• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
07 Şubat 2021

Bir yandan virüs diğer yandan...

Zor olduğu kadar acımasız bir sürecin içerisinden geçtiğimizin farkında olmayan azgın azınlığın yapıp ettiklerine mi yanayım, yoksa ağababalarının aba altından gösterdiği sopaya mı?

Kıymetli okurlarım, hangi birisi denecek çok sayıda garabet, matruşka içerisinde gizlenmiş çıkart çıkartabildiğin kadar. 

Nerede ise bir yıldır virüsle yatıp virüsle kalkıyor ve her kafadan bir avaz olarak çıkan garabetler üstüne garabetler yaşıyoruz. Devletimizin yerinde ve zamanında aldığı tedbirlerle zor günler geçirsek de ciddi bir handikap yaşamadan bu günlere geldik.

Geçtiğimiz mart ayında ülkemizi tamamen kapatarak virüs belasından bir ay içerisinde kurtuluruz diyenlerin dümen suyuna gidilse idi, virüs savaşında belki de çok daha zor günler geçiriyor olurduk.

Devlet aklı çok şükür böyle bir saçmalığa müsaade etmeyerek, maddi ve manevi olarak yıkımımızı bekleyenleri hüsrana uğrattı. 

Yıkılmadık ayaktayız şükür.

Bugün de aynı güruh yeni hüsranlar, buhranlar çıkarmak için var gücü ile çalışıyor. Ataların boş sözü olmaz. 

Su uyur düşman uyumaz.

O halde millet olarak bizler de uyumamalı ve uyuyanları uyandırmalıyız ki, rüyasında yine darı görmeye başlayanlar heveslenip heyecanlanarak sağı solu dağıtıp milletimizin huzurunu bozmasınlar. 

Çok şükür virüs savaşının tedavisinde ve aşılanmada dünya milletlerinden geride değiliz hatta savaş lehimize devam ediyor. Aşılama takviminin sonuna doğru çok daha iyi yerlerde olacağız inşallah.

Ancak makalemin başlığında diğer yandan dediğim meselede zorlanacağımız günler olacak. Suyu uyutan düşmanların yerli piyonları bir bir bulunup gereken yapılsa da daha uzun bir süre ağababalar bu işi uzatacaklar hatta uzatmaları bile oynayacaklar.

Perşembenin gelişinin çarşambadan belli olması gibi bir gerçeklik bu.

İşte bu gerçeklikten dolayı devletimize güvenelim diyorum.

Devletimizin şu veya bu sebeple zayıflatıldığı dönemlerde yenilen herzeleri çok yakından bizzat yaşayarak gören bir vatandaş olarak devletimiz milleti ile birlikte, birlik ve bütünlük içerisinde olursa haramzadeler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da avuçlarının içini yalamaya devam eder.

Bidon kafa okyanus ötesinden üflemeye başlayınca yerli işbirlikçileri heyecanlanıp eften püften bahanelerle kaos ortamı oluşturma azmi ve gayreti içerisine hiç olmayacak bir yerden girdiler. Güzide bir üniversitemizi film stüdyosu olarak seçip, gezi benzeri bir kalkışmaya tüm güçleri ile asılıyorlar. 

Rektörlüğe layık görülen hocamızın üniversite ile ilgili açıklamalarının hiçbir kıymeti harbiyesi yok. İstifa da istifa…

Be gafiller derdiniz ilim mi? 

Film mi?

Baylar, bayanlar o devir geçti.

Devletimizin güvenlik ordusu o günlerde yaralı bereli ve hastalıklı olduğu için 15 gün boyunca milletimizin sinir uçlarını zorladınız. Ders almanız gerekirken yine ağababalarınızın talimatları doğrultusunda 15 Temmuz kalkışmasından da ümitlenerek yeni rüyalar peşine düştünüz.

Artık bugün bırakın rüya görmeyi milletin dirayeti azmi ve kararlılığı kâbusunuz olacak.

Eski çamlar çoktan bardak oldu.

Atı alan çoktan Üsküdar’ı geçti.

Bor’un pazarı geçeli çok oldu.

Yalanlarınız o kadar ayyuka çıkmış ki, kimseyi kandıramıyor kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz. 

Ağababalarınızın emrine amade olan soyu bozuk medya da dahil topunuzla, neyinizle gelirseniz gelin millet size yol yolak vermek şöyle dursun ancak nush ile uslanmayanı tekdir etmeye devam eder.

Tekdir ile uslanmayanın hakkını vermekten de zerre kadar imtina etmez.

En iyi sahtekârlığın dürüstlük olduğu gerçekliği ile dürüst olun. Başkalarının ipi ile kuyuya sarkmaya kalkışmayın.

İpi elinize veren elinizden o ipi aldığında düştüğünüz gayya kuyusu yaşanılacak ve kolayca kurtulacak bir yer değil. 

Adı üzerinde gayya kuyusu. 

Son söz olarak bulduğu her fırsatı tenkit hamuru ile yoğuranlar öncelikle aynaların karşısına geçerek içini dışını bir süzsün. Eti budu ne, tartsın ölçsün biçsin sonra kimi tenkit ediyorsa başlasın tenkide.

Bugünlük de bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mefkure

Üstad güzel bir yazı oldu. Devletimiz ifade ettiginiz gibi, bu defa gezi benzeri bir sapkınlığa inşallah müsade etmeyecek, böyle bir şeye tekrar tevessül eden azgın azınlığın çanına ot tıkayacaktır.. ( üstad yazinizda, " En iyi sahtekarlığın d............k olduğu..." şeklindeki ifade galiba, sehven yazilan maksadı aşan bir tespit oldu. Saygılar.)
 • Yanıtla

Mustafa

Dr Ali abim hekimliğin de yazarlığın da muhteşem gerçekleri o tatlı dilinle o kadar harika yorumlamış ve anlatmışsın ki...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23