• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Akif Bedir
Akif Bedir
Akif Bedir
TÜM YAZILARI
05 Ağustos 2020

‘Sözleşme’li tahribat

Toplumu ifsat projesi olan İstanbul Sözleşmesi(İS) Türkiye’nin adeta kanayan yarası haline geldi.

İS kültür dinamiklerini hiçe sayan, erkek-kadın ilişkilerini bayağılaştıran, pozitif ayrımcılık adına babayı yok sayan, söylemsel şiddet üretip, eylemsel şiddeti kışkırtan ve meşrulaştıran, yaratılış gerçeklerini hiçe sayan ve başkalaştıran, psikolojik, kültürel ve sosyal yıkımlara yol açan bir sözleşme.

Sözleşmeyi savunanların durduğu yer de bizim değerlerimize ters düşen bir yer. Ailenin ve toplumun geleceği açısından da AK Parti’nin geleceği açısından da çok sorunlu hatta tehlikeli bir yer.

İS, çok büyük yaralara, sosyo-kültürel yarılmalara ve ailevi yıkımlara yol açıyor toplumda. 

Bu sözleşme aileleri parçalama, Müslüman toplumun ahlakını yozlaştırma ve yok etme sözleşmesidir.

Bu sözleşme eşcinselleri, nikâhsız yaşamayı, flörtü ve ahlaksızlığı koruyan bir sözleşmedir. 

Zinayı aşk, namussuzluğu da onur yürüyüşü olarak niteleyen laikçiler, LGBTli sapkınlar ve feministlerin savunduğu bu sözleşme Lut kavminin yaşamını bugüne taşımayı hedefleyen bir sözleşmedir.

Ömür boyu nafaka ödemeye mahkûm edilen erkekler, nikâhlı eşe tecavüz suçuyla hapsedilen insanlar, kadının bir şikâyetiyle aylarca evine yaklaştırılmayan kocalar, erken yaşta evlendikleri için dağıtılan aileler ve tecavüzcü olarak yıllarca hapis cezasına çarptırılan eşler, İS’nin milletimize armağan ettiği yeniliklerden birkaçıdır. 

İnançlarımızla, değer sistemimizle ve kültür medeniyet kodlarımızla bağdaşmayan bu sözleşmenin yapacağı tahribat çok yüksek olacak ve gelecek nesiller çok ağır bedeller ödeyecektir. 

Toplumu derinden yaralayan, gönüllerini inciten, aile mefhumunu ve namus anlayışını sıradanlaştıran İS’den bir an önce kurtulmalı, bu garabet yırtılıp, tarihin çöplüğüne atılmalıdır. İffete, ahlaka ve kutsal değerlere saldırı niteliğinde olan söz konusu talihsiz anlaşmadan derhal çıkılmalıdır.

Toplumun yapı taşı olan aile kurumunu içten içe tehdit etmeye devam eden, inancımızla ve ahlaki değerlerimizle asla bağdaşmayan, eşcinselliği meşrulaştıran, kadını putlaştıran söz konusu sözleşme, daha fazla yaralar açmadan derhal feshedilmelidir. 

Cinsiyet eşitliği üzerinden iffetsiz bir hayatı meşrulaştırarak aileye ölümcül darbe vuran İS hemen fesih edilmelidir. 

İS, öz kültürümüze, milli birliğimize aykırı bir anlaşmadır. Bizi biz yapan değerlerin yıkılmasına yönelik sinsi bir plandır.

İS’inde kullanılan dil, kavramlara yüklenen anlamlar, kavramlara yapılan vurgular ve şiddet kavramına çizilen çerçeve, bir psikolojik savaş mantığının ürünü olup aile yapımıza, toplumsal yapımıza, kültür ve medeniyet kodlarımızla ahlak sistemimize her yönde açılmış bir savaş ilanıdır.

İS, kadim değerlerimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi, inanç prensiplerimizi yok sayan kurnaz bir yıkım planıdır. 

İS, toplumu, aileyi, ahlakı yok etmek isteyen sinsi projesidir. 

İS, İstanbul’un fethinin intikamıdır. 

İS, toplumsal yapımızı, sosyal dokumuzu bozmaya yönelik kurnaz bir plandır.

İS, kadını koruma kılıfı ile aslında aileyi yıkma ve kadın erkek arasına büyük duvarlar örme projesidir. 

İS, yeni bir ucube toplum oluşturmak üzere Türkiye’nin aile yapısını bombardıman eden ve hangi mecraya sürüklenmek istediği belli olmayan ucube bir sözleşmedir.

Meçhul derinliklerden, zifiri karanlıklardan, sisli dünyalardan gelen bu gayretler toplumumuza, İslami değerlerimize, toplumu var eden değerlerimize yönelik çok ciddi bir tehdittir. 

Değerlerimiz, bizi ayakta tutan, bize haysiyet, nesillerimize izzet ve şeref kazandıran hasletlerimiz bu sözleşme ile yok edilmek isteniyor.

Yanlış olan sadece sözleşmenin bazı maddeleri değildir. Sözleşmenin üzerine oturduğu temel omurga çarpıktır. 

Ülkemizin ve insanımızın değer kodlarını, inanç temellerini sarsacak olan bu yanlıştan en kısa zamanda dönülmelidir.  Sözleşme, “toplumsal cinsiyet” kavramı ekseninde şekillenmekte, aileyi görmezden gelmekte, şiddet kavramının içini boşaltmakta, cinsel sapkınlıklara onay vermekte, parçalanan ailelerin devamı için çaba göstermeyi yasaklamaktadır.

Aile geleneğimizi, milli ve manevi hassasiyetlerimizi yerle yeksan eden kirli bir sözleşmenin, Hz. Peygamber’in müjdesi ile onurlanan kutlu şehir İstanbul’a atfedilmesi yüreklerimizi derinden yaralamaktadır.

Varlığımızın teminatı olan aile, onu yıkan Avrupa’ya uyum yasaları çıkararak değil, ihya eden İslam’a kayıtsız şartsız teslimiyet ile korunur. 

Bu toplumu İS, değil, İslam’ın sözleşmesi kurtarır.  Aileyle alakalı kararların alınmasında Kadem’in, bu dernek aracılığıyla gelecek kovalayanların değil Allah’ın muradı esas alınmalıdır. 

İyilikte, güzellikte, hayırda, kardeşlikte, dürüstlükte, iffette, vefada, selamette ve doğru yolda yürümek varken bataklıklarda tepinmenin manası yoktur.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şahika

Gönlünüze,kaleminize sağlık....! Teşekkürler, Allah yar ve yardımcınız olsun..
 • Yanıtla

Hüseyin

Çok güzel özetlediniz İstanbul sözleşmesi denilen kepazeliği savunan ...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı