• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Akben
Ali Akben
TÜM YAZILARI

Adalet bu olunca

07 Haziran 2020


Ali Akben İletişim:

Covid-19, çivisi çıkmış dünyada birçok şeyi değiştirecek gibi. İçerde ve dışarda bunun emareleri belirmeye başladı. Zulümle âbad olunamayacağı evrensel gerçekliğine rağmen zulüm üzerine zulüm prensibinin işletilmesi elbette zülfüyare dokunacaktı. 

Emareler dokunduğunun açık işareti.

İyi ki geldin covid-19 diyemeyeceğim.

Çünkü bela ve musibetin istenmeyeceğini bilenlerdenim. Ancak hiç umulmadık ve beklenmeyen yerden bu musibet gelmiş madem, ders alanlardan olsak da kalan ömrümüzü geçmişte yenilen haltları telafi etmek için çalışıp daha iyi bir dünya bıraksak bizden sonrakilere.

Akıl gidince böyle bir yolu kullanmak nerede ise kimsenin hatırına gelmiyor.

Soysuz medyayı sık tenkit eden birisi olarak bugünlerde Amerika’da, ülkemizde ve tüm dünyada olan bitenleri izlemeyi bu kanallardan takip etmeye çalışarak kir içerisinde parıldayan nurları toplamaya gayret ediyorum. 

Eskiden yanlış hesap Bağdat’tan döner denir ve adaletin gecikse de geleceğine inanılırdı. Bugün ne Bağdat, ne Amerika ne de Avrupa Asya. Hukuk denen elastik bir top ile adalet denen evrensel kavramın tırtıklanmadık yeri kalmamış durumda. 

Adaletten haktan ve hukuktan yoksun ama yasal o kadar çok garabet var ve her türlü pis ve kirli iş aklanıp paklanıp  temiz hale getirilebiliyor. 

Dünyanın çivisinin çıktığı bugünlerde çok şükür ülkemizde güzel şeyler birbiri ardına oluyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hızı sayesinde ülkemiz âli menfaatine  alınan kararlar hızlı bir şekilde uygulanması dünya zindelerini ürkütürken vatandaşımızı memnun ediyor.

En son dün yaşadığımız bir durum. Hafta sonu kısıtlaması ile ilgili devletimizin yetkili organları ortak akılla bir karar aldı. Vatandaşımız alınan bu ani karardan olumsuz etkilenebileceği kaygısı belirip yükselince, cumhurbaşkanımız yüksek risk alıp yetkisini kullanarak vatandaşımıza kuralları hatırlatarak bu kararı kaldırdığını duyurdu.

Durumdan vazife çıkarıcı güruhun öküz altında buzağı arayan elemanları bu kararla ilgili nerede ise büyük bir kriz çıkartacaklardı ki, olmadı. Yine oruç ramazana denk geldi ve hevesler bir kez daha kursaklarda kalarak soluklarını kesti. 

Yeni Türkiye’de bundan böyle, benzer kararlar daha sık alınacak. Ülke ve millet menfaatine daha yeni uygulamalara şahit olacağız. Ülkesini düşünen ve her türlü hinliğe karşı uyanık olan cumhurbaşkanımız durmak yok yola devam mantığı gereği çalışan üreten ve tüm dünyaya umut vaad eden bir ülke haline gelmemiz için gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam edecek.

Devlet başkanımız, ipe un seren belediyelerin kasten ve bilinçli olarak yapmadığı hastane yolları, metroları, denizi havayı kirleten ihmalkarlıkları ve açık gizli yapılan yolsuzlukları gözeterek göz boyamacı üç maymuncuların oyunlarını bozarak vatandaşını mağdur etmeyecek.

Terör belasını sonlandırmaya yeminli içişleri, dünya zindelerinin tek dişli canavarlarının dişini söken dişişleri bakanlığımızın gayret ve mücadele azmi tüm devlet erkanımızın gücüne güç katınca olmazların olurluğunu daha sık görmeye başladık. Savunma gücümüz arttıkça ve ekonomimiz düzlüğe çıktıkça daha çok destanlar yazacağımıza inanıyorum. 

Halk arasında bir deyim var. At sahibine göre kişner.

TBMM dün adaletin kestiği parmak ile ilgili bir kararı uygulamaya sokarak üç vekilin üyeliğini düşürdü.. Bu kişiler tutuklanarak hakkettikleri cezaları çekecekler. Böylesi açık seçik bir gerçeklikte bile durumdan vazife çıkarıcı güruhun tamtamları ve çıkardıkları gürültü ile milleti rahatsız ediyorlar. Aslında o yüce makamda olmaya layık olmayan daha epey bir insan var. En yakın zamanda onlarda hukuki yollarla oralardan indirilerek hakkettikleri cezaları çekerler temennimi yeniliyorum. 

Sağda solda yaygara peşinde olanlar önce doğruyu gösteren eğip bükmeyen bir aynanın karşısına geçip kendilerine bir baksınlar. Daha fazla bu milletin sabrını taşırmasınlar. Kaç paralık olduklarına içlerindeki kin ve garaza iyice bakarak konuşsunlar. 

Yazar çizer bozuntuları sizde artık gerçeği görün. Eski Türkiye yok artık. Bir manşet ile hükümet yıkan kudretli(!) pardon satılmış kalemlerinizin yazdıklarına bu millet itibar etmiyor. Boşuna daha fazla kendinizi paralamayın. Kararmış kalplerinizin sönmüş ışığı yeni Türkiye’mizin ufkundaki parlaklıkla aydınlansın derim ama nerede o feraset.

Tüm dünyanın covid belası ile darmadağın olduğu bir dönemde ülkemizin sahili selamet içerisinde olması sizi huzursuz etse de ümmeti ve milleti umutlandırıp heyecanlandırıyor. 

Suriye, Yemen, Libya ve Afrika’da ne işimizin olduğunu soranlar bugün aynı soruyu sormak yerine en azından sus pus oturdukları yerde oturuyor. 

Terör bitmez yol yanlış diyenlerde sus pus. 

Battık bittik ekonomi çöktü diyenlerin de bugünlerde sesi soluğu çıkmaz oldu.

Ama huylu huyundan vaz geçer mi bilmem.

Buldukları her fırsatı kullanmaya yeminli gezi zekalı, kaz kafalı bir güruh pusuda olduğu sürece ağababalarının susacağına pek ihtimal vermiyor olsam da bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağına inananlardanım.

Rabbim mahcup etmesin.

Bugünlük de bu kadar.

Kalın sağlıcakla. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Değerli Dr Ali Akben abi o tatlı dilinle harika yazın bizi mest etti. Ne olur haftada 2 gün yaz Ali abi. Şiir gibi müthiş yazın için çok teşekkürler :)
 • Yanıtla

Salih

Değerli yazar , bedduayı hakkeden hainler için yaşasın cehennem.Allahım hadimlerin saysını çoğalt.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23