• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

Sardonik zihniyet

12 Şubat 2023
A


Ali Akben İletişim:

Deprem, doğal bir afet. 

Milletimizin başı sağ olsun. 

Doğup büyüdüğüm memleketimde çok sayıda yakınımı kaybetmenin hüznünü mucize kurtuluşlarla hafifletmeye çalışıyorum.

İbretlik çok olayla iç içeyim. 

Gözüm kulağım dimağım hepsi birden şaşkına dönmüş. Görene o kadar çok ibretlik olaylar var ki hangi birini dercesine şaşkınım.

Oluklardan akan nur ve kirin iç içeliğini ayırt edecek akıl süzgeci olmasa insanın aklını kaybetmesinin çok kolay olduğu bir zaman dilimindeyiz. 

Depremzedeler can derdinde iken bazı mahfillerin ortalığa saçtıklarına tahammül etmenin zorluğunu hep beraber yaşıyoruz.

Yumurtladığı tek yumurta için saatlerce gıdaklayan etrafı rahatsız eden tavuk misali ne kadar çok sureti insan tavuklarla beraber yaşıyormuşuz millet olarak gördük.

Deprem, 10 ilimizi yıkarak on binlerce insanımızın sadece dünyasını değiştirmedi, aynı zamanda insan müsveddelerini tanıma fırsatı verdi.

Depremi bu yönü ile bir milad olarak görüyorum.

Devlet millet dayanışmasının nelere kadir olduğunu belgeledi. 

Saatler içerisinde yaralar nasıl sarılmaya başlanırmış gördük. 

Devlet milleti ile seferber olduktan sonra zaten büyük oranda sıkıntılar azalmaya başladı.

Enkaz altında yaşam savaşı verenlere ulaşım ve kurtulma haberleri aradan geçen bunca zamana rağmen devam ediyor ve devam da edecek.

Daha çok mucize kurtuluşlara şahitlik yapacağız inşallah. 

Depremzedelerin metanetli duruşuna duygulanmamak mümkün değil. Depremi biz yaşamışız gibi onlar bizleri teselli ediyorlar. 

Deprem bize sardonik zihniyetli insan müsveddelerini de gösterdi.

Millete üstten bakan, yüz hatlarından samimi olmadıklarını açık eden bu müsveddelerin taraftarlarının gerçek niyetlerini de gördük. 

Zihniyeti bozuk sardonik yüzlü insan müsveddelerini çok gördüm şu birkaç günde.

Üniversite yıllarında bir hocamız, yaşarsanız daha çok şeyler göreceksiniz gençler derdi. Gerçekten görüyoruz ve Rabbim ömür verirse daha neler göreceğiz neler.

Soygunu, yağmacılığı, hırsızlığı, yankesiciliği meslek edinen soysuzları devletimiz yakalayıp adalete teslim etmeye başladı. Medyaya yansıyanlar yakalananların sadece küçük bir kısmı. 

Ancak sosyal medya soysuzları için maalesef bu o kadar kolay değil sanırım.

Yalanın çabuk yayılma gibi bir huyu var. Yalan kaynaklarını sosyal medya ağlarından eradike etmek yağmacıları derdest etmek kadar kolay değil. 

Yalanın garip bir cazibesi de var. Bok böcekleri buradan beslenirler. Sermayesi olmayan kolayca yayılan ve infiallere de sebep olmasından dolayı yalanı; vatan millet düşmanları, din devlet düşmanları ve insanlıktan nasipsiz psikopatlar sosyopatlar çok severler. 

 Depremin ilk günü sosyal medya soysuzlarının yediği herzeleri hep birlikte takip ettik.

Kimi bir pireyi deve olarak servis etti.

Kimi 5. kol faaliyetine soyundu.

Kimi işkembeden attı tuttu. 

Sürü tabiri kullanacağım insan müsveddesi çok sayıda yaratık bu hezeyanlı hayale kapılıp  devletimize hükümetimize dil uzatma cüretini göstererek ne mal olduklarını açık etti.

Devlet ve hükümet zafiyetinin ne demek olduğunu çok iyi bilenlerdenim. Öğrencilik yıllarımda yaşadıklarımı bir daha yaşamak istemem.

Yalanın dolanın az da olsa iyi huyu da var. 

Kendini uzun süre gizleyemez açık eder. 

Yalan makinalarına gerek duyulmadan ben yalanım bana inanmayın der.

Tıpkı Ümit yalanları gibi.

Adam nasıl bir beyne sahip doğrusu merak ediyorum. Söylediği yalanlar saatler değil dakikalar içerisinde iftira ettikleri tarafından yalanlanıyor ama pes doğrusu yüzünün kızarması şöyle dursun hiç tınlamıyor.

Gün ayrışma kavga etme günü değil.

Birlik ve bütünlük içerisinde yaraları sarma, kırık kalpleri tamir etme ve bozulan moralleri düzeltme günü. 

El ele vererek acıları paylaşarak yarınların Türkiye’sinde yeniden doğma günü.

Asrın depreminde darı bekaya göç eden akrabalarıma ve tüm deprem şehitlerine Rabbim rahmeti ile muamele eylesin. 

Enkaz altından çıkarılan yaralı kardeşlerime acil şifalar ihsan eylesin ve tüm depremzede kardeşlerime geçmiş olsun diyorum.

AFAD’ın açılımını bilmekten aciz bilim insanı sıfatlı ilimden irfandan yoksun insanlarla beraber yaşadığımız unutmayalım.

Memleketin dört bir yanından deprem bölgelerine akın eden kahramanlara  AFAD’ı düşünen devlet aklına kalbi şükranlarımı arz ederek makalem sonlandırıyorum.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fatih Emlik

Deprem ilahi uyarı biraz acı oldu nice canlar gitti eski garajın ordaki ebrarların hemen hepsi yıkıldı bunlara izin rusat veren kimse hesap sorulmalı müteahhitlere en ağır yaptırımlar ve mallarina el konmalı bakalım dağ ne doğuracak? Fare mi pire mi çünkü hesap soracak olan da birlikte malı götürdüler kazanların hepsinin dibi kara.

samimi

Size ve sizin gibi depremde yakınlarını kaybetmiş bütün insanlarımıza Allah'tan güzel sabır...ölenlere Allah'tan rahmet... yaralılara acil şifalar diliyoruz... acılar paylaştıkça azalır... tüm Türkiye olarak bu depremde yaşanan acıları paylaşıyoruz... mersindeki arkadaşlarımız gurup kurdu...vatsap üzerinden öyle çalışıyorlar ki ...her farklı görüş... düşünce ve hayat felsefesini benimsemiş insanlar bütün ayrılıkları... gayrılıkları unuttu canhıraş bir şekilde...aceba bir depremzedeye yardımcı olabilir miyiz diye çalışıyorlar..bir değil binlercesine akla hayale gelmedik çözümler üretiyorlar...biz de Aksaray'da apartman görevlisi dairesine bir depremzede yerleştirme kararı aldık... Allah Devletimize daima güç ve kuvvet... Milletimize zorlukların üstesinden gelerek...birlik... dirlik... varlık yolunda şuurla ilerlemeyi nasib etsin ????
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23