• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tecavüzler ülkesinde tecavüzlere idam cezası

Dünyada kadınların en çok tecavüze uğradığı ülkelerden biri olan Hindistan'da bir genç kıza tecavüz edip öldüren 4 mahkum idam edildi.

Yeniakit Publisher
2020-03-20 10:03:00 -
Tecavüzler ülkesinde tecavüzlere idam cezası

Hindistan'da bir genç kıza tecavüz ettikten sonra işkence ile öldüren 4 mahkum tutuklu bulundukları hapishanede idam edildi.

Açılan dava sonucu tutuklanan 6 mahkum bulunuyordu, biri ceza evinde intihar etti, reşit olmayan hükümlü ise 3 ay ıslah evinde tutulduktan sonra serbest bırakıldı.

Yeni Delhi yakınlarındaki Tihar hapishanenin önünde toplanan bir grup mahkumların idam edilmesini kutladı. Orada bulunan kızın annesi Asha Devi, "Hayvanlar asıldı. 7 yıl sonra nihayet adalet yerini buldu" diye konuştu.

Başkent Yeni Delhi'de 2012 yılında meydana gelen olayda 23 yaşındaki bir tıp öğrencisinin otobüste toplu tecavüze uğradığı, ardından da vahşice öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

Ülkede infial uyandıran ve öfkeli protestolara neden olan tecavüz davası temyiz mahkemesinin verdiği idam kararıyla noktalanmıştı.

Halkın yoğun tepkisinin ardından cezalar ağırlaştırıldı ve davalar hızlandırıldı. Ancak toplumsal tepki kadınlara yönelik işlenen suçlarda bir azalma sağlamadı.

Kadın hakları dernekleri ise kadınlara karşı işlenen suçların polisler tarafından yeterince ciddi şekilde ele alınmadığını ve hassas davranılmadığını savunuyor.

Eşcinsel sapkınlığa onay verilmişti

Hindistan'da Yüksek Mahkeme yine bu ay 1861 yılından bu yana yürürlükte olan ve eşcinsel ilişkiyi yasaklayan sömürge döneminden kalma tartışmalı bir yasayı iptal etmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İs-hak

İşte adalet tam olarak bu sen kıza zorle tecavüz edecksin arkasında hunharca öldürüp çöpe atacaksın bende seni tavuk etiyle besliyeceksin üç beş yıl sonrada hadi çık affettim diyeceksin bu eğer adalefse buna ancak o caniler evet der.dikkatinizi çekerim 40,50 vatandaşımızı katleden nice pislik katilleri mükellef ziyafetle besliyoruz hemde benim vergimle işte beni kahrederek öldürenbu kahrolsun böyle adalet.bu adalet vüzlerce masum yakınlarını diri diri toprağa gömmekle eşdeğer,inş bu kanun değişir.
 • Yanıtla

saddi maddi

Hindistan kadar olamadık. BU coronavirusten kurtulmak için boşuna dua etmeyin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23