• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Akif Bedir
Akif Bedir
Akif Bedir
TÜM YAZILARI
11 Aralık 2019

Gök bayrak yere düşmez, düşmeyecektir

Asya kıtasının tam ortasında Uygur Türklerinin yaşadığı 35 milyon nüfuslu Doğu Türkistan’da 70 yıldır bitmeyen Çin zulmü, soykırımı artarak devam ediyor. 

Ana yurdumuz, ata yurdumuz Doğu Türkistan’da akan kan ve gözyaşı, Müslüman Türk kanı ve gözyaşı…  Lakin ne seslerini duyan, ne gözyaşlarını gören ne de insanlık dışı ve barbarca uygulamalara dur diyen var. 

İşkence, gasp, asimilasyon, demografik yapıya müdahale ve katliamlar bütün hızıyla ara vermeksizin devam ediyor. 

5 milyondan fazla Doğu Türkistanlı toplama kamplarında. Ülkede 32 adet ceza ve infaz kampı oluşturulmuş. Özel hayattan mahrumlar. Onurları ayaklar altında. 

Doğrudan doğruya Uygurların dini ve milli kimliğini hedef alınıyor, milli ve manevi değerleri yok ediliyor.

Kimliklerinden uzaklaştırılıyor, ana dilleri unutturuluyor.

Uygurların kızları ve kadınları ailelerinden zorla alınıp Çin’in uzak bölgelerinde kirli işlerde çalıştırılıyor.

Gençleri ya hapse atılıyor ya da ağır işlerde köle gibi çalıştırılıyor. Aydınlar, kanaat önderleri ya ortadan kaldırılıyor ya da sürgüne gönderiliyor. 

İnsanlık dışı uygulamalarla kısırlaştırma ve kürtaj uygulanıyor.

Her ailenin evinde bir Çinli barınmak zorunda. Asimilasyonun bir parçası olarak Müslüman aileler Çinlilerle yatmaya zorlanıyor.

Toplama kamplarında Müslümanlara “zorla” domuz eti yediriyor.

Kimin kiminle evleneceğine, nasıl giyineceğine, ne öğreneceğine, nasıl düşüneceğine, neye inanacağına, kadınların kaç çocuk doğuracağına devlet karar veriyor. 

Uygurların diğer ülkelerdeki yakınlarıyla iletişimleri yasak. 

Her Türk, üç günde bir karakola neler yaptığını rapor etmek zorunda. Ziyaretler için önceden izin alınması ve ziyaret sebebinin açıklanması bir başka zorunluluk.

İslam’ı övmek, öğrenmeye veya öğretmeye çalışmak, çocuklara İslami isimler vermek yasak. 

Evinde veya üzerinde Kur’an-ı Kerim, İslami kitap, takke, seccade bulunduranlar tutuklanıyor.

Çin yönetiminin gözünde, iki kişinin izinsiz bir araya gelmesi Çin aleyhtarı hareket, üç ve daha fazla kişinin izinsiz toplanması ise rejime karşı isyan hareketi olarak değerlendirilmekte.

Devlet, Uygurları potansiyel suçlu ilan ettiği için 7/24 gözetim altında tutuyor. Yaşadıkları coğrafyanın bütün cadde, sokak ve kapalı alanlarına yüz tarama sistemine sahip kameralar yerleştirilmiş. 

Cep telefonlarına, bilgisayarlara, banka ve alışveriş kartlarına zorunlu takip programları yüklenmiş. Yaşları 12 ile 65 arasında olan herkesin DNA örneği, parmak izi ve kan grubu bilgileri toplanıp arşivleniyor.

Doğu Türkistanlılar dünyadan tecrit edilmeye çalışılıyor. Medya çağında haber alma kaynakları kurutuluyor. Bilgi akışı yok. Gazete, internet yasak.

Çin Uygur halkını öldürerek boşaltıyor, korkutup kaçırarak boşaltıyor, asimile ederek boşaltıyor, zorunlu göçe tabi tutarak boşaltıyor, nükleer denemelerini burada yaparak boşaltıyor.

Oradaki Müslümanların, canından malından başka iffetine ve onuruna dokunan alçakça müdahaleler karşısındaki haklı tepkisini bütün dünyaya radikalizm yahut terörizm diye takdim ederek, onları terör örgütleri safına iterek yalnızlaştırıyor, Doğu Türkistan’ın bu soylu mücadelesini desteksiz bırakıp itibarsızlaştırıyor. 

Doğu Türkistan’da öldürülmesi gereken Müslümanlar, genellikle diz çöktürülmüş halde enselerine sıkılan bir kurşunla infaz ediliyor ve bu kurşunun parası “kurşun vergisi” adı altında yakınlarından alınmadan cenazenin gömülmesine izin verilmiyor.

Kaşgarlı Mahmut’un, Şah-ı Nakşibend’in, Farabi’nin nakışlarını taşıyan İslam medeniyetinin izlerini tamamen silmeye çalışıyorlar.

Doğu Türkistan, patolojik kinin acımasız vahşeti, hiçbir insani ölçü tanımayan bir açgözlülüğün talanı ile 70 yıldır tek başına boğuşuyor. 

70 yıldır Uygurların maruz kaldığı zulme bütün dünya gibi biz de kör sağır ve dilsiziz. 

Bu zulme karşı çıkmak insan olmanın bir gereğidir.

AP, Lahey Adalet Divanı, sözde insan hakları savunucusu emperyalist batılı devletler, dünya Müslümanları ve Türki devletler bu mazlumların seslerini duymak ve gözyaşlarını görmek istemiyorlar. Kulaklar tıkanmış, gözler perdelenmiş.

Orada yıllardır ölen, acılar çeken, esaret altında yaşayanlarla bizim kan, kültür ve kader bağımız olmasını bir tarafa, her şeyden önce “insan” onlar. Ve insanca yaşamaya hakları var.

Ata yurdumuzda, bizden olan ve yüz yıllardır işgallere direnen, soykırımlara dayanan, İslam’ın, Türklüğün sancağını güneşin doğduğu en uzak noktada dalgalandıran Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi ilgisizliğin girdaplarında, cellatlara teslim eden anlayışı reddetmeli, şiddetle protesto etmeliyiz.  

Bu vahşeti uluslararası platformlara taşımalı, dünya kamuoyunu Çin vahşeti için ayağa kaldırmalıyız.

Çin mallarını boykotla işe başlayabiliriz.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SOKAĞIN SESİ

Akif bey, DUA dan başka ne yapılabilir? BOYKOT DİYORSUNUZ ! İSRAİL FRANSIZ İNGİLİZ MALLARINI BOYKOT EDEBİLDİK Mİ???? ÇİN İ BOYKOT EDEBİLMEK ÇOK ÇOK ZOR!!! ÜRETİMİ EN UCUZA MAAL EDEN ÜLKE!!! ÖYLE BİR TABLO ÇİZMİŞSİNİZ Kİ ! AYNI KONUYU FETÖ CÜLER KAŞIYOR! DEVLET YETKİLİLERİNİN DİKKATİNİ GÜCÜNÜ SINIRIMIZ DAKİ IRAK İRAN SURİYE AKDENİZ...... DEN ÇEKMEK DAĞITMAK İÇİN FETÖ CÜLER DE BU HABERLERİ YAPIYOR! LAKİN SİZİN YAZDIĞINIZ KADAR BU KADAR GENİŞ BU KADAR UZUN BU KADAR TEFERRUATLI İLK DEFA KARŞILAŞTIM. DUA DAN BAŞKA HİÇBİR ŞEYE GÜCÜMÜZ YETMEZ!!! "BULGARİSTAN DANDA ADIMIZ DEĞİSTİRİLİYOR DİYE YUZBİNLER GELDİ !!! SONRA ÜST MESLEK GRUPLARI DOKTOR MÜHENDİS ..... GERİ BULGARİSTAN A DÖNDÜ!!!" "SURİYE DEN GELEN ÜST MESLEK GRUPLARI AVRUPA YA GEÇTİ"!!!
 • Yanıtla

SOKAĞIN SESİ

BU KADAR AYRINTILI GENİŞ BİLGİYİ NEREDEN ALDIN ? ORAYA GİTTİN Mİ? BİLGİ KAYNAĞIN NEDİR?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı