• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

Aşağılık kompleksi hastalığı

08 Ekim 2023
A


Ali Akben İletişim:

Bir kısım vatandaşımızın iliklerine kadar işlemiş bir hastalık bu.

Bu hastalığın ana omurgasını oluşturan gerçeklik, biz yapamayız başkaları yapar. 

Biz dediği bu necip millet. 

Başkaları dediği ise dünyamızı yaşanmaz hale getiren emperyalist kapitalist batı ve türevleri.

Yaşadığımız çağ, mazlum milletlerin ezildiği, sessiz yığınların üzüldüğü ve özellikle de İslam ümmetinin üzerinden algı ticareti yapılarak Müslümanlar üzerinden her türlü tuzağın entrikanın ve oyunun pervasızca oynandığı sancılı bir dönem.

Bu dönem ilelebet devam etmez ama sancılı süreç maalesef tüm acımasızlığı ile devem ediyor.

Taşlar bağlı köpekler serbest olunca, acı gerçeklerle yüzleşmeler daha bir süre devam edecek.

Bu hastalık özellikle varlıklı, okumuş ve münevver diyebileceğimiz yurttaşlarımızda daha fazla görülüyor. Kendini özne gören ve bunun üzerinden meseleye bakan vatandaşlarda bu hastalığın daha fazla görülmesinin sosyolojik tabanı elbette araştırılmalı.

Yetiştirildikleri çevre mi, okudukları okul mu yoksa veled-i zina kaynaklı bir arıza mı bu hastalığın gelişmesinde hangisi daha fazla etken oluşturabilir elbette araştırılmaya değer ve daha fazla gecikmeden çalışmalar başlatılmalı.

Bu hastalığa yakalananların kahır ekseriyetinin eski Türkiye özlemcisi olması tesadüf değil diye düşünenlerdenim. 

Çünkü tesadüflere pek itibar etmem.

Hastalıklı ruh sakinleri, ülkemizde son yıllarda bazı alanlarda görülen olumlu gelişmeleri anlamakta ve anlamlandırmakta zorlanıyor olmalarını manidar buluyorum.

Savunma sanayiinde ve bağımsız dış politikada yaşanılan olağan dışı gelişmeleri ti’ye almalarının altında da bu hastalığın etkin olduğunu düşünüyorum. 

TOGG mu biz yapamayız, uzay mı, bizim ne işimiz var, mazlum dünya mı, bize mi kaldı düşünmek gibi gibi daha pek çok alanda bu kompleksli ruhun etkisini görebiliriz.

Geçen hafta Ankara’nın göbeğinde terör eylemi yapma cüretini gösterenlere karşı devletimizin tüm kurumları ile beraber eşgüdüm içinde topyekûn başlattığı son harekât aşağılık kompleksi hastalığına yakalanmış vatandaşlar arasında çok farklı algılandı.

Beka meselemiz olan böyle önemli bir harekâtın kayıtsız şartsız desteklenmesi gerekirken, kem küm edenlere hatta daha da ileri gidip oralarda ne işimiz var diye olumsuz algı yaymaya çalışan sureti yerli ama gayrı milli oldukları kaleminden ve kelamından okunanlar var.

Utanmadan sıkılmadan terör unsurlarına destek verecek kadar zıvanadan çıkmış olanlara bir sözüm yok. 

Çünkü onların terör seviciliği genetik kodlarından mülhem ve ne mal olduklarını her platformda belli etmeleri ile de kolayca tanımak mümkün.

Geziden 15 Temmuz’a, Akbelen’e, Kaz dağlarından birçok platformda arz-ı endam edişlerinden olsa gerek birçoğunu tanıyoruz.

Kimi sanatçı bozuntusu, kimi algı ajanı, kimi ise açık seçik terör sevici veya cinsi cibilliyeti bozuk LGBT’ci.

Ancak söylemi ile eylemi arasında 180 derecelik açı olan, konuştuğunda mangalda kül bırakmayan özde değil sözde vatanperver olduğunu iddia eden bu kesimle beraber yaşıyoruz.

Milliyetçiliği kimseye bırakmayan gayrı milli unsurların timsah gözyaşlılarına milletin karnı tok. Birlik ve bütünlük içerisinde tek ses tek yürek olunması gereken günlerde ayrık otu olan ve birlik hamurumuzu bulandırma girişiminde olanların ekmeğine yağ sürmeye kimsenin hakkı yok.

Aşağılık kompleksi hastalarının son birkaç günde ülkemizde ve dünyada cereyan eden önemli gelişmelere karşı duruşlarına dikkat etmişinizdir.

Suriye ve kuzey Irak’a nefsi müdafaa hakkımızı kullanma adına devletimizin bütün birimlerinin eşgüdüm içinde başlattığı harekâta karşı takındıkları tutum gerçekten içler acısı. 

ABD’nin düşürdüğü SİHA’mıza utanmasalar sevinç çığlıkları atacaklar.

ABD’nin zikzaklı açıklamaları üzerinden algı oluşturup başımızı büyük bir belaya soktuğumuzu savunacak kadar da ileri gidenler oldu.

Filistin’de İsrail zulmüne karşı yeni bir intifada hareketi başlatıldı.

İnşallah muvaffak olurlar ve zalimin zulmüne karşı hakkettiği cevabı da veririler.

Bu masum ve haklı harekât üzerinden, ABD ve İsrail lehine duruş sergileyen sureti insanları görünce aşağılık kompleksi hastalığının marazlı ruhları nereye kadar esfelleştirdiğini görmemiz de mümkün oldu.

Yıllardır orantısız güç kullanarak mazlum Filistin halkının her türlü hakkını gasp eden İsrail zulmüne karşı, üç maymunlar tiyatrosunu oynayan bu hasta ruhlar, tüm bu açık mezalime karşı küçük de olsa bir cevap verilmesini bile vahşet olarak yorumlayabiliyor ve mazlum Filistinli direnişçilere de terörist diyemediği için militan diyebiliyor.

Yol yakınken bu hastalığın pençesinde kıvrananlar kendilerine bir çekidüzen vermeliler. 

Bu hasta ruhlu yaratıklar, daha fazla rezil olup insan içine çıkacak yüzleri kalmayacak hale gelmeden kendilerine gelip yediği herze için Yaradan’dan af dilemeliler.

Hesabın hasbi olduğu günde imtihanı geçenlere ne mutlu.

Dünya fâni, ölüm âni.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fatih Emlik k maraş nahırönü

Ali hocam varolasın

YILMAZ DURMUŞ

Aşağılık kompleksi öz güven eksikliğinden kaynaklanır. Çocukluktan itibaren sen yapma beceremezsin mantığı, çocuğu tehlikelerden korumak güdüsü ile oluşmaktadır. Dolayısıyla insanlar denemekten çekinmemeli sürekli deneyerek biri olmaz iki olmaz derken imkan sunulursa birinde oluverir. Zaten son zamanlarda teknofest sayesinden Türk insanına cesaret geldi. Yıllarca yapamayız edemeyiz ezberi sona erdi, bakın dünyaya meydan okuyan ne icatlar geliştirildi. Demek ki oluyormuş, eskiden kalma Avrupa hayranlığı içinde olan chpkk zihniyetindeki güruh ise hala gördükleri halde küçümsemekten çekinmiyorlar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23