• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Akif Bedir
Akif Bedir
Akif Bedir
TÜM YAZILARI
20 Ocak 2021

Önce cevap…

İnternet ortamında gazete haberlerine bakıyorum. Meral Akşener’in bir beyanı dikkatimi çekti: “Siyasetçinin dostu da siyasetçidir. Sayın Erdoğan’ı vesayetin attığı kuyudan çıkaran Sayın Baykal’dır. Yan yana gelmeleri mümkün mü? Doğru bir iş yapmıştır.” 

Sayın Akşener sözde güzelleme yapıyor, ortada sunulmuş bir lütuf varmış gibi Erdoğan’ı iğneliyor. HDP’nin kapatılması gündemde iken, dün sana yapılanları hatırla babında bir giydirme.

Aslında siyasi bir liderin yapması gereken rakiplerine demokrasi, insan hakkı dersi vermeden önce kendisiyle alakalı kamuoyunun yakından bildiği birçok hususta halkımızı aydınlatması gerektiğini düşünmekteyim.

Mesela şu soruların cevaplarını merak ediyorum…

Tüm finans kaynaklarının kurutulmasıyla ağır darbe yiyen FETÖ, son bir çırpınışla siyasi figür olarak Siz’i mi görevlendirdi?

CNN Türk’te Didem Arslan Yılmaz’ın “Türkiye gündemi” programına katılan terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’e bir zamanlar en yakın isim olan Nurettin Veren, 1990’lı yıllarda Siz’i, Gülen’in isteğiyle Çiller’in bakan yaptığını, kendisinin de aracı olduğunu söyledi.

 Nurettin Veren, Sizin kendisine gönderdiği bir mektubu da programda gösterdi. Nurettin Veren’e niçin cevap vermediniz, yalanlamadınız?

İyi Parti’nin kuruluş sürecinde FETÖ’nün gazete ve TV’leri, HDP’liler, CHP’liler, FETÖ’nün kaçak elemanları ve AK Partili küskünlerin bütün unsurlarıyla desteklemesi Siz’i rahatsız etmedi mi?

1998 yılında MİT, Alaattin Çakıcı’nın yerini belirleyip yakalayacakken, Çakıcı’ya yerini değiştirmesi mesajını kim iletti, buna siz ne işlem yaptınız?

Çakıcı’dan çıkan bant kaydında Çakıcı sizden mesaj geldiği bilgisini doğrularken Siz’e sorulduğunda niçin yalanlamadınız?

FETÖ kanalında yaptığınız bir konuşmada “Başbakan olacağınızı, Başbakan olduğunda da FETÖ’cü polisleri salıvereceğinizi” söylediniz. Hâlâ aynı görüşte misiniz?

Eski Zaman yazarı Abdullah Aymaz ve örgüt mensubiyeti nedeniyle görevinden atılan diplomat Murat Sönmez ile kaç defa görüştünüz, niçin?

CHP ve MHP’ye kaset komploları ile siyaseti dizayn etmek isteyen FETÖ, Siz’in için “Demir Kadın, Dişi Kurt” gibi sıfatlarla algı çalışması yaparken Siz’i operasyonlarında kullanmak için desteklediğini hiç düşünmediniz mi? 

17-25 Aralık darbe girişiminden sonra 10 Mart 2014’te FETÖ’cülere Haşhaşi denmesinden muzdarip olup “Haşhaşi gibi çok ağır kelimelerle itham ediliyor bir grup. Bu manada hedef gösterici konuşmalar Allah muhafaza pek çok gerilime neden olur” sözleriyle teröristleri masumlaştırmaya çalışmıştınız, şimdi de aynı görüşte misiniz?

27 Mart 2014 tarihinde devlete yuvalanmış, darbeye kalkışmış teröristlerin tasfiyesine şiddetle karşı çıkarak, “Bir başbakanın söylememesi gereken sözlerle Haşhaşiydi, teröristti vs. suçlamalarıyla 8 bine yakın polisin yeri değişti. Pek çok yargı mensubu hallaç pamuğu gibi oradan oraya atıldı” ifadeleriyle alenen örgütün savunuculuğunu üstlenmekten, bugün pişmanlık duyuyor musunuz?

9 Mayıs 2015’te: “Kimse Yok Mu Derneği’ni terör, silahlı örgüt safına sokmaya kalkışırsanız bu adalet duygusuna, hukuk kavramına olan bütün güveni sarsar” demiştiniz. Örgütün milyarlarca dolarlık himmet, dolandırıcılık parasının toplandığı KHK ile kapatılan Kimse Yok Mu Derneği’ni kollamak, himmet meşrulaştırıcılığı yapmak vicdanınızı sızlatıyor mu?

4 Şubat 2015 tarihinde sosyal medya hesabınızdan “Önce dershaneler, sonra dışarıdaki okullar ve Bank Asya olayı. Sonra Samanyolu, Bugün TV, Zaman ve Bugün gazeteleri gelecek. Manası seçime tek ses gitmek” paylaşımıyla FETÖ temizliğini “Muhalif temizliği” şeklinde lanse etmeye çalışmıştınız. Şimdi öyle olmadığını görüyor ve pişmanlık yaşıyor musunuz?

“Ülkeyi yurtta sulh, cihanda sulh esasına göre yöneteceğiz…” diyordunuz. Darbe girişiminde bulunan hain komitenin ismi de “Yurtta Sulh Konseyi” idi. Bu bir rastlantı mıydı?

Genel Başkan Yardımcılığını yürüten Koray Aydın bile Siz’in FETÖ tarafından desteklendiğinizi söylemişti. Bugün yanınızda yardımcınız. Bu nasıl bir ilişki?

Partinizin HDP ile anayasa çalışmaları yaptığı iddialarını katılıımcı milletvekilleriniz çıkıp yalanlaymadı. Buna rağmen siz hâlâ vatan sevdasından bahsedebiliyor musunuz? 

2013’ten bu yana Firari FETÖ’cü Emre Uslu’nun Siz’e destek verdiğini herkes görüyor. FETÖ’nün kara kutusu Emre Uslu ile karşılıklı yazışmalarınız  olduğu, bu yazışmaları sildiğiniz ididalarına ne diyorsunuz?  Bu şahsı engellemeyi hiç düşünmemiş miydiniz mi?

Ve diğerleri…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SERKAN

Bu yazının başlığı keşke "Akşener'e Mektup"şeklinde olsaydı.
 • Yanıtla

Seyfullah

Bu kardeşimizin başka bir fotoğrafı yok mu acaba teknoloji denen bir şey var memlekette cep telefonları bile çekiyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23