• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

Teröre destek vermek

15 Ekim 2023
A


Ali Akben İletişim:

Büyük şeytan ABD ve 13 Avrupa ülkesi, terör devleti İsrail’in işlediği sayısız cinayetlere rağmen açık seçik destek vererek aslında büyük çok büyük bir suça ortak oldular. 

Bundan sonra terör destekçisi yaftası boyunlarında hep takılı kalacak.

 Son bir haftadır yaşadıklarımızı hafızalardan bir yoklayalım. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’da Cuma namazına durmuş Müslümanlar üzerine tomalarla lağım suyu sıkmak inanın şeytanın bile aklına gelmezdi. 

Bu çağda bu da oldu. Cahiliye döneminde Efendimiz (SAV) üzerine işkembe atanlarla, namaz kılan Müslümanlar üzerine lağım suyu sıkanlar aynı soydan geliyor olsalar gerek.

Nereye kadar bu böyle devam eder doğrusu kestirmek zor ancak perşembenin gelişinin çarşambadan belli olması gibi daha bir süre terör seviciler mazlum dünyaya karşı buldukları her meydanda at oynatmaya devam edecekler.

Yarım asırlık sürecin canlı şahidi bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım. 

Doğudan batıya kuzeyden güneye onlarca ülkeyi görmek ve gezmek nasip oldu. 

Terör devleti İsrail’e iki kere gitmişliğim var. İlk gittiğimde yaşadığım şok hafızamdan hâlâ silinmiş değil.

Filistin topraklarının dününu bugününü bilmeyen bir insan doğal olarak Filistin diye bir devletin var olduğunu düşünür.

İsrail’e ayak basar basmaz böyle bir devletin olmadığı zaten hemen anlaşılıyor.

İlk kıblemiz Mescidi Aksaya ilk girişim sırasında karşılaştığım manzarayı da unutamam. 

Mescidin giriş kapılarını otomatik silahlı zebaniler işgal etmişler ve bakışları ile ben terör devletinin acımasız, vicdansız, insafsız bir seri katiliyim.

 Sağım solum belli olmaz her an tetiği çeker ve vururum der gibi bir beden dili duruşu ile ne mal olduklarını açık etmiş ve ekibimizdeki bazı arkadaşlara da sataşarak hır çıkarmaya çalışmıştı.

Filistin devleti var zannımda ikinci şok yaşadığım yer ise El Halil.

25 Şubat 1994 yılında sabah namazında ibadet eden mazlum Müslümanlar terör devleti İsrail’in seri katillerince hunharca öldürülmüş, cami yakıp yıkılmıştı. Uzun bir süre ibadete kapatılan caminin tadilatı bittiğinde mazlum Müslümanları bekleyen bir garabet vardı.

Caminin büyük bir kısmı sinagog olarak kullanılmaya başlanmış ve Müslüman halka caminin küçük bir kısmı bırakılmıştı. 

Camiyi ziyarete gittiğimde bu garabeti bizzat ibadet sırasında yaşayarak görmüş ve  başka bir garabetle de karşılaşmıştım. 

Hemen yanı başındaki sinagogdan Müslümanların ibadet saatlerinde yüksek debili müzikli bir gürültü ile ibadet edenler arasında olduğum için taciz edildiğimi de hatırlıyorum.

Cami çıkışı zebanilerin ters bakışları arasında mazlum insanların sık yaşadığı başka bir olaya da şahit olunca insanın sabır taşı ister istemez çatlayabiliyor.

Cami çıkışı işgalci zebanilerin kontrol noktasına iki Filistinli genç yaklaştı. Zebanilerden biri korktu sanırım ve gençlere soyunmalarını söyledi, çocuklar itiraz etmeye kalktı. Kafilemizde hanımlar da vardı. Kafilemizdeki hanımlardan çekindiler ve bir şeyler söyleyeceklerdi ki, silahlar gençlere doğrultuldu ve mermiler silahın ağzına verildi.

Kafilemizin gözü önünde bu olay cereyan edince arkadaşlar arasında mırıldanmaya başlamamıza bile tahammül edemeyen bu zebaniler bizi de tehdit ettiler ve biz susmayı tercih ettik.

Cami meydanında gözler önünde iki çocuk soyundu. Sadece donları kaldı ve uzun bir sorgulama ve itip kakmadan sonra gençlere olmadık hakaretler tehditler ve aşağılanmalar eşliğinde bu iki genç oradan uzaklaştı.

Çok yadırgadığımız şahidi olduğumuz bu manzara karşısında tepkimizi biraz daha sürdürsek kesinlikle silahları bize doğrultacaklardı.

Bu travmaları bizzat yaşamış bir insan olarak tahammül sınırlarım zorlanmıştı ve orada yaşayan mazlum insanların bu zulümle yaşamalarına ta o zaman isyan etmiştim.

Fırsat bulduğu her platformda devletimizin köküne kibrit suyu döken büyük şeytan ve onun yolundan ayrılmayan Avrupa ülkeleri ile başımız daha uzun süre ağrıyacağa benziyor.

Utanmadan sıkılmadan aba altından sopa göstermelerine ise karnımız tok. 

Tehdide bakar mısınız?

Türkiye Nato’da kalmaya devam etmesi için uyguladığı dış politikasını gözden geçirmeliymiş, Deaş ile mücadelede ABD’nin çıkarlarına uygun davranmıyor bağımsız hareket ediyormuş gibi dilde ıslatılan baklalardan da anlıyoruz ki, her yönden güçlü olmak zorundayız.

Cumhurbaşkanımız daha açık ne söylesin ki, “ABD’nin yürüttüğü faaliyetler Türkiye’nin milli güvenliği için olağanüstü tehdittir.”

Van minütten, Mavi Marmaraya, Suriye’den Libya’ya son olarak da terör devletini kayıtsız şartsız destekleyerek mazlum insanları diri diri toprağa gömmesi karşısında ABD’nin takındığı tavır insani olur mu? 

Filistin’in bağımsızlığı için mücadele eden Hamas terörist, Suriye’nin kuzeyinde devlet kurdurmaya çalıştırdığı YPG, SDG demokrasi ve özgürlük havarisi(!).

Bugün sarı öküzü verelim diyenler bu hikayenin sonunu iyi bellemeli ve gavurun gavurluğunu unutmamalı.

ABD’nin Suriye’de ne işi var sorusuna uçak gemisini niçin burnumuzun dibine kadar getirdi sorusunu ekleyerek sinsi kalleş planlara karşı millet olarak uyanık olmalıyız.

Sabera

Zafera.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu

İsrail bir devlet değil terör örgütüdür. Bu yüzden tüm büyükelçiliklerin kapatılması lazım.

Orhan İnan

Abd en büyük teröristtir. Güvenilmez ve saldirgandir. Türkiye hedefindedir. Seçimde yönetimi değiştirebilmek için çok çaba sarfetti. Yikabilseydi yeni yönetim ile arzularına kavusabilirdi.Olmadi.Simdi Türkiye yi yikabilmek için hızlı bir hazırlık içerisinde. Hazır olmalıyız.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23