• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI
03 Ocak 2021

Ayasofya’nın açılması, felaket mi?

Güzel ülkemizi kirleterek çirkinleştiren malum zihniyetin dinozor kalıntıları son günlerde çıkardıkları pis gazla etrafa yine yeniden pis kokular yaymaya başladı. 2020 yılı boyunca fitne kazanında kaynatarak köpürttükleri kötülüklerden umutları kesilince yeni yıla hızlı girerek çıkmamış canda ümit vardır kabilinden sayılacak beyhude çabalamaya daha yılın ilk gününde bu zihniyetin sözcüsü durumunda olan paçavra ile yeniden başladılar bile. 

Sütten çıkmış ak kaşık gibi kendi gözündeki merteği yok sayıp, ulu orta atıp tutarak mevcut hükümetin gözündeki çör çöpü manşetine taşımanın ne ülkeye ne de millete bir faydası yok. Kriz tellallarına kininizle boğulun diyesim geliyor. 

Millete düşman olmanın bir mantığı olmalı aslında. Ancak mantık bunların literatüründe yok. Algı var hayal var kin nefret ihanet bir sürü olumsuz sıfatın yan yana durduğu bir ortamda mantık ne gezer. Milletle barışık olmayabilirsiniz ancak aynı geminin içinde kader yolculuğunda birlikte olduğumuzu bari unutmayın. 

2020 yılından hatırda kalanlar nedir diye bir sorunun cevabı elbette felaket, acı, zulüm, ölüm, gözyaşı denebilir. Gerçekten zor bir yıldı. Ancak global ve vertikal bir krizden en az yara alarak birlik ve bütünlük içerisinde kurtulmanın yolu varken ağababalarınızın çürük ipi ile kazdığınız kuyuya girmekte ısrarınızı anlamak gerçekten çok güç. 

Hiç gavurdan dost olur mu?

Malum zihniyetin sözcüsü, ülkemiz için asıl felaketin Ayasofya camii kebirinin açılması olarak ilan etmiş. Diğeri ise hezeyanlarını bir bir sıralamış. Tıpkı akıl hastaları gibi kendilerinin sağlam, başkalarının hasta olduğuna inanıyorlar.

Tam bir anosognozi hal. 

Bre gafiller! 

Ayasofya sadece milletimiz için değil İslam alemi için sevinç ve övünç kaynağı. Fatih Sultan Mehmet Hanın vakfiyesindeki lanetten kurtulmamıza sebep olanlara teşekkür ederek sevinmek gerekirken Yunan ağzı ile konuşarak kime hizmet ediyorsunuz?

 Bu çarpık zihniyetin geçmişten günümüze yediği herzeleri sayarak makalemi kirletecek değilim. Dört koldan saldırmanıza rağmen çok şükür bugüne kadar ülkemizi bölüp parçalamayı başaramadınız. Bundan sonra da başaramayacaksınız. 

Bunu böyle bilin.

Yeter artık.

Yetti artık.

Yetsin artık.

Akıl devre dışı kaldığında zekanın savurarak insanı nerelere sürükleyebildiğini görünce iyi ki, aklıma mukayyet oluyorum zekanın dümen suyuna kendimi kaptırmıyorum diye seviniyorum. 

Can çıkmadan huy çıkmaz atasözü işte tam bu zihniyetin mensupları için söylenmiş olsa gerek. Durmuş bir saat bile bir günde iki kez doğruyu gösterir. Bu yaratıkların temsilcilerinden birinin ağzında çıkanı kulağının duymadığı bir cümlesini hatırlatarak makalemi sürdürüyorum.

Malum zihniyetin temsilcilerinden birisi; “Biz muhalefetiz. İktidar her ne yaparsa kesinlikle karşısındayız” diyerek gerçek niyetini faş etmişti. Bunların trol gazeteci bozuntularının bir kısmı için ülkenin batmasının hiçbir öneminin olmadığı, yeter ki Tayyip gitsin hezeyanı ile deli divaneye döndüklerini biliyoruz.

Kendileri çalıp oynasınlar oynamasına da milleti huzursuz etmesinler. Kendi aralarında yılın başarılı gazetecilerini sıralamışlar. Baktım ve sadece acıdım. Halktan, hukuktan, insani değerlerden kopuklukta başarı sıralamasıdır bu diye düşündüm.

Çünkü bu güruhun ağzından sık dökülen cümlelerin içerisinde halkın aşağılanması, dini ve diyaneti ile alay edilmesi, makarnasından, pilavından, göbeğinden hatta beyninden şüphe edilerek seçimlerde oylarının sayılmamasına kadar bir sürü hezeyan ve saçmalık hatırlıyorum. 

Bu gerçeklik olmasa akıllanmak yerine, akla ziyan açıklamalarla milletin değerleri ile bu kadar alay edilerek rezil rüsvay olmazlar.

Tüm kirli propaganda, yalan dolan, entrikalarınıza rağmen millet zihniyetinizin kodlarında kayıtlı din düşmanlığınızı görüyor. 

Din ve millet düşmanısınız.

Zihniyetiniz bozuk.

Ağzınızdan bal damlasa bu millet bozuk ve köhne zihniyetinizi bir daha iktidar yapmaz.

Aşı çözüm mü?

Elbette değil. 

Ancak şimdilik bir umut.

Umut fakirin ekmeğidir derler. 

Fakirin ekmeği ile oynamayın. 

Gölge etmezseniz şöyle veya böyle milletimiz aşılanma konusunda sağ duyusu ile en doğrusunu yapar. Şahsen ben sıram geldiğinde aşımı yaptırarak hem kendime hem de hastalarıma iyi örneklik teşkil edeceğim.

Kafa karıştırıcıların çoğu bimediğini bilmeyecek kadar bilgi yoksunu, komplocu ve birçoğu da durumdan vazife çıkarıcı eyyamcılığı sevenlerden müteşekkil.

Siz siz olun devletimize güvenerek kurallara uyup hem kendinizi, hem de yakınlarınızı riske atmayın derim.

Bugünlük de bu kadar.

Kalın sağlıcakla.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Muhterem hocam Rabbim sizden razı olsun. Şiir gibi müthiş yazınız için çok teşekkürler . Yararlandım
 • Yanıtla

Hayati

Hocam kalemin mürekkebi kurumasın.Kalbinin ve gönlünün gününü gör. Duaların için içtenlikle AMİN.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23