• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Takım adı bile verdi! Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan Türk futbolunu sarsan 'şike' açıklaması

Giresunspor ve Adana Demirspor ile TFF 1. Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Samsunspor'da Başkan Yüksel Yıldırım, rakiplerini 'şike' yapmakla suçladı. Yıldırım, açıklamasında "İspatla deseler yapamam ama Tuzlaspor maçında prim geldi. Tuzlaspor'un normal şartlar altında verdiği prim 7 bin TL'dir. 7 bin 1 TL olmamıştır. Bunu Taner Taşkın Hoca ile de kontrol edebilirsiniz. Bizim maç öncesi de 25 bin TL galibiyet veya beraberlik primi açıklıyorlar" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2021-04-21 16:04:00 -
Takım adı bile verdi! Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan Türk futbolunu sarsan 'şike' açıklaması

TFF 1. Lig ekibi Samsunspor'da Başkan Yüksel Yıldırım, ortalığı karıştıracak 'şike' açıklamasında yaptı.

Ajansspor'un haberinde; Başkan Yıldırım'ın, 1. Lig'deki şampiyonluk yolundaki rakiplerini şikeyle suçladığı aktarıldı.

"Rüşvetin belgesi olmuyor"

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin televizyonuna konuşan Yıldırım, "Teşvik primi konusunu bana 'İspat et' deseler, edemem. Rüşvetin belgesi olmuyor. Biz duyuyoruz. Tuzlaspor maçında prim geldi. Tuzlaspor normal şartlar altında verdiği prim 7 bin TL'dir. 7 bin 1 TL olmamıştır. Bunu Taner Taşkın Hoca ile de kontrol edebilirsiniz. Bizim maç öncesi de 25 bin TL galibiyet veya beraberlik primi açıklıyorlar. Ondan sonraki oynadığımız maç Balıkesirspor. Onlara da bize karşı alacağı puan ve puanlar karşılığı 30 bin TL prim açıklanıyor. O da olmadı. Menemenspor'a da 30 bin TL. O maçın ardından Menemenspor başkanı TFF'ye yazı yazıyor" dedi.

İspanlanması halinde hapis cezası

Yıldırım'ın bu iddiası üzerine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Etik Kurulu bir inceleme yapacak mı, merak ediliyor. TFF Futbol Disiplin Talimatı, teşvik primine ağır cezalar öngörüyor. Talimatın 56. maddesi teşvik primini suç olarak tanımlıyor ve ispatlanması halinde teşvik primi veren kulüp veya kulüpleri küme düşürmeyi öngörüyor.

Başvuru olursa etik kurulu bakıyor

Samsunspor Kulübü tarafından TFF'ye bir başvuru olması halinde yönetim konuyu araştırması için önce Etik Kurulu'na havale edecek. Kuruldan gelecek rapora göre de önce Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu bir karar verecek. Bu karara itiraz halinde de Tahkim Kurulu son kararı verecek. 6222 sayılı kanun çerçevesindeyse bir suç duyurusu olması halinde veya reesen harekete geçilmesi halinde savcılık soruşturma başlatır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Serhat

Hem ıspatlayamam diyor hem suçlayop ortalığı karıştırıyor.savcılık hesabını sormalı
 • Yanıtla

Vatandas

Adanademir spor belki para gelsin teşvik verelim diye seyirci alıyor bunlar incelenmeli ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23