Seçim 2019 Sayfası

Yunanistan'dan Türkiye açıklaması: Ege'deki balıkların...

Yunanistan’da iktidardaki SYRIZA Partisi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Panos Trigazis, Türkiye ile işbirliği yapılması gerektiğini söyledi.

12 Mart 2019 Salı 19:07
Yunanistan'dan Türkiye açıklaması: Ege'deki balıkların...

Yunanistan’da iktidardaki SYRIZA Partisi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Panos Trigazis, "Türkiye ile işbirliği yolları bulmalıyız. Ege'deki balıkların Yunan veya Türk bayrakları yok" dedi.

Panos Trigazis, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın Türkiye'ye gitmemesini söyleyenlere kulak asmadığını, Ankara ile iletişim kanallarının açık olması ve işbirliği kurulması gerektiğini kaydetti.

"Ege'deki balıkların Yunan veya Türk bayrakları yok"

Trigazis "Yıl ortasında Selanik'te Yunanistan-Türkiye Ekonomi Forumu yapılacak, zira ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Ele alınacak başka konular da var. Ege Denizi'ni korumak için başka kimle işbirliği yapabiliriz ki? Ege Denizi'nde yaşam olsun istiyorsak, Türkiye ile işbirliği yolları bulmalıyız. Ege'deki balıkların Yunan veya Türk bayrakları yok" ifadelerini kullandı.

Trigazis, Yunanistan'ın en başından beri Venezüella'daki darbe girişimine karşı çıktığını ifade etti.

Venezuela açıklaması

Trigazis "SYRIZA olarak asla Maduro yönetimine karşı olduğumuzu söylemedik. Kimse mitinge çıkıp kendini başkan ilan edemez" dedi.

Latin Amerika'daki demokratik değişimleri olumlu değerlendiren Trigazis, Avrupa'nın da bu örnek doğrultusunda hareket edip neoliberalizme karşı çıkılması gerektiğini belirtti.Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Mart 2019 Salı 19:07

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Nisan 2019