• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Akif Bedir
Akif Bedir
Akif Bedir
TÜM YAZILARI

Sahte kahramanlar

01 Aralık 2021
A


Akif Bedir İletişim: [email protected]

Siyasetin kirli kazanı fokurduyor. Güzel ülkemde siyaset yapan veya yaptığını zanneden bazı zavallılar çelişki sendromu yaşıyor. Dün övgüler yağdırdıkları, methiyeler dizdikleri kişi, kurum veya olayları bugün yeriyor, hicvediyor hatta ve hatta sövebiliyorlar.

Savunduklarıyla karşı çıktıkları yılın ayına, ayın gününe ve günün saatine göre değişiklik gösterebiliyor. Aldatma, kandırma, çarpıtma ekseninde saadet zinciri oluşturmuş omurgasız, ilkesiz, vicdansız bir siyasetçi gerçeği var ülkede. 

Fırıldak” gibi, bazen öyle, bazen böyle…

Terör örgütleriyle sınır ötesinde mücadele tezkeresine “hayır” diyen Kılıçdaroğlu ile milliyetçi, muhafazakâr Akşener, Karamollaoğlu, Davutoğlu, Özdağ, Babacan kol kola siyaset yapıp akıl dışı ve tutarsız bir siyasi anlayış içinde debelenebiliyorlar.

HDP’yi meşru görüp, Selahattin Demirtaş’a kahvaltı sözü veren, Öcalan’dan bahsederken “Sayın Öcalan” demeyi ihmal etmeyen Akşener, İslam düşmanı CHP zihniyeti ile ittifak kurup iktidar hayalleri kurarken Yardımcısı Bahadır Erdem, “İP ilkeler üzerine siyaset yapan bir parti. Bizim tek bir çizgimiz var, teröre ‘terör’ demeyen, teröriste ‘terörist’ demeyen, Apo’ya ‘terörist’ demeyen HDP ile de iş tutmayız. Onlardan medet umanlarla da iş tutmayız” diyor.

Milliyetçi görünüp millet düşmanlığı yapan, vatansever görünüp Zillet İttifakı’nın gizli ortağı HDP’ye gülücükler yollayan, Türkiyeli görünüp Türkiye düşmanlarıyla ortaklık yapan, cüssesinin, ruhunun ve fikrinin bir ederi olmayan Akşener bu milleti aldatacağını zannediyor.

14 yıl boyunca AK Partiyle hayat bulan Davutoğlu dün “AK Parti tarihi kader birliği içinde olan ortak milletimizin ürünüdür. Meselemiz, derdimiz, davamız, bütün şahsi hallerin üzerindedir.  Asla davamızdan dönmeyiz, aşkımızı unutmayız.

Biz makamlara, mevkilere, koltuklara veda ederiz ama ahdimize, ilkelerimize asla veda etmeyiz, asla dönmeyiz, asla bırakmayız. Biliriz ki bu fani dünyaya veda edeceğiz, geriye milletimize verdiğimiz sözler kalacak.” 

AK Parti’nin ruhu adalet ruhudur, vicdandır, merhamettir, ortak akıldır, ortak vicdandır, ortak zihniyettir. Kim mevki ve makam için yola çıkarsa, bizim aramızda barınamaz. Kim kısa dönemli hesaplar içinde bulunursa, bizim aramızda barınamaz, kim ortak vicdanımızı, aklımızı, zihniyetimizi yok sayarsa, bu hareket içinde barınamaz” diyordu.

Bugün ne oldu da kapı kapı dolaşıp Erdoğan düşmanlığı yapıyor? 

Başkan Erdoğan karşıtlığı üzerine kurulan zillet ittifakının bileşenlerinden biri oldu? 

Elden giden menfaatle beraber sadakat yeminleri de gitti.

AK Parti’de bulunduğu sırada Başkan Erdoğan’a övgüler yağdıran “Atatürk’ten sonraki en büyük lider” ifadelerini kullanan, görev verilmeyince, çıkarının bitmesiyle kendi maskesini kendisi indirip AK Parti’den ayrılan Gelecek Partili Selçuk Özdağ’ın siyasi kimliğine kim inanır, güvenir. 

Dün bayrak törenlerine katılmadığı için üniversiteden atılan, Erdoğan’ın önce bölge müdürü, sonra vekil, genel başkan yardımcısı yaptığı Özdağ bugün nefret kusup dün kendisini işten atanların kovalarına su taşıyor. 

Bu millet bunları yutmaz Sayın Özdağ. Dün bayrak törenlerine İslam’a küfredildiği için gitmemiştin, bugün aynı zihniyete ortaklık edenlerle el elesin.

AK Parti iktidarında 13 sene ülkenin para politikasını yöneten, yatırımlarına yön verip Erdoğan’a tek laf etmeyen Ali Babacan bugün kin kusuyor. 

Bugün “Sayın Erdoğan işin başında olduğu sürece bu ülkenin ekonomisi düzelmez. Ben değil 10 tane Nobel ödüllü iktisatçı gelsin onlar da bir şey yapamaz” diyen Babacan 13 sene niye sustu. AK Parti’nin başında yine Erdoğan vardı. 

Bunun iki türlü açıklaması olabilir. Ya parti içinde iken menfaatin icabı sessiz kalıp bakanlığını korudun ya da bugün elden kaçan menfaatlerin için Erdoğan’a çamur atıp, çirkeflik yapıyorsun.

Bunun başka izah tarzı yoktur.  

Ülkenin AK yolculuğunun kilometre taşlarını, ilkelerini, kurumlarını ve kurallarını yok sayıp gemiyi terk edeceksin sonra da ülkenin başına deva diye bela olup beynindeki salyalarını milletin üzerine boşaltacaksın. Yok, öyle yağma.

1,5 sene sonra seçimde yüzde 1’lik boy ölçünle siyaset mezarlığındaki yerine alacaksın. Hazırlıklı ol. 

Yıllar boyu Madımak olaylarının sorumlusu olarak lanetlenen, 33 kişinin katili olarak lanse edilen Karamollaoğlu “Sivas katliamı sizi utandırıyor mu?” sorusunu soran zihniyet ile kol kola girip müttefiklik oynuyor. 

İçlerinde besledikleri kin ile sıkılan yumrukların saklandığı, psikolojik üstünlük savaşının envaiçeşidinin uygulandığı bir birleşimde bulunmanın bir Müslüman için zül olacağı kanaatini taşıyorum.

Meydanlarda mitingler düzenleyip “kahrolsun Şeriat” diye İslam’a küfredenlerle, aynada ne görüyorlarsa onu diline dolayanlarla aynı ortamda nefes almak bile abesle iştigaldir.   

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Aynı şey hepiniz için geçerli.

muhalefet

sayın akif bey ben sorunu onlara oy veren biz vatandaşlarda görüyorum
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23