka bize kaç kez darbe yapmış moğol artıkları heryere sızmış CHP bunların üssü olmuş adamlar açıktan meydan okuyor bi taşlaklı savcınız yokbişey yapamıyorsunuz Alkah yerine CHP yi koruma kanunundan korkuyorsunuz FETÖ nün içerdeki en büyük destekçisi ve ortağı CHP lilerdir
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin ali karahasanoglu.28 subatsoguk ayazkis mevsimi,ne kadar yazsanda duyuraman sesini . sadece tuketirsin nefesini,sayin baskan birlik beraberlik istiyor otelestirme olmasin istiyor fakat hergun biri kemalist adinda yorumcular,mustafa kemal bunlara vekaletmi verdi,kim ne hakaret yapmak istiyorsa ,ataturkun arkasina siginiyor fakat kabina sigmiyor bugun yine chp onur eren darbeyi fetoyu ovmus ifadesi aliniyor guzelde agirlaniyor hani sayin baskan benim adima yorum yapmayin soylemek istediginizi benim adima konusmayin diyor bir kere 1960 dan bahsetmezler, bahtsiz melezlergecti o gunler artik yemezler egerki hirsizi haini yakalamis,san o cozulmeyi beklerken etkisiz hale gelmedikden sonra istedigin kadar at nara.bunlar sesini kesmedikce ihtidar itibar kayip ediyor her gun okuruz 28 subat ne diyor.
 • MeteMete1 ay önce
  Tayyip Erdoğan ve ak partili bakanlar bürokratlar hala kendilerinden olmayan ve ehil olmayan kişileri en kritik noktalara atamaya devam ediyorlar. Eski fetöcülerin çocuklarını ve azılı kemalistleri milletvekili bakan büyükelçi bürokrat VS atamaya devam ediyorlar. Kendi ayağına sıktığını ne zaman anlayacak bu reis.
 • ahmet koçakahmet koçak1 ay önce
  muhterem yorumcu,elbetteki bir çok yere (SİYASİLERİN DESTEĞİYLE)gelmiş olan fetöyle mücadele kolay değildir.bunlar damarlara sızarken yapılan uyarılarıda dikkate almayan bizim siyasetçilerimizdi.tabiiki tedavide iyi hücrede zarar görüyor benim oğlum gibiler.fakat büyük devlet adamlığı, bizden gelen feryatlara kulak tıkarsa,ben cimere mağduriyetimizi yazarken beni umursamayıp cevap vermezse,oğlumu kıskanan fesatların yazdıklarını dikkate alır onların İFTİRALARINI önemseyip soruşturma açarsa o zaman iyi niyetli ve dürüst davranmış olmuyor.at izi it izini başkanımız Erdoğan ifade ediyor,o zaman gelen feryatlara duyarsız kalmak ,kendi destekçilerini ağlatmak iyi olmuyor.adalet hepimize lazımdır ve ALLAH c.c. adil olan liderleri hesab günü ilk safda tutacağını müjdeler.bu müjdeye nail olurlar inşaallah.
 • abdulmetinabdulmetin1 ay önce
  bilmeyen de sanır ki! darbe mevzuları 15 temmuz 2016'dan beri var.. geçmişi çok çabuk unutan bir toplumuz, daha düne kadar bu ülke/millet ensesinde boza pişirenler kimlerdi? ne çabuk unutuldu.. bu hem askeri hemde sivil cenahından hala da darbelere aşerenler yok mu yani?
 • AA1 ay önce
  daha bir kaç gün önce 15 temmuz darbesi ile ilgili habertürk de yayınlanan bir tartışma programında Ahmet Yavuz paşa 28 şubat darbe değildir diyor. Bir darbenin lanetlenmesi konuşmasında bir darbenin övülmesi. Tepki mi çok cılız. Allah Ülkemizi korusun.
 • birgünbirgün1 ay önce
  Sayın yazar: Sürekli yanlı, yalan ve kamuoyunu yanıltıcı yazılar yazıyorsunuz. Bir insanda asgari düzeyde vicdan ve iş ahlakı varsa kamuoyu ile tarafsız ve yansız bir iletişimde olmalıdır. Yazılarınız insanımızı bölmede ve kutuplara ayırmada oldukça etkili, bu bakımdan başarılısınız. Ben sizin topluma katkı sağlayan bir kamu görevi sunduğunuza inanmıyorum. Şayet yazmazsanız bu topluma büyük iyilik edersiniz.
 • Doğu Perinçek’ten füze: Kimsenin diyemediğini söylemişDoğu Perinçek’ten füze: Kimsenin diyemediğini söylemiş1 ay önce
  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, FETÖ'nün siyasi ayağıyla ilgili, "Siyasi ayak çıktı işte: Ali Babacan. Siyasi ayak CHP ve Akşener’in müttefiki. Abdullah Gül, Ali Babacan, Davutoğlu kimlerin yanında? Siyasi ayak temizleniyor AK Parti’den. Kimin yanına geçiyor?" ifadelerini kullandı.
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • Yaşanmıştır Lütfen okur musunuz Yaşanmıştır Lütfen okur musunuz 1 ay önce
  Yıl 1998. 28 Şubat azgınlığı heryerdedir. Olay Diyarbakır’da geçer. Ankara’dan bir grup Prof bilimsel bir sempozyumiçin Diyarbakır’a gelmiştir. Akşam yemeği masası. Büyük bir masa etrafında 28 Şubatçı misafir Prof’lar ve çoğunluğu kripto FETÖ’cü Diyarbakır’lı ev sahibi akademisyenler vardır. 28 Şubatçı Prof’lar İslam’asataşmakta kriptolar da konuşmalarla destek vermektedir. Bazen kahkahalarla İslam ayaklar altındadır. Tablo iğrençtir. Masadakilerden Diyarbakır’li sol görüşlü Prof. dini değerlere sataşılmasına itiraz eder.Ertesi gün. Misafir Prof’lar Diyarbakır’dan katılan sol görüşlü Prof.’a kriptoların isimlerini tek tek sayar. Kendini gizlediğini sanan kriptoların düştüğü hale bakınız! İşte mankurt robot budur. Prof da olsa değişmiyor dostlar. Bu olay aynıyla vakidir.
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Sayın Ali diliniz yüreğiniz sağlık.Türkiye kurtuluş savaşı yapmış ve yeni devlet kurmuş.Millet düşmana karşı mücedele etmiş ama iktidara kim geldi din düşmanı olan sabeytilerin bu milletin başına bela oldular altmış darbesi ile basliyan ve bugüne kadar gelen askeri darbeler bu din düşmanları millet devlet düşmanı olan sabeytilerin işidir.Bakmayın türlü söylemlerine hepsi aynıdır hiç bir birinden farkları yoktur tutun gurselden ta fetoya kadar hepsi aynıdır amarika kuklaridir.Allah CC kahhar ismiyle onları kahr ve perisan etsin amin
 • müslümmüslüm1 ay önce
  Ali bey Tayyip Erdoğan gerçekten FETÖ ile mücadele ediyorsa neden Ak Parti FETÖ nün siyasi ayağının meclis araştırılması teklifine red oyu veriyor, bu millet Ak Parti çok fazla güven veriyor ama bunun sonu hiç iyi olmayacak. Çünkü yapılanlar hepsi iktidarda kalmak başka hiçbir hedef yok...
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Bu ülkede ne zaman Hak edene Hak ettiği CEZA verilecek? Çok merak ediyorum. Herkesin yaptığı yanına kar kalıyor. (Gariban kesim hariç tabiki)
 • HAmit GündemHAmit Gündem1 ay önce
  Tsk nın o zihniyeti tüyap fuarcılıkta .Oyaktan da kredi kullanarak düze çıktı Tuskon sevici Tüyap
 • AlperAlper1 ay önce
  Bir kısım insanlar,Fetullah CİA ajanı derken, devletin istihbaratı nerdeydi? 28 şubatta,Erbakana sahip çıkmayan, Fetullah la, n eden ortaklık yapıldı? Bence bilmesi gereken herkez,Fetullah ın CİA için çalıştığını biliyordu ama işte....çıkar bu,dinini bile feda ediyor insanların çoğu, mesala söyle yalanı,çık islamdan?gir çıkar dinine.
 • takiitakii1 ay önce
  28 şubat ile 15 temmuz birbirine çok benziyor mesela nazlı ılıcak o zaman da vardı
 • Bu yaşanmış bir vakıadırBu yaşanmış bir vakıadır1 ay önce
  Tarih: 1998. 28 Şubat bütün azgınlığı ile sürmekte. Yer:Bir kamu üniversite hastanesi Göz Kliniği. Olayın kahramanı: Gariban, duşarıda başını kapatan, hastanede açan bir genç hemşire. FETÖ’cü genç akademisyen 28 Şubatçı Profesör Hocasından kadro kapmak istemektedir. Yeteneksiz adama bir türlü kadro verilmez. Hocasının gözüne girmek için gariban hemşireyi ispiyonlar. Hemşire işten atılır.
 • MuhteremMuhterem1 ay önce
  Bekara karı boşamak kolay. Kanser hücresi gibi vücuda yayılan FETÖ’yü defaten söküp atmak mümkün değil. Kanser hücresini yokederken sağlıklı hücreye zarar verilmesi kanser tedavisinin en mühim zorluğudur. Bu gözle bak.
 • Robotlar neye inanır?Robotlar neye inanır?1 ay önce
  FETÖ’nün tabanını oluşturan robot şakirt, “Gün gelecek bütün takiyyeler son bulacak. O zaman İslsm’ı doya doya yaşayacağız.” akımına kapıldı. Böylece O, hizmet diye diye akla ziyan İslam’a mugayyir takiyyelere dört elle sarıldı.
 • FETÖ’yü doğuran da besleyip büyüten de sizsinizFETÖ’yü doğuran da besleyip büyüten de sizsiniz1 ay önce
  Laikçi Kemalistler! İslam’ı yaşayanlara nefes aldırmadınız! Böylece takiyye üstadı FG’ne kapılar sonuna kadar açıldı. Hem suçlu hem güçlüsünüz. Öyle yağma yok.
 • Allah CC dilemedikçeAllah CC dilemedikçe1 ay önce
  Darbe saatinin erkene çekilmesi, Reis’in Marmaris’den 15 dak önce ayrılmış olması, FETÖ’cü askerden elegeçirilen cep telefonu sayesinde whatsup mesajlarının elegeçirilmesi, milletin daha önce görülmedik şekilde darbeye karşı direnişi. Bütün bunlar ve daha birçok hadise gösteriyor ki “Allah CC dilemedikçe kimse size zarar veremez”
 • Hapishane mektubuHapishane mektubu1 ay önce
  Ne demiş katil: “HDP tarafsız kalmalıdır”. HDP tarafsız kaldı mı? Hayır. Meclis’te konuşan HDP’li vekil İyi Parti’ye ne dedi: “Siz bu sıralara HDP seçmeninin oyları sayesinde oturuyorsunuz”. Ağla ülkücü kardeşim ağla.
 • Kılıçdaroğlu: Darbenin siyasi ayağına niçin dokunmuyorsunuz?Kılıçdaroğlu: Darbenin siyasi ayağına niçin dokunmuyorsunuz?1 ay önce
  Tarih: 15 Temmuz 2016nın son saatleri. Yer:AHL. “Askerler bizden” efendim. Tankların arasından güvenle geçebilirsiniz. Faraza o sırada Reis orada olsaydı olacakları tahmin etmek zor değil.MHP sözcüsü çok güzel özetledi “kontrollü darbe” yoktur ama “kontrollü siyasetçi” vardır.
 • Bülent KaramanBülent Karaman1 ay önce
  Maşallah güzel bir yazı. Bu medyada dolaşan kemalist askerler/generallerin ellerine fırsat geçse Başkan R.Tayyib Erdoğan i bir kaşık suda boğarlar. Fetoculer aynı şekilde yapar. Peki o zaman fetoculer ve kemalistler aynı kefede olmuyor mu? Ortak hedefleri kim? Başkanımız.. o zaman ikisi de aynı. Vesselam.
 • Duvar ilanı (gerçek)Duvar ilanı (gerçek)1 ay önce
  Tarih 12 Eylül 1980 darbesi sonrası günler. Duvarlara yapıştırılan arananlar listesinde FG’nin ismi ve resmî vardır. O sıradaNurcular hapislerde işkence görmektedir. FG bir türlü “yakalanamaz”. Vazifeşinas bir güvenlik amiri yakalar ve hapse atılır ancak telefonlar çalışır ve serbest bırakılır (FG, hatıratında bu hadiseyi Allah CC tarafından muhafaza edildiği biçiminde aktarır).12 Eylül ABD güdümlü darbenin işkenceci eli “Allah’ın inayetiyle” FG’ne ilişmez. Sorgulama kabiliyetinden mahrum FETÖ’cü robot mankurtlar! Şeyh uçmaz, Mürit uçurur.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  MÜKEMMEL TESPİT VE ANALİZ! GERÇEKLER ACIDIR. BAŞKENTİMİZİ TBMM, KÜLLİYE, POLİS ÖZEL HAREKATI.... (51 ŞEHİT, Amerika bomba atsa bu kadar şehit olmazdı! İngiliz gelse TANK ile arabayı tost gibi ezmezdi!) BOMBALAYAN AMERİKAN KÖPEKLERİNE SİCİL VERENLER, TERFİSİNİ TEKLİF EDENLER ONAYLAYANLAR HEPSİ BELLİDİR! ADAVUTOĞLU NA RUS UÇAĞINI DÜŞÜRELİM DİYEN FETÖ CÜ GENERAL, SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİNİ KORUYAMAYIZ DİYEN FETÖ CÜ GENERAL,..... TSK NIN KAYITLARINDA HEPSİ AÇIK VE NET OLARAK BELLİDİR.
 • FETÖ’cü akademisyenin tirajikomik hikayesiFETÖ’cü akademisyenin tirajikomik hikayesi1 ay önce
  Gerçektir. Lütfen okuyun. Tarih 2001. izmir’de bir kamu Üniversitesi. FETÖ mensubu bir akademisyen. Namaz kıldığını gören yok. Eşinin başı açık. Fakat bayan hocası (müfrit Kemalist) şüpheleniyor. Bir plan yapıyor. Öğrencilerini yazlığa çağırıyor. Mayolar giyilecek denize girilecek diye de duyuruyor. FETÖ’cü bir bahane ile davete gitmiyor. Çakal Hoca bu akademisyene kadro verilmesini engelliyor. Bu FETÖ mensubu 15 Temmuz sonrası ihraç edilmiştir.
 • Sakız oldu: Beslediniz büyüttünüz sebep sizsinizSakız oldu: Beslediniz büyüttünüz sebep sizsiniz1 ay önce
  Hadi biz uyanana kadar besledik. Uyandık mücadeleye giriştik. Ya siz Alçaklar! 28 Şubat’ta eşi başörtülü diye askerleri akademisyenleri kamudan ihraçederken Atatürkçü kılığındaki FETÖ elemanlarına terfi verdiniz! Şimdi kahpece bizi suçluyorsunuz!
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Kimse kusura bakmasın benim gözümde fetocu nedirse kemalis gecinen paşalarda aynı kafadalar bir dini kullanarak müslümanların dinine saldırdılar kemalistlerde içlerindek dinsizliği açıkca müslümanları ezerekzalimliklerini sürdürdüler kirli sakalı gencleri içeri sokmadılar askeriyeye sebepte peygamberin süneti oldugundan dolay birde mezhepci dinsizler vardıki onlarkendilerini fetocular gibi gizlediler islama inanclara saldırdılar bunlardaergenokunbaşındaki fetocular gibiher biri feto sıfatındaydılar bunları asla unutömamam lazım unlara bu fırsata verilmemeli tekrar..kimse gercekleri ngizlemesinler eski askeriyede insiz bir subay asubay yetiştiriliyordu onlarda islam dinine karşıydılar inancsızlardı atatürk rakı içiyor diye bunu bir marifet sayıyorlardı..birde içki müptelası dinsiz askerler vardı..

Günün Özeti