• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Akif Bedir
Akif Bedir
Akif Bedir
TÜM YAZILARI
28 Ekim 2020

Batı, İslam’dan neden bu kadar korkuyor?

Tarihin gördüğü en kanlı medeniyet, Batı dünyası genlerinde var olan Hitler’in siyasi mirasını yeniden gün yüzüne çıkardı. Avrupa’da Haçlı ruhu hortladı. 

Haçlı dünyası, İslam’ı ve Müslüman’ı öncelikli tehdit olarak belirleyip yargısız infaz ile kudretini, şiddet sarmallarını İslam’a ve Müslüman’a yönelteceğini beyan edip zafer naraları atıyor.

Haçlı zihniyeti ile Hıristiyan değerleri üzerine inşa olan batı, düşmanını İslam ve Müslüman olarak benimsedi. Müslüman’ı dininden dolayı suçlu ilan eden zihniyet İslam’a dört koldan saldırıya geçerken çirkinleşen diliyle de Müslümanların gönlünü yaralamayı ihmal etmiyor. 

İslamofobi öylesine özenle işlendi ki, şimdi artık doğrudan, İslam hedefte. 

Üstünlük iddiasıyla kurduğu sömürü çarklarının dişlileri kırılmaya başlayınca Batı, ürettiği değerlerin kendi yarasına merhem olamamasının acısını, korkuları besleyip ve büyüten bir anlayışla Müslümanlardan çıkarmaya çalışıyor.

Hasta adamlar coğrafyasının kronik hastası Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un başını çektiği, Almanya, Avusturya ve Belçika gibi ülkelerin de takipçisi olduğu İslam düşmanlığında, devlet eliyle nefret suçu işlenme yarışına girildi.

Peygamber Efendimize yönelik hakaret içeren karikatürleri meydanlarda duvarlara astıran Fransa’dan sonra Almanya’da da polisler postallarıyla, köpekleriyle camilere girerek gözaltılar yapmaya başladı. 

Daha önce Hollanda’da camilerin kapatılmasını ve Kur’an’ın yasaklanmasını isteyen, sağa sola kuduz köpek gibi saldıran Wilders, Reis’ten hak ettiği cevabı alsa da çirkin diliyle canımızı acıtmayı becerdi.

Macron’un sorumsuzluk ve düşmanlık dolu uygulamaları, diğer tarafta Almanya’nın tahrik içeren baskın yöntemi İslamofobinin devlet eliyle anahtar olarak kullanılmak istenmesinin eseridir. 

İslam düşmanı Macron ve benzerleri İslam’a saldırarak, Müslümanları ve liderlerini hedef göstererek oylarını artırmanın peşindeler. 

Bunlar insanlık adına mücadele eden herkese düşmandırlar. 

Erdoğan düşmanlığının sebeplerinden biri de insanlık adına tavizsiz şekilde mazlumların yanında yer alması, sesi olması değil midir?

Erdoğan, küresel oyun kurucuların tekerine çomak sokarak Batı’nın gerçek yüzünün ortaya çıkmasını sağladığı, maskelerini düşürdüğü için hedefe konmadı mı?

Düşünün Batı, İslam’dan neden bu kadar korkuyor? 

Macron’un İslam’a ve Müslümanlara yönelik hakaretleri ve Peygamber Efendimize saldırılarını sürdürmesi, tüm dünyadaki Müslümanlara açıkça saldırı değil midir?  

Batı dünyası, Müslümanlara beslediği düşmanlıkla kendisinden başka hiç kimseye tahammül edemeyen, öteki şuuru olmayan ve empati yeteneğinden yoksun bir toplum olduğunu alenileştirmektedir. 

Batılı liderler İslam Peygamberine saldırılarıyla, dünyaya kin tohumları eken bir medeniyet mensubu olduklarını ifşa etmektedirler. 

Batı refah kaybını önlemek, yaşam standardını sürdürebilmek, elde etiklerini kaybetmemek için düşmana muhtaçtı. Soğuk savaş sonrası herkesin emperyalizme boyun eğdiği bir dünyada bulunabilecek en iş görür düşman da İslam’dı ve tereddütsüz İslam hedefe kondu. 

Her Batılı, İslam-Türk korkusunu işleyen hikâyelerle büyütüldü. Batıda İslam deyince karşılığı Türk olduğu için Türkler barbar ilan edildi ve düşmanlaştırıldı. Bu hikâyelerin tamamı yalan da olsa Batı, kendi sosyolojisine İslam-Türk karşıtlığını yerleştirmeyi başardı. 

Komünizmin çöküşüyle kendisine yeni hedef olarak İslam’ı ve Müslümanı dolayısıyla da öncelikli olarak Türk’ü seçen emperyalist Batı, önce İslam’ı radikal İslam ve ılımlı İslam adıyla ikiye bölmeyi amaçladı. İslami radikalizm ile terörü, saldırganlığı, İslami ılımlılıkla da nemelazımcılığı, teslimiyetçiliği eşleştirdiler. 

Kur’an’ı tahrif etmek, İslam’ı Hristiyanlaştırmak için uyduruk bazı uygulamalar üretildi, sahte mehdiler ihdas edildi, sonra da buna uygun modelde Müslüman tiplerinin ortaya çıkması için ellerinden geleni yaptılar.

İslam terör dini, Müslümanı da terörist diye gösteren yayın ve yapıtlar vizyona sokulup Batı toplumunun zihninde İslam ve Müslüman çirkinleştirilip, yeni hedef yapıldı.

Yani Batı düşmanını, hedefini kendi belirledi, sonra da ona karşı topyekûn bir harp başlattı. 

Batı, açıktan ve kapalı kapılar ardında terörizmin banisi, örgütleyicisi, finansörü, teröristin babası, besleyicisi, kendi emellerine hizmet etmesi için kullananıdır. 

Batı, İslam’ın terör üreten bir yapıda görülmesi ve algılanması için her türlü sahtekârlığı seve seve kabullenip yapandır. 

Amaç, İslam’ın huzur ve barış veren gerçek sesinin insanlara ulaşmasını engellemiş olmak.

Gaye, Avrupa’daki inanç boşluğunu, kiliselerin yalnızlaşmasını, ahlaki ve insani çöküşü örtbas etmek ve ümitle, coşkuyla İslam’a yönelen geniş kitlelerin önüne geçmek.

Hedef, İslam’ı manevi açlık çeken Batı insanına, batılı değerlere ve yaşam tarzlarına tehdit olarak gördükleri için karalamak ve tanışıklığı ertelemek için gayret sarf etmek, düşman ilan etmek. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali Hoca

Yazının tamamı doğru.Ne yapılabilir,batinin ayağını denk alması için? İslami duyarlılığı olan bütün islam ülkelerinde muslumanlarin sesini yükselterek protesto mitingleri duzenlenebilir en azından.Bu hakaretler sadece yoneticilere yapılmamıştır.Diger ekonomik tedbirlerin de faydası olur,ama çoğunlukla duyarlı davranarak olur.Akli başında hristiyanlarin da rahatsız olması lazım, çünkü dinler arasında bir nifak, çatışma zemini hazırlamış oluyor bu yapılanlar.Eger inanmak bir insan hakkı ise,insan hakları savunucuları da sesini yukseltmekleri lazım.Hangi dine mensup olduğu farketmez böyle zamanlar aynı zamanda herkes için bir testtir.Herkesin ne kadar samimi olduğunu göreceğiz.Tabi yazar çizer takımını da göreceğiz.
 • Yanıtla

sayin yazar

batının derdi din değil. hristiyanalr bile dinlerinjn ritüellerini yerine getirmezken islmadan iye korksunlar .tek dertleri para ya da koltuk..sonra saldır müslüman ülkelere.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23