Hangi hukuk? GUGUK

31 Mart 2019 Pazar

Dünyaya hak hukuk dağıtan sarı gavurun son eylemlerini insani hiçbir duyguya ve iz’ana sığdıramıyorum. Rahmetli Erbakan hocamız hukuk katliamlarında ölçüyü kaçıran yerli ve yabancılara tepkisini hukukun katledilmesinden doğan bir kelime olan guguk diyerek kafiyelendirirdi.

Şu dünyanın hali pür melaline şaşmayan var mı acaba?

Soysuz medyadan tüm dünyaya akan kir ve nur öyle bir iç içe girmiş ve karışmış ki, ayırt edene aşk olsun. 

Geçtiğimiz yıl İsrail’e ikinci kez gitmiş ve bir öncekinde gördüklerimin onlarca katı haksızlık hukuksuzluk ve insanı çileden çıkaran uygulamalar görmüş ve ey alçak piç, sırtını dayadığın sarı gavurla birlikte mazlum dünyada işlediğin cinayetleri, hazırladığın uydurma gerekçeleri görerek canlı şahitlik yapmış ve  kahrolsun böyle hak böyle hukuk demiştim. 

Hafta başında komşumuz Suriye’nin içler acısı halinden istifade ederek elli küsur yıldır işgal altında tuttuğu toprakları ilhaka kalkması ve bunu da sarı şeytanın marifeti ile tüm dünyanın gözü önünde fütursuzca yapmasını dünya milletleri ve devletleri affetmeyecek gibi. 

Sarı şeytan ve onun uşağı İsrail pusuda av peşinde. Av olan dindaşlarımız maalesef çok, biz bari olmayalım. Dişlemeye yeltendiklerinde de demir bilyeler olup dişlerini dökelim. Amerika ve şımarık piçinin tek hedefe kilitlendiğini artık anlayalım. Batıl inançlarının kendilerine yüklediği savaş tamtamlığının birer neferi olduklarını gizleme ihtiyacı bile duymuyorlar. Amaç çok açık, hedef ise bütün Müslümanlar ve özelde de biz.

Müslümanlar ise hâlâ oyun ve oynaşta. Üzerine doğru hızla gelen ateş topunu görmekten bile aciz. Maslahatlarını Amerikan gavurunda görmeye devam ediyorlar. 

Bize gelince...

Farklılığımızdan ve tarihi misyonumuzdan olsa gerek ne kadar bilenseler içerden dışardan zayıflatmaya hatta yıkmaya çalışsalar şükür sağ salim dimdik ayakta ve korkulu rüyalarıyız.

Bugün yapacağımız seçimler bu yönü ile ayrı bir öneme haiz çünkü düşman oklarının ortak hedefindeyiz. Devletimiz halkımızdan aldığı olurla mücadele gücü ve azmi artacak. Kem gözlere şiş olacak. 

Birliğimizi bozmada ittifak eden müttefikler aklını başlarına alıp Abdülhamid-i sani dönemini hatırlamalı, bilgi cahilleri ise gerçek tarihi okuyarak o dönemin şartlarında milleti padişah düşmanlığında birleştiren aydınların ve azınlıkların koca imparatorluğu adım adım çöküşe götürdüklerini iyi anlayarak ve anlatarak irdelemeli.

Tarihi tekerrür ettirerek yeni bir zilletin başlangıç sebebi olmaya ant içmiş bedbahtlar dün olduğu gibi bugün de varlıklarını sürdürüyorlar. Buldukları her bir fırsatta birlik tarlamıza ayrık otu tohumu ekmekten geri durmayan bu kesimin şirin dili ve makyajlı yüzü aklı selimimizi dumura uğratmasın. 

Ayrık otu nedir bilir misiniz? Kimine göre faydalı olan bu otun ekildiği alanda diğer bitkilerin yaşama şansı azalır ve bulunduğu ortamı tamamen işgal eder. Sosyolojik manada ise, toplumun birlik ve bütünlüğüne ülküsüne ve ülkesine yönelik tehditler oluşturan, karıştırıcı ve ayrıştırıcı, birlik ve bütünlüğü zedeleyici anlamına kullanılabilir.

Bugün sandık başına giderken birinci önceliğimiz, devletimizin birlik ve bekası olsun. Devletleri işgale uğramış ya da ayrık tohumları ile tarumar olmuş milletlere yaşatılan zilletlere muhatap olmamak için önce devlet ve yine önce devletimiz diyor seçimlerin ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ederek makalemi sonlandırıyorum.. Bugünlük de bu kadar. Kalın sağlıcakla.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ctw6tgj4erhhtiCtw6tgj4erhhti2 ay önce
  Aşri sol görüslü biride bir sohbet esnasinda Turkleri (kendide Turk) ayrik otuna benzetiyordu.Vardigi yerde yayilir bu arsiz irk,ayrik gibi köķünu kaziya kaziya bitiremezsin derdi.Ne ayrikmiş be mubarek...Gerci oda bu alemden ayrildi da....
 • elmina arşaluskayırelmina arşaluskayır2 ay önce
  selamün aleykum herkesin bir özgür iradesi vardır buna ne şüphe ama hakikat orta olduğu halde halen kalkıpta isyancılara eşkıyacılara ne olduğu belirsiz insanlara oy vermek aklını kıraya veren akıl nımetını kullanmasını bilmeyen zavallıdır ben cumhurdedim hakikat dedim hak dedim zalime hayır dedim ben cumhuraevet dıyerek bu ülkenın düşmanlarına atılan bir tokat dıyorum
 • Mesut SarpMesut Sarp2 ay önce
  Rafet Çarıklı bu sürgünü bi açıklasanada bizde bilelim. Hani içeri atılanları biliyoruzda sürgün cezası ve oy kullanma yasağı nasıl oluyor?
 • Mesut SarpMesut Sarp2 ay önce
  Elaleme kızacağımıza bence kendimiz nerde hata ettik önce onu tesbit edelim. Bu dünyada fırsatı bulan bindiriyor. Eğer biz Esad Kardeşim Siyasetine Amerikaya uymayıp devam edeydik ne Suriyede bu kadar kan akardı, ne Arap dünyasına hergün ihracaat yapan binlerce TIR durur, ne de Arapların ve israilin ve dahi Amerikanın bu denli kıçı başı oynardı. Hic özeleştiri ne hikmetse göremiyorum. Hep elalem suçlu
 • BirolBirol2 ay önce
  Bir Devlet, Küfür İle Ayakta Durabilir Ama Zulümle Duramaz.
 • Saim KarabeySaim Karabey2 ay önce
  basit bir belediye seçimini i beka sorunu haline getirdiniz. ? peki bu bekayı sağlayacak adamlar şehir yönetme yeteneğine sahipmi ? Belediyecilikle bekanın ne ilgisi var.yandaşlar. iyi olana verin gitsin
 • HalukHaluk2 ay önce
  Hocam herkese ve her seye ragmen biz tum TURKIYE olarak 1 nisan sabahinda kardes olarak uyanacagiz
 • HalukHaluk2 ay önce
  Suriyeyi icler acisi duruma getirenlerede bir laf soyleseniz hocam
 • AliAli2 ay önce
  Ugur Mumcu'nun Türk tarifini bir dinleyin. Hukuk bukadar güzel ifade edilir.
 • dahilekdahilek2 ay önce
  sokrat "adalet varsa suç yok" suç varsa adalet yok demektir" diyor.bizde de adalet suçu yok eden anlamında dır. hz. ömer (ra) devri buna şahittir. kurtların bile kuzulara saldırmadığı dillere destandır. ona göre hangi ülkede adalet var kıyaslayabiliriz. adaletin olmadığı yerde huzur olmaz.bu seçim ara karne seçimi, beka seçimi. iktidar seçimi değil.aday profiline bakıp partilere not verme seçimi. eğer anormal bir sonuç olursa yanlış adım atan uygunsuz aday gösteren siyasiler alemi islamın hakkını hesabını veremezler.
 • Rafet ÇarıklıRafet Çarıklı2 ay önce
  Ben de beka ile caka satılmaz diyenlerdenim. Oy kullanabilseydim oyumu beka diye diye caka satanlara vermezdim ama sürgündeyim. Neden mi? Terör denip ihraç edildim, ne suç, ne mahkeme, ne yargı, ne savcı, ne iddia, ne de savunma hakkı. Adam çıkmış hukuk mu gukuk mu diyor. Sen sarı kafanın hukukuna bakmadan önce kendi gugukuna bak derim. Tencere dipin gara, senünkü benden gara!
 • SeyfiSeyfi2 ay önce
  Kaleminiz dert görmesin...
 • Seyfettin Seyfettin 2 ay önce
  Değerli hocam içimde az da olsa tereddüt vardı. Yazınızı okuyunca elbette beka diyorum. Oyumu böyle kullanacağım. Rabbim sizden razıolsun :)
 • Arzu KayaArzu Kaya2 ay önce
  Sayın yorumcu bekada zekada önemli ancak akıl ve akletmek hepsinden önemli çünkü yaratıcı akletmemizıve aklımızı kullanmamızı salık veriyor
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Sayın doktorum sabahın erken saatinde yazını zevkle okudum. Çok da beğendim. O güzel zihninize sağlık
 • abdulketcapabdulketcap2 ay önce
  Beka mı, zeka mı?

Günün Özeti