• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
25 Kasım 2018

Ozon ne yapıyor?

Ortalık kirli bilgilerden geçilmiyor. Bilen bilmeyen atıp tutuyor. Akademik unvanlı bazı meslektaşlarımız sorgusuz sualsiz ozon uygulamalarının şarlatanlık olduğunu söyleyecek kadar cahil olduğunu gizlemeye dâhi gerek duymuyor.

Sağlık Bakanlığımız ise tüm bu hengâme içerisinde sayısız riskleri göze alarak ozon tedavisi ile birlikte on dört tamamlayıcı tedavi protokolünü gündemine alarak durun ben varım, son sözü ben söylerim diyerek duruma müdahale ediyor.

Oluşturduğu GETAT Daire Başkanlığının himayesinde bu tedaviler için açtığı sertifika kursları ile hekimlerimizin bu alanlarda yetişmeleri için var gücü ile çalışıyor.

Esas söz söylemesi gereken anlı şanlı tabip odalarımız da böyle önemli bir sağlık meselesini pas geçerek üç maymunları oynuyor.

Değerli okurlarım ozon atmosferin üst tabakasında bulunan, yağmurlu, fırtınalı, şimşekli havalarda ve deniz kenarlarında kokusu sabahları daha iyi hissedilen gaz özellikli bir madde. Kendine has kötü kokusunu bir kez hissedenin bir daha unutmayacağı bir koku bu.

Şimdi aktaracaklarım da tıpta bu kötü kokulu gaz madde niçin kullanılıyor diyenler için.

Ozon terapi, tüm hücre ve dokularımızda etkinliği olan regülatör vazifesi gören bir tedavi protokolü. Bu öyle bir protokol ki, hangi hücremiz olursa olsun beslenmesini düzelterek canlılığını ve mücadele gücünü pozitif destekliyor.

Hücrelerimizin ana gıdası olan oksijen dengesindeki çıtayı yükselterek hem hücre ömrünü uzatıyor hem de hücre fonksiyonundaki aksamaların önüne engel koyuyor.

Kanımızı ozonla mayalayarak organizmamızın zerresinden kürresine kadar oluşturduğu olumlu katkılar birçok hastalıkta şifayı hastanın ayaklarına getirebiliyor.

Yılların verdiği tecrübeler ışığında bu tedavi protokolünün emin ellerde uygulandığında nerde ise hiçbir yan etki oluşturmadan yüzlerce binlerce hastalıkta kullanımının olduğunu söyleyebilirim.

Özellikle günümüzde çözümü nerde ise imkânsız olan otoimmün hastalıklarda bugün başarılı sonuçlarını her geçen gün yeni yeni çalışmalarla görüyoruz. Bu öyle bir başarı ki, yan etki profili sıfır düzeyinde.

Aynı şekilde; romatizma, şeker, felç, kalp damar hastalıkları alerjik hastalıklar ve enfeksiyon hastalıklarında gördüğümüz olumlu sonuçlar yarınlarımız için biz hekimleri mutlu ediyor ve umutlandırıyor.

Önümüzdeki günlerde kanser hastalığının bütün çeşitlerinin tedavisinde başarılı sonuçlarını yapılan çalışmalar gösterecek gibi.

Günümüzde kanser tedavisinde immünoterapi giderek yaygınlaşıp kendinden söz ettirmekte. Ozon terapi aynı zamanda yan etkisiz sağlıklı immünterapi olarak meraklı meslektaşlarımıza ben de varım diyor.

Genç meslektaşlarıma buradan seslenerek makalemi bitirmek istiyorum. Şifanın mutlak vericisi kadir-i mutlak Allah’tır. Amenna ve saddakna.

Bize düşen görev arı misali olmamız ve şifanın aracısı olabilmeyi başarmaktır.

Şifa bazen ilaçlarla bazen bitkilerle hatta bazen okunmuş su ile bile gelebilir.

Hekim at gözlüğü takarak mesleğini icra etmek yerine geniş açılardan da görebilmeyi başarmalı ve mesleğini kazanırken okuduklarını, müspet ilimin ve teknolojinin tüm imkanlarını kullanmalı ve bugün tamamlayıcı tıp çatısı altında uygulanan tedavi protokollerini de garnitür olarak teşhis ve terapilerinde uygulayabilmelidir.

Bugünlük de bu kadar.

Kalın sağlıcakla.

37. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı

Bu sene 37. kez kapılarını açtı kitapseverlere. Altı yüz binden fazla kitapsever fuar alanından aradıklarını buldu ve şimdi aldığı birbirinden değerli kitapları okumakla meşgul.

Yeri gelmişken sıcağı sıcağına üç kitabı sizlere tanıtmama ne dersiniz?

Sevgili dostum Sefa Saygılı hocam RUHA ŞİFA 33 REÇETE’yi takdim ettiği son çalışmasında günümüzün mutsuz ve umutsuz insanlarının derdine derman olmaya çalışmış. Nerde ise her insanın şöyle veya böyle muzdarip olduğu birçok hastalığa çare ve çözümü bulabileceğiniz bu kıymetli eser Timaş yayınlarından çıktı. Ruha şifa 33 reçeteden ibaret bu değerli eseri okurlarıma tavsiye ediyorum. 

Değerli hemşerim Ahmet Maraşlı kardeşimin iki kitabı fuarda kendine yer buldu. Genç beyinlerin istifade edeceği ZEKA’dan DEHA’ya isimli eseri gençler mutlaka okumalı.

Ahmet Maraşlı hemşerim memleketimizin suyunu içmişliğin zekâtı olarak bir de şiir kitabı kaleme almış. DÜNYADAN GEÇERKEN isimli deruni anlamlı bu eseri de okurlarıma tavsiye ediyorum.. 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23