• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
03 Kasım 2019

İslam tek millet

Yukarıdaki başlığı kullanmamız doğrusu iken niçin küfür tek millet diyerek net bir tavır koyuyoruz? Böyle bir tasnifte münafıkları nereye yerleştireceğiz? Hafızalarımızı geriye doğru tarayarak yakın tarihi gözümüzün önüne getirdiğimizde maalesef İslam milleti diyebileceğimiz bir gerçekliğin nerede ise iki yüz yıldır dünyamızdan irtihal eylediğini söylememiz abartı olmasa gerek.

Neden derseniz? Cevap dünyamızın bugünkü hâlî pür melâli derim kolayca.

Şu hale bakın dostlar. Adı Müslüman ama şan ve şöhretini eylemlerindeki gavurluktan almış ne kadar çok hain satılmış köpek var ortada. Havlamalarına baktığımızda kime ait olduklarını görmek günümüz teknolojisi ile o kadar çok kolay ki, gören göz işiten kulak olursa tabii.

Aklını kiraya verip hesabın hasbi olduğu günü yok sayarak yaşayan gaflet ve dalalet içerisinde omurgasız yaratıklar olarak yaşamayı tercih edenler bu yazdıklarımın anlamını zekaları ile anlamlandıracak yetide olamazlar. Zeka, akıl ile filtre edilmeden kullanıldığında elde edilen kontrolsüz gücün dünyamızı ve İslam milletini ne hallere getirdiğini hep beraber görerek yaşıyoruz.

Tek millet olduğumuz günleri tarihin altın sayfalarından alnımız ak bir şekilde okuyup gururlanan geniş ve sessiz bir kesimin yanında, sesi gür çıkan sureti insan olan yaratıkların entrikaları İslam milletinin dağınıklığının elbette en büyük sebebi ancak suçu tamamen bu kesime yükleme kolaycılığına kaçmamız da yanlış.

İşte tam burada aynalarla yüzleşmek gibi zaruri bir durum çıkıyor karşımıza. Aynaların karşısına geçmek bugün her babayiğidin kârı değil. Çünkü aynalar iyi bakıldığında sadece sureti değil insan sîretini de görünür hale getiriyor. 

İşin içine sîret girdiğinde dökülüp un ufak olmamak için birçok yerden tutunacak sağlam iplere gereksinim var. Tutulan iplerin kimlerin elinde olduğunu akledecek bir kapasiteye de ihtiyaç var.

Aynalar hiçbir zaman yalan söylemez şarkısını hatırlayanlarımız olacak. Sadece suret olarak bile bu şarkının sözleri ne kadar deruni. Birde sîret yönünden mesela ten beden dışında, can bedenimizin hafızasında olanlara iyice bakarak kendi ederimize değer biçebilsek birçok sorun çözülmüş olacak. Servet şöhret ve şehvet gibi can bedenimizle ilintili duruşumuzu aynaya iyice baktığımızda görebiliriz.

Göremeyecek kadar körelmiş bir göz ve kalbe sahipsek Rabbim yardım eylesin duasına en azından amin demeliyiz.

İslam milleti kaldı ise yukarda özetlemeye çalıştığım arızalardan kurtulmanın yeniden bir yolunu yordamını bulmalı. Mühlet vermekte adil olan Allah’ın gazap ayetleri hiçbir tahrifata uğramamış olarak anlamak isteyenlere her şeyi açık seçik anlatıyor.

Ne mutlu anlayana.

Bugünlük de bu kadar.

Kalın sağlıcakla.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Dr Ali abi yazınızı sabahın erken saatlerinde zevkle okudum. O güzel zihnine sağlık Teşekkürler değerli doktorum. Iyi ki varsın iyi ki gazetemiz Akitte yazıyorsun
 • Yanıtla

Muhlis Tekin

Gazetemizde yazılarınızı daha sık görmek ve okumak istiyorum Ali Akben bey.Rahmetli Hasan ağabeyi hatırlatıyor bana tesbitleriniz.Kaleminiz ve kelamınız kılıcınız olsun .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23