Erbakan’ınilk icraatı

31 Temmuz 2019 Çarşamba

Seçim sürecini geride bırakan AK Parti, Başkan Erdoğan’ın talimatı ile teşkilatları güçlendirmek ve revize etmek için düğmeye bastı. Teşkilat yöneticileri parti içindeki kırgın ve küskün isimlerin hem gönlünü alacak hem de onları yeniden teşkilat çalışmasına dâhil edecek.

On yedi yıldır yaşanan sıra dışı tecrübeden, girişilen demokrasi mücadelesinde karşılaşılan acı deneyimlerden, seçim sürecinde ortaya çıkan yeni saflaşmalar ve kaymalarla beraber gözlemlenen somut başarısızlık ve eksikliklerden sonra AK Parti’nin kendini her anlamda yenileme gereği mutlak şarttır.

İktidar zehirlenmeleri, şöhret, makam ve para ile ilişki kurma sorunları, sürekli kazanmanın getirdiği başarının verdiği kibir, halka tepeden bakmalar, makam ve unvanlarını millete karşı ayrıcalıklı statülere dönüştüren siyaset anlayışı ve siyasiler oluştu AK Parti teşkilatlarında, vekillerinde, belediye başkanlarında. 

Millet son seçimlerde partiye uyarısını verdi. Toplum kendisini küçümseyen, kendini beğenen, derdiyle hemhal olmayan AK Partili teşkilat başkanı, belediye başkanı, bakan ve milletvekili olsun istemiyor artık.

Tıpkı Erdoğan gibi onların da milletin adamı ve milletin hizmetkârı olmasını istiyor.

Fakat partide kibir ve güç sarhoşu olan bazıları yapılan ikazları dikkate almıyor. Partideki bu grup, çıkarı için kılçığı alınmış hamsi gibi her yöne yatıyor, dünyevi sarhoşluğu için bütün değerleri yerle bir ediyor. 

Değişime direnmek akıntıya karşı kürek çekmek gibidir.

AK Parti, ancak kendini yenileyerek ve değiştirerek yoluna güçlü bir biçimde devam edebilir. Bunun için ön şart milletin değerleriyle yoğrulmak ve milletten kabul gören isimlerin siyasi arenada boy göstermesidir. İsmi, resmi eskimiş siyasilerin yeniden podyuma sürülmesi bir değişim değildir. 

Değişime kendinden başlayanlar ancak köklü değişimlere öncülük edebilirler.

AK Parti, gücünü milletle bütünleşmeden, en önemlisi milleti dinleyip dertlerini çözmeyi esas alarak kendini ve toplumu değiştirebilme becerisinden almaktadır. Küçük hesaplar sayfasını kapanıp, küçük hesapların peşinde koşanların defteri dürülmelidir. 

AK Parti, ülkenin ve milletin zamanını ve azmini küçük hesaplar peşinde koşanlardan koruyup, kurtarmadan millete yar olamaz, inandırıcılığını sağlayamaz.

AK Parti, milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak yeniden toparlanma arayışı içerisine girip taşeronlara fırsat ve alan bırakmamalıdır. 

AK Parti, kuruluş değerleri üzerinden, kendini köklü bir biçimde değiştirerek geleceğin Türkiye’sini geçmişinden aldığı güçle çok daha güçlü inşa edebilir, güçlü liderinin öncülüğünde umut olmayı sürdürebilir.

Milletin duyarlılıklarına, tepkilerine kulak verilirse eller ve gönüller yeniden birleşir. Tersi olur kendi bildiğimi okuyarak gönül kazanayım dersen havanı alırsın.

Siyasette esas olan toplumun beklentileridir. Halkla bütünleşme sağlanamadığı takdirde siyasette başarı gelmez. 

Halkı dinleyen, halkla bütünleşen, milletin derdiyle hemhal olan Başkan Erdoğan dışında bir Allah’ın kulu var mı AK Parti’de, cevap hayır.

Uçan enflasyon, faiz, döviz kurlarıyla esnaf ağlıyor. Her gün yeni iflaslar, her gün yeni kapanmalar iş âleminde olağan bir seyir oldu. Memur, “kırkta birlik sadaka miktarları zamlar”a isyan ediyor. Çıldırmanın eşiğindeki toplum beklenti sürecinde.

Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı insanımızın önceliği evine ekmek götürmektir. Son dönemdeki, dövizin oynaklığı, mevcut zamlar, belediyelerin şımarıklığı, vatandaşı sorgular kılmıştır. 

 İşçiye, memura, emekliye komedi cinsinden rakamlar verip, istişare kuruluna 10 katı maaş verirsen ve o zat da devletle kafa bulur gibi bu parayı KYK ile işten atılanlara aktarıyorum derse inandırıcılık da değişim de manasını kaybeder. 

Çalışmayan, proje üretmeyen, halka dokunmayan kibir abideleri, davanın özünü kaybetmiş kişiler partide baş tacı edilmeye devam edilirse millet ayıklama görevini kendisi yapar, yapacaktır.

Kim iktidar olursa onun yanında olan, menfaatlerinin gerektirdiği yerde duran, yarın işler tersine gittiğinde başka vadilere savrulacak olan “menfaat çetesi”nin partiden uzaklaştırılması mutlak şarttır.

Rahmetli Erbakan Hocamın yaptığı ilk icraat, şartlar bugünkü günden daha ağır olmasına rağmen piyasayı canlandırmak oldu. İşçi, memur, emekliye verdiği can okşayıcı zamlarla piyasayı rahatlattı, toplum huzurunu yerine getirdi. 

AK Parti seçmeninin büyük yüzdesini oluşturan alt ve orta tabakanın cebinin ve beyninin rahatlaması ortamı yumuşatacak, daha doğru kararların alınmasına da sebep olacaktır.  

Aç olan ya da evine ekmek götüremeyen birisinin önceliği yiyeceğinin teminidir, karnının doymasıdır. 

Kendi elleriyle oluşturdukları kırgınlar ya da küskünler ordusu yani toplumun yuvaya dönüşü bütün sorunların halli demektir. Bu böyle biline…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • haceganhacegan1 ay önce
  ğyle merhum ERBAKAN hocanın dediği gibi cek cakla bu iş işler olmaz vuracan masaya yumruğunu işleri sırf bürokratlara bırakmıycan herşeyi sen yapcan başkasının ağzına bakmıycan hele hele işadamlarına ağzına hiç bakmıcan RABBİM akıl fikir vermiş bunu düşünmek çokmu zor emeki bırak geçinmeyi 2. işle ancakgeçiniyor söylemesi bizden 2023 planlarının bir parçasıda budur arkadaştüm yatırımlar işler bi kenara emekli maaşlarında hiçmi hiç adalet yok asgari ücret içler acısı sadece ev kirası 800 tl hesabı sen yap yönetici öyle 20000 tl alan emekli vekil nasıl ağlıyor birde bunu düşün ,beka hepimizin meselesi , deyip işin içinden çıkamassın, 31 mart çok iyi ders olmuştur anlayana adam geçinemedikten sonra senimi dinlicek geçim meselesi bu tabii anlayana söylenecek çok ama çok şey var vesselam..
 • KızılelmaKızılelma1 ay önce
  Yapmacıkların yeri olmuyor artık mebde çalışan 31 bin işçi ve ailesini 2 ay işsiz bırakondan sonra CHP işçileri işten çıkarıyor diye bağır yahu utanmanızdamı yok inanmıyorum artık ne yapmanız boş.
 • Abdullah ÇelebiAbdullah Çelebi1 ay önce
  Millete ters düşen kanunlarda değiştirilmelidir. Mesela istanbul antlaşması, nafaka ödemesi ve okullarda disiplin yeniden düzenlenmesi gerek. Öğretmen çocuk bakıcısı değildir.
 • eyüp yılmazeyüp yılmaz1 ay önce
  sb c bşk asla yalnız bırakmak istemiyorum...yüzde 65 potansiyeli var.belediyeler başta olmak üzere siyaset yapanların çoğu ikbal peşinde...işe alınacak insanları parti üyeliğineyönlendirdiler...illerde kurumlardan sorumlu yaptıklarıkişilertürlü yanlışlara imza attı..il ilçe teşkilatlarına halkla ilişki kuracakkarşılıyacak kişiler, gelenlere suratları ile!turşu sattılar.. çünkü derde deva değil kendi yakınlarına iş ayarladılar...tahta bavulla politikaya atılanlar,az zamanda samur kürklerle gezmeye başlayınca! kimse bu ne diye sormadı...yüzlerce...il ve ilçe başk larını dahi hesaba çekebilecek yetkiye sahip Akil adamlarlâzım vesselâm..bunca soytarıya ne yapsın c bşk?işler tamamen para üzerinden dönüyor..
 • Murat amanMurat aman1 ay önce
  Biz emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar olarak hakkımızı istiyoruz ama yok abi kıdem tazminatı na duzeltinsin kıdem tazminatı dokunma asgari ücret yetmiyor millete simit hesabı yapıyorlar emekli perişan biz E.Y.T li vatandaşlara verilen söz tutulmadı söz namustur biz millet vekillerini millete hizmet etsin diye seçeriz siyasiler zevki sefada yaşıyor millet açlıktan kırılıyor emekliliğe geldimi Avrupa'yı örnek gösterenler maaş vermeye geldimi Afrika yok öyle dünya Suriyelileri istemiyoruz ille bakacak san toplama kamplarına al oda çocuk kadın sakat yaşlı eli silah tutanların bizim kadinimiza kızımıza 4 yaşında ki çocuğa tecavüz edenler taviz edenler biz Türklerin kafasını keseceğim diyenler deniz kanerlarinda nargile keyfi yapcak bedava yaşayacak Taksim'de yılbaşı kutlaması yapacak yok öyle bir dünya
 • HarunHarun1 ay önce
  Çok güzel bir yazı olmuş her satırı doğru.
 • Aslan akbeyAslan akbey1 ay önce
  Ya millet aç diyorsunuz Allah aşkına. Sizin orta ve alt gelir grubu dediginiz var ya bebeklerine baby shower partileri dış çıkarma partileri 1 yaş günü partileri anaokulu mezuniyet törenleri falan filan hele su düğünlerdeki israflar aman Allahım. Aç insan ya yok ya çok az. Ama özellikle sizin muhafazakar dediginiz ak parti seçmeninde israf Allahın merhametini uzKlastirCak cinsten.
 • ibrahim kicukibrahim kicuk1 ay önce
  Elestiriye tahammul edemeyen parti teskilati eskimis. Sozu olanin konusamayacagi bir yer. Geldigi yeri bikmeyen edep adap bilmeyen partililer sosyal medyada ağaza alinmayacak hakaretler ettiler secim i kaybetmek icin ist bs. bilerek bilmeyerek ellerinden geleni yaptilar. bunu da sp nin yasli basli isi gucu birakip sirf ulkesi icin calisan o insanlara olmadik kufurler ettiler. Bizim evi yarisi akp yarisi sp en buyuk abi vekil adayi o camiaya kufreden bana da etmis olmazmi aileler genelde boyle iktidar kim olursa olsun hereyin oldugu gibi iktidarlarda gecici bukadar aglamakli bir savunma mahcubiyet goruntusu verilmesi medya ya yansimasi dil kullanimi partiyi bilerek bir maglubiyete goturen bir anlayis ayrica karsinizda biri olunca anlamsiz tep cezai mueyyideye varan agrasif kaybetme korkusu. bu yeskilatlara ulasamayabilir lakin su bilinmeli kihayati siyasette gecmis insanlarin yeri olmaktan cikip guclu olnin partisi guclunun yanindaki hukumet ornek adam ise alinir iki ay sonra cikarilir.iscinin alinterinden kesilen is verene verilir is veren aseneyi dolduranlar isten cikarilmaya zorlanir. bunlar. basit gibi gorulebilir. Calisan huzursuz isveren huzursuz hak kiminse ona ver kadin iste es iste enistd beni niye optun. bu ne menemis bu kadar kadin i ise tesvik etmek bu iktidara yakismiyor tabiki ihtiyaci olan valissin. Erkekler sigarayi birakiyo kadinlar basliyo. Niyet hayir akibet hayir.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Ak partinin yüzde üç beş bile oy kaybı sadece CHP ye yarar onun için birlikte hareket etmek hatalar varsa düzeltmek gerek Erdoğan’a destek olmamız lazım rahmetli Bozbeyli örneği ibret alınmalı son pişmanlıklar fayda etmez
 • CanğCanğ1 ay önce
  "Erbakanın tırnağının tozunun bir atomunun bir elektronunun bir quarkının bir leptonunun milyonda biri falan olamazsın" deseydin daha mühendisçe bir kavramoloji kazandırırdın literatüratöratatürümüze. (Profesöööööööörr, doktoooooooorr)
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Ölüleri bırakın siz birşeyler Allah için birşeyler yapın. HADİD SÛRESİ 25 DE DEMİRDEN KİM KUVVET ALIP ALLAHIN DİNİNE VE PEYGAMBERLERİNE GÖRMEDEN YARDIM!!! HADİD SÛRESİ. 25 - Andolsun biz peygamberlerimizi açık delillerle gönderdik ve insanların adaleti yerine getirmeleri için beraberlerinde kitabı ve ölçüyü indirdik. Biz demiri de indirdik ki onda büyük bir kuvvet ve insanlar için faydalar vardır. Bu, Allah'ın dinine ve peygamberlerine görmeden yardım edenleri belirlemesi içindir. Şüphesiz Allah kuvvetlidir, xxxxx Ölülerin izinde olmayalım ÇALIŞIP ALLAHIN DİNE YARDIM EDELİM.
 • MikiforovMikiforov1 ay önce
  Maalesef sosyal konulara giren isler ve adalet sistemi bitik 6284 suresiz nafaka istanbul sozlesmesi kadinin beyani esastir cedaw genc evlilerin tecavuzculerle bir arada hapislerde surunmesi kadem in yaptigi yanlislar ve toplumda hizla yayilan ahlaksizlik biktirdi ... neo liberalist ekonomi anlayisi ve islamda reformist akimlar facia duzeyinde.... isci kesiminin surekli kole duzenine dogru kayan durumu dusuk ucretlere ragmen temel ihtiyaclarin ve barinmanin pahalilasmasi gibi bircok etken var cozulmesi gereken .
 • müslümmüslüm1 ay önce
  sayın yazar 30-40 sene kader birliği yaptığı bir kişiye ben elimi onun ağzıyla kirletmem sözü kibrin zirve noktasıdır. Sizler halen AkParti ve liderinden bir ümit bekliyorsanız. Vay halinize. Çünkü AkParti Milli Görüş gömleğini çıkardığı ve Erbakan hoca yerine Fethullah Gülen'i hoca seçtiği gün zaten yolunu kaybetmişti. Hiçbir ilkesi olmayan zinayı suç olmaktan çıkaran, İstanbul sözleşmesine imza atan , mülakat ile garibanların hakkını gasbeden, ülkeyi FETÖ ye teslim edip ortaklık bozuluncada beni aldattılar diyen hasbel kader FETÖ ile bir şekilde yolu kesişen garibanları suçlusuçsuz dmeden pervasızca cezalandıran veya cezalandırlmasına göz yuman bu iktidardan daha ne bekliyorsunuz. İktidar nimetleri çok şirin geldi. Dava denen şey unutuldu varsa yoksa iktidarı elde tutmak öylemi...
 • Erbakan sevdalısıErbakan sevdalısı1 ay önce
  Başta siz (akıt)olmak üzere baştan beri hükümetin yanlışlarını okurlarınıza çok doğruymuş gibi gösterdiniz.Tabii ki de sizin gibi diğer yazılı ve görsel basında aynı hatayı devam ettirdi.Şimdi deniz bitipte kara görününce hepiniz günah keçisi arayışına girdiniz.Oysa hepiniz ülkenin tek kurtuluş reçetesinin milli görüş olduğunu çok ama çok iyi bilmenize rağmen güç ve paradan yana oldunuz.Rahmetli hocamı başta akıt ve diğer muhafazakâr görünen bütün medya hiç ama hiç desteklemediniz.Y.R.P de ALLAH'ın cc izniyle geliyor ve biz şundan çok eminizki onuda desteklemeyeceksiniz gerçi siz ve sizin gibilerin desteğine de ihtiyacı yok.Zalimler istemese de ALLAH cc nurunu tamamlayacak.
 • MümineMümine1 ay önce
  Recep Tayyip Erdoğan AKP yi kuruduğunda gerçekten millete hizmet yolunda olanlar etrafındaydı. Seçimlerden hep zaferle çıkınca menfaat peşinde olanlar AKP ye doluşmaya başladı. Onlar kendi ve yakınlarının kesmesini doldurmaya başlayınca işler ehline değil torpillilere verilince halkın gözünde güven kaybedilir oldu
 • MuratMurat1 ay önce
  Yazının çoğu doğru sayın yazar ama esası ıskalamışsınız oda şudur bu mevzu bahis iyileştirmeler içşn ciddi kaynaklar gerekir ve o kaynak bu ülkede yaşayan ve bunkaynağı haksız yere elde tutan bir avuç şerefsiz mutlu azınlıktır boğazda yaşayanından iatanbulun muhtelif muhitlerinde yaşayanlarda buna dahildir zaten her seferinde ayağına basılan itler bunlardır ve kaymağı bunlar yemektedir sanatçısı sporcusu işadamı veya hangi kisvede olursa olsun sorun bunlardır ve bunlar her yol mübah anlayışı ile itlaf edilmelidir mesela geçen sene kim devletin kasasından 62 milyar trlyi çalmıştır bellidir iktidarı kaybetme pahasına kelleleri alınmalıdır aydın doğan koç boyner sabancı vs daha birçok bu ülkeyi sömürerek yaşayanlar ve yaygarayı basanlara bu ülke cehennem edilmedikçe gerisi hikaye isterse burada çalışan 1 milyon kişi olsun işten olsada yerine iş bulunur ama milyonlarca gariban bunların yüzünden sömürülünce ona maalesef tek çare dediğimdir aslolan vatandaştırama gariban olandır gerisi teferruattır erdoğanda buna dokunduğu için bizden hala oy almaktadır
 • RECEP ARİFRECEP ARİF1 ay önce
  İNANAN KESİM BİRLEŞEREK( AKP MHP YRP BBPSP İÇİNDEKİ TEMİZ SİYASETİ SIRF ALLAH RIZASINI KAZANMAK İNSANLIĞA FAYDALI OLAN ALLAH KATINDA EN GÜZEL OLMAK ARZUSUNDAKİ İNSANLAR ) "MİLLİ GÖRÜŞ PARTİSİ" BAYRAĞI ALTINDA ENANİYETİ İTEREK BİR ARAYA GELECEKZAFERİN ERİ OLACAKLARDIR
 • ihsanihsan1 ay önce
  Eski AKP'li vekilden Diyanet'e sert tepki Geçtiğimiz Cuma günü verilen hutbeye atıfta bulunan AKP eski Bursa Milletvekili ve gazeteci Mehmet Ocaktan, "Erkeklerin ‘mahremiyeti’ni korumak için hutbe okutan Diyanet, adaletten bahseden bir hutbeyi akıl edemiyor" eleştirisinde bulundu.Diyanet İşleri Başkanlığı'nın geçen cuma "Beden mahremiyeti ve tesettür" başlıklı hutbesinde, erkeklere kıyafet uyarısında bulunmasına atıfta bulunan eski AKP Bursa Milletvekili ve Karar yazarı Mehmet Ocaktan, Diyanet'e sert eleştirilerde bulundu.Ocaktan, Diyanet'in bu hutbesini "Erkeklerin ‘beden sağlığı’nı ve ‘mahremiyeti’ni korumak için Türkiye’nin bütün camilerinde Cuma hutbesi okutan Diyanet, ne hikmetse 365 gün içindeki bir Cuma günü de adaletten, hakka-hukuka riayet etmekten, özgürlüğün bir insan hakkı olduğundan, liyakatten, şeffaf yönetim anlayışından bahseden bir hutbe okutmayı akıl edememektedir, ya da dinin bu temel ilkelerine inanmamaktadır" sözleriyle eleştirdi. Diyanet'in hutbesinde "Özellikle erkekler için beden sağlığını da tehdit eden dar giysiler, mahremiyetin korunmasını sağlamadığı için tesettür bilincine uymaz" denmişti.Ocaktan, "Diyanet’in tek derdi erkeklerin mahremiyeti mi?" başlıklı yazısında Diyanet'in hutbesine dair şu eleştirileri sıraladı: Geçtiğimiz hafta Diyanet İşleri Başkanlığı, bütün camilerde “Beden mahremiyeti ve tesettür” başlıklı bir Cuma hutbesi okuttu. Hutbede özetle deniyor ki: “Ayet-i kerimelerin apaçık beyanıyla, Cenâb-ı Hak, erkek ve kadın bütün müminlerden edeb ve mahremiyet konusunda hassasiyet bekler. Gözlerimizi haramdan çevirmenin ve tesettüre riayet etmenin hepimiz için bir vecibe olduğunu ifade buyurur. Özellikle erkekler için beden sağlığını da tehdit eden dar giysiler, mahremiyetin korunmasını sağlamadığı için tesettür bilincine uymaz.”Edep ve mahremiyetin korunmasına elbette kimsenin bir itirazı olamaz. İnsan zaten fıtratı gereği böyle bir hassasiyete sahiptir.  Ancak Diyanet’in dinin özünü gözardı ederek, dindarlığı bir takım şekillerin dar alanı içine hapsedip daha kapsamlı bir dindarlık bilinciyle ilgilenmemesi sorunludur.
 • SACİT ALP DURUSACİT ALP DURU1 ay önce
  AKP çok kirlendi maneviyat görünümlü arsız hırsız çıkarcı ve abdestsiz secdesiz ler türedi. Belki detarihe mührünü vuracak yepyeni pırıl pırıl bir oluşumun önünü açacak, "kirliler partisi" kurulacak AKP arınacaktır. Reis ve savunan adamın partisi birleşerek genç dinamik kadroları ile gelecek tüm inananlar burada bir ve diri olarak,YenidenBüyük ve Güçlü Türkiye gerçekleşecektir. "Adalet ve Refah Partisi" neden olmasın..Gayte insana hizmetse, allah rızasını kazanmaksa zafer gelir. Yetti artık bölgecilik eş dost cebi doldurma, denetimsiz devletçilik oyunu. Dar gelirliye öncelik tanıyan,mazlumun devleti kurulsun Mazlum dar gelirlii açken zafer gelmez. İthal yasalarla bu toplum düzelmez..maneviyat ahlak dip ahlak bitti. Ekranlara yasalara çeki düzen şart...ehliyet liyakat...imam hatipli bizim cenah la adil devlet kurulmaz. öyle olsa bile yakınlara öncelik içe sinmez..
 • RECEP ARİFRECEP ARİF1 ay önce
  Milletvekili maaşları 2019 yılı için 22 bin 200 lira . Emekli maaşları ise 13 bin 410 liradır. Ocak, Nisan, Haziran, Temmuz, Ekim ve Aralık aylarında birer aylık ikramiye verilmektedir. Aylık ortalama emekli maaşları 20.115 ₺.'dır.Vatandaş emekli olur maaş yarı yarıya düşer, istersen ekonomi çöker, "devlet yedi düvelle teröristle boğuşurken sen boğaz derdindesin."derler. Hayır vatan bayrak ezan için herkes ölür.Bir kesim semirirken, imkanlar ölçüsünde herkes biraz tok yaşasın diyoruz..600 vekil yüktür.Milletin derdinden nasıl anlasınlar. Uğraş, hizmete, sevaba değil cebe'dir. Bu sistemi değiştirmek de hala söylemde kalmaktadır. Ayrımcı maaşlar KAPİTALİST zulümdür. Devlet bir zümreyi değil toplumun hepsini kucaklamalıdır. Yıllardır padişahları kötülerden padişahları çoğaltık. Adil devlet olamayız."Önce İnsanı yaşat devlet yaşasın.Ücret sistemi acilen değişmelidir. Çalışırken çok kazanılan, bireyi emekli de birikimi ile farklı yaşatan, emekli de herkese vatandaş gözü ile bakan, eski yeni arasında uçurum maaş farkı olmayan, yoksulu gözeten, devlet sırtına eşit binilen adil bir sistem kurulmalıdır.emeklide herkes emek vermemektedir.Makam, mevki, eğitim ve risk faktörlerinin kaymağı çalışırken zaten yenilmektedir.çok kazananın çok prim ödemesi doğaldır. Herkes çok maaşlı iş arar ama herkese nasip olması kaderdir. "Asgari ücret altında emekli maaşı, en düşük memur maaşından az asgari ücret olamaz!Asgari ücret tüm emekli maaşı hesaplamalarında ana kriter olsun.Örneğin! emekli başkan maaşı taban maaşı" beş asgari ücreti geçmez" gibi.Bakalım o zaman asgari ücret belirleyiciler bu kadar düşük tutarlar mı?
 • ŞaşkınŞaşkın1 ay önce
  Partisine oy vermeyen herkesi hain/terörist/kafir ilan eden Erdoğan halkı kucaklıyorsa vay halimize! Buiş öyle YİK'te, banka yönetim kurullarında koltukdağıtarak olmaz. Özel okul sahibini Milli Eğitim Bakanı, özel hastahane sahibini Sağlık Bakanı, turizm şirketi sahibini Turizm Bakanı, tarım iştiraklerinden yatırımı olanı Tarım Bakanı yapmakla da olmaz. Adalet Bakanı adalete güvenin %38 olduğunu açıkladı!.. Aslında adaletin unutulduğu yerde hiç bir şey olmaz.
 • CaNCaN1 ay önce
  Erbakanın tırnağının tozu olamazlar,!
 • AKINCIAKINCI1 ay önce
  DEĞİŞMEYEN YARA neredezengin öylesıradanda değilçokzengin varsa milletvekiliyapçevresinufusu olanı yap.altyapıüstyapıhepsitamamşimdihalka verrahatlat kardeşim adam diyorki benim cebimebirşeygirmiyoray sonunu getiremiyorum dışarı çıkamıyorumaçızbunlarhala inanmıyor amainandırırlarvazgeçilmezolduğunuzuzannetmeyinhalkaverdiğiniz yine devletedönecek parisegidip londraya gidipgezecek halimiz yokelmasayakutavergiuygulayınyatlaradayakıtınormal fiyatındanverinçiftçininkullandığı yakıtıda ucuzlatınbilmiyosanızdabırakıngiidinherşey ateş pahasıbuneyahubıktıkusandık
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Faruk Çelik gibi kan emiciler kıymetli olduğu müddetçe küstürülmus samimi dava insanları gelmez.oy vermez
 • Dadaş Dadaş 1 ay önce
  Millet reis den vazgeçmez amail ilçe yöneticileri belediye başkanları ve atanan bürokratlar vazgeçirmek için elinden gelen gayreti gösterdiklerini bizatihi biliyorumçok şey biliyorum ama ne yapalım bizimbir davamız var diyen reisin yanlız bırakmamakadına susuyorum
 • AlkanAlkan1 ay önce
  Erbakanca bakış ve erbakanca düşünceyi terk edenler erbakan la kıyaslanamaz. Milli görüş gömleğini çıkarıp da AB gömleğini giyen giymeye çalışan zihniyet holding patron şirket ve elit tabakaya kesenin agzını sonuna kadar açarken asgari ücretliye verdiği üç kuruş zamma çalışanlar tepki gösterince şu kadar zam verdik gözünüze dizinizedursunder. Partisine ait kocaeli ve Körfez belediyesinde imar değişikliği adı altında mahalle parkımızı ve soklarımızı şirketlere sattılar. Bu zihniyet için fakir fukara nın hiç bir değeri yoktur yeteri şirketler holdingler ve elit tabaka istesin anında yerine getirirler.Allah bunların belasını versin.
 • saimsaim1 ay önce
  Muğla Ak Parti'nin yoneticilik yapmış önde gelenlerinden biri geçen hafta pazartesi günü parti binası önünde arkadaşlarını en rahat içki içilebilecek mekan hakkında bilgilendiriyordu. Bu tür kişileri Ak partide istemiyoruz. Bunlar sadece nemalanmak için partide bulunuyorlar.
 • LütfenLütfen1 ay önce
  Soyadı erbakan olan ne chp' li ve ne de refahlı hiç kimseye ihtiyacımız yok; kendilerine gidip başka iş bulsunlar.
 • Ilginc tespitIlginc tespit1 ay önce
  Cok seyler yazmak istiyorumda aman sus hicbir yere bir sey yazma hicbir yerde konusma basina bir is gelir. Denilmesinden dolayi yazmiyorum. Ve bu donemi asla unutmayacagim.
 • küstüm işte; bana ne, bana ne; oynamıyorum:küstüm işte; bana ne, bana ne; oynamıyorum:1 ay önce
  "Teşkilat yöneticileri parti içindeki kırgın ve küskün isimlerin hem gönlünü alacak.., vs"! la bu türk siyasetinde ne de çok gönlü kırıklar varmış be; hepsi de baş belası bunların ha! La canınız çıksın sizin e mi, la bi gidin la, defolun başımdan!

Günün Özeti