• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

İsrail bilmiyor mu?

09 Mayıs 2021


Ali Akben İletişim:

Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı Kadir gecesinde Amerika’nın şımarık piçi İsrail dünyanın körleri ve sağırlarının gözünün içine baka baka her zaman yaptığını yaptı ve yine ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın masum mazlum ve sahipsiz garip gureba müslümanlarını katletti.

Dünya müslümanlarından gelen tek tük cılız seslere her zamanki gibi kulak verme gereğini bile duymadı.

Zulümle âbad olunamayacağının bilinmesine rağmen bu katiller zulmü devam ettirmede inadım inat demeye devam edecekler etmesine de, hiç olmazsa kalbî buğzumuzdan korkmaları için tepkimizi açık etmemiz gerekiyor.

İmanın en zayıf halkası olan kalbî buğuzda bile cimrileşmişiz. Oyunda oynaşta olan ve nerede ise her gün kalbimize hançer gibi saplanan İsrail zulümlerinden habersiz o kadar çok sureti müslüman var ki, sayısına bereket demeyeceğim. 

Her 29 Mayıs’ta Ayasofya’nın ibadete açılması dua ve temennisi ile ülkemizin dört bir tarafında zincirler kırılsın Ayasofya açılsın der ve müsebbiplerinin korkulu rüyası olduğumuzu hatırlatırdık.

Çok şükür o zincirler geçtiğimiz yıl içerisinde kırıldı ve Ayasofya ibadete açıldı. Rahmetli Erbakan hocamızın Taksim’e cami yaptırma gayreti de meyvesini verdi. Meydanın kalbine nakşolan cami ile Taksim meydanı bir başka güzel oldu.

Ülkemizde başka güzelliklerde olmaya devam ediyor şükür. 

Kafirler istemese de nur tamamlanıyor.

Mesela TRT tarihinde hiç olmadığı kadar yerli ve milli olduğunu programları ile göstermeye devam ediyor. Sadece TRT değil bazı özel kanallarda da aynı duyarlılık olunca bugünleri gösteren Rabbime şükretmek ve daha başka güzellikler de olsun sıra Kudüs’e gelsin artık diyorum.

Biz görür müyüz onu bilemem ancak mazlumlara acımasızca yapılan bu zulümler Amerika’nın şımarık piçi terör devleti İsrail’ın yıkılışının sebebi olacak. 

Kendine çok güvenmenin bedelini kaçacak delik arayan sıçanlar olarak yaşayacaklar ve saklandıkları ağaçlar kayalar dile gelerek gizlendikleri yerleri ihbar edecek. 

Bu bilgi evrenseldir ve gerçektir.

İsrail bu gerçekliği bilmiyor olmaz.

Adı müslüman olan dünya devletlerinden vaz geçtim hiç olmazsa ülkemiz bu zulüm konusunda birlik ve bütünlük içerisinde topyekûn ayakta olduğunu zalimlere gösterebilsin. 

Hükümet edenlerin tepkilerine muhalefetimiz daha yüksek tonda katkı sağlayarak zalime karşı güç birliği oluşturabilsin.

Değerli okurlarım Ramazan-ı şerif ayının son günlerini idrak ediyoruz. Dün buruk da olsa bin aydan hayırlı bir gecede ellerimizi yine O’na açtık ve boyunlarımızı bükerek içimizin derinliklerine nakşetmiş mahcubiyetle bir kere daha O’na iltica ederek dua kardeşliğinde buluştuk.

Ya Rab mazlumların ahını yerde koyma. Devletimize milletimizin birlik ve bütünlüğüne göz dikmiş yerli ve yabancı zalimlere fırsat verme diye dualarımızı arşı alaya yolladık.

Oruç tutan kardeşlerimizin mükafatlarının verileceği gün olan bayrama pek hakketmesek de perşembe günü kavuşacağız.

Bir yandan virüsün zamanlı zamansız aldığı canlar diğer taraftan şüyu vukuundan beter virüs ticaretinde acımasız savrulmalar. 

Gündem sadece bunlar olsa keşke. 

İç siyasette tartışma programlarında gündem olan konuları izledikçe içim bir başka cız ediyor. Milletimiz bu pespayeliğe layık değil. Bel altı vuruşlar, yalan fabrikasının gece gündüz ürettiği yalanları pazarlayan görüntülü ve yazılı basının yüz karası trolleri.

Olgusuz algı tüccarlarının pazarından mal ticareti yapan hayali tacirler..

Neler neler…

Daha beter günlerimiz olmasın inşallah.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla.

Vefat ve başsağlığı..

İki yakın ve değerli dostum aynı gün içerisinde covid illetinden vefat etti. Hazık nazik şair ve mütefekkir Dr. Hüseyin Emin Öztürk bey ve ilim irfan ehli İstanbul Teknik Üniversitesi genel sekreteri hemşerim, yurt arkadaşım ve sırdaşım Profesör Doktor İbrahim Demir bey. 

Sırlanarak bu dünyadan ahirete irtihal edenler yakın dost olunca acısının sabrı için Rabbimden niyaz ediyor ve cennette cem olma umudu ile eş dost ve akrabalarına sabrı cemil niyaz ediyorum.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Dr Ali abim hekimliğin de yazarlığın da muhteşem gerçekleri o tatlı dilinle o kadar harika yorumlamış ve anlatmışsın ki gazetemizde yazman ne güzel... Teşekkürler muhterem hocam
 • Yanıtla

Zahid

Allahın vaadi haktır ve gerçektir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23