• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
28 Şubat 2021

İkinci doz aşılama

Covid belasına çare ve çözüm umudu olarak gördüğüm aşılanmanın ikincisini geçtiğimiz hafta sonunda yaptırarak vatandaşlık görevimi bir kere daha yerine getirdim.

Virüs illetine karşı aşının faydalı olabileceğini ümit eden bir hekim olarak sırası gelen kardeşlerimin aşılarını yaptırarak hem kendilerine hem de devletimizin virüs mücadelesine katkıda bulunmalarını öneriyorum.

Yakın tarihlerde kitlesel ölümlere sebep olan birçok viral ve bakteriyel hastalıktan aşılama sayesinde kurtulmanın verdiği bir umut bu. 

Aşılanma hakkında çok spekülasyon olsa da önümüzdeki günlerde aşının olumlu sonuçları ile karşılaşarak daha doğru ve objektif gerçekleşmeler göreceğimize inanıyorum.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde ard arda açıklanan mutand ve mutasyon ile ilgili haberleri izledikçe, virüslerin sık başvurduğu bu taktik ile ilgili yaşanmışlıkları hatırlıyorum. 

Virüsler zaten sık mutasyona uğrarlar. 

Virüsün dış çeperinde bulunan bazı proteinlerin aminoasidleri değişime uğrar ve yeni bir taçla taçlanarak savunma ordumuza karşı kendini kamufle etmeye çalışır.

Böyle bir hüner ile kılıktan kılığa giren virüse karşı mücadelede elbette çeşitli zorluklar var. 

Eller yaya biz aya çok şükür.

Azgın azınlık pek hoşlanmasa da gerçek bu.

Ama biz şimdilik bir sıfır öndeyiz. 

Dünya bu gerçeği görüyor ve virüse karşı verdiğimiz mücadele ile ilgili programlar yapadursun, bizdeki gezici kaz kafalılar ve malum zihniyetin trolleri ha bire üflemeye devam ediyor.

Fitne, fesat, hıyanet, ihanet aklınıza gelen her türlü kötü sıfatı üzerinde taşıyan troller ellerinden gelen kötülükleri var güçleri ile yapmaya devam edecekler gibi.

Sırça köşklerinde bir eli yağda bir eli balda olanlar yokluk edebiyatı üzerinden timsah gözyaşları ile ağıt dökmeler hep olmuş ve olmaya devam edecek. 

Devletimiz nasıl pandemi sürecinde ciddi bir yanlış yapmadan bugünlere gelmemizi sağladı ise, aynı şekilde aşılama programını da aynı hassasiyet ve titizlikle yerine getirerek fırsatçı fesatçılara pabuç bırakmayacaktır.

Bugüne kadar 10 milyona yakın vatandaşımız sorunsuz aşılandı. Aşılanmada dünyada ilk on ülke arasındayız.

Devletimizin en yetkili organları ard arda bu gerçekliği tüm yönleri ile açıkladığı halde hâlâ öküz altında buzağı arayışında olan ahmaklar sağda solda çamur atmaya devam ediyor.

Amaç belli.

Çamur at izi kalsın.

Vatandaşın kafasını bulandırmak için her gün yeni bir hezeyan ve gırla giden asparagaslar…

Çatlasanız da patlasanız da devletimiz bu süreçten galip çıkacak ve tüm dünyaya örnek olmaya devam edecek.

***

28 Şubat’tan akılda kalanlar

Bin yıldan fazla süreceği iddiası ile yola çıkan bizim(!) çocuklar, daha birkaç yıl geçmeden tarumar oldular ve kaçacak delik aradılar. 

Muhtar bile olamayacağı söylenen Erdoğan, ülkemizi 20 yıla yakın bir süredir idare ediyor. Düşmana korku dosta müşfik duruşu ile milletimizin teveccühünü kazanmaya devam ediyor.

Deliklerinden arada bir kafasını çıkartan beşinci kolcular da buldukları her fırsatı gole çevirme peşinde. İnandım inat. 

Ne ar. 

Ne namus. 

Dost(!) hançeri

Değerli okurlarım dost meclisinde dost bildiğim bazı kişilerin ağzından çıkanlar bendenizi ziyadesi ile üzdü.

Görev dışı kalmış bazı kardeş bildiklerimizin Cumhurbaşkanımız ile ilgili ağızlarından çıkan cümlelere insaf diyesi geliyor. 

Bir dost zalim sıfatını kullanınca yanımdaki başka bir dost yüksek sesle insaf dedi. 

Demese ben diyecektim ki, başka bir dost da İstanbul belediye başkanını yağlama girişiminde ölçüyü kaçırınca bu kez de ben insaf dedim.

İnsaf ki, ne insaf.

Yağlayıp ballandırdığın kişi pandeminin zirve yaptığı günlerde çok zırvalamış ve Başakşehir Çam ve Sakura hastanesinin yollarını yapacak ekonomik gücünün olmadığını beyan ederek hastanenin açılışını geciktirmişti dedim ve sustum.

Sayılacak onlarca, yüzlerce başka ucube açıklaması var hazretin. Neresini yağlayıp ballıyorsun bu acezenin be dost bildiğim kardeşim. 

Suçlu arıyorsa bir insan, önce kendini bir yoklasın. Kalbinin künhüne şöyle bir baksın. 

Görürse ne ala. 

Hâlâ görme özrü ile sağa sola sataşıyorsa o zaman da aynaların karşısına geçerek içindeki ben ile kendi benliği arasındaki bozulmuş ayarı düzelttikten sonra konuşacak takati kaldı ise konuşsun.

İşkembeden atıp tutmanın sadece bu dünyada değil, hesabın hasbi olduğu dünyada da bedeli var.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Dr Ali abim hekimliğin de yazarlığın da muhteşem sana güvenimiz tamdır inşallah aşımızı olacağım. Sayın Cumhurbaşkanımıza laf edenlerden üzüntü duyuyorum
 • Yanıtla

Şeref

Aşı konusunda A.Dilipak'a fazla yüklenmişsiniz.Ağır cümleler bunlar.Yapmayın....
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23