• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

Kalbi temiz sapıklık

10 Eylül 2023
A


Ali Akben İletişim:

Değerli okurlarım toplumsal ahlakı bozan öyle garabetler yaşanıyor ki, küçük dilimizi yutmamak için büyük mücadele etmek durumu ile karşı karşıyayız.

İnsan beyninin en üst tabakasında korteks dediğimiz bir yapının marifeti ile ilkel ve hayvani dürtüler kontrol edilir ve bu iki yapının dengesi ile davranışlar toplumsal ahlak dediğimiz normlar içerisinde olur.

Kalbinin temiz(!) olduğunu iddia eden bir sürü sapık ruhlu insan müsveddesi, görüntülü ve yazılı basında akla mantığa muğayir paylaşımlarla, toplumumuzun temel taşlarından olan milli ve manevi değerlerimiz üzerinden algı ticaretine bir kez daha soyundular.

Bu güruhun içerisinde; sadistten mazojiste, pedofiliden fetişiste hatta LGBT’ye kadar akla hayale gelmeyecek daha başka cinsel sapkınlık içerisinde olduklarını görmek mümkün ama sorduğunda kalpleri çok ama çok temiz.

Cinayetleri aydınlatmada dedektiflerin öncelikli hedefleri arasında, maktulün cenazesinde en çok feverân eden ağlayıp zırlayan üzerinden araştırmasını sürdürerek sonuca ulaşması gibi, münferit bazı sapkınlıkları toplumun büyük bir kesimini suçlamak için kullananları da aynı mantıkla düşünüp çözümleyerek sonuca ulaşmak mümkün.

Sosyal ve dijital medyada münferit bir sapkınlık üzerinden dinimize ve kutsallarımıza tasallut edenler kendi gözlerindeki merteği görmezden geldikleri gibi, pireyi deve yaparak da içlerindeki sapıklığı baskılamak için kalp temizliği yalanına sarılmaktalar.

Kalbim temiz diyerek her türlü çirkefliği yapmayı kendine helal görenlerin aynalarla barışık olmadıklarını düşünüyorum.

Bir eli yağda diğer eli balda, bir ayağı içerde diğer ayağı dışarda sureti ile sireti taban tabana zıt öyle müsveddeler var ki, son günlerdeki paylaşımları ile kendilerini bir kez daha ifşa ettiler.

Kimisi dindar görünümlü münafık, kimi barışçıl hayvan sevici sanatçı veya gazeteci müsveddesi. Kimi laik kemalist, kimi de kemalizm dinine mensup, dinimize düşman nüfus kütüğü kökeninden iyi bellediklerimiz.

Yıllarca bu suratların çoğunu tanırdık ama siretlerini tanıdıkça ne günlerden geçmişiz diye hayıflanıyoruz.

Bu necip milletin hadimi ne kadar samimi ve candan ise haini de o kadar sinsi din ve devlet düşmanı.

Laf ebesi mangalda kül bırakmaz bu hacıyatmazları artık daha iyi bellemiş durumdayız.

Devletimizin kılcal damarlarında, basın yayında, sanayi ve ticarette hâlâ güçlü olduklarından her türlü entrika ve bel altı vuruşlarına karşı uyanık olmak ve at oynattıkları sosyal dijital medyada hakim oldukları için, buralarda gözlerimizle gördüklerimizin yarısına, işittiklerimizin ise hiçbirine itibar etmeyerek zalimlerin zulmüne karşı korunabiliriz.

Alçalmakta sınır tanımayan bu esfellerle mücadele etmenin en doğru yolu, yalan pazarına sürdüklerine itibar etmeyerek kendi çaldıkları ile kendilerini oyalamalarını görüp, gülüp geçmeliyiz.

Genel seçimlerde yaşadıkları hüsran ve milletten yedikleri şamarın sarhoşluğu, yerel seçimler yaklaştıkça bu kesimi daha da hırçınlaştıracaktır.

Aman dikkat diyorum.

Sükut etmenin altın olduğunu unutmayalım.

Sabredenlerin zaferle müjdeleneceğine inanalım.

Bu kesimin birincil amacı tahrik etmektir.

Tahriklere kapılmayalım.

Ağızlardan çıkanları, kalemlerden dökülenleri akıl süzgecinden geçirmeden, cevap verme amacı ile cümleler ulu orta sarf edildiğinde içlerinden cımbızla seçilen kelimeler üzerinden hukuki takibatlar yaptıran bu kesim, kolay yoldan para kazanmanın yolunu da bulmuş durumda.

Siz siz olun kalbinin temiz olduğunu iddia eden birinin sözlerini iyi tahlil edin ve hemen kanmayın.

Dürüst olduğunu iddia eden, aldatmadığına ikna etmeye çalışan ve her şart ve durumda kendini överek havalara uçan ayağı yerden kesik birine itibar etmeyin araştırın soruşturun.

Mesleğim gereği kalbi temiz(!) o kadar çok kirli insan tanıdım ki, çoğu mangalda kül bırakmadığı gibi, iyilik abidesi şeytana pabucu ters giydirecek kadar da hünerli (!)idi.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muhammet

Hayat sermayesi her gün biraz biraz bitiyor. Fırıldak olmaya gerek yok. Hesap zamanını düşünerek yaşamalı insan.

Her neyse işte

Kalp temizliği diye birşey yoktur...Hayır var diyen varsa,,bi sor kim var göster de; ben varım işte demeye getirecek şekilde şeytani zekasını konuşturmaya başlar,, ve bunlar üçkağıtçının taaa kendisidir..kalp temiz,zeka zinde,akıl terazide,muhakeme dengede tutulmaya çalışılır bunun için emek mücadele eziyet vardır..zeka tek başına hiçtir,,ve o şeytanın en önemli ve tek özelliğidir,,,ODA KENDİNCE KENDİ ZEKASINA KENDİNCE RAKİP VE ŞİRK KABUL ETMEZ....Sadece salt zekayı mühim edip,,insanî vasıfları rafa kaldırtmak şeytanın işidir..bir uyanık çocuğu görünce "cin gibi maşallah" diyoruz,,,feci yanlış iş..onurlu namuslu vicdanlı dengeli istikrarlı ve sağlamları övmek yerine; fırıldak,anlık değişen,bilgisiz bilgin,herkesi sorgulayan,yön ve yol vermeye çalışan,gaz,veren,insan kullanmayı bilen,menfaati için her yolu olan tipleri övüyoruz.......ve başımıza gelen felaketleri kendimiz seçiyoruz.....o fırıldak üçkağıtçı dedikleriniz belkide bir zamanlar övdüklerinizdi..övdüklerimizdi..... yanlışı baştan yapanlar olarak şikayet ve sitemin anlamı yok....onurlu namuslu sözü tok özü pek insan 7 sinde bellidir..70 indede o olacaktır....eğitim sistemi yerine göre bir hiçtir,,,,çok uyanık zeki kurnaz kaba olanı;daha bilgi yüklenmiş ve çıkarları için daha donanımlı ve tehlikeli yapar (hepsini değil tabi amabir kısmını)..yada eğitim almamış ama en zeki ve okumuştan on kat bilgili görgülü büyüklerimizde vardı bir zamanlar ve hep saygıyı hakeden,,,toptan bakış açısı ile davranan;ya herşeyi sorgula ya herşeye itaat et iki ucunda değilki insan,,böyle davranan;EZBERİN TAAAA NIN TAAAASI KENDİDİR.... ezberlenecek şey var sorgulanacak şey var,,akıl bunları ayıklamak için tasnif için vardır... akıl çok fazla olunca bu tasnif tahkim denge istikrar kayıp oluyor..Eğitim sistemimiz akılsızı daha ukala,cini daha cin,,akıllıyı ise törpüleyen örseleyen bir çark gibi..sadece zeka odaklı,,,ama o zeka hatta fazlası maymundada var..marifet zeka ile beraber,akıllı dengeli bilgili nesilde...velhasıl uzatmaya gerek "her neyse işte",toptan kabul yada toptan ret akıllarının akılları,,disleksi nesillere sebep oluyor...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23