• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
23 Ağustos 2020

Ortasından bakmak

Değerli dostlar yeni yılın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hayırlı başladı şükür. Cumhurbaşkanımızın daha ilk günlerden verdiği müjdeli haber hepimizde bir umut ve heyecan oluşturdu.

Son yüz yıla ortasından bakıp, dünü ve bugünü harmanlayarak yarına bakmak istiyorum. Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllardan yetmişli yıllara kadar geçen ilk elli yılı babam ve dedemden duyduklarımla, son elli yılı ise bizzat yaşadıklarımla sizlerle paylaşmak arzusundayım.

Bizden sonra yaşayacak evlat ve torunlarımızın aydınlanması ve umutlanması için yakın tarihimizdeki yaşanmışlıklar oldukça önemli. Perşembe’nin gelişi çarşambadan belli olur sözünü hatırlatarak aktarımıma devam edeceğim.

Değerli okurlar ve özellikle de sevgili gençler bizim nesil babalarımıza ve dedelerimize göre nasıl şanslı ise, sizler de bizlere göre öyle şanslısınız. Bunu böyle bilin ve bu şansı iyi kullanın. 

Rahmetli babamdan ve dedemden yaşadıkları dönemle ilgili çok hatıra işittim. O yıllar çocuktum ancak hafızam çok açık olduğunda nerede ise hiçbir hatırayı unutmadan bugünlere geldim. Benim yaşadıklarım ise hâlâ çok taze ve üzerimde bıraktığı iz çok derin olduğundan unutmam mümkün değil.

Uzun uzun bunları anlatacak değilim elbet. Hicri yeni yılla birlikte ülkemizi heyecanlandıran ve milletimizi mutlu eden müjdeli habere sevinemeyenlerin soysuz medya ve televizyonlarda paylaşımlarını görünce son yüz yılımıza ortadan bakıp kısa değerlendirmeler yaparak makalemi tamamlayacağım.

Koca imparatorluktan küçücük cumhuriyetimizi dişi ve tırnağı ile kuran dedelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. İlay- ı kelimetullah uğruna canları ve kanları ile kutsallaştırdıkları bu topraklarda mutlu ve huzurlu yaşayamadan bu dünyadan gözleri açık göçtüler.

Malum zihniyet o gün de bugün de iş başında. Hayra fren şerre gaz olma misyonundan taviz vermeden vazifesini aksatmadan yerine getiriyor. Milletini devletini sevmek, hayırlı hizmetler yapmak nerede ise suç oldu uzun yıllar.

Birlik ve bütünlüğümüzün çimentosu olan din ise ortak düşmanları. Her şeye bu gözle bakarak zırvadan zırvaya saçmalayıp durdular. İnandıkları laiklik dininde de samimi değiller.

Cumhuriyet rejiminin kök ismi olan cumhura da gizli açık karşılar.

Her türlü melanete, engele ve kumpasa rağmen bugünlere geldik şükür.

Ancak nato mermer kafaların içindeki akıl dumura uğrayıp zekaları ile düşünmeye başladıklarından olsa gerek her hal ve hareketleri sanal ve banal. Bu duruş güven vermediği için muktedir oldukları kaleler bir bir ellerinden gittikçe çılgın boğalar gibi milleti mutlu edecek değerlere saldırıp duruyorlar.

Dün başörtüsüne, Kur’an kursuna camilere saldırırken bugün o kadarına cesaret edemeyip amalı mamalı kelimelerle yine aynı değerlerle mücadeleleri devam ediyor.

Bunun genetik bir hastalık olduğunu düşünüyorum.

Cumhurbaşkanımızın müjdem var dediği günkü paylaşımlara şöyle bir göz attım ve haklılığıma bir kez daha şahit oldum. Paylaştıkları pespaye akıl dışı şeyleri buraya alarak sayfamı kirletecek değilim.

Ancak gerçekten nerede ise zerre kadar bir değişim yok kafalar yine aynı.

Ne diyelim ki?

Sevgili gençler ülkemizin makus talihini değiştiren  yeni Türkiye ve onun idarecileri sizlerin önünü daha da açacak. Dün dedelerimiz ve bizlerin çektiğini sizler çekmeyin diye gece gündüz çalışan bir cumhurbaşkanı var. 

Cuma günü verdiği müjdeyi iyi okuyun ve anlayın. Dolduruşa ve gaza gelmeyin. Daha bu başlangıç. Bizi bize bırakırlarsa ki, bu sizlerin gayreti ile olacak bizler ahir ömrümüzde rahat ederiz ancak sizler ve sizden sonrakiler için bu cennet vatan şenlenir zalime korku dosta güven vahası olur.

Tünelin ucunda ışık görüldü. Sabır ve sebat ile yorulmadan ışığa doğru hep birlikte yürüyelim ki, önümüzde set gibi duran malum zihniyetin karanlığını geçelim.

Yanlıştan dönüldü.

Polisimize uzanan elleri kırmakta gösterilecek en küçük bir zaaf azgın azınlığın ekmeğine yağ sürer. Devletimizi korumakla görevli polislerimizin kısa süreli de olsa açığa alınmasını çok yadırgamış ve üzülmüştüm. Hatadan dönüldü. Malum şahsın amacı üzerinden mesele irdelenerek bilinçaltlarını ülkemiz aleyhine doldurmuş azgın azınlığa hiçbir müsamaha gösterilmemelidir diye düşündüğümü beyan ediyorum. Devletimize ve onu korumakla görevi güvenlik güçlerimize uzanan kötü emelli kollar derhal kırılmalı. 

İstanbul sözleşmesinin gölgesine sığınarak birlik ve bütünlük hamurumuza su katanların heveslerini kursaklarında bırakacak düzenleme daha fazla uzatılmadan derhal yapılmalı. Durumdan vazife çıkarıcı güruh her yerde olduğu gibi buralarda da non-stop görev başında. Aklımızı kullanalım. Provokasyonlara karşı uyanık olalım. Kurtların sevdiği puslu havaya müsaade etmeyelim.

Bugünlük de bu kadar

Kalın sağlıcakla.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Sayın doktorum Ali hocam nefis yazınız için çok teşekkürler :)
 • Yanıtla

Satı

Sayın Ali Akben görene yazmışınız .Kör ve sağırlar için ne yazsan boş.Çünkü kafaları boş.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23