• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
05 Temmuz 2020

Eski Türkiye özlemcileri

Dünya fezaya giderken sayıları giderek artan gerici ve bağnaz bir kesim bugünlerde yine iyice azıttı. Gün geçmiyor ki, yeni herzelerle karşılaşmayalım. Devletimiz ülkenin tüm sorunlarına hâkim olmaya başladıkça bu kesim uyuz köpekler gibi kudurup sağa sola saldırıyor.

Özellikle son 10 yılı baz alarak geriye doğru kısaca ülkemizde yaşanılanları hatırladığımızda demek istediğim daha iyi anlaşılır. Güçlü kuvvetli kudretli, ayakları yere basan, çivisi çıkmış dünyada sözü dinlenir bir ülkede yaşamak insana niye batar doğrusu anlamakta zorlanıyorum.

Son günlerde merhum Özal’ın etrafında toplandığını iddia ederek onun misyonundan dem vurup cumhurbaşkanımıza atıp tutan bir kesim türedi. Tek dertleri var. Cumhurbaşkanının ağzından çıkan her bir kelimeye tıpkı malum muhalif zihniyet gibi karşı çıkmak. Ak dediğine kara, kara dediğine ak diyecek kadar akıldan iz’andan mantıktan yoksun bir muhalefet.

Merhum Özal’a kurban olun. Onun hayallerinin birçoğu bugün gerçekleşti. Gölge etmeseniz diğerleri de gerçekleşecek. Ülkemiz giderek dünyada hak ettiği yere doğru giderken bu düşmanlığı anlamak gerçekten zor. Aklıma tek şey geliyor. İpin ucunun puştta olması.

Ankara’yı hukuku koruma(!) gayesi ile günlerdir kirleten ne istediği belirsiz güruh işleri iyice azıttı. Şükür devletimiz tüm kurumları ile dimdik ayakta. Eski Türkiye’de yaşıyor olsa idik, yaşanabilecek garabetlerin birkaç tanesini aktarmak istiyorum.

Adı sanı duyulmamış birçok sivil toplum örgütü, üniversiteler, öğrenciler hatta işçi sendikaları ve bir sürüde gizli örgüt tetikçisi hep bir ağızdan salya sümük istikrara, birlik ve bütünlüğe saldıracaklardı. 

Çok şükür bugün o gün değil. Dağdaki ve şehirlerdeki teröristler bir bir inlerinden çıkartılarak ya ıslah ya imha ediliyor. Artık Suriye, Libya, Akdeniz ve üssümüz olan beldelerde ne işimiz var ki diye soru sorulamıyor.

Ama bu azgın azınlık soysuz medyada trolleri vasıtası ile cılız da olsa gürültü patırtı çıkartmaya devam ediyor. Ulu orta salya sümük karışık böyle çıkışların kaynağı olan soysuz medyaya devletimiz el attı. Soyunu sopunu ne kadar düzeltebilir bunu zaman gösterecek. Beni esas sevindiren vatandaşımızdan itibar görmemeleri.

Milletin desteği ile devlet iradesi bu kadar güçlü olmasa idi Amerika, İsrail, Avrupa ve onun maşası durumundaki yerli piyonlar bugünkü kadar geri adımlar atarlar mıydı? Sorular o kadar çok ki, daha fazlası ile kafa yormayalım.

Su uyusa da düşman uyumaz. İfade özgürlüğü adı altında hakareti, küfretmeyi devletimizin engellemesi ile ilgili yaygaralar kopartılmaya çalışılıyor. Şimdi de soysuz medya üzerinden yeni bir hamle peşine düşüldü. Be gafiller eski Türkiye’de yaşamıyorsunuz. Köprünün altından çok su aktı. Eski çamlar çoktan bardak oldu.

Ya alışacak ya alışacaksınız.

Yoksa evet, yoksa sevdiğiniz hayranlık duyduğunuz medeniyetin beşiği gördüğünüz yerlere paşa paşa gidersiniz. Biz de cehenneme kadar yolunuz açık olsun der kurtuluruz. 

Hayırlı işlere gaz, şerli işlere fren olmak. Yani emri bil maruf, nehyi anil münker. Devletini, milletini gerçekten seven her bir vatandaşın görevi ne olursa olsun birinci önceliği bu olmalı.

Özellikle sorumluluk makamlarını gönüllü olarak tutanlar sözüm öncelikle ve özellikle sizlere. Madem parmağımızda yaladığınız bal tatlı geliyor, sizin sorumluluğunuz bizlerden kat be kat daha fazla. 

Bu zor günlerde ülkemiz ve vatandaşımız adına yaptığınız ve yapacağınız her hayırlı hizmet, hesabın hasbi olduğu günde işinize çok yarayacak. Kısa gün kârı peşinde olmak gafletine düşmeden vazifeleriniz ibadet aşkı ile yaparak her iki dünyada kazançlı çıkarabilirsin.

Aklı kaçmış, yolu şaşmış durumdan vazife çıkarıcı güruha söyleyeceğim tek söz var. Akledenlerden olun. Aklınızı satın alarak sizi mankurt yapacak odaklara karşı da uyanık olun. Gözünüzü servet, şehvet ve şöhret hırsı kör eylemesin. Özellikle kul hakkını korumaya da özen gösterin. Allah’ın vaatleri içerisinde kul hakkını affetme yok.

Bugünlük de bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Dr Ali Akben abi o tatlı dilinle harika yazın bizi mest etti şiir gibi uslubunuzla hakkı ve hakikati o kadar güzel anlatmışsın ki teşekkürler:)
 • Yanıtla

KUYUCU MURAT PAŞA

SABATAYCILARLA PAKRADUNİLERİN HAKKINDAN GELMEDEN RAHAT YOK!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23