• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
13 Ekim 2019

Üç harfli örgütlere operasyon

Değerli dostlar yine yeniden zor ve çetrefilli bir sürecin içine girdik. Ülkemiz kendi bekası için gerekli ve şart olan barış harekâtını perşembe günü 16’da başlattı.

Üç harften onlarca terörist ismi türetmede mahir alçak omurgasız zinde güçler, bu kez de Suriye sınırımızdan bize el ense çekmeyi deniyor.

Yenilenin güreşe doymadığı gibi bir iştah, güneyimizi mayınlı arazi haline getirip para gücü ile bir araya getirdikleri çapulculara üç harften oluşan isimler takarak bir kez daha sabrımızı taşırdılar.

PKK, PYD, YPG, SDG gibi alfabedeki harfleri birleştirerek oluşturulan bu örgütlere piyon olacak bu kadar akıl yoksunu aceze yaratık olduğu sürece daha çok haltlar yenecek ve maalesef başımızı ağrıtacaklar.

Alışması zor ama alıştık bu çetelerin yaptığı kalleşliklere.

Bunların hepsinin üstesinden dün olduğu gibi bugün ve yarın da geliriz. Ancak beni esas üzen şey; insanlık, edep, ahlak, hak, hukuk, demokrasi gibi insana hoş gelen kavramların içinin boşaltılarak mumyalanıp sunulması ve bunu sunanların acımasızlığı. 

Sureti insan görünenlerin siretindeki çirkefi görüyor olma lütfunu bahşeden Rabbime hamd ve şükür ediyorum. İyi ki gafiller safında inadım inat diyenlerden değiliz.

Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var bugünlerde. Sen-ben kavgalarını bir tarafa bırakarak öyle bir kenetlenmeliyiz ki, görenlerin cesareti kırılsın.

Ülkemizin ekmeğini yiyen herkesin bu ülkeye borcunu ödemesinin tam zamanı. Kimi kalemi ile, kimi kelamı ile, kimi de gücü kuvveti varlığı ve bedeni ile ....

Değerli Dostlar; düşmanlarımız ortak ve çok şükür birçoğumuzun da malumu ve yakaladıkları fırsatı aleyhimize kullanma hususunda da acımasız.

Birkaç onurlu ülke hariç hepsinin ortak amacı milletimizi zor durumlara sokmak. İçerden de ciddi destek alıyor olmaları cesaretlerini artırıyor.

Dişlerini ve çene kemiklerini kırıcı birer demir bilye olduğumuzu unutmuş olmalılar ki, esip gürlüyorlar.

Zafer için sefer diyen göz bebeği ordumuz ve güvenlik güçlerimizin moral ve motivasyona ihtiyacı var.

Herkes bu uğurda elindeki ve eteğindekileri dökerek şerre fren hayra gaz olmalı.

İtler hep ürür, kervan ise gidilen yol boyu düzülür. Dışardaki itleri görüp iç çekerken içimizdekilerinin ürümesine bu millet daha fazla tahammül gösteremez. Bu gerçekliği bilerek havlayın. Daha fazla gürültü etmeyin. Edersem ne olur diyenler varsa buyursun ürümeye devam etsin.

Cin hastanesi

Hekimlik hayatım boyunca hastalarıma yardımcı olurken bütüncül düşünmeyi tercih ettim. Kırk yıla yaklaşan mesleki süreç içerisinde itildim kakıldım ama ilkelerimden taviz vermeden mücadelemi sürdürdüm. Otuz yıl önce uygulamaya başladığım akupunktur tedavisi ile binlerce insana zarar vermeden faydalı oldum ki, hâlâ o yıllardan hastalarım var.

Bütüncül tıp anlayışım ve merakım beni geçtiğimiz hafta Çeçenistan’ın başşehri Grozni’deki cin hastanesine götürdü. Hastane müdürü ve aynı zamanda sağlık bakan yardımcısı Davut beyden hastane hakkında ayrıntılı bilgi aldım. Cinlenmiş hastalarla görüştüm. Yapılan tedavileri izledim.

Hastane iki katlı modern ve tertemiz. Dünyanın birçok yerinden ve hatta ülkemizden gelen hastalar var.

Hastalar gruplar halinde alınıyor ve Kur’an ayetleri okunarak hastalıklı olanlar ayırt edilip ikinci kattaki tedavi odalarında tedavilerine başlanıyor.

Günlük hasta sayısı 150-200 civarında ve hastanede 45 personel çalışıyor.

Konsültan hekim olarak ortopedi ve cildiye uzmanlarının bulunma sebebini travmaların çokluğuna bağlıyorlar.

Hastanede her türlü tedavi ücretsiz ve tüm masrafları Başkan Kadirov’un himayesinde kurulan vakıf karşılıyor.

Rusya rehberi ve sağlık bakanlığı dergilerinde hastanenin detaylı tanıtımı ve insanlar için yararlı hizmetleri ile ilgili makaleler doğrusu bendenizi şaşırttı.

Hastanede hizmetler üç vardiya olarak çalışıyor. Geceleri üç, gündüz altı hafız Kur’an ayetlerini okuyarak tedavi ediyor.

On yıl önce Grozni’de hizmete başlayan hastanenin yoğun talep nedeni ile bu sene içerisinde Moskova’da bir şubesi açılmış.

Önümüzdeki günlerde inşaallah bu durumla ilgili gözlemlerimi detaylı irdelemeye çalışacağım.

Bugünlük de bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

işe bak yaa!

Bu arada ülkenin ilk yüz nakli yapılan hastası Bilecikte sağa sola ateş edince yakalanmış! Hakim sormuş: "sen bu silahı hangi yüzle kullandın lan sanık?" diye/ o da; "işte bu yüzle hakim reis!" diyerek yanıtlamış!
 • Yanıtla

Mustafa

Dr Ali abi gecenin saat 4 ü. Çok şükür o nefis yazını zevkle okudum. Çok yararlandım. Eline diline o güzel zihnine sağlık Ali abi. Tekrar ara verme Ali abi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23