• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
23 Haziran 2019

Suriyeli Mustafa Salih

Değerli dostlar geçen haftaki makalemde Yemenli Ahmet kardeşimin ülkemize dışardan bakışını ve duygularını paylaşmış ve yerli birçok insana göre arı duru temiz ve samimi görüşleri nedeni ile takdirlerimi ifade etmiştim. 

Bu haftaki makalemde ise, Suriyeli bir kardeşimin ülkemiz ile ilgili duygularını sizlerle paylaşarak nereden nereye geldiğimizi takdirlerinize arz edeceğim. Dünyamız zor bir dönemeçte. Ümmet darmadağınık. Allah dışında nerede ise sahibimiz yok zehabına kapılmışken, Mustafa Salih kardeşimin aktardıkları ile bir nebze olsun ferahlamak ve ferahlatmak istiyorum dostlarımı.

Yemenli Ahmet kardeşim, ”Mursi ve Saddam’ı yediler bitirdiler. Erdoğan’ı götürmek için de denenmedik yol kalmadı” diyerek benden daha net ifadelerle Feto’dan, PKK’dan ve Amerika’nın İsrail aşkına yediği herzelerden anlattıkça anlattı. “Bu makale geçen hafta gazetemizde yayınlandığında Mursi daha şehit edilmemişti. Ancak o bu cümleyi kurarken ülkemizin halini ve Erdoğan düşmanlığının sonunun da böyle bir akıbete uğratılmasından korkuyordu. Çünkü memleketine demokrasi getirme vaadi ile gelenlerin yaptıklarının bizzat canlı şahidi idi.

Meseleye böyle berrak ve akılcı bir gözle bakabilsek aslında kendi aramızda bu kadar dağılıp parçalanmayız. Ama nafile. Tayyip düşmanlığı üzerinden maya tutturulmaya çalışılıyor. Ancak dışardan ülkemizi daha iyi gözlemleyenler var. İçimizdeki körleri, sağırları ve dilleri lal olmuşları uyandırmaya vesile olabilirlerse belki gavurun desiselerine karşı koyma şansımız da artar.

İslam dünyasının başsız kalmış başında tek umut olarak kalan bir milletiz. İstesek de istemesek de bu misyonun bedelini ödemek gibi bir durumumuz var. 

Suriyeli, Libyalı, Yemenli hatta Suudlu bu gerçekliği görüyor ve gözlerimizin içine bakarak bizden aksiyon bekliyor ve birlik hamurumuzu sulandıranlara karşı birlik ve beraberliğimizin önemine binaen bugünkü seçimleri birçoğumuzdan daha fazla önemsiyorlar.

Suriyeli Mustafa Salih kardeşimin Başkan Erdoğan’a davudi sesli duasını gözlerimi kapatarak dinledim. Hem dua ediyor hem ağlıyor hem de kafire lanetler yağdırıyordu.

Algı operatörleri ve trollerin sattığı ucuz ve bayat haberlere itibar etmeyelim. Çok geriye gitmeden yakın tarihe bir göz attığımızda İslam coğrafyasının üzerinde akıtılan kanlar kurumadan yeni yeni yaralar açılıyor. Bu gerçeklik bizleri bilemeli ve dişe diş göze göz demeliyiz.

Gavur korkaktır. Canı tatlıdır. Hile ve tuzaklarına akıl erdirmek zordur. İlay-ı kelimetullah niyetimiz samimi olduğunda gayretimizin gücüne erişilmezliğin sayısız örnekleri ile dün yaşadık bugün de yaşıyoruz.

15 Temmuz canilerinin hafta içinde aldığı cezalar bu gerçekliğin son örneklerinden. Ne umdular ne buldular iyi irdelenmeli. Amerika ve tüm Batı dünyası Ortadoğu’daki kukla bedevilerle beraber bir şey yapabildi mi? Her gün yeni bir entrika ile boğuşuyoruz.

Şimdi de bebek katili çıktı! 

Üç cümleden müteşekkil sözleri ile mal bulmuş mağribicileri heyecanlandırdı. Mazrufa bakın beyler. Zarfın dışından okuduklarınız sizi yanıltabilir. Tıpkı Yemenli Ahmet ve Suriyeli Mustafa Salih gibi at gözlüksüz dünyada olup bitenleri görerek; devletimize, milletimize; birlik ve bütünlüğümüze göz dikenlerin gözünü oyun.

Bunu yapamaz, ayrılığa gayrılığa düşüp, dağılıp parçalanırsak, sırtlanlar gözlerimizi oyduklarında ah vah etsek de bir anlamı olmaz. Adam gibi adam olalım. Kem gözlere şiş olalım.

Bugünlük de bu kadar.

Kalın sağlıcakla.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı