• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
06 Aralık 2020

Devrim’den Gökbey’e ihanet

Değerli dostlar, yerlisi veya yabancı fark etmiyor ülkemiz ihanet üstüne ihanet yaşamaya devam ediyor. Özellikle sevgili gençler sözüm sizlere. Bizim nesil ihanet ile ilgili oldukça zengin yaşanmışlıklarla hafızalarımızdan silinmesi zor kötü tecrübelere sahip.

İhanetin Türkçemizde kelime anlamı kısa ve öz olarak; aldatma, sadakatsizlik ve hainlik olarak tanımlanır. Bu tanıma uyan o kadar çok fiil güzel ülkemizde işlenmiş ve işlenmeye devam etmekte ki, hangi birisini paylaşayım doğrusu zorlanıyorum. 

Yabancıların ihanetlerini bir derece olsun içimize sindirebilsek de yerli ve içerden olanları gördükçe içi cız etmeyenlerin çoğalması gerçekten çok acı verici bir ızdırap ve elem.

Devrim otomobili hikâyesi olarak filmi bile çekilen bir süreci ülkemiz 60 ihtilalinden hemen sonra yaşadı. Rahmetli Erbakan hocamızın, bir avuç vatanperver mühendis ile gecesini gündüzüne katarak ürettiği ilk yerli otomobilin adı idi devrim.

Canhıraş çalışan vatanperverlerin yokluklar içerisinden aylar içerisinde ürettiği bu otomobil halk arasında geniş yankı bulmuş heyecanla beklediği ilk sürüş töreninde deposuna konulan benzinin unutulması(!) yüzünden fiyasko ile sonuçlanıp proje apar topar rafa kaldırılmış, gecesini gündüzüne katan vatanperverlerde beceriksizlikle suçlanarak olay kapatılmıştı.

Sonraki yıllarda yaşanan ihanetleri kısa özetle geçip dün GÖKBEY için yapılan devlet töreninde yaşanan ihanetle makalemi sonlandırıp özellikle gençlerimizi uyarmak ve uyuyanlarımızı uyandırmak istiyorum. 

Erbakan hocamızın içinde bulunduğu koalisyon hükumetlerinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığını özellikle isteyip ülkemiz geleceği için kurmaya çalıştığı milli sanayi hamlelerinin her bir adımı da tıpkı devrim otomobilinde olduğu gibi akametlere uğratılıp engellenmeye çalışıldı ve maalesef başarılı(!) da olundu.

O günün hainleri rahmetli hocamızın milli sanayi hamlesine destek olacak fabrikaların atılmış temellerini meclis kürsüsüne taşıyarak, milletimizi heyecanlandıran bu girişimleri daha bir tuğla koyulmadan bir bir yok ederek aslında ülkemize bilinçli ihanetlerini tescillendirdiler. 

O günden bugüne ve özellikle son 10 yılda ihanetlerin bini bir para. İşin tuhaf olan tarafı bu paranoyaya sahip çıkan akıldanelerin giderek çoğalması.

Bu savrulmayı anlamak anlamlandırmak ve anlatmak gerçekten zor. En güvendiğin dağlara da bir kar yağarsa insan ister istemez her şeyden şüphe eder olur. Bu biyolojik yapımızın bir tezahürü.

Dün bu zihniyetin kriptoları tarafından yapılan yeni bir hainlikle bir kez daha karşılaştık. Taş üstüne taş koymayan malum zihniyetin yeni bir hainlik kumpası milletimizin gözü önünde canlı yayında cumhurbaşkanının huzurunda yaşandı. TAİ’nin ürettiği yerli helikopter motorunu TUSAŞ’a teslim töreninde milletimizin gözü önünde yaşandı bu ihanet. 

Her şey açık seçik ortada. 

Memleket lehine her bir çiviye tahammülsüz yaygaradan ve karalama edebiyatından başka bir marifeti olmayan bu köhne zihniyet yine yapacağını yaptı ve başarısız da olsa ben buradayım diyerek memleket için çakılmaya çalışılan bir çiviyi daha engellemeye çalıştı. 

Programı izlerken işlerin yolunda olmadığını hissettim. İnşallah bir anormallik olmamıştır derken gelen açıklama içimi bir kez daha cız ettirdi. Alınan tüm tedbir ve önlemlere rağmen malum zihniyetin böyle bir önemli töreni sabote etme cesaretini nasıl yorumlayacağız şimdi. 

Tören sırasında yapılan kısa açıklamada, alınan tüm tedbirlere rağmen dendiğine göre belki süreç içerisinde onlarca yüzlerce ihanet yaşanmış ama çok şükür devrim otomobilindeki gibi bir akamet yaşanmadı dün. 

Yaşanmadı diyorum, ancak su uyur düşman uyumaz atasözünü hatırlatarak aman dikkat demekten kendimi alamıyorum.

Sevgili gençlerimizin bir kısmı geçmiş ihanet yaşanmışlıklarından haberdar olmayabilirler ancak daha dün yaşanmış olunan bu ihaneti göz ardı etmeden devletimize sahip çıkıp oyun kurucuların tuzağına düşmemeniz gerekiyor. 

Gençler, sizin geleceğiniz bugünlerde ülkemiz lehine atılan olumlu adımlara bağlı. 

Bizim neslimiz çok çekti bu ihanetlerden. Hem de öyle çok ki, Allah demenin suç sayıldığı, kestiği kurbandan ve verdiği zekâttan kodesi boylayanlara kadar bir sürü ihaneti maalesef yaşadık. Deveyi amudu ile götüren güruhun yediğimiz ekmekte gözünün olduğu günleri bizler unutamayız. Siz de yazdıklarımın yaşanmışlıkların binde biri olduğuna inanın. İnanmayanlar son elli yılın yaşanmışlıklarını farklı kaynaklardan okusun takip etsin. 

Çok şükür eski Türkiye’de yaşamıyoruz. Her türlü alçaklığa rağmen dimdik durarak milletine hizmeti ibadet aşkı ile yapan bir cumhurbaşkanı var. Gecesini gündüzüne katıp nerede ise 24 saat çalışarak güvenerek görev verdiği insanlara iyi örneklik teşkil ediyor. Hatasız dost arayan dostsuz kalır misali, hata arayıcıların bendenizin yaptığı gibi öncelikli olarak ayna karşısına geçerek gördüğünden işe başlamasını salık veririm. 

İnsan kavun olmadığı için kokusundan kalitesi anlaşılsın. Yanlış yapan, kendine çalışan, ihanet eden, liyakat ve ehliyet yoksunu daha bir sürü herze ile iş tutmanın bedelini bizzat ödeyerek yaşamak ve güven duygusunu kaybetmemek çok zor olmasına rağmen durmak yok yola devam anlayışı ile çok şükür yoluna devam eden bir cumhurbaşkanımız var.

En çok da hesabın hasbi olduğu güne inanan kesimden gelen ihanetler insanın belini büker aslında. Ama herhalde buna da alışıyor insan ki, hâlâ beli bükülmeden aşk ve şevk ile aydınlık yarınlara doğru milletinin önünde yorulmadan ah vah etmeden yürüyor.

Yolun açık olsun sayın Cumhurbaşkanım.

Bugünlük de bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Ailemizin doktoru Ali Akben abi o tatlı dilinle o kadar güzel anlatmışsın ki çok yararlandım teşekkürler... İyi ki varsın seni çok seviyoruz Ali abi
 • Yanıtla

Şahika

Ne mutlu Hakk safında saf tutup, Hakk yolunda yürüyeceklerin taşlarını döşeyenlere. Allah böylelerin ömürlerini uzun, ilimlerini âlâ eylesin..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23