• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

Hizmet-hezîmet

11 Haziran 2023
A


Ali Akben İletişim:

 

Değerli okurlarım, söz uçar yazı kalır. 

Akla hayale gelmeyecek entrika, dedikodu, yalan, dolana ve maddi-manevi sıkıntılara rağmen vatandaş bir kez daha yapacağını yaptı ve ülke menfaatini kendi menfaatinden önce görerek kararını verdi.

Türkiye Yüzyılı’nı başlattı.

Önümüzdeki günlerin vatandaşın sorunlarına çare ve çözüm üretmede birçok yönden olumlu gelişmelerle umutları artırıp yüzleri güldüreceğine inanıyorum.

Özellikle tıp eğitimim sırasında İstanbul’da yaşadığım hezimet dolu günler aklıma geldikçe milletimize 20 yıldır hizmet eden mevcut iktidarın daha yapacaklarının olduğunu düşünüyorum.

Makaleme geçmiş yılların yaşanmış hezimetleri üzerinden devam etmekten çok, son yıllarda iyice hissetmeye başladığımız hizmetler kervanı üzerinden sürdüreceğim.

Başkanlık sistemini yerden yere vuranlar, 28 Mayıstan bugüne yaşadıklarımıza kısa bir göz atsa, her şey ayan beyan ortada ve görenler görecek.

Eski Türkiye’mizde seçimlerden sonraki günlerde hatta aylarda yaşanılanları unutmak ne mümkün.

Meclis başkanlığı seçimleri için otalama 2-3 ay, hükumetlerin kurulabilmesi içinde en az bir o kadar daha süreye ihtiyaç duyulur, bakanlıklar ve bürokratlar açık gizli pazarlıklardan sonra haftalarca süren gelgitlerle atanır ve hayırlı olsun ziyaretleri ile körler sağırlar birbirlerini ağırlayarak bomboş geçen aylara şahit olurduk.

Yeni Türkiye’de durum çok ama çok farklı.

28 Mayısta millet yetkiyi Erdoğan’a verdi. 

Nerede ise aynı gün, tüm devlet kademelerinde hızlı bir yenilenme ile yoğun bir tempo başladı.

Bakanlar, bürokratlar hızlı bir şekilde tayin edilir edilmez işlerinin başına koştular. Kimi içerde kimi ise yurt dışında vakit kaybetmeden görevlerine kalınan yerden başladı.

Milli Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin bey göreve başlar başlamaz Ankara’da bazı okulları ziyaret edip ilk demeçlerini saatler içerisinde vererek yanık ve ezik yüreklere su serpti.

Yerli ve milli olmayı öncelikli olarak tercih etmesi ile yıllardır beklediğimiz eğitim sisteminin köhne yapısını değiştirecek neşteri vurmuş oldu.

Milli eğitimin sorunlarını bildiğini söylemesi bile yapacaklarının olduğunun işareti. 

Talim ve terbiye kurumu olmasına rağmen ikisinde de yaya olan eğitim sistemimiz tepeden tırnağa değişimi fazlası ile hak ediyor.

İnşallah devamı gelir.

Yıllardır adının başındaki kelimenin hakkını veremeyen Milli Eğitim Bakanlığımıza bu dönemde çok ama çok iş düşüyor. 

Sayın bakanımızın göreve gelir gelmez yaptığı paylaşımlardan da anlıyoruz ki, devletimiz durumun farkında.

Genç beyinlere din, iman, devlet, millet, milliyet, ülkü, sevgi, saygı gibi değerlerin verilmesinde yaşanan sorunlar üzerinden devletimiz derhal bir program başlatarak fikri hür, imanı hür nesillerin yetiştirmenin önü açılmalı.

Özellikle öğretmenlerimiz meslek içi eğitimlerle öncelikle kendilerini yerli ve milli hale getirmeli ki, emanet ettiğimiz yavrularımız emin ellerde eğitilsin.

Alt yapı üst yapı derken vızır vızır geçen zaman dilimlerinde yapılan sayısız hizmetler elbette değerli. Geçmişte ikide bir tıkanarak işlemeyen sistemi bahane ederek dipçikle milleti yola getirme dönemleri yok artık.

Vesayet odakları ve malum çevreler eski alışkanlıklarına devam edemez oldular. 

Devlet çarkı tıkır tıkır işliyor.

Hayalperestlerin nerede ise tüm hayalleri suya duştu ama yine de dikkatli olmak gerek. 

Sağdan soldan etrafa yayılan kirli bilgilerden de anlıyoruz ki, su uyur ama düşman uyumaz atasözümüz kulaklara küpe olarak kalmalı.

Eski Türkiye’nin en öncelikli sorunu olan terör büyük ölçüde ülke gündemimizden çıktı.

Kargaşa çıkarmak isteyen şer güçlerin ensesinde devletimiz boza pişirmeye devam ediyor.

Halihazırda kanatılmaya müsait tek yaramız var.

Ekonomi.

Seçim sürecinde vaat yarışında bulunulmasının da etkisi ile devletimiz maddi yönden zor durumda olabilir ve bunu fırsata çevirmek isteyen yerli yabancı at hırsızları durumdan vazife çıkarmak isteyebilir.

Kimi havadan para kazanma peşinde, kimi ise bindiği dalı kesme pahasına yangına körükle giderek devletimizin gücünü zayıflatma peşinde de olabilir.

Zor ve zahmetli günlerin çoğunun gittiğine inanan bir vatandaş olarak, kalan azları tüketmek için sabredenlerden olmamız gerektiğine inanıyorum.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fatih Emlik maraş

Öncelikli sorun aile aile bitti. Anası kapalı kızı çıplak geziyor. Biraz baskı nasihat edince polise taciz ediliyorum diye şikayet ederim yada evden kaçarım diye tehdit ediliyor çünkü kadın beyanı esas erkek çürük çaput oldu kadın özgürlüğü pompalanıyor dizilerden. Bakanlar milletin milli görüş bakanı olsun yeter. Milli eğitim ateist üretiyor deist komünist marjinal terör üretiyor din iman tedrisatta yok. Adalet ve aile birinci öncelik

Dogru

Evet haklisin.. iktidar koltukta kalmak icin savundugu butun degerleri cigniyor. Simdi faizler de yukselecek. İnsanlar yine erdogani savunacak. Garip bi ulkeyiz.. anlamiyorum.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23