• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

Gerçekler karışınca…

13 Ağustos 2023
A


Ali Akben İletişim:

Değerli okurlarım sanırım sadece ülkemizde değil tüm dünyada garip şeyler oluyor. 

Para ile saadet arayanların hüsranı, bulduğu ile yetinenlerin mutluluğunun üzerine kocaman bir kabus oluşturduğundan olsa gerek dünyanın nerede ise hiçbir yerinde ne huzur ne mutluluk ne de tat tuz kaldı.

Kime sorsan, kiminle konuşsan lebiderya stres ve dert küpü.

Doluya koysan almaz, boşa koysan dolmaz çoğu suni olan sorunlarla boğuşuyor ve enerjimizi tüketiyoruz.

Türkiye yüzyılına seçimle birlikte daha bir mutlu girmemiz gerekirken her kafadan bir avazın oluşturduğu gürültü ve kaos ile her günümüz bir öncekini aratır hale geldi veya getirildi.

Suçlu arayanlar aynaya bakmaktan korkup devamlı başkalarını suçlama hastalığına da tutulunca gerçeğe ulaşmak şöyle dursun gerçek olmayan gerçeklerle Donkişot’un gölgesi ile savaştığı gibi savaşıp duruyoruz.

Çiçeği burnunda hükümetin icraatlarını olumlu tenkit ve tekliflerle millet ve devlet menfaatine evirmek yerine akla hayale gelmeyecek filmler çevirerek, algı ticareti ile hem vatandaşı hem de kendimizi aldattığımızın farkına dahi varmaktan aciz hale geldik.

Ülkemizde gündem haline getirilen puntoları büyütülmüş yalan dolanla olsa olsa bindiğimiz dalı keseriz ve nitekim ha bire kesiyoruz da.

Yaşından başından utanması gereken kelli felli sureti ademlerin ağzından çıkanları kulakları duymuyor olsa gerek. Koca koca yalanları hangi akıl ve mantıkla vatandaşın gözlerinin içine bakarak söylüyorlar gerçekten merak ediyorum.

Değerli dostlar dezenformasyon yasası çıktı çıkalı malum kesim iyice azıttı. Kime neye güvenerek böyle bir aymazlıkta ısrar ediliyor?

Sosyal ve dijital medyada dolaştırılan bilgilerin nerede ise hepsi enfekte ve bulaştırıcılığı da çok mu çok yüksek. 

Yakalananın ıslahı nerede ise mümkün değil.

Antalya’da suların kesik olmasına isyan eden mağdur bir vatandaşın başına gelenleri hatırlıyorsunuz. Adamın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi.

Bu garip çarpıtmalı olaylar silsilesi bana yıllar öncesinin malum bir gazete manşetini hatırlattı. Huylunun huyundan vazgeçmediğinin sayısız örneklerini malum gazete bugün de daha beteri ile aynı aymazlığına devam etmekte.

Malum gazete çıkmaya başladığından bugüne din ve millet düşmanlığında zerre kadar bir değişim göstermeden yeni yandaşları ile milli ve manevi değerlerimize saygısızca ve fütursuzca saldırıyor.

Malum gazetenin ellili yıllarda gündeme taşıdığı manşetini hatırlayanlarımız elbette olacak ancak hafızayı beşerin nisyanından dolayı bir kez daha hatırlayalım ve hatırlatalım.

Anadolu’muzun bir şehrinin müftüsünün keçisi çalınır. Ahali hırsızı bulmak için el ele vererek canhıraş hırsızı ararken bugün de yayın hayatını aynı mantıkla yürüten anlı(!) şanlı(!) gazete bulduğu bu fırsatı derhal manşetine taşıyarak dinimiz aleyhine kullanır.

Manşet;

“Ey ahali duyduk duymadık demeyin müftü keçi çaldı.” 

Mağdur olan müftü keçisinin çalındığına yanması gerekirken üzerine atılan bu iftiradan kurtulmak için gecesini gündüzüne katar, çalınan keçisini unutur ve akıl mantık dışı bu haberin peşine düşer ama nafile.

Tüm çabaları boşa gider ve keçi hırsızı kara lekesinden kurtulamaz.

Keçi hırsızı hoca manşeti aradan geçen yarım asırdan fazla bir zaman geçmesine rağmen müteveffa müftümüz keçi hırsızı sabıkası ile dünyasını değiştirir.

Malum kesimin görüntülü ve yazılı unsurları bugün de o günden farklı durum içinde değil. 

İftira at izi kalsın ile güneşi balçıkla sıvayanlar çok sayıda insanımızın canını yakmaya, yuvasını yıkmaya ve ekmeği ile oynamaya bugün de aynı alçaklıkla devam ediyorlar.

Çamur at izi kalsın alçaklığı ile günümüzde o kadar çok mağdur edilmiş insanımız var ki, saymak mümkün değil.

Ülkemizin yüz karası bu insanların hâlâ itibar görüyor olması da başka bir garabet.

Sureti adamlar utanmadan sıkılmadan gözümüzün içine bakarak yalan söyleyebiliyor. Bu güruhu geziden, 15 Temmuz’dan, Kaz dağlarından ve en son da Akbelen’den iyi tanıyoruz tanımasına da devletimiz dezenformasyon yasasını bu aymazlar için çıkarmadı mı da dediğim dedik çaldığım düdükçü bu aymaz güruh, yüzlerine gönderilen tükürükleri yağmur zannetmeye devam ediyor.

Tam bir pislik alanı olan sosyal ve dijital soysuz medya, bugün öyle bir güç devşirmiş ki; kime, neye dokunsa tarumar ediyor. 

Trolleri, topları, botları ve paralı askerleri sayesinde kazandığı güçle zehirlendikçe güçlenen ve etrafa pislik saçan bu alanda fazla dolaşmamakta yarar var.

Dezenformasyon yasasının kuralları daha fazla beklemeden uygulanmalı, cezalar ivedilikle caydırıcı hale getirilmeli ve yapanın yanına kâr kalacak hiçbir alçaklığa göz yumulmamalı.

Ben yaptım oldu diyen gerzeklere devlet nedir, kanun kural nedir pratik uygulamaları ile öğretilmeli.

Merhum Kadir Mısıroğlu üstadımın Yunan gelse ile başlayan bir videosundan birkaç cümleyi kesip alarak, dünyasını değiştirmiş bir kişiye olmadık hakaretler ve iftiralar atan alçaklara dur denilerek tükürdükleri pislikleri yalatılmalı. Merhum üstadımın Yunan Mezalimi isimli kitabını okuma cezası verilmeli.

Geciken adaletin adalet olmadığının pratiğini daha fazla yaşamayalım. Devletin dininin adalet olduğunu unutmayalım.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

On numara yazı Allah razı olsun.

FATİH Emlik   k maraş

Sanki mevcut iktidar çok adil ali hocam? Emekliye sıfır zam 7500 lirayla nasıl kira verip geçinilir sorsanıza iktidara. .. önceki CHPKK nın yapacağım dediği hemen hepsi planlı sekilde yapıldı hiçde altta kalmadılar.ak parti çokta adil ve günahsız değil. Chp gelse daha kötü olur deyip deyip oy veriyoruz hiçde iyi olduğumuz yok.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23