• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Akif Bedir
Akif Bedir
Akif Bedir
TÜM YAZILARI
27 Ocak 2021

Karamollaoğlu’nu dinlerken

Habertürk canlı yayınına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AİHM’in skandal Selahattin Demirtaş kararında “karar uygulanmalı” dedi. 

İttifak sorularına ise Karamollaoğlu, “AK Parti’yle ittifak, doğru bulmadığımız politikalarını değiştirmesi şartıyla olur. Biz ilkeler üzerinde duruyoruz. Sanki bizim tabanımız bir yere yönlendirilmeyi bekliyormuş gibi intibaların doğru olmadığı kanaatindeyim” dedi. 

Karamollaoğlu “Biz her görüşten, her siyasi partiden ve her anlayıştan insanlarla ülkemizin sorunlarını görüşmeye ve çözüm yolları aramaya bundan sonra da devam edeceğiz. Çünkü biz bu ülkenin ve milletimizin derdini, sıkıntısını iyi biliyoruz. Ülkemizin ve tüm insanlığın yaşadığı acıları ta kalbimizde hissediyoruz“ diye devam etti.

Millî Görüş çizgisinde politika yaptığını iddia eden Karamollaoğlu Millî Görüş’ü CHP çizgisine hapsetti. 28 Şubat’ta en büyük Erbakan düşmanlığı yapanları ödüllendirip, İslam ve Müslüman düşmanları ile aynı masa etrafında oturdu ve bir dönem yol arkadaşlığı yaptığı insanlara karşı “eski düşmanları” ile birlikte hareket ediyor. 

Saadet partililerin diğerlerinin ağzıyla AK Partiye ve Reis-i Cumhurumuza saldırıları insanın içini acıtıyor. 

Hz. Ömer ra. “Bir devlet başkanı elinizden Kur’an-ı almayıp, namazınızı engellemiyorsa hakkında çıkan dedikoduların hepsi fitneden ibarettir” buyuruyor.   

Türkiye’yi yine zavallı, gölgesinden korkan, Brüksel’den, Londra’dan, Berlin’den, Washington’dan yönetilen ülke haline getirmek isteyenlerle kol kola yürüyorlar.

Ömrünü terör örgütünün siyasi sesi olmaya harcamış, PKK’lı teröristleri azmettirip, askere, polise pusu kuranlara yardım yataklığa harcamış terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyor.

Orduya “satılmış” diyen, Türk askerine “lejyoner” diyen, FETÖ için nöbet tutan, Avrupa’ya ülkemize el koyun diye haber yollayan, vatan hainlerinin, müşriklerin safına geçip milli değerlere düşmanlık edenlerle saf tutmak Hz. İbrahim’e karşı Nemrudun tarafında olmaktır.

Erbakan geçmişte CHP ile koalisyon yaptı ama hiçbir zaman onların hizasına gelmedi, teslim olmadı ve kendi doğrularından taviz vermedi.

Temel reisin Millî Görüş Hareketini gerici, yobaz veya şeriatçı olmakla suçlayan “28 Şubatçılar” ile ortak hareketi parti tabanını yaralıyor ve küstürüyor.

Erbakan markası ile büyük problem yaşayan, mirasçısı olduğunu iddia ettiği Saadet Partisi ve Millî Görüş’ü 3 milletvekilliği için harcanacak bir değer olarak görüp öyle hareket etmesi işgal ettiği makamın gölgesinde ezildiğinin resmidir. 

Bu hükümet CHP’den daha tehlikelidir söylemleri vicdan dışıdır ve bunun millet nezrinde karşılığı da bindelik bir oy oranıdır. Demirtaş, Kılıçdaroğlu ya da Akşener ile Erdoğan’ı aynı kefeye koymak insafsızlıktır. İnsan vicdanını kontrol etmelidir.

Saadet Partisi muhalefetin muhalefeti olursa itibar görür, rağbet bulur. Mecliste olması memleket için hem hayırlı olur hem de hayırlı işlerin yapılmasına itici güç olur. Fakat AK Partiye muhalefet ederek, dün kendi önlerini kesmek için alicengiz oyunları oynayanlarla kol kola girerek, aynı safta yer alırsa kendini, savunduğu değerleri inkâr etmiş olur. 

Dün bu ülkede Erbakan’a etmediği kalmayan yerleşik düzenin beyaz Türkleri bugün Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek, paçasından tutmak için her türlü numarayı çeviriyor. 

Dün Erbakan’ın her adımını kontrol altına almaya çalışan, partilerini antidemokratik bir zihniyet ve cüretle kapatan bu ülkenin egemenleri, Tayyip Erdoğan’a yapmadıklarını bırakmadılar.  

Erbakan gibi Erdoğan’ı da ötekileştirdiler, küçümsediler, hor gördüler, ayağına çelmeler taktılar, yeryüzünü ona dar ettiler. Erdoğan da Erbakan gibi egemenlerle uzlaşmak yerine “dik” durdu.

Eğilmedi, boyun bükmedi. Erbakan’ın hedeflerine ulaşmak için adım adım ilerliyor, rüyalarını bir bir gerçekleştiriyor. 

Dün Erbakan ağır sanayi diyordu, bugün silahını, tankını, topunu, helikopterini, insansız hava uçağını yapan bir Türkiye var. 

Dün Erbakan’ın Gümüş Motor’da yaptığı ilk yerli araba “Devrim” yerine bugün ilk yerli araba yapılıyor.

Ey kendisini Türkiye siyasetinde kilit bir figür olarak gören Temel Reis… Birleştirmek, kucaklamak için gayret göstereceğinize, bölmek, parçalamak için çaba sarf edecek sonra da Erbakan’ın meşalesiyiz diyeceksin. 

AK Parti’nin üzerine oynayacağınıza CHP’nin yüz yıl boyunca ülkeye yaptığı zulmü anlatın. Ahır yapılan camileri anlatın, ayaklar altına alınan Kur’anları anlatın, çocuklara Kur’an öğreten hocaların hapislere atıldığını anlatın. Şapka takmadı diye asılan din adamlarını anlatın. CHP’nin yanında değil, yerinde mecliste olmak için gayret gösterin.

Sizce Erbakan yaşasaydı kiminle ittifak yapardı? İslam, Müslüman düşmanı CHP ile mi yoksa milli bir duruş sergileyen AK Parti ile mi? 

Sizleri duyamıyorum…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mesut sarp

iktidarda her pahasına kalma hırsı yalanlara sarılıp çamur atma algılarıyla sökmüyor artık. Temel Reis Hak yoldan taviz vermesizin yoluna devam ediyor. Hırs içinde olanlarsa debeleniyorlar ama unuttuklarıysa en önemli olanı "Allahın dediği olur".
 • Yanıtla

Yorumcu

... O örneğini verdiğiniz Hz. Ömer kul hakkı konusunda ne söylemiş acaba???..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23