• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Akif Bedir
Akif Bedir
Akif Bedir
TÜM YAZILARI

Sormazlar mı?

18 Mayıs 2022
A


Akif Bedir İletişim: [email protected]

Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na, sosyal medya paylaşımları nedeniyle “kamu görevlisine hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarından verilen toplam 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı.

 “Bugün hukuk devleti ilkesini en üst seviyede korumakla görevli ve yetkili olanların, maalesef hukuk devleti ilkesini nasıl ihlal ettiklerini, nasıl çiğnediklerini, yasaları nasıl eğip büktüklerine şahit olduk.” 

Geçmişte sadece ifade özgürlüğü haklarını kullandıkları için mahkumiyetler ve mağduriyetler yaşayan bugünkü AK Parti yöneticilerinin böyle bir yasağı nasıl savunacaklarını doğrusu çok merak ediyorum” gibi pembemsi laflarla herkesin gözü önünde devlete ve devlet adamına meydan okuyarak fitne ve bozgun çıkaran, toplumun en uç noktalarda sinir uçlarını kaşımayı amaç edinen bir suçluyu aklama yarışına girildi.

Medyada sırf ifade hürriyetini kullandığı için ceza verildiği ileri sürülerek, Kaftancıoğlu gibi bir ahlak yoksunu küfürbazdan kahraman üretilmeye çalışılıyor.

Sormazlar mı?

Birisi Cumhurbaşkanına hakaret ediyorsa, Türk devletini alenen aşağılıyorsa, kamu görevlisine hakaret ediyor, meydan okuyorsa suçlu değil midir? 

Sormazlar mı?

Hukukun üstünlüğünü savunanlar ya da bu iddiada bulunanlar öncelikle hukuka niye saygı göstermiyor? 

Tamam, CHP ve HDP malum aynı zihniyet. 

Ya diğerleri? 

Milliyetçi ve muhafazakâr kimliğiyle bilinen siyasi parti genel başkanlarının, siyasetçilerin ve gazetecilerin onama kararını eleştirmelerine ne demeli?

Aşikâr olarak halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme, terör örgütü propagandası yapmak, Türk milletini, devletini, TBMM’yi, TC hükümetini ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama suçuna destek, suçun müsebbibinin sırtını sıvazlama değil midir?

Yargı, Sn. Kaftancıoğlu kararı ile demokratik siyaseti hedeflemiştir. Siyasete gözdağı vererek, seçim sürecini etkilemek isteyenleri uyarıyorum: 90’ların yargıyı araçsallaştıran vesayetçi anlayışı ile iktidarda kalamazsınız. Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!” diye destek açıklaması yapan Davutoğlu’na sormazlar mı?

Ey Davutoğlu, 90’ların yargıyı araçsallaştıran vesayetçi anlayışı ile niye aynı masayı paylaşıyor, niye ortaklık yapıyorsunuz? 

Ey Davutoğlu, Yargıtay’ın onadığı cezaya delil olan çok sayıda paylaşımdan biri “O.... Ç..... Tayip” paylaşımıdır. Senin isminin başına O.. Ç.. konularak anılsan hoşuna gider mi? Bu sinkaf, ifade özgürlüğü müdür? Sen de devletin seri katil olduğunu mu düşünüyorsun? Ya da devletin soykırım yaptığını mı onaylıyorsun?

Kararın ardından Canan Kaftancıoğlu’nu arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “Hiç kimse endişeye kapılmasın, umutsuzluğa düşmesin! Siyasi kararların odağı haline gelen yargı kurumunu yeniden ayağa kaldıracağız. Adalet mekanizmasını muhalefeti susturmak için kullananlar da, buradan siyasi bir kazanç devşireceğini zannetmesin! Adalet bir gün herkese lazım olur” açıklamasında bulunmuş.

Ey Karamollaoğlu sormazlar mı? 

Sivas katliamı nedeniyle panel yapan bir kurumun T. Karamollaoğlu’nu panelist olarak davet etmesi kaç puan? Katil aklama sanatı” diye twitt atan, milletin değerleriyle kavgalı olduğunu gizlemeyen bir paçoza sırf Erdoğan muhalefetinden dolayı sahip çıkmak vicdanını sızlatmıyor mu

Dünün mağdurlarının, bugün mağrur olduğu bu ucube sistem, Türkiye’yi daha fazla taşıyamaz. O sandık gelecek, bu vesayet bitecek” diyerek içeride ve dışarıda Türkiye muhalifi, rakibi ve düşmanı ne kadar lobi, şirket, medya unsuru, terör örgütü devlet varsa hepsine el uzatan, dost olan, terör örgütü MLKP’nin kurucularından terörist Hasan Ocak’ın ölümü nedeniyle “Hasan Ocak yaşıyor. Komutana bin selam” diye paylaşım yapabilen terörist sevici Kaftancıoğlu’na el uzatıp, destek olan İP Genel Başkanı Meral Akşener’e sormazlar mı?

Ey Milliyetçi Akşener…

Teröre ve teröriste sahip çıkan, Ermeni soykırımı yalanına sığınan, Türk düşmanlarını dost edinen bir zihniyetle ortak olabiliyor ve hukukun verdiği karara müdahil olup devletin yargı organlarını alenen aşağılayıp hesap sorabiliyorsunuz.

Ey Erdoğan düşmanlığıyla beyni bulanan, gözü dönen siyaset müsveddeleri, aydın bozuntuları, kiralık kalemşorlar… Geçmişte sadece ifade özgürlüğü haklarını kullandıkları için mahkûmiyetler ve mağduriyetler yaşayanlar devlete katil demedi, teröriste destek vermedi, Cumhurbaşkanına hakaret etmedi, terör örgütü propagandası yapmadı.

Rahmetli Erbakan sırf menfaatlerine çomak soktuğu için, Erdoğan şiir okuduğu için, bugün zalimden taraf olan Arınç hakkın yanında durduğu için 90’ların yargıyı araçsallaştıran vesayetçi anlayışı tarafından cezalandırıldılar. Nokta…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ADİL

HOCAM KUSURA BAKMADA O SAYDIKLARININ NE YAPMALARINI BEKLİYORSUN ONLARIN EGOLARI ÇIKARLARI DİNLERİNDEN ÖNEMLİ İKİYÜZLÜ M....KÇA DAVRANAN RİYAKARLAR ONLAR

can

darisi mafya cantalari karsiliginda hamilik yapana. sahiden icisleri bakani ihbar ediyor adaletimiz niye bu konuda isi agirdan aliyor ama 10 yillik tweet icin istahla harekete geciyor. aradaki ahlaki dengesizlik nasil izah edeceksin merak ediyorum. mafya isi daha az bir suc mu izahi nedir adil düzen derken
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23