• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Akif Bedir
Akif Bedir
Akif Bedir
TÜM YAZILARI
11 Eylül 2019

Yanık yürekler, kanı ve kanlı siyaseti yenecektir

Çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan anneler, babalar, halalar HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturmaya başladı.

HDP il binasının çocukları dağa çıkarma merkezi olarak kullanıldığını söyleyen aileler “Çocuklarımızı alın PKK’nın elinden” diye feryat ediyor.

 Öfke var, acı var ama bir o kadar da cesaret ve kararlılık var bu analarda.

Çocuklarını Kürtler adına öldüren bir terör örgütünün, Kürtler adına topraklarımızı parçalamak isteyen Batı’nın maşası bir siyasi yapının elinden kurtarmak isteyen bu aileler, kararlı olduklarını ve çocuklarına kavuşana kadar eylemlerini sürdüreceklerini haykırıyorlar.

Kürt anaların bütün yakarışları, çığlıkları, ağıtları ve haykırışları evlat acısından gelmektedir. Kürt anaların bu çaresizliklerine kulak tıkamak insanlık dışıdır, sorumsuzluktur ve vicdansızlıktır. 

Bu eyleme sessiz ve duyarsız kalmak, iyiliklere, güzelliklere, erdemli olan her şeye gözlerini, kulaklarını ve gönüllerini kapatmış insanlıktan çıkmış gafiller sürüsü olmakla eşdeğer olsa gerek.

Bu eylemi ve çığlığı görmeyenler kör, duymayanlar sağır olsa gerek. 

Devletin 40 yıldır bitiremediği bu terör örgütüne başkaldıran mangal yürekli analar cesaretliler, kararlılar, yeter artık diye seslerini her geçen gün çoğalarak yükseltiyorlar. 

Siyasilerinin bitiremediği terörü ve terör eylemlerini bitirmek için eyleme geçen kahraman analar isyanlarıyla HDP’ye siyaseten ders vermeye de kararlılar.

Kendi çocuklarını çatışma ve silahtan özenle uzak tutan Kürt burjuvazisinin siyasi emellerine kurban edilmesine isyan ediyor.

Yüzlerinde hüznün, dramın, çilenin, çaresizliğin, dışlanmışlığın, ezilmişliğin, tükenmişliğin izleri olan anaların isyanı kandırılmış Kürt halkının ihtilali olacak. Amerikan çıkarlarına hizmet etmek için dağa çıkarılan çocuklarına sahip çıkan analar hem PKK’nın, hem de HDP’nin baskısına rağmen çocuklarını kurtarmak için destansı bir mücadele veriyorlar. 

Bu millet o anaların bedenleriyle arkasında, dualarıyla yanında, sevgileriyle kalplerinde. Bu nöbet her geçen gün büyüyerek artacak, bu ses her geçen gün daha gür çıkacak ve duyulacak. Bu kararlılığı dağdakiler de, mağaradakiler de, meclistekiler de görecek.

Katılım arttıkça örgüt ve onun siyasi uzantısı sosyal, siyasal ve ekonomik olarak daha da zor durumda kalacaktır. 

Kürt anaların evlatlarını kurtarmak için başlattıkları bu direniş algısal Kürt devriminin ayak sesleri niteliğindedir. 

Diyarbakırlı Hacire Ana’nın HDP’lilere meydan okuyarak oğlunu alması annelere de siyasete de umut verdi. Siyasilere de yeni bir bakış açısı kazandırdı.

Kürt annelerin yükselttiği bu ses, bu topraklara bakışı değiştirecek, siyasetin yeniden yapılandırılmasına çığır açacak bir tsunami olacaktır.

Bu eylem Kürt evlatlarının kanı üzerinden kendilerine gelecek inşa edenlerin farkındalığına, sorgulanmasına sebep olacaktır.

Bu eylem, Müslüman Kürt halkının sekülerleştirilmeye kan ve kin pompalayarak icbar edilmesine imkân verecek adımların geri atılmasına sebep olacaktır.

Kürt analar, siyaset dışı güçlerden medet uman toplum mühendislerine ve Amerikan politikalarına siyasi lejyonerlik yapan terörün siyasi kanadına “Terörle arana mesafe koy” diyor.

Kürt anaların direnişi HDP’li siyasetçileri PKK vesayetinden kurtaracak yeni bir fırsat sunuyor. 

HDP’li siyasiler aracılık rolü üstlenip, elini taşın altına sokarak bu çocukların dağdan kurtarılmaları için aracılık edebilir. Mağdur anne ve babalara HDP’li siyasilerin uzatacağı el hem vicdani, hem ahlaki hem de siyasi bir sorumluluktur. 

Kürtlüğünü sahiplenen ama evlatlarının kanları ve kendi yoksullukları üzerinden kanla beslenen HDP siyasetine meydan okuyan bu tavır HDP’nin rotasını yeniden şekillendirecektir. 

Kürt anaların yanık yüreği bu kanlı siyaseti boşa çıkartacaktır.

Kürt halkının vereceği destek bu meselenin çözümünde büyük önem taşımaktadır. Annelerin başlattığı bu isyanın büyümesi, büyütülmesi herkesin yararınadır. 

Bu çağrıya kulak tıkayan, duyarsız kalan herkesi tarih de vicdanlar da yargılayacaktır. 

Bu çırpınışa kayıtsız ve tepkisiz kalanlar maalesef var. Fiili destek vermeyenler maalesef var. 

İktidarı ve muhalefeti ile parlamento ortada yok. Özellikle terörün bitmesi için devletin bütün imkânlarını kullanan hükümet kanadından AK Partili milletvekilleri ortada yok.

Yüreği bin parçaya bölünmüş anaların evlat nöbetine ülkenin her yöresinden destek gelirken bizim entel dantel, solcu çevrelerden hiçbir tepki yok, görmezden geliyorlar. Aydın sanatçı denen takım sessiz, görmemeyi, duymamayı, konuşmamayı tercih etmekte. 

Merak etmeyin anaların gözyaşları terörü de, onu destekleyenleri de, başını kuma gömenleri de boğacaktır.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ayse

Sayin Yazar kaleminize ve yüreğinize saglik. ALLAH RAZI OLSUN. CENNET ANALARIN AYAGI ALTINDADIR.BIR ANA OLARAK RABBIM O ANALARI YABRULARINA KAVUSYURSIN SEBEP OLANLARIN DA EL KAHHAR ISMI ILE KAHRETSIN
 • Yanıtla

ORHAN İNAN

YAZINIZA TAMAMEN KATILIYORUM..ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞKALDIRI..ÖNEMİ NE HDP BİNASI NE PKK YA KARŞI OLMASINDAN GELİYOR..ÖNEMİ YÜREĞİ EVLAT HASRETİ İLE YANAN ANALARDAN GELİYOR..BU ÇIĞLIĞIN KARŞISINDA DURABİLECEK GÜÇ TANIMIYORUM. BU PKK NİN VE VE DOLAYISIYLA HDP NİN BİTİŞİNİN İLANIDIR,BAŞLANGICIDIR.BU ÖLDÜRÜCÜ MİKROBUN HEM KÜRTLERİN HEM DE ÜLKENİN BÜNYESİNDEN ATILMASININ BAŞLANGICIDIR..DAHA DA ÖNEMLİSİ,PKK VE HDP ÜZERİNDEN YAPILAN YIKICI,BÖLÜCÜ OPERASYONLARIN DA BİTİŞİDİR..KÜRT ANALARIN BU DURUŞU TAKDİR EDİLECEK VE GÖNÜLDEN DESTEKLENECEK BİR HALDİR..İNŞALLAH ÇOK KISA SÜREDE MİLLETİMİZ(TÜRKÜ İLE KÜRDÜ İLE) BU BELADAN KURTULACAK VE HUZURA KAVUŞACAKTIR..EMEĞİ BÜYÜK ANALARIN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM..ALLAH(CC) TEZ ZAMANDA EVLATLARINA KAVUŞTURSUN İNŞALLAH..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23