• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

Hamas cihadı

26 Kasım 2023
A


Ali Akben İletişim:

 İsrail ve onu himaye edenlerin ahir ve akıbetlerinin hayrolmayacağı her geçen saniye daha bir belli oluyor. 

Terör devleti İsrail, büyük şeytanı arkasına alıp batı dünyası ve Arap kardeşlerin ruhsuz kukla liderleri ile beraber iki ayda mazlum Filistin halkına yapıp ettikleri ile tüm insani değerleri al üst etmesi yetmezmiş gibi nazlana tuzlana ateşkesi lütfedince sevinenlerin olduğu görüldü.

Dünyanın birçok ülkesinde özellikle genç kuşak, olanın ve bitenin farkına varıp nedir bu diye kısa bir araştırma yaptığında gördü ki, zalimlerin topu bir olmuşlar ve mazlum bir milletin elinde son kalan topraklarına çökmüş ve önüne ne geldi ise silip süpürüp yok etmeye çalışıyor.

Dünya halkları şunu da gördü, başarılı olmak için, yani bir halkı topyekûn yok etmek için gerekirse atom bombası dahi kullanacağından bahseden bir sapkın ruh ve zekâ var karşılarında.

Gazze katliamını, bir turnusole benzeterek nerede ise iki aya varan sürede bizzat yaşananları görenlere ve görmeyenlere şöyle bir nazar edelim ve empati yaparak aynaların karşısında bir müddet duralım.

Ülkemizin işgal edildiği yıllara ve o zamanın canlı şahidi dedelerimizden işittiklerimizi hatırlayalım. Kendimden başlayarak örneklersem, Maraşlı bir vatandaş olarak rahmetli dedemin anlattıkları hafızamda hala canlı ve anlattığı hatıralarını hatırladıkça Gazze’de yaşananlara benzer yönlerini görebiliyorum. 

Çünkü o günkü durum günümüze göre çok farklı ama yine bir işgal var. 

Dedelerimizin topraklarına göz dikilmiş. Can, mal ve namus emniyetini korumak için, Maraş halkı elinde ne varsa onunla düşmana karşı koymuş ve düşmanı topraklarından çıkarmış

Aynı şekilde kurtuluş harbinde diğer illerimizi işgal eden düşmanlara karşı yerli halk elinde olanlarla mücadele etmiş ve İzmir’de düşmanı denize dökmüş. Sakarya Meydan Muharebesi’nde vatanı uğruna mücadele eden binlerce mücahidi şehid vermiş ama Türkiye Cumhuriyeti devletimizi de kurmuşuz.

Filistin’de yaşananların dedelerimizin bizzat yaşadığı bu gerçeklikten bariz bir farkı yok. 

Onlarında toprakları işgal edilmiş, evleri başlarına yıkılmış ve insani en basit tüm hakları ellerinden alınmış itilip kakılmış bir halk, dünyanın gözü önünde açık oy gizli tasnif de yapmadan, seçim yapılmış ve halk kahır ekseriyetle Hamas’ı iktidar yapmış.

Sonrası malum.

Filistin’in başına bir kukla adam yerleştirilmiş, bırakın halkına yardımcı olmasını kendisine bile faydası yok.

Ülkede işgal edilmemiş bir toprak bırakılmamış, etraftaki ülkelerden de gelebilecek tehditler bir bir yok edilmiş ve en son Mısır hal edildikten sonra kıyıma devam edilmiş. Çaresiz bir halkın içinden yetişmiş ve canları pahasına ülkelerini korumanın yollarını aramış ve tüm çaresizliklerin içerisinde son çare olarak cihad, yani ülkelerini kurtarmak için harekete geçmişler. 

Tüm dünya zindeleri hep bir olmuş ve bu meşru harekete terör eylemi yaftası yapıştırarak en tabi hak olan topraklarını koruma hakkını gasp etmişler, bunu bahane ederek de çoluk çocuk yaşlı genç tüm bir halkın tepesine tonlarca bomba bırakmayı ise kendini savunuyor yaftası ile kollamışlar.

İnsani, vicdani hiçbir yönü olmayan bu gaspı yargılamak yerine haklıyı yargılamak gerçekten abesle iştigal.

Bizdeki bazı aykırı seslerin sahibi sözde sanatçı, gazeteci, siyasetçi hatta topluma önderlik yapanların bir kısmı, kurtuluş savaşımızda düşmanı denize dökenleri ve şehirlerine musallat olan düşmanlarla mücadele eden halkları terörist olarak yaftalayamıyor ama Gazze’deki insanların en tabii hakkı olan işgal güçleri ile mücadelesini terörist yaftası ile yaftalayabiliyor.

Bu düpedüz bir çifte standart diyenleri de itibarsızlaştırma peşinde.

Twitter X ve Threads sosyal medya ağları geçmiş yıllardaki gibi zalimlerin tekelinde olsaydı bizler büyük ihtimalle acımasız vampirlerin zulümlerinden çok suçsuz mazlumların suçları üzerinden yorumlarla kafa karışıklığı yaşayacaktık.

Netanyahu çaresizlik içerisinde kudurup azmanlaştıkça yalan dolan ne varsa piyasaya servis ediyor.

Tüneller bulduk denerek girilen dehlizler başka ülkelerden çıkıyor, tünellere su basma görüntülerine bakıyorsun ilgisi yok.

Kendi yalanlarını yine kendiler doğrulamak zorunda kalıyorlar.

Hamas cihadına terörist etiketi yapıştırıyor ve satışa çıkarıyor alan üç-beş müptezel hariç herkes bu sözün sahibine lanetler yağdırıyor.

Dünya halkları nerede ise her gün Filistinli mazlumlar için, zindelerin tüm baskı unsurlarına rağmen dimdik ayakta ve meydanlar Filistin bayrakları ile rengârenk.

Netanyahu kâfiri şaşkın ve tükürdüğünü yalamak zorunda bıraktırıldığı için de çok üzgün.

Öldürmek dışında bir misyonu olmayan Netanyahu kafirinden çok içimizdeki itonyahulara üzülüyorum.

Devletimizin tüm birimleri ile bu acımasızlığa karşı verdiği mücadeleye kör olup, ABD üsleri üzerinden politika üretmek veya olmayacak dualara aminler töreni düzenlemek ipe un sermek kadar aptalca bir davranış olur.

Tek kutuplu olmaya doğru hızla yol alan bir dünyada yaşarken biz de varız ile devam eden bir süreç içinde zekâyı kullanmak elbette doğru ama nakıs bir davranış olur.

Bizim inancımıza göre Allah, akledenlere hitap eder ve akledenlerden olmamızı öğütler.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Orhan İnan

Rabbim kendisine yalvaran ve sığınan kullarını yüz üstü bırakmaz. Mesele o değil. Asıl mesele dünya Müslümanlarının yüreklerindeki yangını söndürmek için bir şey yapamamalari. Sebebi ise çok ilginç. Devletlerinin koyduğu sınırları aşamamak. Dünya Müslümanları bu meselelerini halletmeden bir avuç zalim siyonist ile baş edemez. Aynen bugün olduğu gibi.

içimizdeki itonyahular ?

Yazarin elinde dedektor alet var ...kimin ne olduguna aninda karar veriyor ? Vesselam
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23