• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

Başımız Sağ Olsun

26 Haziran 2022
A


Ali Akben İletişim:

Geçtiğimiz Perşembe gecesi ahiret yurduna irtihal eyleyen Mahmud Efendi Hazretlerinin Cuma günü Fatih Cami-i şerifindeki cenaze namazına iştirak eden sessiz çoğunluğun dik ve dirayetli duruşuna ülkemiz adına sevindim.

Vakar ve ne yaptığının bilincinde, Efendi Hazretlerinin bu millete kazandırdıklarının değerini bilen ve vazifesini bu şuurla yapan cami avlusuna, cadde ve sokaklara sığmayan sessiz çoğunluk bu duruşu ile aslında anlayanlara birçok mesaj da vermiş oldu. 

Ülkemizin ve dünya Müslümanlarının başı sağ olsun diyorum. 

Rabbim rahmeti ile muamele eylesin. 

Efendi Hazretlerinin Sefa Hocamla birlikte bir süre hekimliğini yapmak ve sohbetlerinden istifade etmek şerefine nail olduk. Onun nur yüzlü mütebessim ve insanın içine huzur veren bakışlarını ve beden duruşu ile verdiği derslerden ibretler almaya çalışmışlığım var.

12 Eylül askeri darbesinin karanlık günlerinde, merhum Mehmet Zahid Efendinin cenaze merasimindeki asker ve polis dipçiklerini ve buna rağmen cenaze namazına iştirak edenlerle beraber yaşadıklarım acı da olsa hafızamda hâlâ canlı ve taze.

Rahmetli Özal’dan Erbakan hocamıza, Esad Efendi’den Musa Efendi hazretlerine halkımızın bu zatlara teveccühü ve dünkü Mahmud Efendi hazretlerinin cenazesinde Fatih semtine sığmayan cemaatin vefasını bizzat yaşayarak müşahede eyledim.

Sessiz çoğunluğun bu duruşunun deruni bir anlamını iyi idrak etmek gerekiyor.

Kendini bir şey zannederek sessiz çoğunluğu hesaba katmayanların bu ve benzeri tabloları iyi görüp, ulu orta ahkâm kesmemeleri ve rüyasında darı görenleri uyararak ayaklarını denk almalarını salık veriyorum.

Sosyal medyanın soysuz takımından tek tük çıkan çatlak ses dışında çok şükür milletin kahır ekseriyeti vefat eden zatın arkasından hayır dualar ederek vazifelerini yaptılar.

Çıkan çatlak seslerde ise kin ve garaz dışında kayda değer bir paylaşıma rastlamadım. Cemaat açıklamasında hanımların merasime katılmaması yönünde alınan kararı cenaze merasimine katılan bir vatandaş olarak çok yerinde ve doğru olduğunu söylemeliyim. Çünkü mahşeri kalabalıkta hanım kardeşlerimiz her yönden zorlukla karşılaşacaklardı. 

Millet değerlerine ve değerlilerine böyle sahip çıkıyor. Anlayanlar anlasın anlamayanlara anlayanlar anlatsın ki, amalı, mamalı, fakatlı, veyalı cümlelerle hık… mık… etmesinler.

***

Yine sosyal medya yasası

Son birkaç haftadır meclis gündeminde olan bu yasanın daha fazla geciktirilmeden bir an önce çıkarılması ve vatandaşın kiminle muhatap olduğunu bilme hakkının verilmesi gerekiyor.

Dün akşam instagram hesabımda bir karışıklık oldu. Ne olduğuna anlam verememiştim. Sabah saatlerinde duyarlı bir vatandaşımız hocam hesabından garip paylaşımlar ve size hakaretler ediliyor haberiniz var mı dediğinde hesabımın, ruh hastası sapık birileri tarafından ele geçirildiğini anlamamla birlikte hesabımı kapattım. Gerekli mercilere müracaatımı yaptım. Yasa çıkmış olsa idi sorumlulardan hesap sormam kolaylaşacaktı.

Ancak yine hukuki yollarla bu şerefsizlere şeref dersi vermek için gayret edeceğim.

Benim başıma gelmez kolaycılığı ile hareket edenlere duyurulur.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Ailemin doktoru Ali bey abim. Yazın yine duygusal ve ibretlik idi. Teşekkür ederiz

osmanlı kartalı

çakma gazeteci ömür çelik dönmeze kapak olsun
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23