• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
24 Ocak 2021

Azgın azınlığın timsah gözyaşı

Değerli okurlarım, aklı ve fikri ile görenler ülkemizin önünün açık olduğuna, pandemi süresi boyunca uyguladığı politikaların doğru olduğuna, zekası ve ön yargısı ile görenlerin zırvalarına itibar edilmemesi gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Bendeniz de böyle düşünenlerdenim.

Sebep mebzul olduğu için tartışmaktan ziyade günlük yaşanılan garabetler üzerinden bu düşüncemin beni nerelerde nasıl doğruladığı hususunda sizlerle hasbihalim olacak.

Mesleğim hekimlik olunca son günlerde daha çok aşı üzerinden yapılan tartışmaları ve doğrusunu bulacak bir yolculuğu beraber yapalım derim.

Bilen bilmeyen, ağzı olan olmayan, nerede ise herkesin ortak paydasına oturmuş olan aşı üzerinden yapılan polemik daha uzun süre gündemi işgal edecek ve doğrusuna ulaşmak için verilen mücadelede her kafadan bir ses çıkmaya devam edeceğe benziyor.

Aşılama tıbbın bugüne kadar bulduğu ve geliştirdiği en önemli koruyucu tedavi metodu. Bu sayede çocuk felcinden vereme, boğmacadan kızamığa kadar birçok hastalık nerede ise toz duman olup kayboldu.

Kuduz, tetanoz gibi hastalıklardan ölümler aşılanma sayesinde nerede ise tarih oldu.

Her yıl yapılan grip ve zatürre aşıları ile kazanılan toplumsal bağışıklık nedeni ile ölüm oranlarının giderek azalması aşılamanın çok önemli olduğu gerçekliğini anlayanlara anlatıyor anlatmasına da sağdan soldan çatlak sesler olmasa. Bu seslerin etkisi altında insanlar kalmasa. 

Tıbbın bulduğu ikinci önemli bir tedavi protokolü ise antibiyotikler. Bu sayede bakteriyel hastalıklarla mücadelede kat edilen yol ve kazanılan canlar da diğer bir övünç ve sevinç kaynağı.

Şimdi gelelim sadede. 

Virüsler bakteriler gibi stabil değil. Kendisini sık kamufle etmesi ve yaşam alanlarını seçmesi yönünden kullandığı kılavuzları çözmek ve ona göre tedbirler almak hususunda modern ve geleneksel tıbbımız bugüne kadar pek başarılı olamadı.

Virolog olmadığım için konu ile ilgili detaylandırmaya girmeden esas meseleye parmak basmak istiyorum.

Aşılama programı her ülkede olduğu gibi ufak tefek aksaklıklarla ülkemizde de geçtiğimiz hafta itibarı ile başladı ve şu ana kadar da bir milyondan fazla insan öncelik sırasına göre, sırası geldikçe aşılandı. Aslında bu makaleyi yazdığım ana kadar da ciddi bir aksama olmadı. 

Ancak soyu bozuk medyada trollük yapan timsah gözyaşları ile dikkati çeken bir güruh var. Bu güruha gaz veren malum zihniyetin militanlarının üflediği üfürükten tayyareler piyasaya sürülüyor. Bu tayyareler iz’andan irfandan ve aklı selimden fersah fersah uzak olmasına rağmen utanmadan sıkılmadan piyasaya sürülüyor. 

Trollere öncülük yapan bozguncu güruhun öncüsü konumunda olan devlet ve millet düşmanı yaratıklar utanmadan sıkılmadan her sabah uyanır uyanmaz aşılar nerede, hani niye gelmedi, yüzünüze gözünüze bulaştırdınız safsatası ile var gücü ile üfürmeye başlıyor. Bu üfürükten medet uman zeka özürlü güruhun yaygaraları gecikmeden zaman ayarlı bomba gibi sahipleri tarafından paylaşılarak büyük bir çığ gibi birlik ve bütünlüğümüzün tam ortasında ortalığı toz duman haline getiriyor. 

Sonrası malum.

Muhalefet maalesef buralara kadar irtifa kaybedip alçalmış.

Tek hedef Cumhurbaşkanımız.

Bir sürü okumuş cahil bu üfürükten tayyareyi içeriğine, dışına, özüne, izine bakmadan uçurmak için aşk ve şevk ile çalışmaya başlıyor. Devletin ilgili kurumları en üst düzeyden bu safsatalara inanmayın dese de ilk üfürenin inadım inat gayreti sonuç veriyor ve piyasada bir sürü kirli bilgi değerli bir meta gibi alınıp satılmaya devam ediyor. 

Ne yapalım?

Aklımızı kiraya vermeyelim. 

Kiraya verenler derhal sözleşmeyi iptal etsin. Gemimiz bir. 

Birlik hamurumuza su katanlara karşı demir bilyeler gibi sağlam ve diri duramazsak bedel öderiz. Bedel ödetmek için çalışan güruhun yerli iş birlikçilerini tanımak için sadece aşı meselesi üzerinden timsah gözyaşları ile ağlaşanları görebilmek kafi.

Ülkemize devletimize güven duygusunu çalan hırsız ve arsızların yakın tarihte başımıza ördüğü çorapları yazmak başka bir makale konusu.

Uyanık olalım.

Uyuyanları uyandıralım. 

Gün birlik ve beraberlik günü.

Dün sosyal, siyasal ve ekonomik saldırılarla yoklama çekenler bugün BİDON kafalara güvenerek daha bir cesaretle saldırmaya başladı.

Tarihin tekerrürüne müsaade etmemek adına timsah gözyaşları ile kendisine acındıranlara aman ha kanmayalım. Açlık yokluk ve yoksulluk edebiyatı, demokrasi, hürriyet, hak hukuk gibi içi dışı boş kof kelimelerin büyüsü aklımızı başımızdan almasın.

Pandemi dünya milletlerine yeni bir çekidüzen veriyor. Eller yaya gide dursun milletimiz aya doğru gitmeye başladı bile.

Bugünlük de bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Doktorum Ali abim yazınızı zevkle ibretle okudum. Teşekkürler Ali abim hekimliğin de yazarlığın da muhteşem
 • Yanıtla

Kadir başhoruz

sayın Ali akben bey, verdigin bilgilere teşekürler. sizin mesleginizin dr. Oldunu yeni ögrendim elbetde yazarllarımız üstün donanımlı şu bakımdan ben hiç bir ünvanım yok yorumda hem fikrimi yazıyom ve bilgi sahibi oluyom ayrıca beynimi sadece susarrak düşünmek yerine iletişim kuruyorum uzakda olsak. her yazar ünvanı ismine ilave olsa yazdıgı makkalede o kadar inandırıcı olur, olmasada yazarlarımıza minnetdarız kolay gelsin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23