• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

Yakışmadı abla

02 Nisan 2023
A


Ali Akben İletişim:

 

Seçim günü yaklaştıkça daha nelere şahit olacak, neler işitecek ve nelerle karşılaşacağız bilemem ama perşembenin gelişi çarşambadan belli oldu.

İyi Parti İstanbul il binasına yapılan saldırıya, mal bulmuş mağribi gibi sahip çıkan güruhtan yapılan erken açıklamalar aklıma 7 Haziran 2015 seçimlerini getirdi ne hikmetse. 

Eski İçişleri Bakanlığı görevini de hatırlatan hacı bacı ablamızın sarf ettiği talihsiz sözlerini kulağı duymamış olmalı.

 Duysaydı en azından özür dileyerek meseleyi kapatır bir bardak suda fırtına kopartmazdı. 

Ya kulağı duymamış veya siyaset virüsünün yediği herze nedeni ile özür dilemek şöyle dursun pireden deve üretme peşine düşmüş veya düşürülmüştür.

Hafızayı beşer nisyan ile maluldür sözü sık kullanılarak insan hafızasının unutma mucizesi ile ilgili zaafı hatırlatılır.

Beyin ve sinir alanında hekim olmam hasebi ile bendeniz de bu sözü sık kullanır ve unutmanın ve hatırlamanın mucizevi yönlerinden hastalarıma bahsederim.

Unutma olmasa olumsuz yaşanmışlıklar yaşam kalitemizi ciddi olarak bozabilir.

Hatırlama mucizesi olmasa geçmişle bağlantımız kopacağı için ciddi sosyal ve psikolojik sorunlar yaşayabiliriz.

Gelelim esas meselemize.

Yakın geçmişte yaşanan benzer bir olayı hatırlayarak başlayalım.

Tarihler 5 Haziran 2015’i gösterdiğinde yani 7 Haziran genel seçimlerinden iki gün önce terör partisinin Diyarbakır mitinginde bir bomba patlatıldı.

Yüzlerce insanımız yaralandı, beş vatandaşımız ise bu saldırıda öldü. 

Saldırıyı yapanlar bulunamasa da ihmali olanlarla ilgili davalar yıllarca devam etti, ihmali görülenler cezalandırıldı ancak esas faillerin, ABD’nin İslam dünyasının başına bela olarak kurduğu örgütle bağlantılarının çıkmasını toplum olarak yadırgamamıştık.

Aynı ABD, ülkemizde yapılacak seçimlere doğrudan müdahale anlamına gelen açıklamaları terör partisinin dağ kadrosundakilerinin de bu seçimi bir var olma seçimi görmeleri eklenince ister istemez insanın aklına geçmiş yaşanmışlıklar geliveriyor.

**

90’lı yıllarda ve ülkemiz günümüzdeki gibi güvenlik içerisinde değildi ve terör saldırıları özellikle doğu ve güneydoğumuzda askerlerimizi, polisimizi, öğretmenlerimizi, korucularımızı ve masum vatandaşımızı hedef alırdı. 

Rahmetli Mahir Kaynak, merhum Şevket Demirci ağabeyimizin Dudullu’daki akşam sohbetlerine katılırdı.

Kendisini orada tanımıştım.

O yıllarda terör saldırıları ülke gündemimizin ana sorunu olduğu için sorularımız olurdu.

Sorduğumuz sorulara soru ile cevap verirdi. 

Saldırı kime yarıyor ona bakın derdi.

5 Haziran 2015 saldırısına bu gözle baktığımızda, bölgede gücü zayıflayan terör partisine yaradığını görmemek için kör olmak gerek. Ölenler ölmüştü ama terör partisinin oyları da artmıştı.

14 Mayıs tarihine yaklaştıkça yerli yabancı ülke düşmanlarının boş duracağını düşünmek saflık olur.

Şer cephesi birlik hamurumuzu sulandırmak için azami gayretle çalışacak ve ellerinden geleni arkalarına bırakmayacaktır.

Hem sosyal medyada hem de görüntülü basında satın alınmış şer kalemler zaten daha şimdiden başladılar.

Asparagaslar, yalan dolan ve algı tüccarlıkları, bel altı vuruşlar, eskimiş bayatlamış küflenmiş haberler yeniymiş gibi servis edilerek vatandaşlarımızın kafası bulandırılmaya çalışılıyor. 

Amaç her zaman olduğu gibi net.

Eski Türkiye sevdalılığı.

Eski Türkiye’de çok şey bugünden farklı bir zeminde yürütülüyordu. At izi it izi birbirine karışmış kimin eli kimin cebinde belli değildi.

Faili meçhuller memleketi olmuştuk. 

Yapanın yanına kalan kâr çok ama çok fazlaydı.

Darbeler, grevler, iç karışıklıklar …. kolayca çıkartılabiliyor ve çoğunlukla faillerde bulunamıyordu. Milletin kafası bulandırılarak balık hafızalı insanlar haline getirildikten sonra hazırlanan ortamda vur patlasın çal oynasın…

İyi Parti binasına saldırının saatler içerisinde faillerinin yakalanması ve ilk izlenimde amacın saldırı olmadığının anlaşılmasına rağmen, hâlâ sosyal medyayı kirletenlerin amacını anlayalım ve şer cephesinin gedikler açmasına müsaade etmeyelim.

Saldırının terör amaçlı olmadığı açık seçik ortada. 

Son günlerde hata üstüne hata yaparak terör partisinin tüm kusmuklarını halı altına süpüren İyi Parti yöneticilerine tepki olarak parti tabanının sabun köpüğü gibi erime hızını azaltmak için bu saldırı farklı mecralara çekilerek durumdan vazife çıkarılacaksa yazıklar olsun derim.

Devletine ve milletine sadık bir vatandaş olarak ülkemin geriye gitmesine gönlüm razı olmaz. Üç-beş oy uğruna birlik ve bütünlüğümüze göz dikenlere göz yumulmamalı.

Mesele vatansa gerisi teferruattır denilmeli.

Denilmeli ki, ABD ipi ile kuyuya inen fetöistler ve PKK ve türevli sempatizanları umutlanmasın, ellerini ovuşturmasın.

Son söz.

Hacı bacı ablam yol yakınken dönmek yakışır size. 

Saldırı sonrası sıcağı sıcağına yaptığınız talihsiz açıklamayı size hiç ama hiç yakıştıramadım.

Yakışmadı hacı bacı abla.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kocakarı

maral‘a abla mı dedin? yuh be, bu ne saygı!

Rıfkı Tezcanlı

Aman ne zeka ürünü bir espri! Kah kah kih!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23